ترفندهایي از PA500 Persian

بحث و گفتگوهایی که درباره همه مدل کیبوردهای کرگ عمومیت دارد.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

Re: ترفندهایي از PA500 Persian

پست خوانده نشده

با تشکر از شما ، سوال خوبی کردید.البته نه آن سمپلی که در pa50 تبدیلی و pa80 هست. pa500persian سمپلهای مخصوص خودش را دارد و این سمپلهای اصلی بصورت فابریک درون دستگاه وجود دارد واین یکی از برتری های pa500persian نسبت به pa50 معمولی است.
در مورد سمپلها و درام کیتها نیز باید عرض کنم که هر ست برای خودش درام کیتهای مخصوص دارد که در هنگام ریختن ست ها روی دستگاه ، آنها هم لود میشوند و بعضی اوقات نیز که کار گلچین انجام میدهیم این درام کیتها و سمپلها جابجا میشوند.که آموزش این کار را هم در چند روز آینده خواهم گفت.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

آقا علی عزیز.خسته نباشی!
این واژه سمپلی که درکنار pa500pers استفاده میکنید خیلی ها رو به اشتباه می اندازیه:)
این چیزی که شما میگید ، اون معنای واقعی سمپل در کیبرد نیست. درسته تمام صداها و پرکاشن های دستگاه سمپل شده اند ولی این در تمام مدل ها است نه فقط در pa500pers.
pa50هم پرکاشن های فابریکش و درام ها و خیلی از صداهای فابریکش سمپل است
رولند E80 هم که سمپل نمیگره اون همه صداها و درام کیت های فوق العادش نمونه برداری شده و سمپل هستند ولی همه میگن سمپل نداره.
ساده تر اینکه تمام درام کیت ها و پرکاشن های زیبای Pa500persian رو در Pa50sampler میشه ریخت و چیدشون و استفاده کرد ولی با Pa500persian نمیتونید فایل های سمپل زیبای PA50sampler رو بگیرید و توی دستگاه بریزید.

بهرهال شما مطالبتون جای تشکر داره و این فقط جنبه یک پیشنهاد دارi که خوانندگان دچار اشتباه نشن.
مگه pa500 سمپل میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
pooriah
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: Roland GW8
میکروفون: SAMSON
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

yamaha-tyros3 نوشته شده:
*** نوشته شده: باید سمپلها یا درام کیتهای مربوط به آنها نیز ریخته شود.
مگه pa500 سمپل میگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست گرامی pa500 سمپل نمیگیرد. شما اگر به محتویات فولدر set مربوط به pa500 نگاه کنید یک فولدر بنام SOUND موجود است که معادل فولدر PROGRAM در pa50 و pa80 است. در این فولدر دو سری فایل با پسوند PCG موجود است که سری اول با نام USER01.PCG , USER02.PCG و .... و سری دوم با نام USERDK.PCG مشخص میشود . فایل USERDK.PCG اطلاعات مربوط به درام های شخصی است . این درام های شخصی معمولا با ترکیبی ار درامهای خود دستگاه ساخته میشوند و ارتباطی به سمپلهای خارجی ندارند. با توجه به اینکه pa500 یکی ار کاملترین دستگاههای ارنجر ار نظر درام کیت است ( 64 سری درام کیت دارد)، در صورتیکه ترکیب بندی درماها رعایت شود تقریبا همه گونه ریتمی با کیفیت بالا حتی بهتر از نمونه های سمپل شده خارجی در این دستگاه قابل اجرا خواهد بود. به همین خاطر است که هر ریتمی که لود میکنید باید ست درامهای آن را هم لود کنید تا آدرسهای حافظه سمپل دستگاه درست اجرا شود.
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

با تشکر از دوستان عزیز آقای بهرنگ و پوریای عزیز.
از راهنماییهاو نظرات شما ممنون هستم.شاید کمی معنای لغتی sampler کار مرا به اشتباه انداخته است.با توجه به اینکه معنای این کلمه (نمونه گیری) است. احتمال این اشتباه جمله را میرساند.
درست است من عرض کردم (باید سمپلها یا درام کیتهای مربوط به آنها نیز ریخته شود.)منظورم همان نمونه گیری صدا ها و ریتمها و همان درام کیتهاست. فقط صدا نیست که نمونه برداری میشود.درام کیت هم به نوعی نمونه برداری از آلات موسیقی ضربه ای مثل سایدرام طبل ضرب تمپو سنج و....و این صداها نیز به نوعی نمونه گیری شده و داخل دستگاه ریخته است.که کلیات نمونه گیری را در زبان موسیقی سمپل عنوان میکنند.که صد درصد شما به این مسائل اشنایی کامل دارید.

به عنوان نمونه همین صدای سه تار که بسیار هم عالی است نمونه گیری شده است .و همین صدا را اگر در pa50 لود کنیم اجرا نمیشود. به خاطر همین بنده عنوان کردم سمپل های مخصوص خودش واقعا هم مخصوص همین مدل است .به قول فرمایش شما E80 هم نمونه گیریهای مربوط به خودش را دارد حالا بعضا در مدلهای دیگر هم اجرا شود.البته بنده توضیحاتم ناقص بوده است و به قول شما دوستان را به اشتباه می اندازد که از هشدار شما متشکرم.(((((ولی باور کنید کار تایپ خیلی سخت است الان هم قول آموزش گلچین کردن را داده ام نمیدانم چه وقت بنویسم.)))))) :(( البته شاید بنده منظورم را درست بیان نکردم .گفته های شما ارجح و درست است.شاید هم در مورد pa500persian که گفتم بهتر از pa50 معمولی است به خاطر همان صدای سازهای ایرانی و محلی و خیلی محاسن دیگر و...بود البته این به نوعی نظر بنده بود شاید کسی اصلا pa500persian را دوست نداشته باشد. البته در عنوان کردن مطالب اموزشی بیان نظرات شخصی زیاد جالب به نظر نمیرسد. که بنده بیشتر از این باید مراقب باشم.

در مورد محتویات فولدر که در قسمت SOUND موجود است مربوط به USERDK.PCG که دوست عزیزم آقای پوریا عنوان کردند.فرمایش ایشان کاملا صحیح است ولی اگر شما بخواهید یک ریتم دیگر از یک ست دیگری داخل دستگاه بریزید.و چون ست قبلی هر 64 حافظه درام کیت را اشغال کرده است جایی برای درام کیت ست انتخابی جدید نیست مگراینکه درام کیت ان را هم جایگزین کنید که در این صورت باحذف انها احتمال ناقص کار کردن ریتم مربوطه شود. البته به راحتی میشود از هر درام کیتی برای هر ریتم دیگری در صورت هم خوانی استفاده کرد.

البته بحث آن زیاد است.

در کل اشتباه بنده از نظر اینکه عنوان کردم سمپل به نوعی اشتباه بود از راهنمایی شما هم متشکرم.

دراینجا از دوستانی که اهل فن هستند تقاضا دارم اگر اطلاعاتی در مورد pa500persian دارند واقعا عنوان کنند بد نیست کمکی به بقیه شود.فکر میکنم حدود یک سالی میشود که دراین سایت راجع به pa500 persian بحث میشود.ولی کسی مطالب زیادی نمی نویسد. این از کم لطفی دوستان است.تا چند روز پیش که بنده این کار را شروع کرده ام ظاهرا دوستان به فکر افتاده اند. این خیلی خوب است به نظر من باعث رونق گرفتن بحثها و مسائل فنی میشود.حتی از پوریای عزیز هم میخواهم که با توجه به اینکه آشنایی خوبی با ریتمها دارند آموزشهایی را بدهند. باز هم تشکر ازهمگی
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان عزیز مطلبی را بازگو خواهم کرد که فکر میکنم مفید واقع شود.
اکثر کاربران میدانند که در pa500persian میتوانیم ریتمهای ست pa50 و pa80 و pa800 را لود کنیم و با تغییر درامکیتها به نوعی ریتم ها را جهت اجرا شدن تغییر دهیم. بر فرض مثال میتوانیم یک ریتم ست از pa50 وارد کیبورد کنیم و با تغییر در درام کیتها و حتی آکوردها به حالت اجرا در آوریم.بنده حتی بعضی از ریتمهای فلش کارت ها را نیز که به صورت ست بوده اند را لود کرده و تغییر داده ام که البته بدون سمپل در واقع با درام کیتهای pa500persian تنظیم کرده ام .که اگر فرصتی دست داد حتما طریقه اجرای ان را هم خواهم گفت.

مطلبی را که بنده میخواهم عنوان کنم این است که اگر از ریتمهای pa800 میخواهید استفاده کنید حتما ست ها را به تنهایی لود کنید و هرگز فولدر مربوط به SOUND که فایلهای PCG در داخل آنها هست را لود نکنید مخصوصا فایل USERDK.PCG که مخصوص درام کیتها است .احتمالا به علت عدم سازگاری ،(البته بنده اینطور احتمال میدهم) رم داخلی دستگاه از شناختن انها عاجز میباشد و باعث هنگ کردن دستگاه میشود و در صورت تکرار مجدد احتمال خرابی سخت افزار نیز میشود.
البته در صورت هنگ کردن دستگاه تنها راه حل ان فرمت کردن دستگاه است که با این عمل درست میشود اگر در سخت افزار مشکلی پیش نیاید.امیدوارم دوستان جهت کسب تجربه هم که شده این ریسک را نکنند.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

آقای *** عزیز ضمن تشکر فراوان از زحمت هاتت خواهشی که از شما دارم اینه که حداقل بحث "گلچین کردن در pa500pers" رو در تایپیک خودش عنوان کنید که من مجبور نشم هی جابجا کنم. حالا اگر دوست داری مبحث های دیگه رو همه توی همین تایپیک بذاری صاحب اختیار هستی ولی در مورد گلچین کردن لطفا توی تایپیک خودش.
ممنون و متشکر.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

بله حتما در تایپیک خودش قرار میدهم.تشکر
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان شرمنده چند روزی گرفتار بودم. امروز هم مطلب دیگری از pa500persian برایتان میگزارم امیدوارم مفید واقع شود. ظاهرا pa500 persian دارای کاربران کمی میباشد.و سوالی مطرح نمیشود و توجهی به این ساز زیبا نمیشود. ولی بنده در خدمت همه سوالات دوستان هستم.سعی میکنم بیشتر به سوالات پاسخ بدهم.
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

[highlight=#ffffff]نحوه خاموش و روشن کردن آکورد[/highlight]
[highlight=#ffffff] [/highlight]
[highlight=#ffffff]برای خاموش و روشن کردن آکورد هنگام نواختن ریتم میتوانیم از دو روش استفاده کنیم[/highlight]
[highlight=#ffffff]
[/highlight]
[highlight=#ffffff]1-[/highlight][highlight=#ffffff] [/highlight][highlight=#ffffff]با خاموش و روشن کردن کلید ACCOMP این عمل انجام میشود.در نظر داشته باشید که دگمه [/highlight]
[highlight=#ffffff]MEMORY در کنار ACCOMP باید همیشه روشن باشد. در صورت خاموش بودن ، با برداشتن انگشتان [/highlight]
[highlight=#ffffff]از روی کلاویه ها اکورد نیز قطع میشود وبا گذاشتن دوباره انگشتان آکورد اجرا میشود.که این عمل در اجرای[/highlight]
[highlight=#ffffff] برخی آهنگها مناسب است. [/highlight]
[highlight=#ffffff]2-[/highlight][highlight=#ffffff] [/highlight][highlight=#ffffff]با فشار دادن همزمان سه کلاویه در کنار هم مثل DO+DODIEZ+RE میتوان اکورد را قطع[/highlight]
[highlight=#ffffff] کرد و در صورت نیاز به اجرای آکورد دوباره آکورد گیری را از سر بگیریم[/highlight]
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

*** نوشته شده:[highlight=#ffffff]2-[/highlight][highlight=#ffffff]با فشار دادن همزمان سه کلاویه در کنار هم مثل DO+DODIEZ+RE میتوان اکورد را قطع[/highlight]
[highlight=#ffffff]کرد و در صورت نیاز به اجرای آکورد دوباره آکورد گیری را از سر بگیریم[/highlight]
خیلی خوبه که این کارایی رو توی pa500 گذاشتن.....نبودنش یه کم آدمو اذیت میکرد

من که بیشتر با یاماها کار میکنم عادت کردم که اینطوری آکورد رو قطع کنم..... ولی وقتی با کورگ میزدم ضدحال می خوردم چون به جای قطع شدن آکورد یه آکورد چپ اندر قیچی نصیبم میشد :D ;)
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات