ریتم سازی در ارنجرهای کرگ

بحث و گفتگوهایی که درباره همه مدل کیبوردهای کرگ عمومیت دارد.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: مقايسه نمونه كارهاي ريتم سازي

پست خوانده نشده

wave2 نوشته شده: اما يكسري مشكل دارم كه با اين نمونه ريتم دوست دارم مرا راهنمايي كنيد
علت اين ناسازگار بودن ريتم را بگوييد
وقتي كه مترونوم به آخر ميرسد و من در حال زدن مثلا پركاشن ميباشم دوباره از اول ريتم تكرار ميشه و قاطي ميكنه
چجوري بايد اين هماهنگي بين مترونوم و نوازندگي ريتم را تنظيم كنم ؟؟؟؟
ممنون[highlight=#ffffff]
[/highlight]
سلام دوست عزیز خوشحالم که ریتمسازی رو شروع کردید.....شما این مشکل رو میتونید از طریق گزینه کوانتیز حل کنید....من به جای توضیح کتبی دوتا فیلم آموزشی ریتمسازی برات میذارم که تو لینک زیر میتونی بدون نیاز به دانلود فیلم رو نگاه کنی و اگه هم دوست داشتی دانلود...کنی.....این فیلم رو با pa500 گرفتم ولی برای مدلهای pa800 تا pa3x کاربرد داره......
لینک آموزش تصویری ریتمسازی:
http://www.aparat.com/v/VbI8e
http://www.aparat.com/v/cqZaL
البته ایت تایپیک مربوط به آموزش ریتمسازی نیست ولی برای کوانتیز کردن یه توضیح مختصر میدم......شما برای اینکه ریتم تمیز و شسته رفته ایی بسازید اولی باید پدال رو بسازید (تا جایی که میتونید پدالها رو سر ضرب بزنید تا بعدا دقیق کوانتیز شود) بعد از رکورد پدال در منوی ریتمسازی دکمه menu رو بزنید سپس از کادر باز شده گزینه Style Edit رو بزنید از کادر باز شده به پاورقی توجه کنید(که معمولا برای بار اول همیشه به صورت اتومات روی گزینه Ounontize هست ...سپس از منوی کشویی روبه روی گزینه Track تراک مورد نظر برای کوانتیز رو انتخاب کنید سپس از منوی کشویی دوم روبه روی گزینه Resolution شکل نت دولا چنگتصویر رو انتخاب کنید و سپس گزینه Execute رو کلیک کنید.
wave2
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: ORG
کیبرد فعلی: Pa800
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

Re: مقايسه نمونه كارهاي ريتم سازي

پست خوانده نشده

خيلي ممنون از هردونفر اساتيد
خيلي خوبه كه به آدم دلگرمي ميدين تا پيشرفت كنه
ارتعاش تنها جايي بود كه با دلگرمي و با حوصله به كاربرانش آموزش ميده
انجمن هاي ديگه دلشون خوشه كه فقط درستكارن و جلوگيري از سودجوها ميكنن اما در عمل 360 درجه متفاوت هستند
از جناب بهرنگ تشكر ويژه اي ميكنم كه اين مكان را داير كرده و به يكسري اساتيد كاربلد بها داده تا كاربران احساس امنيت و آرامش كنند در موسيقي
من بدليل مشكلات فراوان روحي به ساز و ريتم سازي روآوردم تا از فكر بيرون برم و ساعت ها آزادانه زندگي كنم
دوست دارم مرا پشتيباني كنيد
خودتان جوان هستيد و از مشكلات روحي جوانان باخبريد
اگر جايي لنگ زدم و دير متوجه آموزش هاتون شدم لطفا دلسرد نشيد و به بزرگي خودتان ببخشيد چون مغز و فكردم اسير مشكلات هست
من اصلا نوازندگي بلد نيستم جز چندتا آهنگي كه خودم تمرين كردم و خداروشكر خيلي نزديك به آهنگ اصلي شده
آموزش ها رو دنبال ميكنم و بازم مزاحمتون ميشم
ايشالا خدا پشت و پناهتون باشه
خدانگهدار
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

Re: ریتم سازی در ارنجرهای کرگ

پست خوانده نشده

سلام
دوست عزيز جناب wave2
اولأ به جمع ما خوش اومدي
من نديد و گوش نداده به نمونه ريتمت مشكلت رو ميگم
شما در منوي ريتم سازي 800 و در ماين پيج گزينه Cv Length طول ميزان هاي ريتم را افزايش ميدهيد و در گزينه زير اون طور ركورد رو يعني زماني كه ميخوايي يه اينترو رو ضمط كني كه مثلأ‌طولش 8 ميزانه اما ريتم درام اون دو ميزانه كه تكرار ميشه گزينه بالا رو ميزاري روي دو و گزينه پايين رو ميزاري روي 8 اون موقع دو ميزان ريتم رو ميزني و خود ساز اون رو تا 8 ميزان تعميم ميده شما براي هر چنل ميتوني يه تعداد تعريف كني و بعد از سيو خود ساز اون رو تبديل ميكنه به همون طول Cv Length
اما در مورد كوانتايز بايد بگم شما اولأبايد به حرف عليرضا توجه كني كه هر لايه از ريتم رو كه زدي اون رو كوانتايز كني بعد لايه بعدي رو بزني
كوانتايز هم يه سر به كاتالوگ بزن اگه نتونستي بگو تا دقيق برات بگم چكار كني البته دوست دارم الان بگم ولي خوب يه كم درس دارم اما دوباره شب سر ميزنم ببينم حرف حسابت چيه
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
محل اقامت: همین دور و برا

Re: ریتم سازی در ارنجرهای کرگ

پست خوانده نشده

بعد از خوندن پست هادي
من ويدئو ها رو نميتونم ببينم چون ذغال اينترنتم تموم شده
اما واسه اون مورد كوانتايز كه هادي گفت اين حالت دولا چنگ فقط براي ريتم هايي با كسر ميزان ساده مثل 2/4و3/4و4/4وو كلأ ريتم هايي كه مخرج كسر ميزان در اونها 4 هست كاربرد داره و اگه بخوايي ريتم 6/8 بسازي در صورتي كه meter روي حالت 6/8 باشد ميتوني از اين حالت استفاده كني اما اگه بخوايي مثل ريتم هاي توي بازار كه همه روي كسر ميزان 4/4 ساخته مشن ريتم بسازي بايد از چنگ يا دولا چنگ كه يه 3 كوچيك بغلش نوشته استفاده كني
شما برو يه ور با اين موضوع برو بعد هرچي خواستي بپرس من بهت ميگم اما تا خودت يه چيزايي ازش در نياري نميتونم كمكت كنم
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
siavashhsn
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio-ma130
کیبرد فعلی: pa 500 persian
موبایل: sony

جداشده ازKorg PA500 Persian

پست خوانده نشده

سلام به همه دوستان ارتعاشی.
ممنون میشم اگه یکی از اساتید لطف کنه و بگه آیا میشه یه قسمت از یه ریتم مثلا یه پاساژ یا یه اینترو یا یدونه از اندینگ رو برای یه ریتم دیگه کپی کرد یا نه اگه میشه چطوری باید انجامش داد.
بازم ممنون
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
تماس:

Re: Korg PA500 Persian

پست خوانده نشده

بله. میشه قسمتهایی از یک ریتم رو روی یک ریتم دیگه کپی کرد.
ولی متاسفانه مدتیه باکیبردم کار نکردم و نمیتونم دقیق اسم منو ها رو بشما بگم!تصویر
تصویر
siavashhsn
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

بهرنگ خان شما اسم منوها رو میدونی از چه طریقی میشه قسمتی از یه ریتم رو برای یه ریتم دیگه کپی کرد؟ مرسی
siavashhsn
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

سلام.
انقدر کسی جواب منو نداد تا خودم روشش رو پیدا کردم.اگه از کاربرا کسی با این مشکل روبرو هست بگه تابراش توضیح بدم.گاهی مبحثا شده مثه دانشگاه پیام نور انقدر اساتید جواب دانشجو رو نمیدن تا خودش بره تحقیق کنه به جواب برسه که دیگه تا آخر عمرش یادش نره.(شوخی)تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

siavashhsn نوشته شده:گاهی مبحثا شده مثه دانشگاه پیام نور انقدر اساتید جواب دانشجو رو نمیدن تا خودش بره تحقیق کنه به جواب برسه که دیگه تا آخر عمرش یادش نره.
واقعا... وقتی کسی کاری رو خودش تجربه کنه دیگه یادش نمیره.

حالا یکبار هم شما استاد ما بشو و این آموزش رو بذار توی سایت تا کلی از دوستان امتیاز بگیرید.تصویر
پس متشکرم و ممنون
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
siavashhsn
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

مخلصیم بهرنگ خان.ما هر کاری بکنیم آخرش پیش شما شاگردیم دادا
البته این توی pa500 به این روشه.
ریتم مورد نظر رو انتخاب میکنیم و دکمه RECORD رو میزنیم.گزینه اول RECORD\EDIT CURRENT STYLEرو انتخاب کرده و وارد محیط ریتم سازی میشیم.حالا دکمه منو رو میزنیم و گزینه STYLE EDIT رو انتخاب کرده و وارد پاورقی COPY FROM STYLEمیشیم با دکمه SELECT بالای صفحه ریتمی رو که میخوایم یه قسمت ازش رو کپی کنیم انتخاب میکنیم.حالا کل قسمتهای ریتم انتخاب شده از جمله واریشن ،اینترو ، پاساژ و غیره برای کپی کردن توی کادر پایین توی قسمتFROM ظاهر میشه. هر قسمتی از ریتم مبداء رو که خواستیم انتخاب میکنیم و از گزینه TO به هر قسمتی از ریتم مقصد کپی میکنیم. البته این احتمالش هست که به دلیل تنظیم نبودن درام کیت ها و پرکاشن ها صدای ناهنجاری بشنویم که با تنظیم موارد فوق(که اون بحثش جداست) مشکل حل میشه.
البته با عرض معذرت از اساتید ارتعاش.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات