Yamaha DX

سینت های مخصوصی صداسازی و آهنگسازی حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: Yamaha DX

پست خوانده نشده

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

علیرضا شما این ساز رو داری فکر کنم.برامون بگو بهترین صداش کدومه !!!
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:علیرضا شما این ساز رو داری فکر کنم.برامون بگو بهترین صداش کدومه !!!
فقط صداهای سینتیشو دوس دارم! تو مجلس ازشون استفاده میکنم!
در ضمن کسی اگه خواست قصد فروش هم دارم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

فکر کنم هنوز دو سه ماه نیست خریدیش.. همون 200.000 خریدیش؟؟؟
چقدر میخوای بفروشیش ؟؟ با تشکر
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:فکر کنم هنوز دو سه ماه نیست خریدیش.. همون 200.000 خریدیش؟؟؟
چقدر میخوای بفروشیش ؟؟ با تشکر
یه 2 ماهه خریدمش! یه مقدار سختمه که 2تا کیبورد ببرم مجلس واسه همین میخوام بفروشم
260تومن خریدمش ..... با هزینه تیپاکس برام 275 دراومد برام
250 هم میفروشم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

با سلام حضور دوستان و سروران عزیز،

مواردی که دوست عزیزمون "silent" فرمودند، از نظر بنده نیاز به اصلاحات زیادی دارد. البته تنها به این دلیل که باعث نتیجه گیری اشتباه علمی، توسط دوستان حاضر در انجمن نشود، این نکات را خدمت شما عنوان میکنم. امیدوارم که مطالب بنده یا نحوه ارائه آن، باعث کدورت خاطر دوست عزیزمان، جناب "silent" نشود.

silent نوشته شده: 32 صدای اصلی داره که هر کدام 32 صدای مشتق شده داره .
یعنی 1024 صدا و هر کدام از این 1024 صدا این امکان رو به نوازنده می ده که 5 تا از 6
اسیلاتور یا موج ساز صدا رو حذف کنه یا هر کدوم رو که خواست حذف کنه .
یعنی هر صدا رو به 5 صورت مختلف بشنوید که می شه 1024*5=5120

یاماها DX7 از جمله سینتی سایزرهائی است که مجهز به صدا ساز FM، با 6 عدد Operator است. این دستگاه توسط فرمول کلی صدا سازی به شکل ADSR، اصوات و سازهای موسیقی را شبیه سازی میکند. به عبارت دیگر، این دستگاه میتواند برای ساخت صدا تا حداکثر 6 عدد اسیلاتور ساده FM را بصورت همزمان در کنار هم قرار دهد و صدای پیچیده تری را تولید کنند. آنچه دوست عزیزمون به آن اشاره کردند، مربوط به فعال و غیر فعال کردن اسیلاتورها است که راه مناسبی برای توضیح قدرت و تنوع صدا سازی این دستگاه نمیباشد. نوع توضیح دوستمان، بیشتر مناسب حال دستگاه هائی است که با ترکیب چند صدای ساده، یک صدای مرکب میسازند. مثلا سری کاسیو CT های قدیمی که معروف به Tone Bank بودند. نوع تعریفی که دوستمون ارائه دادند، بیشتر مناسب حال توصیف اینگونه دستگاه هاست، نه دستگاهی همانند یاماها DX7 که صداساز قدرتمدی دارد.

silent نوشته شده: با این حال یک ایراد هم داره .
بدنه تماما آهنی هست و میدان الکتریکی قوی در اطراف خود ایجاد می کنه .و زیر کلاویه ها مقداری سرب قرار داره که هر دوی این موارد برای کسانی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف هست یا مدت زیادی رو صرف نشستن پای این دستگاه می کنند و یا به جریان الکتریسیته حساس هستند مضر است .

تولید میدان الکتریکی با بدنه فلزی ارتباط مستقیم و مرتبط ندارد. بدنه یخچال و ماشین لباسشوئی و ... هم فلزی هستند، آیا دلیلی به تولید میدان الکتریکی در آنهاست؟ اگر احساس میکنید که در بدنه دستگاه شما برق وجود دارد یا به نظر شما میدان الکتریکی وجود دارد، به دلیل اتصالی داخلی است که احتمالا در دستگاه شما رخ داده است. دستگاه را به این جهت بازرسی کنید. احتیاط کنید، احتمال برق گرفتگی برای شما وجود دارد!

silent نوشته شده: .... شاید این موارد رو کسی تا به حال نگفته باشه و یا به نفعش نبوده که بگه .
.... و ایراد سینتی سایزرهای قدیمی یاماها که با برق 110 ولت کار می کنند علی رغم کیفیت
اصوات بسیار خوبی که داره همین هست که بدنه آهنی و کلاویه های سربی دارند و از نظر سلامتی هر دو برای بدن مضر هستند....

امروزه شاهد ورود آلات موسیقی قدیمی و دسته دوم از کشورهائی نظیر ژاپن هستیم. میدانیم که، دستگاه هائی که از کشورهائی نظیر ژاپن یا آمریکا وارد کشور میشوند، با برق 110 ولت کار میکنند. در مقابل، دستگاه هائی که از قدیم در ایران بوده اند، حتی مدل هائی نظیر یاماها DX7 و امثالهم و یا حتی قدیمی تر، 220 ولتی بوده اند و قدمت این دستگاه ها رابطه ای با ولتاژ کاری آن ندارد. در ضمن، همانطور که عرض کردم، داشتن بدنه فلزی هیچ ارتباطی به سلامت نداشته و ندارد.

مدلهائی از این دستگاه که من داشته ام و با آن کارکرده ام، دارای قطعه سربی در زیر کلاویه، بصورتی که دیده شوند، نبوده اند. لطفا بفرمائید که در کجای کلاویه دستگاه شما سرب وجود دارد؟ زیر کلاویه؟ آیا میتوانید سرب آنرا ببینید؟ آیا دست میتواند تماس فیزیکی با آن داشته باشد؟ اگر دست شما با آن تماس ندارد، پس خطری برای شما هم ندارد! درضمن شما از کجا مطمئن هستید که این فلزی که بکار رفته سرب است؟ شاید آهن یا امثال آن باشد؟

تا آنجا که من میدانم، تمامی کلاویه های یاماها DX7، دارای یک قطعه فلزی در داخل آن است بطوری که تنها تا زمانی که کلاویه را از روی دستگاه (در زمان تعمیر) باز نکنید، این قطعه فلزی نمایان نمیشود. توجه بفرمائید که سرب تنها از طریق خوردن، استشمام و تماس فیزیکی با پوست میتواند دارای ضرر باشد، آنهم طولانی مدت. اولا این تکه فلز در دسترس و یا حتی در دید نیست، در ثانی از کجا معلوم که سرب است؟

ایام به کام
Duet
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Korg Extreme
کارت صوتی: t.c.electronic k6
میکروفون: AKG C3000B
نرم افزار: Logic Pro, Cubase
زمينه تخصص: نوازندگي گيتار

پست خوانده نشده

سلام دوستان عزیز

در مورد yamaha DX7 باید خدمتتان عرض کنم که روی خود دستگاه میتوان صدا save کرد و اگر کسی مایل به یاد گیری بود برام پیام شخصی بزاره..... پیروز باشید
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

Duet نوشته شده:سلام دوستان عزیز
در مورد yamaha DX7 باید خدمتتان عرض کنم که روی خود دستگاه میتوان صدا save کرد و اگر کسی مایل به یاد گیری بود برام پیام شخصی بزاره..... پیروز باشید
خیلی خوش آمدید دوست عزیز.
ممنون از این نظریه ی شما و متشکرم با اینکه این موضوع خیلی قدیمی است اگر مایلید در این مورد بیشتر توضیح بدید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
Duet
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Korg Extreme
کارت صوتی: t.c.electronic k6
میکروفون: AKG C3000B
نرم افزار: Logic Pro, Cubase
زمينه تخصص: نوازندگي گيتار

پست خوانده نشده

سلام

اول مموری پروتکت رو آف کنید بعد بر روی صدا ادیت دلخواه را انجام دهید. حالا ال سی دی قرمز رنگ شروع به چشمک زدن میکند. در این حالت دکمه ی استور را نگه دارید و بر روی هر کدام از ۳۲صدای قبلی خود دستگاه که کلیک کنید اون صدا همانجا سیو میشود. به همین راحتی.

شاد و پیروز باشید
silent
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio-sa21
کیبرد فعلی: roland e 86
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

با عرض سلام و تبریک سال جدید به مدیر سایت و همه اعضای انجمن

خدمت شما عرض کنم که بنده خیلی وقت هست که دی ایکس 7 را فروختم.

و از اینکه اشخاص صاحب اطلاعی در سایت هستند و اشتباهات من رو اصلاح می کنند خیلی خوشحالم.

ولی در مورد بدنه اون وقتی اولین بار با اون اجرا کردم در دستها و بدنم نوعی ضعف احساس می کردم

برای اینکه مطمئن بشم مجددا روز بعد هم آزمایش کردم. حدس خودم این بود که به خاطر بدنه فلزی اون باشه و شاید به قول دوست عزیز ما مشکلی در جریان برق این دستگاه وجود داشته.

در مورد کلاویه های اون هم حق با شماست -یک ساز قدیمی دیگه هم بود که کلاویه های سربی و سنگین داشت-چون کلاویه های این ساز هم سنگینی خاصی دارن حدس زدم که درش سرب به کار رفته باشه-که شما فرمودید شاید آهن هست.

به هر حال از اجرا با کلاویه های این ساز خیلی لذت بردم.

درمورد صداهای این دستگاه متوجه شدم که 32 صدا هم در کارت آن موجود هست که در مجموع میشه 64 صدا .

البته من اصطلاحات علمی رو برای توضیح نحوه صداسازی این دستگاه نمیشناسم و منظورم همونی بود که جناب hashemi گفتند.

در کل این دستگاه هیچ صدای آکوستیکی نداره و تمامی این صداها سینتی سایزری هستند ولی باکیفتی شفاف و واضح و دلنشین شنیده می شوند.

نوع تکنولوژی صداسازی در این دستگاه با کیبردهای امروزی فرق دارن - حداقل از نظر شنیداری-شاید به قول جناب هاشمی هر دو دیجیتال هستند ولی اصلا شباهتی به صداهای کیبردها و سینتی سایزرهای امروزی ندارند.کاش این تکنولوژِی کنار گذاشته نمی شد.

با تشکر از جنابDuet به خاطر اطلاعات مفیدشون.خواستم بپرسم آیا در همه مدلهای دی ایکس نحوه ذخیره کردن صدا به این صورته؟

با سپاس از همگی
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات