YAMAHA PSR-A300

انواع کیبوردهای سبک و سطح آموزشی

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

Re: YAMAHA PSR-A300

پست خوانده نشده

recordstyle نوشته شده: مزایا:
1. اولین کیبورد اورینتال یاماها است که مخصوصا به منظور آموزش به هنرجو طراحی و ساخته شده

2.پیچ بند PITCH BEND دارد.
3. دکمه و SCALE MEMORY برای تظیم و ذخیره کوکها شرقی را دارد( هم در سیستم هم در روی پانل دستگاه)
4.کار کردن با دستگاه ساده و روان هست ( مثلا برای تنظیمات اولیه مثل TUOCH و هارمونی و SPLIT و DUAL VOICE روی دستگاه دکمه های اختصاصی دارند)
5.LCD دستگاه کلاویه های کیبورد را بازسازی کرده و نوآموز به سادگی میتواند حتی اگه نت را نداند از روی دموها و سانگهای دستگاه خودآموزی کند.
6. ریتمهای عربی و خلیجی و ایرانی و ترکی دارد( همان ریتمهای برد A1000)
7.سانگهای ایرانی و عربی دارد.
8.سازها دقیقا سازهای PSR A1000 هست که به علت ضعیف بودن اسپیکر و خروجی ساز با تفاوت تقریبا کمی از A1000 پخش میشود.
با تشکر از نادر عزیز (اگر اسمش رو درست گفته باشم).
یک توضیحات مختصری در ادامه نظرات ارزشمند این استاد بدم.
نادر جان مواردی که شما فرمودید همه درسته ولی باید دید با چی مقایسه کردید!!!؟ مثلا گزینه شماره یک شما از نظر من هم کاملا صحیحه چون هرچی فکر کردم کیبرد آموزشی اورینتال یادم نیومد.مدل هایی کثل psr64 و psr62 هم آموزشی نبودند و در زمان خودشون یک ارنجر بودند.این مدل A300 دقیقا مخصوص آموزش ساخته شده.
اما گزینه 2 خوب چیزی است که در اکثر مدل های آموزشی دیگه هم وجود داره ، پس از نظر من وبا احترام فراوان به دوست خوبم نادر عزیز من تصور میکنم این یک مزیت ویا برتری محسوب نمیشه.
گزینه4 از نظر من کار کردن با منوی A300 بسیار ظعیف و کند و سخت است چون وقتی دکمه Function رو میزنید که شامل چندین گزینه است برای عوض کردن گزینه ها نمیتونید به عقب و جلو برید و باید بطور مکرر روی دکمه Function بزنید تا به گزینه ی مورد نظر برسید.یعنی اگر یک لحظه از گزینه مورد نظر رد شدید ، دوباره باید اونقدر اون رو بزنید تا به شکل چرخشی بهش برسید. پس نظر شخصی من اینه که کار با منوی این دستگاه کمی سخت است.البته حتما این آقا نادر دلایل درستی دارن که من نمیدونم.شاید این منو هم راه بهتری داشته باشه که من بلد نیستم.
در مورد گزینه 8 هم از نظر خودم میگم که واقعا از صدای بلندگوهای این دستگاه لذت بردم.حتی بعضی وقت ها که دارم برای مشتری تست میکنم پیش خودم میگم صداش از OR700 و PA500 وخیلی مدل های دیگه هم شفاف تره.البته اگر منظور آقا نادر حجم صدا است درسته ، چون صداش زیاد بلند نیست ولی کیفیت پخش صداش از نظر من عالیه!
و اما جای مهم ترین مزیت و برتری A300 رو خالی گذاشتید آقا نادر.چیزی که هرگز در مدل های آموزشیه دیگه نیست.
این دستگاه میتونه حدود 20 تا ریتم دست ساز بگیره.یعنی تمام ریتم های موجود توی بازار که برای A1000 ویا حتی OR700 هستند رو اجرا میکنه والبته مال A1000 رو بدونه استثنا درست اجرا میکنه ومال OR700 رو با تغییرات کم و زیادی.
باز هم تشکر میکنم از نادر عزیز که واقعا مطالبش توی فروم برای همه از جمله خودم آموزنده و مفید هستن.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

بهرنگ جان اسم من هادی است .
در مورد گزینه دوم شما درست میگید و من حرفم رو اصلاح میکنم.
در مورد گزینه چهارم باید بگم که بسته به تعریف شما از تنظیمات باید به این مبحث بپردازیم منظور بنده از تنظیمات اولیه ترین و ضروری ترین تنظیمات هست برای مثال گزینه touch یا چکشی که مهمترین مقوله برای پیانو یا آموزش نوازندگی لطیف و عمق دار هست و یا تعریف و مشخص کردن محدوده SPLIT یا دکمهDUAL VOICE که مربوط به ساز و لایه دوم هست .
البته گفته شما کاملا صحیح است و من در قسمت معایب دستگاه به بد قلق بودن منوی FUNCTION اشاره کردم ولی باید به این موارد بالا هم توجه کرد .
البته از نظر بنده تنظیماتی مثل ترانسپوز در مرحله آموزش حرفه ایی زیاد جایگاهی ندارد چون شما خودتان بهتر از من میدونید که دوستانی که اصولی کار میکنند ترانسپوز رو عوض نمی کنند و بیشتر با تغییر نتها ( پرده . دیز و بملها) ترانس را عوض میکنند یا مقوله SUSTAIN که بیشتر باید با اتصال پدال تامین شود تا فعال کردن راکد گزینه SUSTAIN در منو .
اما باز هم میگم گفته شما هم کاملا درست هست . ولی اگه از دیدگاه بنده هم به این موضوع بنگرید شاید با من هم عقیده شوید.
در مورد گزینه هشتم هم باید بگم که اسپیکرهای دستگاه میدر هست پس دو گستره باس و تریبیل کامل پخش نمیشود پس حداقل از لحاظ علمی و عملی(قانون فیزیکی) هم که شده صدا به شفافیت حداقل OR700 دیگه نیست مخصوصا خروجی که یه سوکت بیشتر نیست پس قائده سه بعدی بودن صدا کمتر میشه ولی حرف شما هم از یه منظر دیگه قبول دارم(شخصا با صدای پیانوش خیلی حال میکنم ).
البته این رو هم بگم که یاماها همیشه برای ارنجرهایی که میسازه یه برگ برنده هم داره
و آخرین مطلب راستش رو بخواهید من تا حالا امتحان نکردم چندتا ریتم رو میشه توش ریخت...................؟
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: PSR A3
کیبرد فعلی: PSR A1000
کارت صوتی: Genious
نرم افزار: FL Studio
موبایل: 1100
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

ميگم بچه ها اين ارگ هايي كه كلاويه هاشون روشن/خاموش ميشه تو ايران گير مياد؟
من يه كليپ ديدم فكر كنم ez250i بود يارو يه لپ تاپ وصل كرده بود بهش بعد زير گليد ها آبي رنگ روشن مي شد كه مثلاً يارو بفهمه كدوم كليد رو بزنه. البته A300 كه اينطوري نيست ولي اگه تو بازار ايران باشه همچين ارگي من حتماً ميخرم. خيلي عاليه براي آموزش. البته كاسيو از اين مدل ها زياد داره ولي تو شيراز اصلاً من نديدم.
سعدیا حب وطن گرچه حدیثی است شریف
نتوان مرد به سختی که من اینجا زادم
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

reza523573 نوشته شده:ميگم بچه ها اين ارگ هايي كه كلاويه هاشون روشن/خاموش ميشه تو ايران گير مياد؟
من يه كليپ ديدم فكر كنم ez250i بود يارو يه لپ تاپ وصل كرده بود بهش بعد زير گليد ها آبي رنگ روشن مي شد كه مثلاً يارو بفهمه كدوم كليد رو بزنه. البته A300 كه اينطوري نيست ولي اگه تو بازار ايران باشه همچين ارگي من حتماً ميخرم. خيلي عاليه براي آموزش. البته كاسيو از اين مدل ها زياد داره ولي تو شيراز اصلاً من نديدم.
دوست عزیز من کیبوردی که شما میگید زیاد دیدم و همین چند روز پیش دوتا ازش فروختم ولی با ایت تفاوت که زیر کلاویه ها چراغ قرمز بود نه آبی البته مارک کاسیو من میتونم دست دوم تا 90000 برات جور کنم و یک کیبورد یاماها هم که فروختم به همین صورت بود ولی به جای زیر کلاویه ها رو به روی اونا LED نارنجی روشن میشد و یه چیز جالب که داشت با زدن یک دکمه دموهای آموزشی دستگاه از صدای ساز به صدای یک زن تغییر میکرد که نت ها رو میخوند(راستش میخواستم یه دمو ازش بذارم ولی فکر کردم همه اینا رو دیدین) البته نا گفته نماند که زبان این کیبوردها همه ژاپنی هست اگه بخوای من میتونم هر چند تا بخوای برات بفرستم ( آخه یکی از دوستام با لنج زیاد میاره)
اگر هم خودت میخوای بیای ماشین داشته باشی برات میصرفه خلاصه ما در خدمتیم تصویر
راستی یه دمو از این کیبورد تو قسمت کیبوردهای آموزشی قدیمی گذاشتم برو ببین تصویر
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

recordstyle نوشته شده:
reza523573 نوشته شده:ميگم بچه ها اين ارگ هايي كه كلاويه هاشون روشن/خاموش ميشه تو ايران گير مياد؟
دوست عزیز من کیبوردی که شما میگید زیاد دیدم و همین چند روز پیش دوتا ازش فروختم ولی با ایت تفاوت که زیر کلاویه ها چراغ قرمز بود نه آبی البته مارک کاسیو من میتونم دست دوم تا 90000 برات جور کنم و یک کیبورد یاماها هم که فروختم به همین صورت بود ولی به جای زیر کلاویه ها رو به روی اونا LED نارنجی روشن میشد و یه چیز جالب که داشت با زدن یک دکمه دموهای آموزشی دستگاه از صدای ساز به صدای یک زن تغییر میکرد که نت ها رو میخوند(راستش میخواستم یه دمو ازش بذارم ولی فکر کردم همه اینا رو دیدین) البته نا گفته نماند که زبان این کیبوردها همه ژاپنی هست اگه بخوای من میتونم هر چند تا بخوای برات بفرستم ( آخه یکی از دوستام با لنج زیاد میاره)
اگر هم خودت میخوای بیای ماشین داشته باشی برات میصرفه خلاصه ما در خدمتیم تصویر
راستی یه دمو از این کیبورد تو قسمت کیبوردهای آموزشی قدیمی گذاشتم برو ببین تصویر
سلام مرسی داش هادی
میگم میشه بگی PA500 Persian رو انوجا نو چقدر می تونی بدی؟
وقت کنم صد در صد یه سر بهت میزنم آخه 4-5 تا رفیق فاو تو برازجون دارم که حالا به بعانه ارگ یا به بهانه اونا بالاخره یه سری هم شاید به شما زدیم. هادی جان در مورد اون کیبوردهای چراغ دار آموزش هم من حتمن یه دونه میخام ولی صبر کن یه مقداری الآن دستم خالیه. فکر کنم توی روان شدن دست ها خیلی تأثیر داشته باشه.
فدات
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

رضا جان حقیقتش کیبوردهایی مثل pa500 که نمایندگی دارن رو از نمایندگی بخری با صرفه تره ....اگه مغازه داری بد نیست یه سر با هم بریم پیش دوستم ( که بیشتر تو کار کیبورد آموزشی و پیانو دیجیتال هست).میگم اگه اشتباه نکنم شیراز قیمتها باید بالا باشه راستی پاساژ نور هم میری؟
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

سلام آره شیراز وضع خرابه
پاساژ نور میشه گفت بازار اصلی کیبورد شیراز هست. ولی توی بازار انقلاب هم 2-3 مغازه هست که کیبورد دست دوم میفروشن و از پاساژ نور هم با انصاف تر هستن. من هادی جون مغازه ندارم ولی درسم تموم شه برگردم شمال دیگه قصدم اینه مغازه بزنم. چون میخام با همه جور ارگی کار کنم و اگه مغازه نداشته باشم خرید و فروش برام فقط ضرر میشه. هادی اومدی شیراز ما یه کلبه درویشی داریم متعلّق به خودت هست، تعارف نکنی.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

من خواهش دارم از دوستانی که موفق شدن ریتمهای A1000 رو به حلق A300 بدن لطف کنند و بیان توضیح بدن و نرم افزارش رو هم بذارن ممنون میشم
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

ربع پرده کردن آکورد در A300 :
راستش من چند روز پیش که خدمت یکی از دوستان A300 دار بودم ایشون از نیم بودن آکورد موقع ربع کردن کلاویه ها شکایت داشت من راهش رو براشون گفتم و مناسب دیدم اینجا خدمت دوستان هم عرض کنم به خصوص نوآموزان که شاید هنوز ندونن دارند نتهای ربع رو با آکوردهای نیم اجرا میکنند.

اما ربع کردن آکورد .
ابتدا دکمه FUNCTION رو این قدر میزنید تا در LCD به گزینه TUNE ACC برسید:
تصویر
حالا گزینه کنار Tune Acc رو که OFF هست به on تبدیل کنید
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 229 دفعه

پست خوانده نشده

recordstyle نوشته شده: ابتدا دکمه FUNCTION رو این قدر میزنید تا در LCD به گزینه TUNE ACC برسید:
ابتدا دکمه FUNCTION رو اینقدر میزنید تا جونتون بالا بیاد تصویر تصویر تصویر
چونکه جون من موقع کار کردن با دکمه FUNCTION این A300 بالا میاد.بخصوص وقتی که از گزنه مورد نظر رد بشی.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سبک”

• اطلاعات