YAMAHA PSR-A300

انواع کیبوردهای سبک و سطح آموزشی

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: YAMAHA PSR-A300

پست خوانده نشده

مرتضی912 نوشته شده:سلام دوستان عزیز یه کمکی احتیاج دارم.من کیبورد a300هست ولی نمیدونم چجوری گام ماهور و تنظیم کنم ....اگه میشه یه کمکی بکنید دوستان گلم
انتقال بحث به تاپیک مربوطه - اینجـــا
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
Kraken
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: CASIO SA-10
کیبرد فعلی: PSR-A300
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

سلام به همه اعضا خوب این فروم بخصوص مدیریت این فروم مرتب و منظم...

مقدمه کوتاه :

حدود دو سه هفته ای میشه که A300 خریدم.از نوازتدگی چیزی نمیدونم.بیست سال پیش یه SA-10 کاسیو داشتم و هر ملودی میخواستم باهاش میزدم و هر روز ساعتها باهاش ور میرفتم.بعد که پروژه تحصیل در دانشگاه-کار-ازدواج شروع شد اون علاقه به کیبورد و موزیک را در دلم دفن کردم!
اخیرا فرصتی دست داد و تونستم با اطلاعات این فروم A300 را مناسب نیازم ببینم و آکبندشو به قیمت 1200 به همراه کاور و آداپتور و بیست تا ریتم پروگرام شده (به قول فروشنده) بخرم.

نظرم در مورد A300:

همانطور که دوستان اشاره کرده بودندصداهای اورینتال ایرانیش عالیه.مخصوصا سنتور و عود و نی.از تارش خیلی خوشم نیومد.ولی با امکان کوک شرقی که دم دست داره و به لطف گوش خوبی که دارم ( تعریف نباشه و خودم هم نمیدونم چطوری میتونم نت ها رو پیدا کنم روی کیبورد تصویر) ملودیهای سنتی که در ذهن دارم رو مینوازم و در مجموع برای من کیبورد دوست داشتنی شده با توجه به پولی که براش پرداخت کردم.از این سایت ممنونم که این حس رو در من زنده کرد بعد از مدتهای مدید...

سوال:

1- این OTS چه کاربردی داره؟ تا اونجایی که من فهمیدم وقتی در یک استایل هستیم اگر 000 را بزنیم خودش یک صدا به من پیشنهاد میکنه!درسته؟ اگر بله چه موقع قرار به کار من آماتور بیاد؟
2-الان 20 تا ریتم ایرانی توش پروگرام شده.به صورت تخمینی چند تا دیگه جا داره با توجه به حافظه 373 کیلو بایتیش؟
3-به این کیبورد میشه صدا اضافه کرد بروش همون کابل midi-usb؟مثلا صدای دودوک؟
3- من از وقتی که A300 خریدم و این فروم رو مطالعه میکنم دارم با اصطلاحات زیادی در مورد کیبورد بمباران میشم و سر در نمیارم.مثل: اکسپنشن پک،مولتی پد،رجیستر مموری،آرپجیو و .....آیا تاپیکی هست که اینا رو توضیح داده باشه؟و برای من که کیبوردم ابتداییه و خیلی از اینا رو نداره آیا قابل درک هست؟

ممنون از توجه دوستان.خوشحالم که درجمع شما هستم.
Kraken
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: CASIO SA-10
کیبرد فعلی: PSR-A300
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

Kraken نوشته شده:سلام به همه اعضا خوب این فروم بخصوص مدیریت این فروم مرتب و منظم...

سوال:

1- این OTS چه کاربردی داره؟ تا اونجایی که من فهمیدم وقتی در یک استایل هستیم اگر 000 را بزنیم خودش یک صدا به من پیشنهاد میکنه!درسته؟ اگر بله چه موقع قرار به کار من آماتور بیاد؟
2-الان 20 تا ریتم ایرانی توش پروگرام شده.به صورت تخمینی چند تا دیگه جا داره با توجه به حافظه 373 کیلو بایتیش؟
4- من از وقتی که A300 خریدم و این فروم رو مطالعه میکنم دارم با اصطلاحات زیادی در مورد کیبورد بمباران میشم و سر در نمیارم.مثل: اکسپنشن پک،مولتی پد،رجیستر مموری،آرپجیو و .....آیا تاپیکی هست که اینا رو توضیح داده باشه؟و برای من که کیبوردم ابتداییه و خیلی از اینا رو نداره آیا قابل درک هست؟

با سلام مجدد. با توجه به آنکه از پست قبلیم جوابی دریافت نکردم! بر اساس مطالبی که اینجاعنوان گردید جواب برخی سوالاتم را خودم پیدا کردم تصویر:

1- OTS وقتی فعال باشه اگر استایل رو عوض کنید خود دستگاه متناسب با فضای استایل به صورت اتوماتیک صدا را عوض میکند.(پیشنهادمیکند).در کیبورد های پیشرفته تر برای OTS چهار تا دکمه تعریف شده که من هنوز نمیدانم برای چی است!؟

2-بستگی به ریتم داره.تو همین فروم یک جا خوندم که حدود 30 الی 40 ریتم در این کیبورد قابل پروگرام است.

3-نمیشه صدا اضافه کرد...چه حرفیه آخه !!انتظاراتی داریم ما!

4-هنوز نمیدانم!

همچنان منتظر جواب کاملتر دوستان خوب این فروم هستم.ممنون
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

Kraken نوشته شده: 4- من از وقتی که A300 خریدم و این فروم رو مطالعه میکنم دارم با اصطلاحات زیادی در مورد کیبورد بمباران میشم و سر در نمیارم.مثل: اکسپنشن پک،مولتی پد،رجیستر مموری،آرپجیو و .....آیا تاپیکی هست که اینا رو توضیح داده باشه؟و برای من که کیبوردم ابتداییه و خیلی از اینا رو نداره آیا قابل درک هست؟

با سلام به شما دوست عزیز

برای مشاهده مبحث اکسپنشن ها به این تاپیک برای مبحث Regist Memory به این تاپیک برای مشاهده بحث آرپژیو در سینتی سایزر های یاماها به این تاپیک مراجعه کنین ,, البته برخی بحث ها ممکنه عمومیت داشته باشند و در جاهای دیگر هم دربارشون بحث شده باشه .
این صفحه ها رو مطالعه کنین و باز هم اگر سوالی بود در جای مناسب بنویسین در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

.
Kraken نوشته شده: سوال:
واقعا ممنون هستم از مدیران و کاربران سایت که پست این کاربر رو خوندند و یک کلمه هم جواب ندادند. باز خوبه حوصله کردند یک دکمه ی تشکر بزنند تصویر تصویر
با تشکر از راهنمایی های آقای فیروزفر باید تکمیل کنم که :
جواب 1 :
OTS مخفف ONE TOUCH SETTING است که در کیبوردهای یاماها نامِ "صداهای همراه با ریتم" است. یعنی با فلان ریتم ، یک یا چند صدای مخصوص از قبل آماده شده.
جواب 2 :
نمیشه دقیق گفت. بینِ 20 تا 40 تا. بستگی به حجم ریتم ها داره. ولی برای استفاده ، فقط یک ریتم میتونید لود کنید. یعنی 30تا ریتم میریزید توی حافظه Flash دستگاه (حافظه داخل کیبورد) ولی برای استفاده از هرکدام ، باید اون رو لود کنید.
جواب 3 :
نه به ارگ های آموزشی نمیشه صدایی اضافه کرد. زیر 2 میلیون کیبوردی با قابلیت سمپل نداریم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سبک”

• اطلاعات