Roland E-A7

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

saeedfakhri
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio pt-80
کیبرد فعلی: psr-a3000
کارت صوتی: roland m16dx
میکروفون: alto
نرم افزار: adobe
موبایل: samsong j72016
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: خوزستان

Re: Roland E-A7

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:واقعا باعث تاسفه آقای فخری,,این مشکل بسیار بزرگیه که به نظر من تا حالا باید حل میشد ولی ظاهرا کسی در فکرش نیست در صورتیکه در برندهای دیگه تا مقدار زیادی حل شده.حتی برخی دوستان میگند که این کیبورد درام کیت های ایرانی شاید داشته باشه به نظر من اگر این کار انجام نشه و این کار با کاربرد سمپل انجام بشه بهتره چون شاید گذاشتن درام کیت ایرانی حتی این مشکل رو حتی بدتر هم میکنه.
رضا جان
اول اینکه از نظر من اگر درام کیت ایرانی داشته باشه خیلی آلی میشه
چون ما میدونیم که رولند تو صنعت سمپل و و اس تی واقعا یکی از پیش تاز ها در دنیاست شما تصور کنید که صدا های ایرانی مثل سه تار رو مثل دیوان ترک ها سمپل کنه که به جز کرگ pa-500 پرشین مدل دیگه نداشته و به نظر من زیاد هم جالب نبود و خیلی از صدا های دیگه
ج دوم
این رو ما میدونیم که هر شرکت سازنده کیبرد جدید رو تولید
که می کنه سیستم های جدیدی رو اختصاص میده برای اون کیبرد و معمولا هم اگر ریتم های دستگاه های قبل رو بخونه خیلی نیاز به دست کاری داره که به کیفیت کیبرد جدید برسه
ولی اگر کیبرد های جدید از صفر مجبور باشیم بهشون برنامه بدیم پدیده ها ای مثل bm های بهرنگ جان و فایل احسان جان پدید میاد
نا گفته نماند که فرمت سمپل کیبرد های مید رنج یاماها هم با کیبرد های قبلش عوض شده
و از نظره من این یک امتیاز هستش برای برنامه ساز ها
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

سعید جان بطور کلی صحبت هات رو قبول دارم.منظور من از ساپورت ریتم این نیست که ریتم مدل های قدیمی بطور کامل اجرا بشن ولی حداقل نباید اینطور باشه که کیبورد بطور کامل هنگ بکنه چون در مدل E80 این اتفاق میفتاد و وقتی برخی از ریتم های خودم رو حتی وقتی Load میکردم کاملا هنگ میکرد که امیدوارم در E A7 اینطور نشه و فکر هم نمیکنم در برند دیگه ای هم این اتفاق بیفته که وقتی کاربری یک Style رو لود میکنه کیبورد هنگ بکنه.
saeedfakhri
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:سعید جان بطور کلی صحبت هات رو قبول دارم.منظور من از ساپورت ریتم این نیست که ریتم مدل های قدیمی بطور کامل اجرا بشن ولی حداقل نباید اینطور باشه که کیبورد بطور کامل هنگ بکنه چون در مدل E80 این اتفاق میفتاد و وقتی برخی از ریتم های خودم رو حتی وقتی Load میکردم کاملا هنگ میکرد که امیدوارم در E A7 اینطور نشه و فکر هم نمیکنم در برند دیگه ای هم این اتفاق بیفته که وقتی کاربری یک Style رو لود میکنه کیبورد هنگ بکنه.

بله رضا جان هنگ کردن واقعا دیگه عجیب هستش و یک امتیاز منفی برا اون شرکت حساب میشه
حالا یه خبر خوب بهت بدم
امشب تو فروش گاهم که بودم دوباره روی کیبرد از یه طریق دیگه چک کردم و bk5or تونست به طور دست پا شکسته ریتم های پری لود و gw8 رو اجراع کنه که تو تایپیک bk5or توضیح بیشتر میدم
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

saeedfakhri نوشته شده:ولی اگر کیبرد های جدید از صفر مجبور باشیم بهشون برنامه بدیم پدیده ها ای مثل bm های بهرنگ جان و فایل احسان جان پدید میاد
فرمت سمپل کیبرد های مید رنج یاماها هم با کیبرد های قبلش عوض شده
و از نظره من این یک امتیاز هستش برای برنامه ساز ها
سعید جان بچه های این سایت اکثرشون پدیده هستند و بخصوص خودت. ولی بیشتر این قسمت نوشته ات رو نقل کردم بخاطر اینکه نظریه جالبی بود. متفاوت بودن و از صفر شروع کردن باعث یک ارتقای کلی و جهش میشه. فقط نیاز به یک جرقه داره.
rezafiruzfar نوشته شده:حداقل نباید اینطور باشه که کیبورد بطور کامل هنگ بکنه چون در مدل E80 این اتفاق میفتاد و وقتی برخی از ریتم های خودم رو حتی وقتی Load میکردم کاملا هنگ میکرد
تصویر جل الخالق!! رضا جان این که دیگه نمیشه > "ساپورت کنه". این یه اشکال میشه بنظرم و بهتره بگیم > امیدوارم EA7 این ایراد رو نـداشته باشهتصویر
من فکر میکنم تو یه حس نوستالژیک نسبت به اون ریتمهای قدیمیت داری و دوست داری روی یک رولند دیگه دوباره داشته باشیشون و ازشون استفاده کنی.انشالله که در EA7 این موارد به بهترین حالت در دسترس باشه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
saeedfakhri
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

متشکرم بهرنگ جان
من با دیدن و کار کردن bk9 و دیدن مشخصات e-a7 اطمینان دارم که این کیبرد تغییرات چشم گیری برای کاربر به همراه داره و میتونه همه رو با هر سلیقه راضی نگه داره تا حدی
این رو هم یادمون نره که هیچ شرکتی یک کیبرد بی نقص تولید نخواهد کرد مثل موبایل
این روشی هستش تا یکی مثل من رو همش برا خرید دستگاه هاشون قلقلک بدن؟
shahram7
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: نداشتم
کیبرد فعلی: psr 630
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: سنندج

پست خوانده نشده

من تا حالا کیبرد سمپلر نداشتم اما عملکردی رو که خواهم گفت رو در ورک استیشنها دیدم(مثل فانتوم) که سمپلها رو در پدهاش میشه ریخت و به صورت لوپ دراورد اما در ارنجرها نمیدونم
اماسوال:

در منوی این دستگاه قابلیت لوپ کردن سمپلها وجود داره آیا این سمپلها در لاینهای مختلفی که در خود کیبرد وجود داره ریخته میشه و میتونیم اونا رو به صورت لوپ دربیاریم یا نه موضوع فرق میکنه؟

فکر کنم این قابلیت(لوپ کردن)سمپلها در تایروسها هم وجود داره و از این نظر به هم شبیهه باشن برای همین دوستانی که تایروس داشته و دارن فکر کنم بتونن جوابمو بدن
لطفا دوستان توضیح بفرمایند
ممنون
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

shahram7 نوشته شده:در منوی EA7 قابلیت لوپ کردن سمپلها وجود داره آیا این سمپلها در لاینهای مختلفی که در خود کیبرد وجود داره ریخته میشه و میتونیم اونا رو به صورت لوپ دربیاریم یا نه موضوع فرق میکنه؟
یک سمپل با فرمت wav میتونه برای خیلی جاها لوپ براش تنظیم بشه. روی EA7 هم میتونید برای سمپل ها Loop تنظیم کنید و داخل درام کیت و صداها قرار بدید. این بستگی به مصرف و انتخاب سازنده داره. تاپیک اختصاصی بحث سمپل
shahram7 نوشته شده:فکر کنم این قابلیت(لوپ کردن)سمپلها در تایروسها هم وجود داره و از این نظر به هم شبیهه باشن.لطفا دوستان توضیح بفرمایند
جواب در تاپیک مربوطه
saeedfakhri
عضو سایت
عضو سایت

لوپ سمپل در رولند

پست خوانده نشده

سلام شهرام جان مدت زیادی هستش که رولند از سیستم لوپ سمپل داره استفاده میکنه کیبرد bk9 هم این سیستم رو داره
ولی این سیستم ایرادش این هست که تا یه سرعت خاصی میشه کم یا زیاد کنی ریتم ها رو
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: لوپ سمپل در رولند

پست خوانده نشده

saeedfakhri نوشته شده:سلام شهرام جان مدت زیادی هستش که رولند از سیستم لوپ سمپل داره استفاده میکنه کیبرد bk9 هم این سیستم رو داره
سعید جان ممنون از توضیحاتت.البته bk9 قابلیت سمپل نـداره که بهتره برای بحث راجب bk9 به تاپیک خودشبریم.من اینجا نقل قول کردم بای جواب بده.
saeedfakhri نوشته شده:ولی این سیستم ایرادش این هست که تا یه سرعت خاصی میشه کم یا زیاد کنی ریتم ها رو
در مورد سیستم لوپ در سمپل هماینجا پاسخ شما رو دادم.
البته ما منتظر هستیم تا زمان ورود EA7 ببینیم سیستم سمپل این دستگاه در جزییات چه نکات مثبت و منفی داره.
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

چند نمونه دمو ازاین کیبورد شرقی شنیده ودیدم که خیلی برام جالب بودصداهای فوق العاده وریتمهای عربی ترکی زیبا ..اگه بدونم ومطمئن بشم که این مدل هم مانند یاماها ازطریق اساتید محترم سایت ارتعاش ساپورت میشه میتونه کیبورد دوم من باشه بعدازیاماها...
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات