توضیح سمپل و صداسازی در Tyros4

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

توضیح سمپل و صداسازی در Tyros4

پست خوانده نشده

javad-n نوشته شده:سلام دوستان
چند وقت بود اینترنت من مشکل داشت همه از دستم راحت بودند باز هم آمدم!!!!
راستی میشه فرمتهای uvd را به uvn و بالعکس تبدیل کرد؟
اگه این بشه میتونیم سمپلها را با فرمت uvn در 7 کلاویه بچینیم و در قسمت درامکیتها که uvd هست و 5 اکتاو مجاز است، قرار بدهیم و این کمک زیادی میکند تا درامکیتها در یک قسمت قرار بگیرد و جای سمپلهای صدا اشغال نشود.

دوستان عزیزم رم FL در تایروس4 اجازه دسترسی شما به تمام ویوهای ایمپورت شده در Expansion ها را به ما میدهد طبق عکس پایین . .

بنابراین شما بدون اینکه لازم باشد ویوهایی را که در CustomVoice و CustomDrum دارید رو دوباره رکورد و در اکسپنشن ها جابجا کنید می تونید با دکمه {{SelectWave}} ویوهای مورد نظر رو انتخاب کنید و عینا در صداهای CustomVoice و CustomDrum جابجا کنید و به این ترتیب یک صدا را عینا می تونید در CustomVoice یا CustomDrum داشته باشین . .

البته همونطور که توضیح دادم ویوها نه درام کیت های Preset کیبورد,,و همچنین محدودیت 7 اکتاو هنوز در CustomDrum ها وجود خواهد داشت . . .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

Re: توضیح سمپل و صداسازی در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

[HIGHLIGHT=#000000][S[/HIGHLIGHT]IZE=6]درام کیت سازی تایروس4

دوستان عزیزم شما ابتدا با انتخاب یکی از صداهای CustomDrum و با ورود به منوی CustomVoive Assembly می تونید درام کیت های مورد نطر خودتون رو تغییر و انتخاب و در نهایت بسازید . . شما در این مرحله با انتخاب گزینه Select Wave در یک پیج {{EXP}} به تمام ویوهای ایمپورت شده در اکسپسشن ها دسترسی دارید و در پیج بعدی هم {{PRESET}} به تمام درام کیت های کیبورد تایروس4 دسترسی دارید . .

نکته جالب در این قسمت این است که در قسمت PRESET ,, تایروس4 دو طبقه بندی از درام کیت ها رو در اختیارتون قرار میدهد,,یک طبقه بندی بر اساس درام کیت که مثلا شما با انتخاب JAZZ KIT یا BRUSH KIT به تک تک صداهای این درام کیت ها دسترسی دارید و یک طبقه بندی هم بر اساس INST که با انتخاب این گزینه شما بطور جداگانه به KICK یا SNARE یا CLAPS و . . . تمام درام کیت ها بطور مجزا دسترسی خواهید داشت . .

در فیلم زیر هم بطور کامل براتون فرایند کار رو توضیح داده ام . . .

http://uppit.com/sonut4oawzeo/VIDEO00223.flv
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:شما بطور جداگانه به KICK یا SNARE یا CLAPS و . . . تمام درام کیت ها بطور مجزا...
رضا جان به تک تکه اجزاء یک درام کیت میگن پرکاشن که میتونی در توضیحات ارزشمندت استفاده کنی.
در مورد این منو ها اگر عکس های واضحی پیوست کنی ممنون میشم.
در واقع این موردی که میفرمایی اصلا برای تایروس3 و تایروس2 نیست و تبدیل uvn و uvd بهم هم نمیشه محسوبش کرد چون همونطور که خودت هم فرمودی پرکاشن و صداهای preset تبدیل نمیشن که منطقی هم هست.
اما اینکه در تایروس4 مخزن wave داریم (قبل راجبش در تاپیک تایروس4 شرح داده شده) خیلی عالی و حرفه ای است که تایروس های قبلی این مورد رو ندارند.
منتظر توضیحات بیشتر تو هستم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:
reza firouzfar نوشته شده:شما بطور جداگانه به KICK یا SNARE یا CLAPS و . . . تمام درام کیت ها بطور مجزا...
رضا جان به تک تکه اجزاء یک درام کیت میگن پرکاشن که میتونی در توضیحات ارزشمندت استفاده کنی.
در مورد این منو ها اگر عکس های واضحی پیوست کنی ممنون میشم.
در واقع این موردی که میفرمایی اصلا برای تایروس3 و تایروس2 نیست و تبدیل uvn و uvd بهم هم نمیشه محسوبش کرد چون همونطور که خودت هم فرمودی پرکاشن و صداهای preset تبدیل نمیشن که منطقی هم هست.
اما اینکه در تایروس4 مخزن wave داریم (قبل راجبش در تاپیک تایروس4 شرح داده شده) خیلی عالی و حرفه ای است که تایروس های قبلی این مورد رو ندارند.
منتظر توضیحات بیشتر تو هستم.

مرسی بهرنگ جان از توجه دقیقت ,, ولی باید توضیح بدم که از معنی پرکاشن آگاهی دارم و علت اینکه از این کلمه استفاده نشد این بود که در تایروس4 به VOICES و SOUND EFFECT ها نیز دسترسی داریم که در طبقه بندی سازهای کوبه ای جای نمی گیرند به همین دلیل از لفظ دقیق پرکاشن استفاده نشد . .

در مورد جابجا کردن ویوها در 2 فرمت Uvn و Uvd همونطور که قبلا هم گفتم این عمل به طور کامل انجام میشه ولی در مورد جابجایی درام کیت های Preset باید بگم که : تا اونجا که من میدونم طبق پروتکل های یاماها ترک RHY2 که مخصوص رکورد و اجرای درام کیت هاست و ریتم های Preset یاماها نیز بر این اساس ساخته شده اند فقط صداهای CustomDrum رو به عنوان درام کیت می شناسه و هر چند با ترفند هایی که خودتون هم می دونید میشه در این ترک از صداهای دیگر هم استفاده کرد ولی فکر نمی کنم که این کار طبق پروتکل های رسمی و تعریف شده یاماها باشه بنابراین اصلی ترین علتی که من فکر می کنم شرکت یاماها امکان جابجایی درام کیت های Preset رو به CustomVoice برای کاربران مجاز نکرده همین باشه چون بر اساس ضوابط تعیین شده خود یاماها نیز نیست . .
در زیر هم عکسی برای دوستان عزیز از منوی درام کیت سازی تایروس4 براتون گذاشتم . .
شما برای مشاهده فایل پیوست شده در این پست، دسترسی ندارید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: توضیح سمپل و صداسازی در Tyros4

پست خوانده نشده

رضاجان لطفا از موضوع خارج نشو. ترک های ریتم چه ربطی به حرف من داره؟ چه ربطی به موضوع تاپیک داره؟ لطفا در مورد موضوع تاپیک بیشتر برامون بگو.
به جای "پرکاشن" هم گفتی "درام کیت" که من صحیحش رو عرض کردم.
از بابت عکس ممنون. خیلی عالی.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

نکته دیگه که باید به دوستان توضیح بدم اینه که بر خلاف تایروس3 که با انتخاب صداهای CustomVoice یا CustomDrum با زدن Select Wave کیبورد ویوها رو از روی فلش یا هارد می شناسه و مستقیما ویوها بر روی اکسپنشن ها ایمپورت میشوند در تایروس4 اینگونه نیست و شما ابتدا باید ویوها رو بر روی رم FL ایمپورت کنید و سپس همونطور که طبق عکس بالا کاملا مشخص است با دکمه Select Wave شما ویوها رو از روی رم انتخاب می کنید . .
آواتار کاربر
rezasss
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: keybord
کیبرد فعلی: tyros5 & tyros3
کارت صوتی: m-audio
میکروفون: ev
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

سلام پس رضا جان یه چیزای شبیه کرگ استش اینطور باشه عالیه.
یه سوال دارم یوزر تایروس4 برا سمپل ودرامکیت 128تابرا سمپل و20 تا برا درام در اینم همینقدره؟
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

rezasss نوشته شده:سلام پس رضا جان یه چیزای شبیه کرگ استش اینطور باشه عالیه.
یه سوال دارم یوزر تایروس4 برا سمپل ودرامکیت 128تابرا سمپل و20 تا برا درام در اینم همینقدره؟
سلام رضا جان ,, تعداد User برای اکسپنشن ها به اندازه تایروس3 و همین تعدادی که گفتی هستش . .
جالبه من تو بعضی از سایت ها دیدم کسانی که اسمشون متخصص کیبورد هم بود گفته بودن که تایروس4 درام کیت سازی نداره وقتی دیروز دیدم خیلی برام جالب بود . .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

2 نکته دیگر رو هم میخواستم در اینجا برای دوستان توضیح بدم :
نکته اول اینکه از مزیت ها و برتری های رم تایروس4 این است که اگر شما سمپل یا اکسپنشنی رو مثلا از روی فلش مموری Load کنید اطلاعات بصورت دایم در رم تایروس4 ذخیره خواهد شد و مثلا با برداشتن فلش مموری و خاموش و روشن کردن کیبورد اکسپنشن های شما پاک نخواهند شد ,, در صورتیکه در تایروس3 اینگونه نیست و با برداشتن فلش مموری و خواموش کردن کیبورد در صورت Save نکردن اکسپنشن در Library اون اکسپنشن Load نخواهد شد . . و به این ترتیب رم تایروس4 در واقع مانند نوعی هارد یا حافظه دایمی برای اکسپنشن ها یا سمپل های شما کار میکنه .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

نکته دوم اینکه اگر دقت کنید در عکسی که گذاشتم در قسمت بالا و سمت راست کادری هست که در واقع رم تایروس رو به 22 قسمت و یا CATEGORY { طبقه } طبقه بندی میکنه . البته 2 قسمت از اون NO CATEGORY و PREMIUM هستش . .
اگر شما برنامه ای از تایروس3 داشته باشید و اون رو در تایروس4 Load کنید تمام اطلاعات و سمپل ها به طور خودکار به قسمت NO CATEGORY منتقل میشوند . و اگر بخواهید سمپل جدیدی رو اضافه کنید به طور دلخواه میتونید در اون 20 قسمت قبلی و همچنین در قسمت NO CATEGORY اونها رو ایمپورت کنید و از اونها در اکسپنشن های دلخواه استفاده کنید .
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات