توضیح سمپل و صداسازی در Tyros4

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: توضیح سمپل و صداسازی در Tyros4

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:در صورتیکه در تایروس3 اینگونه نیست و با برداشتن فلش مموری و خواموش کردن کیبورد در صورت Save نکردن اکسپنشن در Library اون اکسپنشن Load نخواهد شد.
اینطور نیست رضا جان.اولا تاکید کنم که شما یک متخصص کیبورد هستی و این رو بنده به یقین میدونم. فقط نکته ی کوچکی هست که اصلاح میکنم :

1-تایروس3 و تایروس2 هم همچون تایروس4 ، وقتی پروگرام(مثلا پروگرام B3a یا غیره...) توی هارد باشه ، و از روی هارد لود بشه ، دیگه نیازی به USBفلش نداری و اتوماتیک لود میشه.درضمن سرعت لود هم بیشتر میشه.
در واقع در تایروس ها میشه پروگرام رو از روی USB یا HARD لود کرد که از روی HARD خیلی بهتر است و نیازی هم به اتصال USBفلش نیست.
reza firouzfar نوشته شده:در صورت Save نکردن اکسپنشن در Library اون اکسپنشن Load نخواهد شد
فکر کنم منظورت از save نکردن در لایبرری ، اینه که کل برنامه رو بصورت Library باید ذخیره کنیم. درسته؟
رضا جان ، مگر در تایروس4 ، وقتی ما یک درام کیت میچینیم ، یــا یک صدای 8لایه بصورت اکسپنشن درست میکنیم ، چطوری باید اون رو بصورت تکی ذخیره کنیم؟
خودش که ذخیره نمیشه؟؟
اگر هم میگی توی رم ذخیره میشه ، پس توضیحات پایین من رو بخون لطفا و بیشتر برامون توضیح بده.
reza firouzfar نوشته شده:و به این ترتیب رم تایروس4 در واقع مانند نوعی هارد یا حافظه دایمی برای اکسپنشن ها یا سمپل های شما کار میکنه .
پس اون همه پروگرام با کلی سمپل که حجمشون ممکنه حتی بیش از 10 گیگابایت بشه کجا ذخیره میشن؟
مثلا شما توی هارد تایروس4 بیست تا پروگرام داری که کلی سمپل با مشخصات متفاوت توشون هست ، حالا شما 1سال است این دستگاه رو داری و بمرور همه ی اونها رو لود کردی.
خوب؟
حالا اون سمپل ها کجا ذخیره میشن؟
توی رم که ذخیره نمیشنتصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

مرسی از دقت نظر شما بهرنگ عزیز ,, فکر میکنم شاید منظورم رو خوب بیان نکردم . منظور من{{ فقط }} فرایند Load کردن اکسپنشن ها بود و اون هم از روی حافظه جانبی USB چون فقط از این نظر تایروس3 و 4 با هم تفاوت دارند در غیر اینطورت اگر اکسپنشنی رو از روی هارد لود کنیم فرقی بین تایروس3 و4 وجود نداره . . در واقع حرفتون رو قبول دارم که در تایروس ها هم از روی فلش و هم از روی هارد میشه برنامه رو لود کرد اما با این تفاوت که در تایروس 4 با لود کردن برنامه از روی فلش و جدا کردن فلش و خاموش کردن کیبورد برنامه در تایروس4 دوباره لود میشه در صورتیکه در تایروس3 با انجام این کار و برداشتن فلش و خاموش و روشن کردن اکسپنشن ها لود نمیشند و هر چند قبول دارم که کلا با وجود هارد نیازی از این جهت به USB نیست ولی چون فقط از این نظر تایروس 4 با مدل های پایین تر تفاوت داره و به این نکته برخورده بودم گفتم برای دوستان هم بگم . .
در مورد دوم هم همونطور که گفتین منظورم ذخیره کردن اکسپنشن در Library بود ولی با لود کردن اکسپنشن از طریق منوی Individual Load و نه ساختن اکسپنشن و منوی Costum Voice Assembly و منظورم ساختن یک اکسپنشن از ابتدا و ذخیره اون نبود وگرنه از اون لحاظ فرقی بین تایروس3 و 4 نیست .
در مورد سوم هم منظورم ذخیره دایمی در هارد و ذخیره اطلاعات بیش از 1 GB نبود . منظور اصلی این بود که با لود و گلچین اکسپنشن ها تا حجم 1 GB در رم و بدون ذخیره کردن اونها در Library و هارد یا USB امکان استفاده از اون اکسپنشن ها وجود دارن .
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:مرسی از دقت نظر شما بهرنگ عزیز ,, فکر میکنم شاید منظورم رو خوب بیان نکردم .
منظور من{{ فقط }} فرایند Load کردن اکسپنشن ها بود و اون هم از روی حافظه جانبی USB چون فقط از این نظر تایروس3 و 4 با هم تفاوت دارند در غیر اینطورت اگر اکسپنشنی رو از روی هارد لود کنیم فرقی بین تایروس3 و4 وجود نداره . . در واقع حرفتون رو قبول دارم که در تایروس ها هم از روی فلش و هم از روی هارد میشه برنامه رو لود کرد اما با این تفاوت که در تایروس 4 با لود کردن برنامه از روی فلش و جدا کردن فلش و خاموش کردن کیبورد برنامه در تایروس4 دوباره لود میشه در صورتیکه در تایروس3 با انجام این کار و برداشتن فلش و خاموش و روشن کردن اکسپنشن ها لود نمیشند و هر چند قبول دارم که کلا با وجود هارد نیازی از این جهت به USB نیست ولی چون فقط از این نظر تایروس 4 با مدل های پایین تر تفاوت داره و به این نکته برخورده بودم گفتم برای دوستان هم بگم . .
در مورد دوم هم همونطور که گفتین
منظورم ذخیره کردن اکسپنشن در Library بود ولی با لود کردن اکسپنشن از طریق منوی Individual Load و نه ساختن اکسپنشن و منوی Costum Voice Assembly و منظورم ساختن یک اکسپنشن از ابتدا و ذخیره اون نبود وگرنه از اون لحاظ فرقی بین تایروس3 و 4 نیست .
در مورد سوم هم
منظورم ذخیره دایمی در هارد و ذخیره اطلاعات بیش از 1 GB نبود . منظور اصلی این بود که با لود و گلچین اکسپنشن ها تا حجم 1 GB در رم و بدون ذخیره کردن اونها در Library و هارد یا USB امکان استفاده از اون اکسپنشن ها وجود دارن .
رضا جان منظور شما هر چه بود در پست قبلی اشتباه توضیح داده بودی که حالا در این پستت تصحیح کردی و ازت ممنون هستم.
در واقع از توضیحاتِ شما اینطور متوجه شدم که تایروس4 دارای یک رم سمپل جدید و اختصاصی است که این رم ، سمپل هایِ آخرین پروگرامِ لود شده روی دستگاه رو همچون یک هارد حتی در زمان خاموش بودن ، نگه میداره.
در نتیجه در زمان روشن شدن نیازی به لود شدنِ حجم بالایی از سمپل ها نداره و فقط اطلاعات رو میخونه.
* توضیح : این نوع رم تا این لحظه برای مدل های Tyros4 و Tyros5 و MOTIF-XF استفاده میشو.

پس رضا جان فکر کنم تا زمانی که شما یک پروگرام جدید روی دستگاه لود نـکنید ، مشکلی ندارید و در رمان لود شدن ، همه سمپل ها روی رم موجود است. ولی اگر پروگرام جدیدی لود کنید ، دیگه رم سمپل های جدید رو جایگزین قبلی ها میکنه. لذا بهتره همچون تایروس3 و تایروس2 ، هر درام کیت یا صدایی رو در اکسپنشن ها ساختیم ، روی هارد ذخیره کنیم.
درسته؟
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

کاملا درسته بهرنگ جان ,, آخرین پروگرام لود شده و اکسپنشن هایی که بعدا شما به اون اضافه میکنین { حتی اگر اون اکسپنشن ها در Library ذخیره نشده باشن } در رم کیبورد حفظ میشن ولی برای لود پروگرام جدید باید همه اکسپنشن ها رو در Library ذخیره کرد چون همونطور که خودت هم درست حدس زدی با لود برنامه جدید دیگه اونها پاک خواهند شد .
behrang
مدیر کل
مدیر کل

توضیح سمپل و صداسازی در Tyros4

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:حتی اگر اون اکسپنشن ها در Library ذخیره نشده باشن
باید همه اکسپنشن ها رو در Library ذخیره کرد .
یک توضیح در مورد Library بدم برای خوانندگان.
Library در تایروس ها خودش یک فایل است و باید ذخیره بشه.درواقع شما شکل چیدمانِ سمپل ها و آدرس های اون ها رو در یک فایل بنامِ Library ذخیره میکنید و اون رو ذخیره میکنید در HARD یا USB و قتی فایل Library رو لود میکنید ، بطور اتوماتیک شروع میکنه سمپل های صدا و درام کیت رو سرجاهای خودشون لود میکنه.
فایل Library بسیار کم حجم است (در حد چند کیلو بایت) زیرا که فقط اطلاعات آدرس سمپل ها رو براتون ذخیره میکنه.
از اقای فیروزفر عزیز خواهس میکنم اگر مقدور است نحوه ی ساختن و ذخیره کردنِ یک فایل Library رو در Tyros4 بهمراه با عکس یا فیلم نشون بدهند.
ممنون.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

بهرنگ جان ذخیره فایل Library در تایروس4 دقیقا مانند تایروس3 هستش و از این جهت فرقی بینشون وجود نداره ,, باز هم اگر لازم هست من برای دوستان میگذارم . .تصویر
آواتار کاربر
bayadshenid
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Tyros 4

سمپل گیری برای تایروس4

پست خوانده نشده

سلام بچه ها یه سوال دارم ازتون شاید خیلی مرتبط با اینجا نباشه ولی ممنون میشم اگه کمکم کنید بازم ازتون معذرت می خوام..
سمپلهای با پسوند Wave رو که خودمون جداگانه داریمو چجوری میشه با تایروس 4 مورد استفاده قرار داد اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .. نیاز به کانورتور داره ؟ اگه داره معرفی کنید لطفا
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: سمپل گیری برای تایروس4

پست خوانده نشده

bayadshenid نوشته شده:سلام بچه ها یه سوال دارم ازتون شاید خیلی مرتبط با اینجا نباشه ولی ممنون میشم اگه کمکم کنید بازم ازتون معذرت می خوام..
ضمن خوش آمد ، پست شما به این مبحث منتقل شد.
bayadshenid نوشته شده:سمپلهای با پسوند Wave رو که خودمون جداگانه داریمو چجوری میشه با تایروس 4 مورد استفاده قرار داد اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .. نیاز به کانورتور داره ؟ اگه داره معرفی کنید لطفا
با توجه به سوال شما ، ظاهرا در این زمینه باید از مراحل ابتدایی شروع کنید.بهتر است ابتدا
  1. صفحات این مبحث را یک مرور کنید تا با مقوله سمپل در کیبورد بیشتر آشنا بشید که دقیقا مربوط به سوال شما است.
  2. سپس همین تاپیک که داخلش هستیم رو از پست اول مطالعه کنید.
  3. و بعد از اون هر سوال حرفه ای تری در این زمینه داشتید بپرسید.
منتظر سوال بعدی شما هستیم.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

Re: سمپل گیری برای تایروس4

پست خوانده نشده

bayadshenid نوشته شده:سلام بچه ها یه سوال دارم ازتون شاید خیلی مرتبط با اینجا نباشه ولی ممنون میشم اگه کمکم کنید بازم ازتون معذرت می خوام..
سمپلهای با پسوند Wave رو که خودمون جداگانه داریمو چجوری میشه با تایروس 4 مورد استفاده قرار داد اگه راهنماییم کنید ممنون میشم .. نیاز به کانورتور داره ؟ اگه داره معرفی کنید لطفا

با سلام و خوش آمد به شما دوست عزیز ,, شما ابتدا باید با یک نرم افزار Wave هاتون رو اسلایس کنید و در مرحله بعد همونطور که بهرنگ جان گفتن اگر تاپیک رو مطالعه کنید بقیه مراحل بر روی کیبورد توضیح داده شده در اینجا . . اگر باز سوالی داشتین در خدمت شما هستیم
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات