korg -m3-m50-oasys

کیبوردهای متخصص صدا و آهنگسازی

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: korg -m3-m50-oasys

پست خوانده نشده

Amirhossein نوشته شده:دوستان عزیز سینت باز یه سوال راجع به M50 دارم. کسی میدونه وقتی این دستگاه رو به کیوبیس وصل کنیم و Plug In رو هم نصب کنیم و بخایم رکورد کنیم چطوری میشه آرپیژیاتور مون هم رکورد بشه هم زمان نه اینکه فقط ملودی که میزنیم رکورد بشه؟ امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم
امیر جان ببخشید من زیاد با این مدل کار نکردم ولی فکر کنم استاد سرمد روی سینتی ها بیشتر مسلط باشند و بتونه کمکت کنه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تماس:

پست خوانده نشده

بهرنگ جان لطف دارن به بنده . راستش من با M50 آشنایی ندارم اما امیدوارم مطالب کلی که عرض می کنم براتون مفید واقع بشه.
برای ضبط arpegio دونستن ساختار فیزیکی سینت به شما کمک می کنه. هر سینت کم و بیش از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده
1- MIDI کیبورد
2- Controllers
3- Sound Engine
4-Arpegiator
البته قسمت های دیگه ای هم هستن که به بحث ما مربوط نمیشن
در حالت عادی دیتای MIDI که شما از طریق کیبورد و یا کنترلر ها وارد می کنید به ساند انجین میره و تولید صدا می کنه.
وقتی برای یک صدا آرپژیتور رو فعال می کنید دیتای MIDI به قسمت Arpegiator میره و اونجا متناسب با نت هایی که شما روی کیبورد اجرا کردید یک سری نت با ریتم و و شکل پیچیده ایجاد میشه و این نت ها میرن به ساند انجین و شما صدای آرپژ رو می شنوید و نه نت هایی که نواختید.
مشکل ضبط آرپژ اینه که در حالت معمول علی رغم اینه شما صدای آرپژ رو می شنوید ولی نت های اصلی که نواختید در پورت خروجی MIDI و در سیکوئنسر ریکورد می شوند. برای اینکه شما نت های تولید شده در قسمت Arpegiator رو ضبط کنید بایدبرای اون ترک سوییچ MIDI OUT آرپژیو رو روشن کنید . این سوییچ معمولا در قسمت تنظیمات آرپژ برای هر ترک وجود دارد .
نکته مهم این است که در صورت ریکورد خروجی MIDI آرپژ ، در یک سیکوئنسر اکسترنال ، MIDI ECHO برای آن ترک باید خاموش باشه در غیر این صورت شما به جای صدای آرپژ ،یک صدای درهم و برهم میشنوید که به علت اکو شدن خروجی میدی آرپژ ،در ورودی میدی آرپژ می باشد.
نکته دوم هم این است که در هنگام پلی بک دیتای آرپژ، Arpegiator برای آن ترک باید خاموش باشد چون در غیر این صورت مجددا شاهد یک صدای درهم و برهم خواهید بود.
امیدوارم اطلاعات بالا مفید واقع بشه.
خانه مسترینگ اس دی
استودیویی تخصصی جهت میکس و مسترینگ موسیقی
www.sdrecords.ir
آواتار کاربر
Amirhossein
مدیر بخش گیتار
مدیر بخش گیتار
اولین ساز: CASIO CT395
کیبرد فعلی: KORG LP350 PIANO
کارت صوتی: LINE6
نرم افزار: CUBASE 6
موبایل: Galaxy
زمينه تخصص: نوازندگي گيتار
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

با تشکر مجدد از سرمد عزیز
من این Midi خارج کردن رو در korg m50 که شما توضیح دادین بالاخره پیدا کردم در M50. قسمت Global بعد Page مربوط به Midi و بعد Midi out فکر کنم و بعدم که دیگه همه چی اونجا هست!
در ضمن یه چیز دیگه رو هم از سایت Korg USA یاد گرفتم! از قسمت Seq روی Page ها که برید صفحه ی دوم برگ آخر یک قسمت هلو برو تو گلو در اختیارتون میذاره! از لیست DAW های خود دستگاه میتونید نرم افزار خودتون رو (مثلا در مورد من Cubase ) انتخاب کنید و خود دستگاه تنظیمات اون DAW رو پیاده میکنه! عمده نرم افزارهای معروف دیگه رو هم مثل Reason یا FL یا Sonar و ... داره. علاوه بر این یه سری تنظیمات خام هم جای سیو داره برای هر نوع Daw یا کانکت شدن به هر دستگاه دیگه ای که در لیستش نیست.

درضمن توی این لیست اسم یه سری از سینتی سایزرهای دیگه ی کورگ و بعضا غیر کورگ هم به جز این نرم افزارها وجود داشت که من راستش نفهمیدم منظورش چیه!!! ولی فکر کنم واسه وقتیه که بخاین سینت ها رو به هم وصل کنین و یکیشون کنتلر اون یکی هم بشه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

پست های بی ربط با مبحث به تایپیکه زیر منتقل شدند :
viewtopic.php?f=22&t=1150&p=67412#p67412
ممنون از سرمد و امیرحسن
آواتار کاربر
atashi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO sa21
کیبرد فعلی: تایروس 5
موبایل: note 4
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

بچه ها نظرتون درباره این چیه یه مدت فکرمو مشغول کرده ..........راستی فرو رفتگی زیر پیج بند چی هستتصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

حسین جان M3 از مدل های سینتی سایزر کرگ هستش که تا اونجا که من اطلاع دارم طراحی این مدل برای ارکستریشن و سازهای زهی هستش . . من خودم چند دمو از سازهای زهی و ویولن این کیبورد دیدم و تا دقایق و حتی میتونم بگم که تا ساعاتی فکر میکردم در خواب و رویا هستم و باورم نمیشد که بشه صدای سازهای زهی و ویولن رو انقدر زیبا و بی نظیر و بی نقص و طبیعی در کیبورد طراحی و لایه بندی کرد . ولی تا اونجا که من تحقیق کردم گویا به غیر از صداهای ارکسترشین این کیبورد صداهای دیگرش زیاد تعریفی نداره ,, ولی اگر من به شخصه بودم و پول هم داشتم تصویرحتما این سینتی سایزر رو به خاطر سازهای زهی زیباش میخریدم
اون نواری هم که در پایین پیچ بند گفتین ریبون هستش که در مدل هایی مثل VA7 رولند هم بود و مثلا باهاش میشد مدلاسیون یا همون ویبره رو انجام داد و همینطور تا جایی که یادمه برای کارهای دیگر هم قابل برنامه ریزی بود . .
Kako hamed
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Psr62
کیبرد فعلی: Korg m3 or700
میکروفون: Shure
موبایل: Galaxy s6 edge

پست خوانده نشده

با سلام خدمت دوستان عزیز
والا من یک m3 گرفتم ولی هرچی گشتم براش صدا و سمپل ایرانی یا ترکی و ارمنی پیدا نکردم اگر از دوستان کسی میمونه لطفا به من اطلاع بدین ممنون میشم
متشکرم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Kako hamed نوشته شده:والا من یک m3 گرفتم ولی هرچی گشتم براش صدا و سمپل ایرانی یا ترکی و ارمنی پیدا نکردم اگر از دوستان کسی میمونه لطفا به من اطلاع بدین ممنون میشم
متشکرم
پیام خصوصی ارسال شد.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

ست m3

پست خوانده نشده

namin music نوشته شده:دوستان عزیز اگه کسی با m3 کار کرده اینجا اعلام کنه چند تا سوال دارم . واینکه کسی ست برای این کیبورد داره ممنون میشم هزینه ای هم باشه در خدمتم

سلام
بنده باهاش کار کردم . یکی از دلایل بزرگی که نوازنده ها کمتر سمت این مدل میرن این هست که هر بار که روشن میشه باید ست صدا رو خودتون از اول لود کنید روی رم سمپل که حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان میبره . از نظر صدا و صداسازی قویه نسبت به قیمتش
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
namin music
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کاسیو
کیبرد فعلی: 3x

Re: در خواست ست برای korg m3

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:
namin music نوشته شده:دوستان عزیز اگه کسی با m3 کار کرده اینجا اعلام کنه چند تا سوال دارم . واینکه کسی ست برای این کیبورد داره ممنون میشم هزینه ای هم باشه در خدمتم

سلام
بنده باهاش کار کردم . یکی از دلایل بزرگی که نوازنده ها کمتر سمت این مدل میرن این هست که هر بار که روشن میشه باید ست صدا رو خودتون از اول لود کنید روی رم سمپل که حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان میبره . از نظر صدا و صداسازی قویه نسبت به قیمتش
بله آقا مصطفی همینطور هست که میفرمایید ولی من شنیدم یه تیک داره اون و فعال کنی ست پاک نمیشه با خاموش کردن . مصطفی جان اگه از ست m3 داری مارو بی نسیب نذار داداش
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات