ROLAND E 80

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: ا جان

پست خوانده نشده

در مورد Make Up به نظرم جای همچین منویی تو تایروس خالیه . .

در E-80 ارتعاش نت های گیتار رو خیلی شبیه به ارتعاش سیم های گیتار می کرد بهرنگ جان ,, البته باید بگم که وقتی وارد این منو میشین ترتیب نت ها رو دیگه مثل ترتیب نت های پیانو و بقیه صداها بهتون نمیده و فاصله نت ها مثل فاصله سیم های گیتار میشه و برای ایجاد Chord ها باید تمرین کنید تا لم نوازندگی باهاش دسستتون بیاد.
در مورد تاثیرش هم به نظر من اگر 10 % هم تاثیر داشته باشه خیلی خوبه بهرنگ جان ولی شاید به نظر خیلی از نوازنده ها کم باشه,,چون من اعتقاد دارم همین 10 % ها جمع میشن تا در نهایت یک خروجی خوب به ما میدن . .

درباره ترک ها به هیچ وجه در E-80 نمیشه بیشتر از 1 ترک درام کیت داشته باشیم بهرنگ جان من هر ترفندی که از رولند بلد بودم به کار بردم ولی چاره نیفتاد ,, اگر تو GW8 این کارو کردن حتما بعد از 1 دهه بالاخره به نقص کارشون پی بردن که این کارو انجام دادن . .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

Re: ROLAND E 80

پست خوانده نشده

علاوه بر این E-80 منویی داره که صدای خروجی کیبورد رو مثل این میکنه که انگار صدای کیبورد داره از تلویزیون یا رادیو و حالت های جالب دیگه . . . پخش میشه که کار فانتزی و جالبی هستش . . .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

رضاجان میدونی؟ استدلال ها فرق داره وگرنه هر نقطه ای ک به دستگاه اضافه بشه خوبه. شاید نه 10% بلکه 20% هم گیتار مد e80 و تایروس و باقی خوب باشهولی من میگم مثلا ارزش گیتار مد بیشتر بود؟ یا سمپل؟
بله گیتار مد عالیه ولی اگر با همون مبلغ بجای گیتارمد ، قابلیت ریتمسازی با 8 درام کیت و قابلیت درام کیت سازی میذاشن توی e80 ارزشش خیلی بیشتر بود.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
atashi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO sa21
کیبرد فعلی: تایروس 5
موبایل: note 4
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

حقیقتا درست گفتید خداحافظ ارنجر رولند .........فکر نکنم دیگه ارنجری مثل E86 بتونه موفقیتش رو تو ایران تکرار کنه E86 یه روزی خدای کیبورد زنها بود .....یادش به خیر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:رضاجان میدونی؟ استدلال ها فرق داره وگرنه هر نقطه ای ک به دستگاه اضافه بشه خوبه. شاید نه 10% بلکه 20% هم گیتار مد e80 و تایروس و باقی خوب باشه ولی اگر اینطور باشه ولی من میگم مثلا ارزش گیتار مد بیشتر بود؟ یا سمپل؟
بله گیتار مد عالیه ولی اگر با همون مبلغ بجای گیتارمد ، قابلیت ریتمسازی با 8 درام کیت و قابلیت درام کیت سازی میذاشن توی e80 ارزشش خیلی بیشتر بود.
از این نظر موافقم بهرنگ جان ,, قابلیت Sampling به نظر من هم خیلی بیشتر از Guitar Mode هستش و خیلی بیشتر می تونه قابلیت های کیبورد رو افزایش بده ,, به نظرم موقع تولید این ارنجر به هیچ وجه به نیازهای بازار و استفاده کننده ها توجه نشد که با ورودش به بازار انقدر با شکست مواجه شد . .
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

به نظر من رولند میخواست با تولید این کیبورد یه جور از قابلیت اکسپنشن بهره برداری اقتصادی کنه و کاربرها رو به خرید اکسپنشن های جدید ترغیب کنه...به عنوان مثال برای E-80 چند اکسپنشن با قیمت بالای صد دلار عرضه شد که موفقیتی به دست نیاورد.
حتی اینطوری که از صحبت های رضا و بهرنگ متوجه شدم نرم افزار و سیستم عامل این کیبورد هم به نحوه فجیعی به نسبت سایر ارنجرهای زمان خودش عقب تر بوده...
فقط سوال اصلی اینه که ارزش واقعی این ارنجر به چی هست و قمیمت 2500 دلاریب زمان خودش برای چه بود؟؟
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
behnambaghery
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: pa3x
کیبرد فعلی: pa3x

پست خوانده نشده

رولند جديدا ارنجرهاي خوبي توليد و به بازار كيبورد ارائه كرده منتها تو ايران نيومده هنوز
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:به نظر من رولند میخواست با تولید این کیبورد یه جور از قابلیت اکسپنشن بهره برداری اقتصادی کنه و کاربرها رو به خرید اکسپنشن های جدید ترغیب کنه...به عنوان مثال برای E-80 چند اکسپنشن با قیمت بالای صد دلار عرضه شد که موفقیتی به دست نیاورد.
حتی اینطوری که از صحبت های رضا و بهرنگ متوجه شدم نرم افزار و سیستم عامل این کیبورد هم به نحوه فجیعی به نسبت سایر ارنجرهای زمان خودش عقب تر بوده...
فقط سوال اصلی اینه که ارزش واقعی این ارنجر به چی هست و قمیمت 2500 دلاریب زمان خودش برای چه بود؟؟

من هم صحبت های شما رو تایید می کنم شوالیه جان و همچنین باید توضیح بدم که این کار بصورت بسیار افراطی صورت گرفته و صداهای بسیار زیادی از خود کیبورد حذف شدن و روی اکسپنشن قرار گرفتن به صورتیکه خود من در بسیاری از موارد برای تنظیم ریتم و آهنگ با مشکل مواجه می شدم . .

البته من صداهای اکسپنشن های E-80 رو خودم شنیده ام و تایید می کنم که صداهای بسیار بسیار زیبا و بی نظیری بودند و نسبت به قیمت ها و دلار اون زمان ارزشش رو داشتند ولی نکته جالب این بود که در آن واحد E-80 فقط قابلیت نصب 2 اکسپنشن {{ و مدل G-70 یک عدد }} رو بر روی خودش داره که این هم از نقایص ابتدایی هستش که برای امکانات این کیبورد روش گذاشتند . .

در مورد سوال آخرتون من به شخصه تایید می کنم که ارزش 2500 $ رو نداشت . .

البته اینطور که شنیدم این نقص رو مثلا روی سینتی سایزرهای سری G بر طرف کردن و اونها قابلیت اجرا و نصب تمام اکسپنشن های طراحی شده برای خودشون رو دارن . .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

behnambaghery نوشته شده:رولند جديدا ارنجرهاي خوبي توليد و به بازار كيبورد ارائه كرده منتها تو ايران نيومده هنوز

بهنام جان اگر در ایران هنوز وارد نشده شما از کجا می دونید که ارنجرهای خوبی هستند؟؟

این سوال رو از این جهت می پرسم چون من هم فکر می کردم که E-80 واقعا ارنجر بی نظیری هست ولی وقتی اون رو خریدم در عمل متوجه شدم که نقص های بسیار زیادی رو داره . .
اگر شما منبع یا لینک تصویری از امکانات ارنجرهای جدید رولند دارین لطفا در تاپیک مربوطش بذارین,,چون من حدود 10 سال با ارنجرهای رولند کار کردم و برنامه های خوبی از رولند دارم و اگر ارنجر خوبی از رولند وارد بشه دوباره اونها رو می خرم . .
behnambaghery
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: pa3x
کیبرد فعلی: pa3x

پست خوانده نشده

هم ازينجا

http://www.roland.com/products/en/goPrd ... Page=finT1

هم به خاطر موارد كاريم زياد به كشورهاي عمان و دوبي سفر ميكنم اين موارد رو زياد ديدم منتها در ايران چون بيشتر دنبال كرگ هستن و نميدونم ازين كرگ چي ديدن فقط تمركز كردن تو كرگ وبرندهاي ديگرو زياد وارد نميكنن و ميگن بازار نداره

رولندي مثل bk9 فكر نميكنم كيبوردي نظيرش باشه
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات