محلي براي كاربران كيبورد هاي Roland

بحث و گفتگوهایی که درباره همه مدل کیبوردهای رولند عمومیت دارد.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

Re: محلي براي كاربران كيبورد هاي Roland

پست خوانده نشده

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز،

shahriar نوشته شده: البته من هيچ وقت نگفتم كه مجلس ميرم .حالا رفتن يا نرفتنش عيبي نداره و يه وقت خداي نكرده سوء تفاهم نشه .
خیلی خیلی شرمنده ام! نمیدونم چرا اشتباه کردم! شاید اسم Pa80 منو به این تصور اشتباه کشوند! میدونید که .... خیلی عذر خواهی میکنم. منظور بدی نداشتم!

shahriar نوشته شده: ولي دوتا نكته باقي ميمونه :
- رولند E-80 يا G-70 عالي هستند و هيچ حرفي در اونها نيست به جز نداشتن سمپل و درامز ايراني كه ديگه همه ميدونن به تنهايي زياد براي آهنگ هاي ايراني مناسب نيستند . بنابر اين من ترجيح ميدم يك ارنجر كرگ رو به دليل برخي ويژگي هاش (ريتم ايراني و كلا" سبك برخي صداها و درامز ها) داشته باشم و قصد رد كردن pa80 رو ندارم .
پس فرضا" اگرهم رولند E-80 يا G-70 رو اضافه كنم بازهم تمام مسائل مطرح شده راجع به ارتباط دو ساز به قوت خودش باقيه .
-نكته دوم بحث آهنگ سازيه كه بهش علاقه مندم . البته من تا حالا استوديو نداشتم ولي فكر ميكنم آهنگ سازي با Fantom يه چيز ديگه است و البته خود شما كه ديگه استاد هستيد .
نه کاملا!
درسته که بازهم نیاز است تا دو دستگاه، از طریق سیستم ارتباطی میدی به هم مرتبط بشوند. ولی همه چیز تغییر خواهد کرد.

اولا شما سیستم سمپل خودتان را در Pa80 در دسترس خواهید داشت. پس نیاز حیاتی به سمپل بر روی رولند ندارید.

دوما کیبرد اصلی (Master Keyboard) شما بجای Pa80، رولند E-80 یا G-70 خواهد بود. پس هر چه که ریتم درست خواهید کرد، با صداها و توانائی های رولند خواهد بود. در این حالت، فقط و فقط، صداها و ریتم های ایرانی Pa80 به کمک رولند می آیند و باقی صداها و ریتم ها از رولند گرفته خواهد شد. در نتیجه شاید نیاز باشد تا شما حداکثر دو کانال از رولند رو بصورت ثابت به Pa80 اختصاص دهید. بنظر من کار شما به مقدار قابل توجهی ساده تر خواهد شد.

سوما، در خیلی از کارها، اصلا نیازی به صداها و ریتم های ایرانی نیست. در این حال رولند به تنهائی به شما کمک خواهد کرد!

من پیشنهاد میکنم که به دموهایی از این دو دستگاه که در دسترس هست، توجه بیشتری بفرمائید. چندی پیش جناب oxygenx چندین دموی تصویری بسیار زیبا را در دسترس دوستان قرار داده بودند که فکر کنم برای شما هم جذاب باشد.

نمیخواهم عرض کنم که رولند E-80 یا G-70 با رولند فانتوم سری X یا G هیچ فرقی ندارند. بلکه عرض من این است که به نسبت مزایائی که با از دست دادن سری فانتوم، در آهنگ سازی از دست میدهید، توانائی های دیگری را با خرید E-80 یا G-70 بدست خواهید آورد.
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

یک نکته رو فراموش کردم عرض کنم، اونهم وجود "Vocal Harmonist" در رولند E-80 و G-70 است.

به نظر شما نکته مهمی نیست؟
راستی با قابلیت های "Vocal Harmonist" در رولند آشنائی دارید؟ یک سری به سایتش بزنید. خیلی جالبه.....

تصویر
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: PSR A3
کیبرد فعلی: PSR A1000
کارت صوتی: Genious
نرم افزار: FL Studio
موبایل: 1100
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

سلام بر آقا منصور گل
کل مطالب این تاپیک که زحمت آقا منصور و آقای هاشمی عزیز بود رو دو بار خوندم و واقعاً لذت بردم. جای چند تا عکس خالی بود که با اجازه دوستان من این کار رو انجام دادم.
(البته همه می تونن توی گوگل سرچ کنن و عکس ها رو ببینن ولی دیدن مشخصات این ساز ها در کنار عکس های زیبا شون دلنشین تر هست)
Roland D50
تصویر
Roland G70
تصویر
Roland E80
تصویر
Roland Prelude
تصویر
سعدیا حب وطن گرچه حدیثی است شریف
نتوان مرد به سختی که من اینجا زادم
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

سلام برو بچ ببخشيد دوباره اين نفت اينترنت ما تموم شده بود تا بهرنگ از خوزستان برام يه بشكه نفت بفرسته دو سه روز طول كشيد تصویر
اولأ از رضا به خاطر عكس ها ممنونم خيلي لازم بود خودم قصدش رو داشتم ولي وقت نشده بود
دومأ در جواب دوستم جناب شهريار بايد بگم كه
- رولند E-80 يا G-70 عالي هستند و هيچ حرفي در اونها نيست به جز نداشتن سمپل و درامز ايراني كه ديگه همه ميدونن به تنهايي زياد براي آهنگ هاي ايراني مناسب نيستند
دوست من اون ريتم و صدا هايي كه توي PA-80هست همه سمپل هستن و هيچ كدوم مال خودش نيست ميتوني خيلي راحت اونا رو از فلش بكشي بيرون و بعد از تبديل بريزي روي يه G-70يا هر سمپلر ديگه اي
البته اين حرف شما در مورد E-80تا حدودي درسته چون سمپلر نيست
پس فرضا" اگرهم رولند E-80 يا G-70 رو اضافه كنم بازهم تمام مسائل مطرح شده راجع به ارتباط دو ساز به قوت خودش باقيه
ميشه بگي براي چي ميخوايي دوتا سازت با هم ارتباط داشته باشن ؟؟؟؟؟؟؟؟من كه نميفهمم شما بگو شايد فهميدم تصویر
نكته دوم بحث آهنگ سازيه كه بهش علاقه مندم . البته من تا حالا استوديو نداشتم ولي فكر ميكنم آهنگ سازي با Fantom يه چيز ديگه است و البته خود شما كه ديگه استاد هستيد .
كار با فانتوم لذت بخش هست اما طاقت فرساست دليلش هم اينه كه تصور شما از فانتوم يه كمكي اشتباهه شما توي فانتوم براي ساخت ريتم و آكورد و بقيه مسائل كلي مصيبت رو بايد تحمل كنيد به خصوص اهنگ ها شرقي حالا باز توي غربي ها راحت تره كه در اين صورت من نرم افزار رو ترجيح ميدم اين نظر شخصيه منه من فانتوم رو بيشتر به عنوان يه سينتي سايزر حرفه اي و قدر قدرت قبول دارم تا يه ورك استيشن و وسيله آهنگ سازي
اما نظر كلي من هم مثل جناب هاشمي هست شما يه ارنجر حرفه اي رولند بگيري بهتر از اينه كه دوتا كرگ ميد رنج داشته باشي
من هم با G-70كار كردم هم الان در حال حاظر PA80زير دستم هست و با اطمينان ميتونم بهتون بگم كه شما نميتونيد امكاناتي رو در PA80پيدا كنيد كه در G-70 نباشه اما خيلي از مزاياي G-70در PA80نيست به نظر من شما با داشتن يه G-70 ديگه به PA80 يا هر ساز هم رده اون نيازي نداريد مگر اين كه تواناييه ريتم سازي نداشته باشيد و بخواييد از ريتم هاي آماده اي كه براي 80هست استفاده كنيد اون هم كه بيشترشون خالتوري هستن و به كار آهنگ سازي نميان
در مورد فانتوم هم كه گفتم فوق العادست اما مشكل كار كردن با اون هست كه شما بايد مثل نرم افزار يه تراك يه تراك تمام صدا ها رو بچينيد
الان عجله دارمبعدأ سر حوصله با هم بيشتر بحث ميكنيم تصویر
فعلأ
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
---------------------------------------------------------------------------
shahriar
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: KORG Pa80
محل اقامت: مشهد

پست خوانده نشده

سلام بر Sunami عزيز .
جاي شما خيلي خالي بود .
از لطفي كه به من داري بسيار ممنونم .
Sunami جان يه بحث مفصلي با جناب hashemi عزيز راجع به Roland Fantom X و سوالاتي كه من داشتم ( و بحث pa80
و اتصال دو ساز به هم جهت ارتفاء) در تاپيك هاي :
.
http://forum.erteash.com/viewtopic.php?f=67&t=1157&start=40 (ميدي دو ساز با هم) . انجام شد كه خيلي
.
دوست دارم افتخار بدي و اونارو بخوني .

از ساير دوستان عزيز هم كه به موضوعات بالا علاقه دارن توصيه مي كنم حتما" به مباحث هاي لايت شده مراجعه كنن .
.
خلاصه Sunami جان توي اين دو مبحث ( مخصوصا" مبحث فانتوم) كلي راجع به دلايل و روشهاي اتصال دو ساز صحبت شد . اونا رو يه نگاهي بكن . منتظر نظرات حرفه اي شما هستم .
oxygenx
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کارت صوتی: creative
نرم افزار: Reason-Cubase-Sonar-Ableton
محل اقامت: rasht
تماس:

پست خوانده نشده

سلام...
دوستان..عزیزان..بزرگان..
کسی میتونه یه سری اطلاعات مفید از GW 8 به ما بده؟
تصویر

تصویر
این همه نقش بر در و دیوار وجود*****هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

oxygenx نوشته شده:سلام...
دوستان..عزیزان..بزرگان..
کسی میتونه یه سری اطلاعات مفید از GW 8 به ما بده؟
تصویر

با سلام خدمت جناب دوستان و همچنین oxygenx عزیز،
تصویر

دستگاه رولند GW-8 از رده ورکستیشن ها محسوب میشود. آخرین نسخه تولید شده آن، نسخه 2 میباشد که در نسخه جدید قابلیت های جدیدتر و کاملتری به صورت نرم افزاری به سیستم اضافه شده است. این دستگاه دارای کلاویه هائی از نوع تاچ رسپونز است. موتور صداساز سیستم، قابلیت تولید 128 نت همزمان را داراست. همچنین دارای 256 مگابایت حافظه سمپل کارخانه ای است که بصورت 256 صدای استاندارد GM2 و 896 صدای مختص به دستگاه و همچنین چند صدای مربوط به سازهای جهانی، و همچنین 9 درام کیت استاندارد GM2 و 32 درام کیت مختص به دستگاه و چند درام کیت از سازهای ضربی جهان، قابل دستیابی میباشد.

دستگاه قابلیت اعمال دو افکت اصلی و یک MFX برای دست راست و چپ را دارد.

از قابلیت های دیگر دستگاه، قابلیت اجرای فایل های صوتی، نظیر MP3 و WAV و AIFF و همچنین موسیقی SMF از روی USB است.

دستگاه دارای 130 ریتم داخلی بعلاوه چند ریتم از سراسر جهان است. 100 فضای ریتم بصورت مازاد، برای ساخت ریتم توسط کاربر نیز، در نظر گرفته شده است. در هر ریتم 4 آغاز (Intro) و 4 حالت اصلی (Main) و 4 پاساژ (Fill-in) و 4 اتمام (Ending) وجود دارد. همچنین دستگاه توانائی تولید و ذخیره 200 موسیقی (سانگ) را بصورت داخلی و 16 تراک در خود دارد که بر روی USB این عدد به 999 میرسد.

صفحه نمایش دستگاه از نوع LCD با نور پشت زمینه سفید و 240 در 64 نقطه میباشد.

دستگاه توسط یک منبع تغذیه خارجی 9 ولت راه اندازی میشود. همچنین دستگاه دارای دو نوع سامانه USB، برای اتصال به کامپیوتر و اتصال به حافظه جانبی نظیر مموری میباشد.

دو ولوم کنترل، یک D-Beam، و یک پیچ بند همراه با مدولیشن از ابزار کنترلی دستگاه است.

همانطور که در تصویر هم مشخص است، دستگاه دارای بلند گو نمیباشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت های ذیل مراجعه بفرمائید:
http://www.roland.com/products/en/GW-8/index.html

http://www.roland.com/synth/GW/index.html
oxygenx
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کارت صوتی: creative
نرم افزار: Reason-Cubase-Sonar-Ableton
محل اقامت: rasht
تماس:

پست خوانده نشده

سلام خدمت استاد هاشمی عزیز...
با سپاس فراوان...
آیا در مقام مقایسه Pa 500 بهتره یا GW8 با توجه به اینکه قیمتهای تقریبا نزدیکی دارن؟
البت اگه بیشتر اهمیت رو در کیفیت صدای سازها بدونیم!
و اینکه اسپیکرهای استاندارد هم ضمیمه داره یا جداگانه و به صورت Optional باید خریداری بشه...
و در نهایت قیمت ریالی؟
ممنون
تصویر
این همه نقش بر در و دیوار وجود*****هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

oxygenx نوشته شده:سلام خدمت استاد هاشمی عزیز...
با سپاس فراوان...
آیا در مقام مقایسه Pa 500 بهتره یا GW8 با توجه به اینکه قیمتهای تقریبا نزدیکی دارن؟
البت اگه بیشتر اهمیت رو در کیفیت صدای سازها بدونیم!
و اینکه اسپیکرهای استاندارد هم ضمیمه داره یا جداگانه و به صورت Optional باید خریداری بشه...
و در نهایت قیمت ریالی؟
ممنون
تصویر
سلام بر جناب oxygenx عزیز، از زمانی که من مطلب شما را خواندم، در انجمن ها و تالارهای گفتمان، و همچنین مطالب و اطلاعات موجود در سایت ها، به دنبال نکات مورد نظر جنابعالی جستجو کردم. آنچه از مطالب بدست آمده، استخراج کرده ام، را بصورت خلاصه خدمتتات عرض میکنم. توجه بفرمائید که من تجربه کار با این مدل خاص از رولند را ندارم.

در ضمن، به این نکته توجه بفرمائید که قیمت رولند GW8 در حدود قیمت Pa500 ساده است.
برخی از افراد، با توجه به امکانات و سلایقشان، مدل های E-50 و E-60 را رقیبی در مقابل GW-8 میدانستند. برخی افراد حرکت از GW-8 به G-70 و E-80 را مناسب تر میدانستند. برخی از افراد کرگ Pa500 و Pa800 را گزینه هائی بهتر از GW-8 میدانستند. ولی قابلیت صدا سازی توسط کاربر در GW-8 ضعیف ارزیابی شده است. در قابلیت ریتم سازی، کرگ Pa500 خیلی تواناتر از GW-8 معرفی شده است.

نظر من اینست که اگر شما به صداهای کارخانه ای و آنچه بصورت پیش فرض، بر روی دستگاه موجود است اهمیت میدهید، و نیازی به ساخت صدای جدید ندارید، رولند GW-8 گرینه بهتری از کرگ Pa500 ساده است. حتی منطقی بنظر میرسد که صداهای کارخانه ای موجود بر روی GW-8 (باتوجه به سایز و تعداد سمپل ها) از صداهای کارخانه ای رولند G-70 (بدون در نظر گرفتن صداهای اکسپنشن SRX یا مشابه آن) به اندازه قابل توجهی بهتر باشد.

شرکت رولند اسپیکرهای زیادی دارد، ولی تا آنجا که من جستجو کردم، هیچ مدل خاصی، برای GW-8 معرفی نشده است. شما میتوانید با توجه به نیازتان، اسپیکر مورد نظر خود را انتخاب بفرمائید.

متاسفانه من قیمت ریالی از این دستگاه ها ندارم.

مرجع رولند:
http://www.roland.com/products/en/G-70/specs.html
و
http://www.roland.com/products/en/GW-8/specs.html
hmf
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Roland-Prelude
کارت صوتی: Cakewalk UA25EX
نرم افزار: Sonar, Ableton

پست خوانده نشده

oxygenx aziz
GW-8 daghighan mesle PRELUDE mimoone ba in tafavotha:
1. Prelude boland goo dare gw8 nadare
2. gw8 ye dokmeye user dare rooye safheash ke mishe 8 ta seda ro rooye safhe save kard
dige hich farghe kolli nadareh

be hich vajh donbale gw8 naro, chon man ham pa50 daram, va ham prelude. ye donya faseleh ast beineshoon. bad nist post e man ro raje be prelude bekhoooni. har chi tu oon neveshtam baraye gw8 ham sedgh mikoneh.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات