KORG TRITON

کیبوردهای متخصص صدا و آهنگسازی

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

KORG TRITON

پست خوانده نشده

دوستان عزیز ارتعاشی سلام
راستش دیدم جای سینتی سایزرهای معروف شرکت کرگ یعنی TRITON اینجا خالیه .... این تاپیکو زدم که هم اطلاعات خودم بالا بره هم دوستان دیگه

هرکی در موردش اطلاعاتی داره بگه ممنون میشم..... اینکه ترایتون چند مدل داره؟ ساخت چه سالیه؟ قیمتاشون تو ایران چقدره؟ (آکبند و کار کرده) و ......
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: KORG TRITON

پست خوانده نشده

در مورد این کیبورد من شنیدم که فقط ساز داره ولی میگن خدای سازه و قابلیت سمپل گیری هم داره و خودش نتها رو روی کلاویه ردیف میکنه البته من اینو از یکی شنیدم که استودیو داره و خدایی تا حالا باهاش نزدم تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

آقایون کسی نیست در مورد این مدل توضیح کامل و دقیقی بده؟؟؟؟
تایپیک رو پاک کنم؟؟؟؟
با علی رضای گلم هم هماهنگ کردم.
اون حظراتی که تعصب کرگ ذو دارن الآن کجان که بیان یکم در مورد این مدل به من و علی یاد بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:-s
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

مثلا مثل کارهایی که من توی این 2سال کردم یک جدول کامل و دقیق تهیه بشه و خیلی از موارد هم به فارسی توضیح داده بشه خیلی خوبه.
البته نه همون خصوصیات و جمله های انگلسی کپی بشن.
بازم صبر میکنیم.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

بهرنگ من خيلي چيزا در موردش ميدونم اما نميدونم شما چي ميخوايد ولي فعلأ سير تكامليش رو داشته باشين تا بعد خدمتتون بقيش رو عرض ميكنم
تريتون يه كيبورد از سريه ورك استيشن هاي كرگ هست كه ميشه گفت استارت ساخت اون در سريه ترينتي زده شد و بعد از اون اولين تريتون به بازار اومد كه اسمش كرگ تي آر بود در سه سايز پنج و شش و نيم و هفت اكتاو وارد بازار شد بعد از اون تريتون Leاومد و كه اونم باز در سه سايز توليد شد بلافاصله بعد از اين سري سريه تريتون استديو اومد كه مثل بمب توي دنيا صدا كرد و تمام نوازنده ها و آهنگ سازهاي جهان اون رو خريدن و صد البته تاييد كردن نمونه اين افراد ونجليس و ياني و كيتارو بودن كه ياني هنوز هم از اين مدل استفاده ميكنه و توي آخرين كنسرتش توي مكزيك شش تا خودش داشت و شش تا هم مينگ فرومن نوازنده كيبورد گروهش تريتون استديو اولين كرگي بود كه توي صدا حريف رولاند شد و تونست چند سال متوالي لقب بهترين ورك استيشن سينتي سايزر جهان رو به دست بياره و تا چنديدن سال به اون سلطان صدا هم ميگفتن تا اين كه آخرين كيبورد سريه تريتون اومد به نام تريتون استديو اكسترمي يه قول به تمام معنا كه همون تريتون استديو بود ولي با امكانات نرم افزار و سخت افزار بالا تر باز هم در سه سايز هميشگي اما اينبار با تريپ بسيار وحشت ناك خوشگلش كلي توي دنيا فروش كرد اما خوب اگه عكس هاشون رو براتون بزارم ميبينيد كه سريه تريتون همه چيز تمومه اما اي سي دي هاشون انگاري دچار سوء تغذيه ان و عقب افتاده ان البته سريه تريتون يه مدل ديگه داره كه نميدونم قبل از اكسترمي بود يا بعدش به نام KorgTritonStudioTiecTocc اين ساز هم رنگه كارما و PA500پرشينه با اين تفاوت كه رنگش مات و اكليدي نيست بلكه حالت متاليك داره
تماميه تريتون ها سمپلر هستن و براي صدا سازي كم از سينتي سايزر هاي ياماها و رولاند چيزي ندارن
فعلأ
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

منصور جان دستت درد نکنه.بازم خدارو شکر که تورو داریم.
من منتظر لیست کامل مشخات دستگاه هستم.
حداقل آخرین مدل هاش
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

چشم بهرنگ جان تا عصر آماده ميكنم همين پست رو اصلاح ميكنم مينويسم جاش
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

بهرنگ جان من 2-3 روزه که الاف کارای انتخاب واحد دانشگاه هستم و درگیر هستم
یه سری اطلاعات از triton گرفتم که سر فرصت براتون میذارم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

اولین مدل کرگ تریتون در سال 1999 پا به عرصه وجود گذاشت. البته همانطور که دوستان فرمودند تریتون بعد از کرگ ترینیتی آمد. برخی از افراد تریتون را از نسل ترینیتی میدانند و برخی از نسل کرگ O1W.

ولی اصل داستان چه بود؟ بصورت خلاصه، در سال 1995 اولین نمونه آزمایشی کرگ OASYS متولد شد ولی هیچگاه به بازار وارد نشد! به جای OASYS اولین ورکستیشن صفحه لمسی جهان، یعنی کرگ ترینیتی در سال 1995 متولد شد که در واقع همان نمونه اولیه OASYS است و به سیستم صدا ساز ACCESS مجهز است. از طرفی کرگ O1W، با ورود ترینیتی از چرخه تولید خارج شد تا سال 1999 که اولین کرگ تریتون وارد بازار شد. کرگ تریتون از نسل کرگ O1W است. این سیستم به صدا ساز HI مجهز است که سیستم متکامل تری از AI2 است که در کرگ O1W استفاده شده بود. و از طرفی همچون ترینیتی ریبون کنترلر و صفحه لمسی داشت.

صدا ساز HI که اولین بار در کرگ تریتون استفاده شد، پایه و اساس صداساز های سینتی سایزرها، ورکستیشن ها، و ارنجر های بعدی کرگ، یعنی Pa80 (سال 2000)، Pa60 و Pa50 شد. تریتون توانائی سکوئنس و سمپل گیری داشت و از آنجا که مجهز به درگاه SCSI بود و میتوانست با هارد دیسک و سی دی رام و اپتیکال درایو و ... ارتباط برقرار کند، توانائی بسیار خوبی را برای آن ایجاد کرد. حافظه سمپل کارخانه ای آن 32 مگابایت بود و تا 62 نت همزمان را اجرا میکرد.

در سال 2000، نسخه بدون کیبرد آن (بصورت Rack Mount) وارد بازار شد که قابلیت سکوئنس از روی آن حذف شده بود، ولی در عوض حافظه بیشتری را پشتیبانی میکرد. این مدل تریتون (Triton Rack) همان 32 مگابایت تریتون را داشت بعلاوه 96 مگابایت فضا برای سمپل کاربر (RAM) و در نهایت 8 عدد کارت سمپل انتخابی که هرکدام دارای حافظه ای به مقدار 16 مگابایت بود.

در همان سال نسخه ساده تری از تریتون بنام Triton Le یا نسخه ساده شده (Light Edition) ویا نسخه محدود (Limited Edition) نیز تولید شد. در این نسخه درگاه SCSI و توانائی سمپل گیری بصورت انتخابی (Option) شده بود و صفحه نمایش بزرگ آن کوچک شده بود، و ریبون کنترلر نیز از روی آن حذف شده بود تا باقیمت پائین تری عرضه شود. در سال 2001 نسخه تریتون کارما برپایه تریتون ال ای تولید شد که سمپلر آن نیز انتخابی بود ولی در عوض سیستم کارما بصورت کارخانه ای بر روی آن قرار داشت.

در سال 2002 مدل تریتون استودیو به بازار آمد. پشتبانی از حافظه بیشتر و ورودی خروجی دیجیتال از تفاوت های بارز آن بود. تا سال 2005 که تریتون اکستریم (Triton Extreme) متولد شد. تریتون اکستریم بجای 32 مگابایت حافظه تریتون، به 160 مگابایت حافظه کارخانه ای مجهز بود. ارتباط با یو اس بی و سمپلر قویتر و اجرای 120 نت همزمان از جمله مزایای آن بود. درسال 2006 نسخه ساده شده آن بنام TR نیز روانه بازار شد که 62 نت همزمان را اجرا میکرد، صفحه نمایش کوچکتری داشت و قابلیت سمپل گیری در آن انتخابی شده بود.

بعدها مدل M3 که به صداساز EDS مجهز بود، باعث اتمام دوره تریتون شد.

این مطلب بصورت چکیده و داستان وار عرض شد، و برای کوتاه تر شدن از بیان جزئیات مطلب، خود داری شد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به این مرجع مراجعه بفرمائید.
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

پیرو پست قبلی، لازم دونستم مطلبی رو اضافه کنم که خدای ناکرده باعث سوء برداشت نشه.

وقتی میگیم دو دستگاه از یک صدا ساز استفاده میکنند، مقصود این نیست که صدای یکسانی دارند. بلکه تنها مولد تولید صدا در این دو دستگاه از یک مدار واحد تشکیل شده است. به این نکته بایستی توجه کرد، که سمپل مورد استفاده در صدا ساز و پارامتر های تشکیل دهنده صدا، تقویت کننده و خیلی موارد دیگر در کیفیت صدای تولید شده و نتیجه نهائی موثر هستند.

برای مثال دستگاه های کرگ O1W، کرگ i3، کرگ i5، کرگ i30 و کرگ N364 همگی از صداساز یا مولد صدای AI2 استفاده میکنند. ولی سمپل های موجود در O1W و i30 متفاوت است. به همین دلیل صدائی متفاوت خواهید شنید. یا برای مثال کیفیت صدا و حجم نویز در خروجی O1W با i5 به دلیل تفاوت در پری آمپلی فایر استفاده شده در این دو دستگاه، متفاوت خواهد بود.

به همین دلیل، اگر چه صدا ساز های کرگ تریتون و کرگ Pa80 و کرگ Pa50 از نوع HI میباشند، ولی بایستی صدای متفاوتی از این دستگاه ها انتظار داشته باشید. دستگاه های تریتون، از نوع دستگاه های "استودیوئی" (مورد استفاده در استودیو) هستند و به همین دلیل نوع صداهای استفاده شده در آنها با دستگاه های ارنجر، که به منظور دیگری تولید شده اند، متفاوت است. حتی اگر به منو های دو دستگاه، در قسمت صدا سازی آن توجه کنید. پارامترهای مربوط به کرگ سری تریتون را بسیار کاملتر و متفاوت تر، نسبت به سری Pa خواهید یافت که این طبیعی است.

حتی اگر این دو دستگاه را باز کنید، مدار تقویت کننده متفاوتی در قسمت پری آمپلی فایر آنها (بعد از سیستم D2A) خواهید یافت. محتمل است که مدار های تقویت کننده در Pa80 و Pa50 نیز متفاوت باشند. (به دلیل تفاوت در قیمت این دو سیستم)

پس به صرف آنکه صدا ساز در هر دو دستگاه از نوع HI است، انتظار صدای یکسانی را از دو دستگاه نداشته باشید. حتی اگر سمپل یکسانی را بر روی دو دستگاه لود کنید، در قسمت تقویت کننده، حجم نویز ایجاد شده متفاوت خواهد بود. برای توضیحات تکمیلی به دفترچه راهنمای تعمیر این دو دستگاه مراجعه شود.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات