نگهداری و تعمیرات عمومی کیبردها

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
poorya
عضو کم کار
عضو کم کار

Re: تعمیرات کیبوردها

پست خوانده نشده

با سلام .آقا هادی گل میشه یه آموزش نسبتا کامل درباره تعویض و یا تعمیر میکروسوئیچ های دور ال سی دی pa50 بذاری؟!!!
البته میدونم نشدنی ولی اگر این کار رو بکنی کمک خیلی بزرگی به من و بقیه کردی. راستی تو سایت خودت هم پرسیدم ولی متسفانه دیگه بهش دسترسی ندارم!!!نه به خاطر چیزشا!!! کلا......
در ضمن بابت مطالبت هم خیلی تشکر میکنم که گل کاشتی......
عکسش رو هم ضمیمه کردم تا بدونی کدوما رو میگم:
با تشکر فراوان...

تصویر
موزیک میخوای...؟
تصویر
تصویر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

پست خوانده نشده

پوریا جان سلام خوشحالم که این سایت رو پیدا کردی راستش بخاطر یه سری مسایل از آپ مطلب در سایتهای قبلی معذورم .
اما خوشحالم که شما به این سایت اومدید.راستش برای من فرق نمیکنه تازه وارد باشم یا مدیر برای من اعضا و فعالیت سایت مهمه .
اینجا استادان و کاربران بسیار متبحر و خبره ایی داره..

از این صحبتها به کنار واقعا شرمندم که جواب سوال شما رو در سایت...... ندادم چون از مدیریت سایت قبلی استعفا دادم و حالا اینجا سعی میکنم جواب شما رو بدم.
راستش من یه سه هفته ایی هست که pa50 برای تعمیر پیشم نیاوردن ( پس از توضیح مرحله به مرحله تصویری معذورم)
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

طریقه تعویض میکروسوییچ های pa50 (پیشاپیش میگم که بخاطری که شاید عده ای از دوستان برای بار اول هست که میخوان کار تعمیرات رو انجام بدن بنده مجبورم جزئی ترین و پیش پا افتاده ترین مسائل رو بگم پس دوستان حرفه ایی نیش خند نزنند تصویر :

1. ابتدا کیبورد رو رو به LCD به گونه ای بخوابونید که وزن کیبورد روی پیچ بند نباشه .
2.حالا با دقت و حوصله پیچهای مربوط به اتصالات دو کفه رو باز کنید پیچهای مربوط به اتصال کلاویه ها به کفه پایینی(که تنها در کیبورد PA50 و GEM این طوری هست) رو هم میتونید با پیچ های قبلی یک جا باز کنید ( که این کار برای موقعی که کلاویه ها نیاز به تعمیر داشته باشد ضروری هست و در مورد تعویض میکرو سوییچ لازم نیست پس پیچ های مربوط به اتصال کلاویه ها به کفه پایینی رو باز نکنید )
3.حالا با احتیاط دو کفه رو از هم جدا کنید ( در ضمن چون کلاویه ها روی قسمتی از بدنه کفه بالایی قرار دارد باید ابتدا کفه بالایی رو با دقت از زیر کلاویه ها بیرون کشید) و دقت کنید که فیش ها کنده نشوند . در صورت کوتاه بودن فیش ها به صورتی که امکان جدا کردن مناسب دو کفه نیست میتونید با شماره گذاری کردن فیشها همه اونها رو جدا کنید تا به راحتی بتونید تعمیرات رو انجام بدید.
حالا هر برد و کیتی که سر راه تون تا رسیدن به میکروسوئیچ مورد نظر میبینید با احتیات باز کنید.
وقتی انجام این مراحل به پایان رسید و به میکروسوئیچ مورد نظر رسیدید:
ابتدا با هویه و قلع کش با دقت بسیار لحیمهای پایه میکرو سویئچ رو بکشید تا شل بشه (سعی کنید از کثیف کردن مدار و نگه داشتن زیاد هویه روی مدا پرهیز کنید)
.حالا میکروسوئیچ رو بکشید بیرون و میکرو سویچ مورد نظر رو جایگزین کنید و با دقت لحیم کاری کنید برای اطمینان از اتصال خوب و درست پایه های میکرو سوئیچ از امتر استفاده کنید.........
دیگه همه میدونن که راهی که اومدید رو با احتیاط برگردید.

پوریا جون اگه موقع انجام این مراحل دچار مشکل یا موردی شدی فقط همونجا دست نگه دار و کیبورد رو به همون حالت بذار و به من اطلاع بده. انشالله که هیچ موردی پیش نمیاد تصویر
امیدوارم این توضیحات دست و پا شکسته به کارت بیاد ..
تو اولین فرصت سعی میکنم تصویر هم بذارم
آواتار کاربر
poorya
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام. آقا ایول دستت درد نکنه. این حرفا چیه میزنی منو شرمنده میکنی.
همین که وقت گذاشتی و اینا رو نوشتی یه دنیا ممنونم. فعلا بازش نکردم ولی بازش میکنم و شروع میکنم درستش کنم و اگه به مشکل برخوردم حتما بهت میگم.
تصویر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

پوریا جان این میکروسوئیچ ها خیلی ارزونه اصلا نگران نباشه اگه بری مغازه قطعات الکتریکی سوال کنی شاید به زور د.نه ای 200 تومن باشه تو شهر ما که دونه ای 100 تومن هست .
در ضمن تنها راه تعویضش هم لحیم کردنشه و راه دیگه ای نداره راستش اکثر کیبوردهای تک لمسی همینجوری هستند .پ
در ضمن قابلی نداشت ما در خدمت همه بچه های با مرام ارتعاشی هستیم ( شما که حالا جز ارتعاشی هر چی بخوای بچه های گلش واست جور میکنن) تصویر
آواتار کاربر
ali666ila
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Korg PA800
نرم افزار: Logic Studio

پست خوانده نشده

عرض سلام و ادب و احترام خدمت آقا هادی + خسته نباشید ...!

من کیبورد Korg PA800 دارم و مشکلش این هست که 6 یا 7 تا از کلاویه هاش ایراد داره ...! یعنی یا اصلا صدا نمیدن یا باید انقدر محکم بزنی تا صدا بده و بعضی هاش هم وقتی کلید کلاویه رو آهسته میزنی صداش خیلی بلنده و انگار خیلی محکم زدی ...!

تو رو به خدا آقا هادی راهنماییم کن چیکار کنم... مرســـــــــی!
kibord korg pa
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

دوست عزیز متاسفانه کلاویه های مذکور قابلیت تاچ خود را از دست دادند و با تعویض پستونک هاشون درست میشن .
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

ali666ila نوشته شده:عرض سلام و ادب و احترام خدمت آقا هادی + خسته نباشید ...!

من کیبورد Korg PA800 دارم و مشکلش این هست که 6 یا 7 تا از کلاویه هاش ایراد داره ...! یعنی یا اصلا صدا نمیدن یا باید انقدر محکم بزنی تا صدا بده و بعضی هاش هم وقتی کلید کلاویه رو آهسته میزنی صداش خیلی بلنده و انگار خیلی محکم زدی ...!

تو رو به خدا آقا هادی راهنماییم کن چیکار کنم... مرســـــــــی!

دوست گلم اصلا نگران نباش تنها دوتا علت داره .
1. ابتدا در مورد پستونکها بگم که کیبوردهایی مثل KORG و GEM و اکثریت میدی کیبوردها رو که شخصا تعمیر کردم و دیدم برای هر کلید (چه سفید چه سیاه) از کلاویه ها( هر نت ) دو پستونک به صورت عمودی روی سر هم قرار داده که یکی از اونها برای حالت عبور جریان و وصل و یکی برای تاچ هست که من دقیقا نمیتونم کارکردش رو توضیح بدم . اما در مورد تعمیرش باید بگم که در حالت اول به دو صورت ممکن که باعث این مشکل شده باشه اول این که پستونکها دو چار لهیدگی و پرس شده باش و دیگه به حالت قبلی برنگشته که میتونه به علت از بین رفتن خاصیت ارتجاعی لاستیک باشه که بعضی موقع ها با برگردان به حالت اول دوباره درست میشه و در بعضی موارد برای مدت کوتاهی کار میده و باید تعویض شه .
در گزینه دوم علت پارگی(که بسته به نوع کار کرد شما باهاش:یعنی نوازنده پیانو باشید یا نه یا اینکه به چه شدتی با کیبورد کار میکنید بستگی دارد)که یا به صورت آشکار هست ( یعنی شما با چشم به سادگی میبینید) یا پارگی خیلی مویی و ریز هست یعنی فقط با کش اومدن پستونک مشخص میشه که در این دو مورد هم باید کلاویه تعویض بشه.
2.علت دوم که شایع تر هست ( البته در صورتی که کیبوردتون نو هست و شما زیاد باهاش بد رفتاری نکرده باشید) میتونه کثیفی هادی و رسانای پستونک یا مدار (برد یا کیت) باشه که با تمیز کردن بوسیله اسپری خشک که در پستهای قبلی هست می تو نید مشکل رو برطرف کنید.

در نتیجه من احتمال زیاد میدم(با توجه به نو بودن کیبوردت) رسانای پستونکها و مدار کثیف شده .
چون در مواردی که پارگی پستونک حاد هست کلاویه مقدار کمی از باقی کلاویه ها پایین تر است .
آواتار کاربر
ali666ila
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Korg PA800
نرم افزار: Logic Studio

پست خوانده نشده

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی جامعتون ... تــــشکر !

من فکر کنم مال من مورد اول هست . چون پیانو دارم و دستمو محکم میزنم رو کلاویه ها...

برای تعمیرش باید کلاویه عوض بشه یا پستونک ؟ + هزینه هر کدومش چقدر میشه ؟ + باید بدم بیرون تعمیرش کنم یا خودم میتونم ...؟؟

بازم مرسی از اینکه وقت میزارین و جواب میدین.

راستی شما کجا هستید ( منظورم شهر محل سکونت ) !
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

علی جان من از استان بوشهر شهر برازجان هستم اگه نزدیکای ما هستی برای تو چون بچه های سایت هستی نصف قیمت حساب میشه .
در مورد تعویض هم باید بگم فقط نیاز پستونکهای زیر کلاویه عوض بشه ( البته باید دیده بشه و من از اون چیزی که شما گفتی برداشت و نظر میدم)
الآن یکم قیمت بالاس در ضمن پستونکهای korg به یه صورتی هست که باید 5 تایی عوض بشه چون قابلیت اتصال به مدار رو برای کمتر از 5 تا نذاشته( توی یاماها میشه دونه ایی عوضش کرد) البته بسته به شخص تعمیر کار هم داره چون یه راههای هم برای صرفه جویی هست ولی در کل باید تعویض بشه .
راستیتش از موقعی که پستونکها گرون شده من یدک نمی خرم و به مراجعه کننده میگم خودش تهیه کنه و من فقط تعویض میکنم .
در مورد تعویض و تعمیرش هم باید بگم اگه سابق تعمیرات الکتریکی داری خودت عوض کن ولی اگه برای اولین باره که داری یه سیستم الکتریکی رو باز میکنی توصیه نمیکنم
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات