پیانو کیبوردها

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: پیانو کیبوردها

پست خوانده نشده

آخه هنوز واسش پدال نخریدم تصویر خسته شدم از بس پت و مت زدم تصویر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

دوستان عزیز اگه کسی در مورد این ساز اطلاعاتی داره تو این پست بنویسه چون من حتی نمیدونم کار این ساز چیه فروشندش که میگه بیشتر برای کارهای بلوز هست .
راستش من که باهاش زدم کلیدهای نرمی داره و مثل پیانو نیس فکر کنم برای کلاوسن هم بد نباشه نه؟
تصویر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

تصویر

راستی خاصیت این همه پدال و دکمه چیه؟
تصویر
oxygenx
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کارت صوتی: creative
نرم افزار: Reason-Cubase-Sonar-Ableton
محل اقامت: rasht
تماس:

پست خوانده نشده

خوب روی هر دکمه نوشته چه کاری میکنه! تصویر
روی اون کلیدهای قرمز و سفید که نوشته String و Flute و....
که معلومه که کوک های مختلف برای سازه...
کمی عکسهای نزدیکتر نداری؟
این همه نقش بر در و دیوار وجود*****هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

سلام هادي جان
دوست من اين عكس هايي كه گذاشتي مربوط به يه ارگان هست اين دستگاه معادل شبيه سازي شده ارگ كليسا هست كه اين نوعي كه شما گذاشتي يه جورايي نمونه جديدش هست كه برقيه و با يه سيستم خيلي ساده الكترونيكي صداهاي ارگ كليسا رو به صورت آنالوگ توليد ميكنه
البته نميدونم اين مدل نه مشخصات ارگان هاي برقي رو داره نه مشخصات ارگان هاي بادي و چون اون پدال مشكي رنگ بزرگ كه سمت راست هست و توي بدنه ساز فرو رفته توي يه نمونه كه من توي چابهار ديدم به عنوان پدال پمپ باد استفاده ميشد اما اون مدلي كه من ديدم اصلأ دكمه نداشت همش يا پدال بود يا ولوم هاي اسلايدر مانند مكانيكي كه اونا هم تعدادشون ده دوازده تا بيشتر نبود
البته دوستاني كه توي يه كليساي واقعي رفتن و قيافه ي ارگ كليسا رو ديدن براشون درك اين كه اين دستگاه ارگان كليسا باشه سخته اما واقعأ اين ساز يه ارگان هستش كه نمونه ي الكترونيك و ديجيتال اون رو در ياماها OR700و 2000فكر كنم تمام بچه ها ديده باشن همون تكنولوژيه ارگان فلوت كه توي رولند به ارگان مادول معروفه و توي اكثر ارنجرهاي رولند ميشه اونو ديد نمونش G-70وE-80اين تكنولوژي رو دارن توپ
اما درمورد پدال ها دكمه ها بايد بگم كه توي ارگ كليسايي كه من ديدم چنديدن برابر اين پدال و از اون دكمه هاي كه گفتم مثل اسلايدر بودن اما بزرگ تر و بيشتر داشت و جالب اينجاست كه تعدادشون اينقدر زياد بود كه دو طرف نوازنده دوتا ديوار مانند گذاشته بودن و تمامش از اون دكمه ها بود اين ارگي كه بهت ميگم من توي تايلند ديدم دقيقأ يادم نيست كجا چون ما دوسه تا كليساي قديمي توي دوسه تا شهر رفتيم يكيشون از اين ارگهايي كه ميگم داشت اون پدال ها و دكمه هاي توي اين دستگاه هم احتمالأ براش شبيه سازيه ارگان هاي واقعي موجود در كليساها هست
راستي اگه دقت كرده باشيد پدال هاي اين ارگان به شكل يه اكتاو كامل از نت دو تا نت دو بعدي هستش كه فكر كنم براي هامونيزه كردن و آكورد سازي مورد استفاده قرار ميگيره
يه چيز جالب هم بگم كه ارگان هاي موجود در كليسا ها همزمان با بناي كليسا ساخته ميشدن و بعضي هاشون هزاران هزار لوله بزرگ و كوچيك دارن كه باد توسط پمپ پايي توليد و توسط نوازنده به داخل اين لوله ها فرستاده ميشه و توليد صدا ميكنه و بعضي از اين ارگان ها ممكنه تا سه رديف كلاويه ي ده يا دوازده اكتاوي داشته باشن
راستي اگه اول خدا و بعد هم سرعت ياري كنه و بلد باشم يه فايل ده بيست ثانيه اي از اجراي يه ارگانوم(ارگانوم=قطعات نوشته شده براي ارگان در مود كليسا)كه توي يكي از كنسرت هاي ياني هستش براتون ميزارم كه هيبت و بزرگيه ارگ كليسا رو ببينيد
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
---------------------------------------------------------------------------
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

اکسیژن جان منظورم اینه که کسی که باهاش کار کرده منم میدونم که روش نوشته(یعنی من زبان سوم راهنمایی رو پاس کردم تصویر )
من تو مغازه کمی هم باهش ور رفتم بهترین صدایی که داشت صدای اورگانه و گارمون بود
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:...راستي اگه دقت كرده باشيد پدال هاي اين ارگان به شكل يه اكتاو كامل از نت دو تا نت دو بعدي هستش كه فكر كنم براي هامونيزه كردن و آكورد سازي مورد استفاده قرار ميگيره.....
سلام بر دوستان گل و بخصوص منصور عزیز،

اولین ارگ هائی که من با اونها کار کردم، شبیه همین مدلی بود که عکس آن در پست هادی جان آمده است.
پدالهائی که شما فرمودی مربوط به صدای باس میشود. این دستگاه ها به نام ارگ الکترونیکی (یا برقی) معروف بودند. این دستگاه ها کاملا آنالوگ هستند و میتوانند دو صدای متفاوت و با تنظیمات متفاوت را برای دست راست و چپ تعریف کنند. به همین دلیل هم با اختلاف سطح بین کلاویه های دست چپ و راست مواجه میشوید.

در این سیستم ها یک صداساز اصلی وجود دارد که فرکانس مربوطه را تولید میکند. سپس توسط تقسیمات فرکانسی و فیلترهای مشخص شده که گاهی به نام سازهای معروف مشخص هستند، صداها با هم جمع شده و خروجی را تشکیل میدهند. در واقع وقتی تمامی کلید های (در واقع ولوم است ولی به کلید معروف بودند) مربوط به دست راست پا چپ را پائین بیاورید، کاملا صدا قطع میشود. حال برای مثال وقتی کلید فلوت را آرام آرام بالا میبرید، صدای فلوت شنیده خواهد شد. برای مثال صدای فلوت با هارمونیک و نسبت های مخصوص خودش ایجاد میشود. سپس میتوانید صدای دیگری را با نسبت دیگری با آن ترکیب کنید. با این ترکیب ها، صدای دلخواه شما بدست خواهد آمد.

ولی توجه بفرمائید که تمامی صدا ها با فشردن کلید شروع و با برداشتن دست، سریعا تمام میشوند. در واقع یا صدا تولید میشود یا نه! و مثل دستگاه های جدید که صدا با ضربه بلند تر شده و یا مثل صدای پیانو سریع شروع شده و آرام آرام تمام میشوند، نمیباشد. ولوم پای راست برای زیاد کردن یا کم کردن صدا در حین اجرا است. همانند ولومی که در زیر پا قرار دارد. چون در بین اجرا نیاز بوده که گاهی بلندی صدا تغییر کند و در این دستگاه ها، تنها راه همین است.

برخی از این دستگاه ها دارای ریتم هستند و آکورد هم میگرفتند ولی نه بصورت دستگاه های جدید. برای مثال وقتی دست چپ در حالت آکورد قرار میگیرد. همانند این است که شما تمامی انگشتان دست چپ را با هم و منطبق بر ریتم خاصی بر روی کلاویه ها بگذارید و بردارید. در واقع در سیستم های دیجیتال و جدید شما تمامی انگشتان خود را با نوع آکورد دلخواه بر روی کلاویه ها فشار میدهید و خود دستگاه میداند که با توجه به نوع آکورد و ریتم انتخابی شما، صدای کدام یک از کلید هائی که انگشتان شما بر روی آن فشار وارد کرده است، بایستی نواخته شود. در صورتی که در این سیستم ها اگر تمامی انگشتان دست و پای خود و دوستانتان را هم بر روی آن بگذارید، با توجه به ریتم، همه با هم روش یا خاموش میشوند و تفاوت یا اولویتی بین انگشتان نیست!

نکته قوت این دستگاه های فول پلی فونیک بودن آن ها بوده است. یعنی اگر تمامی کلید ها و کلاویه هم فشار داده شده باشند، باز هم صدای تمامی نت ها شنیده خواهند شد.

در این دستگاه ها، ساز باس، توسط پای چپ نواخته میشود. اگر چه در هنگام ریتم، صدای باس هم متناسب با ریتم قطع و وصل میشود، ولی این که چه نتی از باس نواخته شود، توسط پای چپ نوازنده مشخص میشده است.

پس در این دستگاه یک ساز مربوط به دست راست است، یک ساز مربوط به دست چپ، یک صدای ریتم که کلا چهار یا پنج جزء دارد، و یک صدای باس که مربوط به پای چپ است.

به هر صورت، یادش بخیر .... تصویر
آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

پست خوانده نشده

پس در این دستگاه یک ساز مربوط به دست راست است، یک ساز مربوط به دست چپ، یک صدای ریتم که کلا چهار یا پنج جزء دارد، و یک صدای باس که مربوط به پای چپ است.
با سلام و عرض احترام خدمت جناب آقاي هاشمي عزيز و دوستان محترم
چند نكته در اين ساز براي من بسيار جالب بود و از همه جالب تر اعمال صداي باس با پدالهاي زير پا..!! اينجوري از لحاظ درگيري فيزيكي هنگام نواختن بايد شبيه درام باشه و هماهنگي و تمركز بالايي ميخواهد
اگر اشتباه نكنم نام اين ساز الكترو ارگان بايد باشه، وسوسه شدم تا به دنبال دموي اين ساز بگردم .
ممنون
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

جناب هاشمی از توضیحات شما استفاده بردیم.
بنده در سال 1368 با این ارگ که نمونه ان در اموزش پرورش منطقه 5 بود کمی کار کردم و آن موقع بنده سنتور میزدم و زیاد با کیبورد کار نمیکردم. آکورد جالبی داشت انگشتان را که روی کلاویه ها بالا پایین میکردیم اجرا میشد. البته ان نمونه ای که بنده دیدم یک سری کامل کلاویه داشت مثل این دو سری نبود.
و فکر میکنم ساخت کشور شوروی بود. اگر اشتباه نکنم. به هر حال اگر بنده بتوانم یک دستگاه سالم همانند این پیدا کنم حتما خریداری میکنم.
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

*** نوشته شده:..... به هر حال اگر بنده بتوانم یک دستگاه سالم همانند این پیدا کنم حتما خریداری میکنم.
با سلام خدمت جناب نوبادی و *** عزیز و تشکر از ابراز محبتتون،
البته فرمایش جناب نوبادی صحیح است ولی کلمه "ارگ" اختصار یا خلاصه شده "ارگان" (Organ) است که بصورت عامیه و مصطلح استفاده میشود.
جناب *** عزیز، شما میتوانید آکبند این دستگاه رو تهیه بفرمائید. این نوع ارگ هنوز در دنیا طرفداران و خواهان خاص خودش را دارد. البته با امکانات عجیب و غریب امروزی. این یکی از محصولات شرکت یاماهاست:

تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات