توضیح سمپل و صداسازی در Tyros2 و Tyros3

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

Re: توضیح سمپل و صداسازی در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

سلام خدمت تمامی عزیزان واستادبهرنگ که الحق ماهمیشه شرمنده کمک های بی مضاعقه ایشون هستیم .یه سوال داشتم ویک خواهش ازبهرنگ عزیز،که ان شاءالله تکراری نباشه تصویرزمانی که یک سمبل رو خورد میکنم مثلا یه فایل لوپ تمبک ومیخوام روی کلاویه ا بچینم اول اینکه دقیقا روی همون اکتا مورد نظر پیاده نمیشه ومیاد روی اکتاوها پایین تر یا بالاتر.دوما نت دوم همون فایل به جای اینکه روی نت بعداعمال بشه از یک یاجنتا نت بعد شروع میشه مثلا نت اول روروی دو اکتاو اول میزارم (که میاد اکتاو بالتر اعمال میکنه)نت دوم روآدرس میدم که روی دو دیزهمون اکتاو اعمال بشه ولی میاد ومثلا روی کلید ر همون اکتاو ویا کلید می تنظیم میشه .تصویریه چند بار این کار وکردم وچون نتونستم عیب اش روبرطرف کنم بیخیال سمپل چیدن توی قیسمت وویس کریتربشم ودرضمن نت ها بعدها ازنت آخری که ایمپوت کردم ،همون نت آخری بودولی نت به نت ذیل تر.تصویرتصویر وخواهشم ازبهرنگ عزیز ای کاش صفرتاصد سمپل خوردکردن ایمپورت کردن سیوکردن و....همچنین مشکلاتی که ممکن هست کاربران هنگام این عملیات باهاش برخوردکنن رو به صورت فایل ورد یااکسل بذارن تاهم این که یک مرجع کامل درسایت میبود وهم ین که دوستانی که دان میکنن میتونن اگر مطلبی احیانا ازقلم افتاده روکامل کنند . سپاسگذار میدونم سرت شلوغه بهرنگ جان ولی اگه خواهش حقیر رو اجابت کنی مطمئنم قدم بزرگی برداشته میشه دراین عرصهتصویرتصویرتصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

میثم جان اینطور که من متوجه شدم از صحبتتون شما ابتدا گذینه های Start و Center رو در منوی Create Voice بر روی نتی که میخواین بر روی اون سمپل رو ایمپورت کنین قرار بدین که مسلما هر 2 باید یک نت باشن و سپس بعد از ایمپورت سمپل با گزینه Execute و End Note انتهای نت رو هم همون نت یعنی نت Start و Center بگذارید . . یکبار با این روش تست کنین ببینید مشکلتون حل شد .
البته این روش برای سمپل های ثابت مثل ضرب یا تمبک که مثال زدین هست یعنی هر 3 گذینه Start و Center و End باید روی یک نت باشند
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

ممنون رضاجان . فعلاتافردا که تب وتاب محرم کمتربشه ارگ رو روشن نمیکنم ولی فایلی که منظورمن بود یک فایل لوپ بودکه با نرم افزار آداب ایودیشن اسلایدش کردم وخواستم ببینم ربطی به حجم اون نت ها داره یا نه ؟درضمن اگه یک سمپل لوپ که اول وآخرش درست باشه .تایروس 3خودش اسلایداسلاید مکنه ومیچینه روی نت ها(بافرض براین که اینترکی وایندینگ کی رومشخص کنیم روی ارگ) ؟
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

meysamusic نوشته شده:اگه یک سمپل لوپ که اول وآخرش درست باشه .تایروس 3خودش اسلایداسلاید مکنه ومیچینه روی نت ها(بافرض براین که اینترکی وایندینگ کی رومشخص کنیم روی ارگ) ؟

نه متاسفانه خود تایروس این کار رو بر روی سمپل انجام نمیده . . اگر در کیبورد دقت بکنید طبق توضیحاتی که دادم تعیین Start و یا End برای تعیین محل کلاویه ها هستن نه سمپل . . کار ادیت سمپل رو باید با نرم افزارهای آهنگ سازی مانند ادآب ادیشن که بطور مثال دارین باید انجام بدین و نهایتا فقط ایمپورت رو بر روی کیبورد انجام بدین
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

اندازه (حجم) اسلایدهایی که قراره روی نت ها گذاشته بشه بایدچقدر باشه ؟اصلا تاثیری داره که حجمش چقدرباشه؟
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

meysamusic نوشته شده:اندازه (حجم) اسلایدهایی که قراره روی نت ها گذاشته بشه بایدچقدر باشه ؟اصلا تاثیری داره که حجمش چقدرباشه؟
تا جايى که من ميدونم حجمى براى سمپل هاى ايمپورت شده بر روى کلاويه ها تعيين نشده و من هم تا کنون مشکلى از اين بابت نداشتم
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

کد: انتخاب همه

دقیقا درسته و باید هم همین باشه.
سیستم لوپ همینطوره و از قسمت های زیر تشکلیل شده :
START که شروع wave از ابتدای فایل است
START LOOP که نقطه ی شروع لوپ است
END LOOP پایان لوپ است برای برگشت به نقطه شروع لوپ
END که پایان کل فایل wave است
حتی میتونه نقطه END از نقطه END LOOP مجزا باشه که معمولا کسی اینکار رو نمیکنه چون
اونموقع از نقطه END LOOP تا END یک قطعه اضافی  است که فقط حجم رو اشغال میکنه.
تایروس هم همینطور که ممد گفت از نقطه START LOOP تا END LOOP رو بصورت چرخشی تکرار میکنه
.وقتی پست ها رومیخوندم این قسمت که فکر میکنم مبحث مهمی باشه رونفهمیدم خواهشمندم دوستان یه خورده توضیح بیشتربدن که اصلا قضیه درموردچیه .این که تایروس محدوده لوپ رومیشناسه یعنی چی ؟آقا بندبنداین پست واسم سوال شده تصویرتصویر مارادریابید
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

در صداهاى کششى يک نقطه شروع صدا هستش که در واقع همون start در نرم افزار هست و منطقه loop و يا چرخش صدا که مسلما بايد نقطه آغاز و پايانى داشته باشه که همون start loop براى نقطه آغاز چرخش صدا و end loop يعنى نقطه پايان چرخش صدا هستند.نکته مهم در start loop و end loop اين هست که در نقطه اى از صدا و فرکانس اون انتخاب شوند که فرکانس صدا کاملا يکنواخت شنيده بشه و پرشى به گوش نرسه . . اگر به صداهاى کششى کيبورد مثلا strings دقت کنين متوجه ميشين البته در کيبورد اين کار بسيار حرفه اى انجام ميشه
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

با درود خدمت شما دوست عزیز
meysamusic نوشته شده:زمانی که یک سمبل رو خورد میکنم ومیخوام روی کلاویه ا بچینم اول اینکه دقیقا روی همون اکتا مورد نظر پیاده نمیشه ومیاد روی اکتاوها پایین تر یا بالاتر.
کیبورد از کجا بدونه اکتاو مورد نظرشما کدام است؟ شما این اکتاو مورد نظرتون رو باید به کیبورد بگید عزیزم. مسلم است که خودش روی یک اکتاور خاص میندازه. دکمه هایی که آقای فیروزفر گفت دفیقا برای همین کار است.
شما یک نت از 3 جهت میتونید روی کلاوی ها تنظیم کنید.
مرکز = Center
چپ = Start
راست = End
meysamusic نوشته شده:دوما نت دوم همون فایل به جای اینکه روی نت بعد اعمال بشه از یک یاجنتا نت بعد شروع میشه
باز هم همون قضیه است. کیبورد که نمیدونه چه فایلی مال چه ریتمی است که فایل ها رو پست سرهم بچینه. مگر اینکه اون سمپل با سیتم خود دستگاه خورد شده باشه و دستگاه بترتیب هر نت رو روی یک کلاوی بذاره.
ولی در تایروس که wave ها تکه تکه بهش import میکنید ، شما باید بهش بگید هر فایل wav روی کدام کلاوی یا کلاوی ها قرار بگیره. با همون دکمه های :
مرکز = Center
چپ = Start
راست = End
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

تصویرممنون ازهمه تصویرتصویرکم کم به فکریه جفت کفش جغ جغه واسم باشین دارم راه می افتم تصویر تصویر حالا این مطب هم واسه باقی عزیزانی که شاید مثل من هم چین مشکلی داشته باشن،. دوتا نکته اصلی همونی هستن که شما گفتین مرکز = Center
چپ = Start
راست = End رودرفایل های که کیت مانند ، مانند پدال،تمبک، های هت و.... بایدیک نت گذاشت ودومین مطلب :برای هراسلاید باید ازگزینه اکس کات استفاده کرد ونت پایان رو همون نت شروع انتخاب کرد یعنی نمیشه همه اسلاید ها رو ایمپورت کرد ودر آخر چپ وراستش روقفل کنیم که من خبر نداشتم که به لطف اساتیدگل متوجه شدمتصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات