توضیح سمپل و صداسازی در Tyros2 و Tyros3

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: استفاده از سمپل در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

javad-n نوشته شده:راستی میشه فرمتهای uvd را به uvn و بالعکس تبدیل کرد؟
سلام جواد جان.این همه مدت کجا بودی؟ واقعا از دستت گله دارم که کم به ما سر میزنی استاد.
جواد جان اگر UVN رو به UVD تبدیل کنی میشه همون UVD پس این چه کاری است؟ همون UVD رو درست کن(یابرعکس).اگر هم دوست داری درام کیت با اکتاو بالا داشته باشی (مثل UVN و TVN) خوب توی همون یوزرهای صدا سمپل و پرکاشن بچین.مانند سیستم Tyros2 که سمپل رو فقط توی TVN میگیره و TVD فقط پرکاشن هادستگاه رو ارنج و کوک میکنه.
اگر هم برای انتخاب این درام کیت توی ترک های ریتم مشکل داشتی هم میتونی بامن تماس بگیری وهم از تایپیک های راهنمای تایروس ها که توی همین بخش هست کمک بگیری.
من درخدمتت هستم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: yamaha psr64arabic
کیبرد فعلی: Tyros4
کارت صوتی: m-audio fast track
نرم افزار: sound forje&adobe audition
موبایل: n86/e52
محل اقامت: IRAN/ARDABIL
تماس:

Re: استفاده از سمپل در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

سلام دارم خدمت استاد بهرنگ و تمامی عزیزانی که مرا در طول این مدت در فضای سایت یه جورایی تحمل میکنند.
قبل از سؤالم یه چیزو بهتره بنویسم:
ازینکه من این پستها را میزنم احتمالاً برای بعضی از دوستان سؤال باشد که ایناچیه بهتره عرض کنم حضور آن دسته از دوستان بنده به علت نابینایی از برنامه های صفحه خوان استفاده میکنم به همین خاطر به راهنمایی استادانی چون بهرنگ نیاز زیادی دارم به همین خاطر است ریز بریز در سؤالاتم به خیلی چیزها که شاید برای خیلیها نیاز نیست و پرسیدنش گنگ کننده باشد را مطرح میکنم.
ممنون از لطف و توجه دوستان.
و اما سؤال فنی که از محضر استاد دارم اینه که:
من با راهنماییهایی که لطف کردید خیلی تونستم پیش بروم ولی یه مسإله فعلاً همینطور برام بینتیجه مانده.
با خود کیبرد میتونم سمپل بچینم و درامکیت و صداسازی کنم ولی در بخش سمپلگیری صدای دولایه باید کیبرد به pc وصل شده بهم شناخته شود خوب اینو در قسمت viewtopic.php?f=79&t=5000 مطرح کردم سؤالم اینه:
وقتی عمل اتصال کیبرد و نرم افزار کامل شد چطوری میتونیم صدایی دولایه و با چه گزینه ای بسازیم؟ و در ساخت این نوع صداها حد اقل عدد ضربه روی کلید چطوری روی نرم افزار تعیین میشه؟ و ضمناً آیا در این هنگام از کیبرد هم روی صفحه خاصی استفاده میکنیم یا تمام مراحل با نرم افزار صورت میگیرد؟
البته اینم عرض کنم چون برنامه waw editor یاماها را صفحه خوان خوب ساپرت نمیکنه من باید از یه فرد بینا کمک بگیرم به همین خاطر اگه براتون مقدور هست راهنمایی کلی میخواستم.
نرم افزار wave estract را چون صفحه خوان کامپیوتر خوب ساپرت میکنه همه کارها میتونم باهاش بکنم به جز لایه بندی صداها.
متشکر.
گر چه معلولیت محرومیت است نه محدودیت! ولی ارزش آدمی به روح اوست نه به جسمش.
javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

جداشده ازYAMAHA Tyros3

پست خوانده نشده

سلام دوباره دارم
استاد بهرنگ
دارم صداها را برش میدم و میچینم به یه مسإله ای جدی برخورد کردم که به نظر بنده
اعمال این تنظیمات قبل از اینکه کار ر لایه بندی را شروع کنیم الزامیست از تریق نرم افزار تنظیم گردد.این تنظیمات به گزینه های:
Mono-poly
و
Portamento time
مربوط میشود.
که در قسمت voice setting در همین صفحه اولش زیر مونیتور از سمت چپ به راست بیاییم کلید 6 و 7 را شامل میشه، با اولی حالت منو پلی را فعال میکنیم و با گزینه دوم Portamento time
میزان آنرا تنظیم میکنیم، تا اینجا که برابر هستیم ولی مشکل یه چیز دیگه هست:
=نگران نباشید این بار حالت لقاتو کرگ را مطرح نکرده ام=
روی صداهایی که به صورت سمپل با خود کیبرد میچینیم این حالت منو پلی یه حالت عجیبی پیدا میکنه که در صروتی که اگر بخواهیم تایم آنرا زیاد کنیم روی صدا تإثیر بدی میزاره مثلاً:
فرض میگیریم روی اکتاو4 دستمان را روی c1 گذاشتیم و بعد از چند ثانیه برداشتیم و بعد دو ثانیه دستاان را در اکتاو5 روی نت d#1 گذاشتیم صدا یه حالت کششی عجیبی پیدا میکنه و این حالت روی بعضی از صداها طوری طراحی شده که
این حالت منو پلی فعال است و حتي مقدارش هم زیاد تعیین شده مثلاً 50 ولی در صورتی روی صدا تإثیر میذاره که دستت به صورت چسبیده روی کلاویه ها کار میکند و وقتی که دستمان را برداریم و مخالف همان اکتاو را بزنیم دیگه صدا حالت کششی پیدا نمیکند و اصولیش هم همین است.
منظور من اینه آیا توی نرم افزار voice editor تایروس گزینه ای برای اعمال این تنظیم هستش؟
البته شما در پستهای اول این بخش یه توضیحی با این عنوان نوشتید که فکر کنم رو نرم افزار موجود هست

برای آشکار شدن بهتر منظورم یه دمو هم گذاشتم اولی همونی هست که من میخوام، اگه به آخرش دقت بفرمایید منظور منو میرسونه ولی دومین فایل همونی هست که ایرادی را که گفتم داره.
ضمناً یه سمپل هم جهت بررسیش تو نرم افزار گذاشتم که حالتش طوری طراحی شده که منظور من هست. و ایرادی از اون لحاظ نداره.
این هم لینک دانلودش:
http://s1.picofile.com/file/7689264836/ ... d.rar.html
اگه سرعت اینترنت یاری کند به صورت آنلاین هم میتونید بشنوید،
خوب مثل همیشه بحث را زیاد طولش دادم ببخشید!
خوش باشید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: بررسی نرم افزار Tyros Voice Editor

پست خوانده نشده

در مکالمه تلفنی با استاد جواد مشکل رو باهم مذاکره کردیم. ظاهرا جواد عزیز راه حل رو پیدا کرده. اگر ممکنه جواد جان برای دوستان توضیح بده مشکل رو ازچه راهی حل کردی؟
javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

(ای شلوغ قبل از من لو دادی(
شوخی:

بله استاد بهرنگ به نکته ی جالبی اشاره کردند:
شکر خدا این مسإله در ارتباط تلفنی که با عمو بهرنگ داشتم روی چند تا صداهای سینت و لید بررسی و مشاهده شد و در نهایت نتیجه این شد که روی یکی از سمپلهایی که این مشکل را ندارند ما سمپل جدید را پیاده کنیم و ضخیره.
اگر جواب داد مشکل حله وگرنه فعلاً بماند.
خوشبختانه انجام دادیم و فایل همونی از آب درومد که ما میخواستیم و این مشکل را روی سمپل ما نداشت یک نکته قابل توجه این بود که وقتی سمپل را روی یه یوزر خالی روی تایروس3 یم این مشکل پیش میومد ولی اون سمپلی که به پیشنهاد استاد بهرنگ انتخاب کردیم روی این دیگه مشکلی نبود.
در نهایت از استاد سپاسگذارم که به مدت یه ساعت وقتشونو تلفونی در اختیار بنده گذاشتند و این مشکلی اعصاب منو واقعاً داغون کرده بود را بررسی کردند.
البته ناگفته نماند حالتی را که ما اینجا ازش به عنوان مشکل یاد کردیم در اصل روی صداهای شرقی مشکلساز هست و الي روی صداهای سینت کاربرد بهتری دارد.
موفق باشید منم برم دنباله صداها را بچینم تا انشا الله تا عید از شرمندگی دربیام.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

مشکل جواد چیزبزرگی نبود فقط ولضح توضیح نداده بود.
درصداسازی ارنجریاماها 2حالت portamento وجود دارد که دکمه یا گزینه ای برای انتخاب اون توسط کاربر در ارنجر یاماها وجود نداره. باید شمابرای انتخاب هرحالت یک صدای preset از فبریک دستگاه رو انتخاب کنید که بطور کارخانه ای این حالت رو داشته باشه.
بعد برای تایروس میتونید به ELEMENT های دیگر اون صدا سمپل اضافه کنید ودر نهایت توسط اگر لازم دونستید توسط نرم افزار tyros voice editor اون رو حذف کنید.
شرح این 2حالت portamento :
1-هرکلاوی رو فشار بدید بعد دستتون رو بردارید هرزمان بعد کلاوی دیگری رو فشار بدید ، از نت قبلی تا این نت صدا بحالت پیچ بند( portamento) جهش پیدا میکند. درکل در این حالت شمااگر دستتون هم از روی کلاوی ها بردارید صدا پورتامتو میشود.
2-خیلی ساده ، دراین حالت برای اجرای حالت موج portamento باید حداقل یک کلاوی نگه داشته شود. یعنی اگر دستتون رو از روی کلاوی بردارید ، نت بعدی پورتامنتو اجرا نمیشود.

ازدست این جواد. والامن که تواینهمه سال بااین مورد هیچ مشکلی نداشتم. البته بقول استاد جواد که درست 6م میگه ،هرکس برای کار خودش ترفندی داره.
shahram11
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

سمپل برای تایروس

پست خوانده نشده

سمپلهاي korgرا ميشه كامل روي تايروس استفاده كرد؟
تبديل كردم ولي كيفيتش پايين اومد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: سمپل برای تایروس

پست خوانده نشده

shahram11 نوشته شده:سمپلهاي korgرا ميشه كامل روي تايروس استفاده كرد؟
این سمپل ها بطور استاندارد و جهانی wave هستند که فرمت Windows از شرکت ماکروسافت هستند.
در دست ما و اکثریت موزیک بازها یک سری سمپل های ایرانی موجود است که روی هر سخت افزار سمپلری میشه ریختشون از جمله Tyrosها یا هرکیبرد سمپلر دیگه ای.

shahram11 نوشته شده:تبديل كردم ولي كيفيتش پايين اومد
هرچیزی رو خواستید سمپل برداری کنید :
بصروت آنالوگ صدا رو توی کامپیوتر یا حتی HARD RECORDER تایروس ضپط کنید و به wave تبدیل کنید و بریزید توی تایروس.فقط هنگام کپی برداری (سمپل) هرگونه افکت توی دستگاهه مبدا خاموش باشد.
shahram11
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

Re: توضیح سمپل و صداسازی در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

بهرنگ جان واقعا شما فوق العاده اين
milad22
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: tyros3

Re: توضیح سمپل و صداسازی در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

بهرنگ جان میتونی یه آموزش تصویری در رابطه با این مبحث برای بچه های سایت تهیه کنی؟
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات