علاقه مندان به کیبردهای KORG

بحث و گفتگوهایی که درباره همه مدل کیبوردهای کرگ عمومیت دارد.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: korg pa80

Re: محلی برای کاربران کیبردهای KORG

پست خوانده نشده

MOHAMMAD.63 نوشته شده:در مورد ريتمها ...اين ريتمها تا قبل از فرمت كردن كيبردم خوب اجرا ميشدن... تصویر
همونطور که حدس میزدم تمام مشکلاتت به خاطر همون فرمت کردنه !! نباید بی دلیل این کار رو میکردی . به هر حال اگه کسی بتونه کمکت کنه همون شرکتیه که گفتی .. البته فکر نکنم تلفنی راهنماییت کنن . به هر حال یه تماس بگیر انشالله مشکلت حل میشه شماره مسئول فنی ایران کرگ رو تو پیام خصوصی برات میذارم ... راستی هادی تو کار تعمیر ارگه (نام کاربری :RECORD STYLE ) یه سوالی ازش بگیر شاید بتونه کمکت کنه
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
Hamzeh
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: casio sa 20
کیبرد فعلی: Pa 2x
نرم افزار: Fl Studio & Adobe Audition
موبایل: HTC 8x

پست خوانده نشده

سلام pa800 elite ظرفیت هاردش چقدره؟
واینکه usb تا چند گیگ جواب میده؟
cinacina
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

با سلام خدمت دوستان عزیز.
آقا من با pa80 یه مشکلی دارم که باعث شده ازش متنفر بشم :(
وقتی مثلاً با صدای فلوت داری آهنگ میزنی و دستت رو رو یه نت نگه میداری اگه صدا رو عوض کنی مثلاً بری رو ستار یهو صدای فلوت قطع میشه. تو ارگ های قبلی که قدیما داشتم مثل yamaha یا casio این مشکل نبود. یعنی همین طور صدای فلوت ادامه داشت تا دستت رو از رو نت برمیداشتی دوباره همون نت رو میزدی صدا عوض شده بود ولی تو pa80 یهو صدای اولی قطع میشه.
البته تست کردم اگه از صدا های Program (صداهای اورجینال خود سیستم)استفاده کنی مشکلی نداره ولی اگه از صداهایی که تو perform یا بانک ها است استفاده کنی این مشکل هست.
شما هم این مشکل رو دارید؟
واقعاً حال گیریه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

پست خوانده نشده

cinacina نوشته شده:با سلام خدمت دوستان عزیز.
آقا من با pa80 یه مشکلی دارم که باعث شده ازش متنفر بشم
وقتی مثلاً با صدای فلوت داری آهنگ میزنی و دستت رو رو یه نت نگه میداری اگه صدا رو عوض کنی مثلاً بری رو ستار یهو صدای فلوت قطع میشه. تو ارگ های قبلی که قدیما داشتم مثل yamaha یا casio این مشکل نبود. یعنی همین طور صدای فلوت ادامه داشت تا دستت رو از رو نت برمیداشتی دوباره همون نت رو میزدی صدا عوض شده بود ولی تو pa80 یهو صدای اولی قطع میشه.
البته تست کردم اگه از صدا های Program (صداهای اورجینال خود سیستم)استفاده کنی مشکلی نداره ولی اگه از صداهایی که تو perform یا بانک ها است استفاده کنی این مشکل هست.
شما هم این مشکل رو دارید؟
واقعاً حال گیریه.
سلام دوست عزیز.من هم از pa50 و pa80 زیاد خوشم نمیاد ولی مشکلی که شما داری نمیدونم ! چیزی بزرگی نیست که؟
توی ارنجرهای یاماها هم از صداهای رجیست مموری که استفاده میکنید این مشکل شما وجود نداره ولی بجاش بخاطر تفاوت های افکت DSP در یاماها پیش میاد که اگر انگشت رو روی کلاوی نگه دارید ، و یک صدای دیگه از توی رجیست فشار بدید ، ولوم صدا ناگهان یک جهش گوشخراش پیدا میکنه.
کلا در یاماها چیزی که شما گفتی در مورد ولوم ها و تنظیمات صدق میکنه ، ولی خود Voice عوض نمیشه و تا وقتی که انگشت رو از روی کلاوی بر نداشتید ، صدای قبلی همان است مگر در بعضی موارد که موقع تعویض صدا ، اگر انگشت روی کلاوی ثابت باشه ،صدا قطع میشه.
جالب تر اینه که در حالتی که کلاویه نگه داشته شده صدای قبلی رو میده ، شما با زدن کلاوی های دیگه ، صدای بعدی رو میشنوید و این عجیب و جالبه.من این مورد رو تا حد ثابت موندن 5صدا امتحان کردم که بیشتر از این هم میشد ولی خوب این برا شخص من مورد مهم و مشکل سازی نبوده.
من کماکان این مشکل رو در تغییر Transpose که بنظرم خیلی مهمتر است در pa80 و pa50 دیدم (اگر اشتباه میکنم لطفا دوستان اصلاح کنند).یعنی در pa80/pa50 هرلحظه که ترانسپوز رو تغییر بدید ، همون جا با کمی تاخییر عوض میشه ولی در یاماها ترانسپوز رو که عوض کردید ، فقط با زدن اولین ضربه به کلاوی ها ، تغییر میکنه.چه در آکورد ، وچه در دست راست.
یعنی مثلا شما از ترانسپوز 0 2تا میرید بالاتر ، ولی دست چپ رو از روی کلاوی ها برداشتید.تا زمانی که اولین آکورد بعدی رو نگیرید ، تارنسپوز همون قبلی است و آکورد در همون گام قبلی اجرا میشود.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

این مشکلات اصلا در pa500 پرشین وجود ندارد ، اتفاقا این مشکل را که خواندم دوباره تست کردم و حتی همانطور که بهرنگ عزیز فرمودند در پرشین هم میشود چند صدا را نگه داشت و صدای بعدی را اجرا کرد ، و مشکلی از نظر تغییر صدا ناگهانی نیز ندارد.
اکثر آهنگهای آذربایجانی مخصوصا با گارمان ، که شما باید یک نت را همیشه پایین نگه دارید ، به همین علت وقتی مثلا صدای تار را انتخاب میکنید ، و انگشتتان روی نت کلاویه گرفته شده گار مان هست قطع نمیشود و میتوانید به کار ادامه بدهید ، که این هم یکی از مزیتهای پرشین است ، و تقریبا سیستم پرشین 70 در صد از سیستم یاماها نمونه برداری شده است و این امریست طبیعی چون کمپانیهای این دو برند و یا برند های دیگر همکاریهای صمیمانه ای در رد و بدل کردن اطلاعات و سیستم دارند ، علیرغم اینکه در اکثر کشور ها این مسئله تعصبی شده است و طبیعی هم است ، مثل تیم های فوتبال که مدیرا ن با هم اطلاعات و بازیکن رد و بدل میکنند ولی ما مردم متعصب نسبت به تیم هستیم. تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ممنون علی جان که یادآوری کردی در pa500persian این مشکل وجود ندارد.باز هم خداروشکر که این عیب از روی یاماها اصلاح شده.خداکنه کمبود هایی هم که یاماها داره از روی برند های دیگه تکمیل و اصلاح کنه.
البته فکر نمیکنم این بدرد دوستمون cinacina بخوره ، چون بهرهال این مشکل در pa80/pa50 وجود داره.
amirtoop
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کیبورد
کیبرد فعلی: S 970
موبایل: اپل
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

سلام من تازه به جمع شما پیوستم کیبوردم Pa500 و Pa80 هست و خیلی دوست دارم با دوستان تبادل نظر کنم.

خدا رو دوست دارم

واسه اینکه هواسش به منه
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

اولأ که به جمع ما خوش اومدی
دومأ شما هر چی میخوایی بپرس بروبچ جواب میدن(داشتی به این میگن از کیسه خلیفه خرج کردن)
سومأ یه سر به قسمت های مختلف بزن فایل های خوبی میتونی براش دانلود کنی ریتم و صدا و آموزش هایی که من و آقای *** و هادی و کلأ همه بچه های پرشینی واسه 500ساختیم و گذاشتیم توی سایت
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
---------------------------------------------------------------------------
amirtoop
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کیبورد
کیبرد فعلی: S 970
موبایل: اپل
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

سلام من چنتا ریتم توی Pa500 ساختم ولی خیلی درام کیت ها ضعیف اگر کسی می دونه بهم بگه چطوری می تونم درام کیت ها رو توی ریتم سازی قویتر کنم,ممنون. تصویر

خدا رو دوست دارم

واسه اینکه هواسش به منه
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

amirtoop نوشته شده:سلام من چنتا ریتم توی Pa500 ساختم ولی خیلی درام کیت ها ضعیف اگر کسی می دونه بهم بگه چطوری می تونم درام کیت ها رو توی ریتم سازی قویتر کنم,ممنون.
درام کیت های pa500 ضعیف هستند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! تصویر
قوی ترین درام کیت های ایرانی در کل کیبردهای جهان ، فعلا تنها در pa500persian هست.
شاید منظورتون درام کیت های غربی است؟
منظورتون از قوی چیه؟ ولوم؟
اگر منظورتون ولوم است اینکار رو اصلا نکنید و توجه داشته باشید که ریتمی که میسازید باید متعادل باشد و سطح ولوم اون کاملا با ریتم های فابریک دستگاه در یک خط باشد.نه بیشتر و نه کمتر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات