Yamaha Motif XF

سینت های مخصوصی صداسازی و آهنگسازی حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
memotron
عضو سایت
عضو سایت
محل اقامت: شیراز

Re: Yamaha Motif XF

پست خوانده نشده

محصول جدید یاماها بنام موتیف ایکس اف (YAMAHA Motif XF)

تصویر
پس از سه سال از معرفی یاماها موتیف XS، محصولی در همان خانواده از شرکت یاماها بنام موتیف XF معرفی شد. بر آن شدیم تا ضمن معرفی این محصول، تغییرات و تکامل آنرا نسبت به مدل قبل خود مورد تحلیل قرار دهیم.

در ابتدا، تغییر رنگ بدنه دستگاه از نوعی سبز به مشکی خودنمائی میکند.
این محصول نیز همچون عضو قدیمی تر خانواده خود، به موتور صدا ساز AWM2 ای که همچون گذشته از توانائی تولید صداهای آرتیکولیشن (Articulation) بهره میبرد، مجهز است. که توانائی تولید 128 نت به صورت همزمان را دارد. در واقع در هسته صدا ساز این محصول نسبت به گذشته تغییری دیده نمیشود. بزرگترین تغییری که در نگاه اول به چشم میخورد، حجم سمپل هائی است که بصورت کارخانه ای بر روی این محصول قرار گرفته است. محصول جدید حاوی 741 مگابایت سمپل است که در خود 3977 شکل موج (Waveforms) را گنجانده است، در صورتی که محصول قدیمی تر این خانواده، موتیف XS با حجمی برابر با 355 مگابایت، تعدادی برابر با 2670 شکل موج را در خود جای داده بود.
تعداد سازهای از پیش تعریف شده (Preset) برابر با 1024 و تعداد درام کیت ها برابر با 64 عدد است که 128 صدا و یک درام کیت استاندارد GM نیز به آن اضافه میشود، این تعداد در هر دو محصول جدید و قدیم این خانواده یکسان است.
تعداد پرفرمنس ها (Performances) در محصول جدید 4 بانک 128 عددی است که یک بانک 128 عددی از محصول قدیمی تر بیشتر شده است.
تعداد فیلتر ها 18 عدد است که نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.
تعداد افکت های اصلی در محصول جدید همچون گذشته میباشد، به انضمام اینکه یک افکت از نوع وکودر (Vocoder) به سیستم اضافه شده ولی از تعداد افکت اضافه شونده (Insertion) که در گذشته A و B و L بوده است، نوع L در محصول جدید حذف شده است.
محصول قدیمی توانائی سمپل تا حداکثر 1024 شکل موج (Waveforms) یا مالتی سمپل (Multi samples) را داشت که تا حداکثر 128 "بانک کلید" (Key Banks) برای هر شکل موج قابل تعریف بود که در کل میتوانست به حداکثر4096 بانک کلید برسد. ولی در محصول جدید سیستم میتواند 128 شکل موج (مالتی سمپل) را تعریف کند که تا حداکثر 256 بانک کلید برای هر شکل موج قابل تعریف است که در کل میتواند به حداکثر 512 بانک کلید برسد. همانطور که دیده میشود، محصول دارای تغییرات زیادی نسبت به قبل بوده که ظاهرا روالی به کاهش داشته تا افزایش.
حداکثر حافظه قابل پشتیبانی و قابل افزایش برای دریافت و ذخیره سمپل در سیستم قدیمی 1 گیگابایت بوده که در سیستم جدید به 2 گیگابایت افزایش پیدا کرده است.
تعداد آرپیج های عضو قدیم در حدود 6000 عدد بود که در عضو جدید به 7881 ارتقاء پیدا کرده است.
تعداد پترن ها در هر دو سیستم یکسان است.
در هر دو محصول جدید و قدیم از این خانواده، امکان سمپل از ورودی های آنالوگ L/R و خروجی استریو وجود دارد که در هر سیستم، بسته به مدل، نیاز به یک آپشن است.
نرخ سمپل در هر دو محصول قدیم و جدید، 16 بیتی و 44.1 کیلو هرتز استریو تا 5 کیلوهرتز مونو است که نسبت به هم تغییری نداشته اند.
صفحه ال سی دی 320 در 240 نقطه ای و 5.7 اینچی در هر دو محصول یکسان است.
ورودی و خروجی ها در هر دو محصول یکسان است.
حتی در کنترلر های این دو دستگاه، همچون پیتچ ویل و مدولیشن ویل و غیره تفاوتی دیده نمیشود.
حتی ابعاد این محصول نیز نسبت به گذشته تغییر محصوصی نداشته است.
حتی مصرف انرژی هر دو دستگاه یکسان و به مقدار 30 وات است.
به صورت کلی و در جمع بندی میتوان گفت که، اگر چه در این دستگاه نسبت به گذشته تغییرات محسوس تکنولوژیکی دیده نمیشود، و تنها در چند مورد خاص، ارتقاء پیدا کرده است، لیکن صدا های بیشتر و تکمیل شده در این ساز ارزش وجودیش را نشان میدهد. هرچند برای برخی از افراد حرکت به جلو، به معنی تغییرات قابل تمیز و خاص است، لیکن صدا های موجود در این ساز دلیل این حرکت را توجیه میکنند.
در یاد گیری موسیقی دانشجو باش نه دانش آموز !
Memotron
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

از اونجايي كه اين دستگاه اينقدر جديد و هنوز داغه كه توي Google من عكسي ازش نديدم(البته فعلا)
ميتونيد از اينجا عكس هاي بزرگ و با كيفيت اين دستگاه رو ببينيد يا دانلود كنيد:

عکس یادگاری من با motif xf8 در این صفحه
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
XaRaX
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Keystation88es
کارت صوتی: M-Audio
نرم افزار: Logic pro,Fls,Cubase
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

آقا من کلاً یه مدت تو کف کیبرد های Motif بودم ؛ ولی چون عشق پیانو کشته بود منو ، رفتیم میدی شو خریدیم !

خیلی وقت بود دنبال یه همچین ورک استیشینی میگشتم که پیانویی باشه !

الانم چشم اینو گرفته !

حالا قیمتش چه جوریاست ؟(مدل XF8 که 88 کلاویه رو میگم)

فکر نکم حالا حالاها بشه خریدش ؟
▄ █ ▄ █ █ ▄ █ ▄ ▄ █ ▄ █ █ ▄

Just Music
آواتار کاربر
XaRaX
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

خوب حالا بدونیم چنده !

از 3-4 تومن که بالاتر نیست ؟

یه فکرایی میشه واسش کرد !

Just Music
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

من كه اگه بخوام ورك استيشن بگيرم يه فانتوم سريه G ميگيرم شايد به اين ساز نرسه اما يه امكاناتي داره كه به كرگ و ياماها سره
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:البته درسته كه سريه Xجديد تر از G هستش اما سريه Gبه نظر من بهتره اولأ قيمت بهتري داره دومأ مانيتورش بزرگ تره سومأ موس ميخوره
منصور جان.سریه G جدید تره. و همچنین کامل تر

[b][color=#00cc00]XaRaX[/color][/b] نوشته شده:خوب حالا بدونیم چنده !
از 3-4 تومن که بالاتر نیست؟
ایکزاراکس جان! MOTIF XS8 رو که من آخرین بار حدود 6 ماه پیش قیمت کردم 4.800.000 بود. MOTIF XS6 هم الآن حدود 2.800.000 است.
فانتوم G6 الان اکبندش 3.200.000 قیمتشه.
خوب MOTIF XF طبیعتا قیمتش بالاتره وبخصوص XF8 که ممکنه حتی به 5.000.000 هم برسه.
انتظار داشتم در سریه XF میکروفون و ووکال هارمونی اضافه بشه که نشده.
در واقع در XF ها تعداد و کیفیت صداها و آرپیج ها بالا رفته.
البته پشت دستگاه یک دریچه با درپوش مشخص است که یک برد سخت افزاری برروی آن قابل نصب هست.
رم های سمپل دستگاه هم فرق دارن و البته تا دوبرابر XS و Tyros2 و Tyros3 رو ساپورت میکنه.یعنی دو عدد 1024 که میشه حدود 2گیگا بایت.
در نهایت ريال باید بگم که افکت ها بهینه و اضافه شدند و
حالت "تم" نرم افزار دستگاه هم کمی متفاوت نسبت به XS شده.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

آخ ببخشيد من نوشتم Xاز Gبالاتره اشتباه شده حالا خودم يه بار ديگه اينو نميدونم كجا گفتم ولي ديشب از مجلس اومدم خواب آلود بودم فكر كنم اشتباه نوشتم
آقا Gاز X جديد تره
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
XaRaX
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

خوب MOTIF XF طبیعتا قیمتش بالاتره وبخصوص XF8 که ممکنه حتی به 5.000.000 هم برسه.
آقا ما یه چند ماهیه داریم هی این در و اون در میزنیم که یه وام 5تومنی بگیریم که یه سری تجهیزات دیگه اضافه کنیم ، ولی هی میخوریم به در بسته !!!
حالا بفرض اگه ما پولمون جور شد ؛ change کنیم رو فانتوم G ؟ یا همین موتیف XF8 رو برداریم ؟
آقا کمک کنید که من بشدت به همچین ورک استیشنی نیازمندم !!!

Just Music
آواتار کاربر
memotron
عضو سایت
عضو سایت
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

Xarax جان به شما توصیه میکنم از سایت Sonicstate.com کلیپ نمایشگاهی Motif XS8 رو ببینی، به همون روشی که در پست دوم این تاپیک عرض کردم.
واسه فانتوم هم توی همون سایت سرچ کن حتماً یه ویدئو ازش هست. ببین چطوره !
فکر کنم اینطوری بهتر میتونی انتخاب کنی.
من ویدئوی Motif XS8 رو که دیدم باز یاد این قضیه افتادم که عیار نوازنده مهمتر از عیار ساز هست. : )
حتماً این ویدئو رو ببین!!!
Sonicstate.com
در یاد گیری موسیقی دانشجو باش نه دانش آموز !
Memotron
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

آقا ما یه چند ماهیه داریم هی این در و اون در میزنیم که یه وام 5تومنی بگیریم که یه سری تجهیزات دیگه اضافه کنیم ، ولی هی میخوریم به در بسته !!!
حالا بفرض اگه ما پولمون جور شد ؛ change کنیم رو فانتوم G ؟ یا همین موتیف XF8 رو برداریم ؟
آقا کمک کنید که من بشدت به همچین ورک استیشنی نیازمندم !!!
زاراكس جان، همونطور كه قبل هم در مقايسه "فانتوم" و "موتيف" گفتم تفاوت هاي اين دو سري بطور كلي و در يك نگاه جامع اينطوريه:
Fantom G امكانات ميكروفون و ووكال هارموني داره و ميتوني از موس كامپيوتر هم روي كيبرد استفاده كني كه در راحتي و سرعت عمل خيلي تاثير داره
ولي MOTIF XS و بخصوص اين XF جديد از لحاظ تعداد و كيفيت صدا و درام كيت و ارپيج سر تره.
اين دو تفاوت چيزيه كه من دقيقا بهش يقين دارم و در فيلم ها ديدم و خودم هم براي خريدن يكي از اونها دودل ميكنه.
تازه اول فكر ميكردم MOTIF توي خودش مولتي تراك ركورد نميكنه ، ولي بعد از توي يكي از فيلم ها و حتي عكس هاي LCD دستگاه و كاتالوگ متوجه شدم موتيف هم همين كار رو توي خودش ميكنه وبا نرم افزار Cubase AI كه ضميمه خود كيبرد است و دستگاه رو بصورت يك VST با نرم افزار مرتبط ميكنه پروژه اهنگ سازي و ميكس شما رو تكميل تر و دقيق تر ميكنه.خوب بهرهال اين كشفيات و برداشت هاي منه كه براي خودم خيلي مفيد بوده.
من Demo از هردو دستگاه زياد ديدم.Fantom G واقعا از لحاظ صدا خيلي پايين تر از Motif ها است ولي واقعا من خودم قصد خريدن Fantom رو داشتم.به 4 دليل:
1-امكانات Fantom G كه برام راحت تر و دلچسب تره
2-بخاطر چشم و حرف اطرافيان كه هميشه به مارك ها زياد توجه ميكنند ودرواقع كلاس اسم Roland
3-بهرهال از دوتا مارك مختلف صدا داشته باشم بهتره تا از يك مارك
4-استفاده از ميكروفون و قابليت هاي اون در Fantom
*در واقع تنها گزينه هاي 1 و 4 براي من منطقي تر است.
*در مورد گزينه ي 3 مثلا صداهاي موتيف ها خيلي هاشون در Tyros3 هم يه همون شكل است.(مثل كنسرت گيتار-گيتار فلامينكو-آلتو ساكسيفون ها و...)البته صداهاي MOTIF ها چندين برابره Tyros3 است.

در كل فيلم ها و دمو ها رو ببين و خودت هم مقيسه كن.
اگر صداها و درام كيت ها و افكت هاي بهتر ميخوايي MOTIF XS يا MOTIF XF
اگر ميخوايي بي نياز از كامپيوتر و نرم افزار همه كارهات رو با كيبرد بكني و حتي ضپط صداي خواننده رو هم با كيبرد انجام بدي Fantom G

و در نهايت ، حالا چرا تاكييد داري روي مدل هشته XF يا XS يا G ؟؟
مدل 8 اونها كه كلاوي هاي حرفه اي (پيانويي) و بلند رو در 88 كلاوي دارند خيلي گرون هستند.بنظر من باصرفه و معقول ترينش مدل 7 اونهاست كه 76 كلاوي هستن.
البته من خودم هركدوم رو بگيرم همون 6 رو ميخورم.چون امكانات و صداها همه يكي است ، فقط تعداد كلاوي ها فرق دارن والبته در مدل هاي 8 ، كيفيت و حرفه اي بودن كلاوي ها.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات