Korg PA500 Persian

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

milad.kian
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa 500 persian
نرم افزار: fl , cubase
محل اقامت: تهران

Re: KORG PA500 persian

پست خوانده نشده

راستش این که چه جوری درست می شه نمی دونم .
ولی اینکه استفاده زیاد و هم زمان در چند جهت پیچ بند و یا اینکه سریع و محکم باعث این میشه .
اون دوستانی که پیچبندشون از جا کنده شده بود هم به همین نکته اشاره داشتن. (آهنگ های کردی و..)

ولی فعلا به نظر من تنها راهش استفاده آروم از اون می تونه باشه. ولی باز هم نمی فهمم مگه این بلا سر pa800 میاد ؟ . واسه این میگم که اول اون رو طراحی و ساختن بعد اینو . یعنی الگو اون ارگ بوده .

ولی یکی دیگه از دلیل ها کیفیت بد وسایل چینی میتونه باشه!(به نظر من)

باز هم نمی دونم علت اصلی چیه . نظر خودمرو گفتم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

پست خوانده نشده

نظرات خوبی بود میلاد جان.
ولی خوب اول باید ببینی مشکل از کدوم قسمت پیچ بند هست که بدونی چکار بکنی و نکنی و ضعفش کجاست.
مثلا خود قطعه ی ولوم ضعیفه و خراب میشه!!
اتصال قسمت های مختاف پیچ بند ضعیفه!!
اشکال از مدارات پیچ بند است و قطعات الکترونیکی خوب طراحی نشدن و جنس ضعیفی هستن!!
یا نه ، بازم از جای دیگه ایست!!
نظرت چیه؟
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza523573
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: PSR A3
کیبرد فعلی: PSR A1000
کارت صوتی: Genious
نرم افزار: FL Studio
موبایل: 1100
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: شیراز

انتقالی ازتعمیرات کیبوردها

پست خوانده نشده

سلام بر دوستان عزیز
من دیشب متوجه یه مسئله ای در pa500 شدم که یک بار دیگه هم برام پیش اومده بود. وقتی داشتم با یه ریتم میزدم(الان اون ریتم یا ستی که لود کرده بودم یادم نیست، چون هول شده بودم و سریع یه ست دیگه لود کردم) وقتی که دکمه استاپ رو زدم. یه صدایی شبیه بوق همینطوری از اسپیکر دستگاه پخش میشد و قطع هم نمی شد. من هم هول شدم دیدم هر کاری می کنم درست نمی شه، حتی با عوض کردن ریتم و اجرای یه ریتم جدید، اما وقتی یه ست دیگه لود کردم صدا قطع شد.(البته ولوم دستگاه رو که میزاشتم رو 10-15 درصد دیگه شنیده نمی شد)
حالا نمی دونم دستگاه من اینظوریه یا اشکال از این ست ها هست. چون ست های pa50 رو هم داخل sd card دارم و میگم شاید به خاطر این بوده که مثلاً توی اون ست از سمپل استفاده شده و دستگاه اینطوری شده؟!
از دوستان اگه شخص دیگه ای هم به این مشکل برخورده لطفاً بگه چطور مشکل رو برطرف کرده.
ممنون
سعدیا حب وطن گرچه حدیثی است شریف
نتوان مرد به سختی که من اینجا زادم
milad.kian
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa 500 persian
نرم افزار: fl , cubase
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

این برای من هم اتفاق افتاده شاید برای 2 یا 3 بار . به نظر من چیزی نیست و میتونی از اون ست استفاده کنی . میشه گفت یه باگه که یه نت خاص وقتی به مدت طولانی کشیده میشه و و قتی تموم نشده تو استوپ میکنی این مشکل پیش میاد .

اما یه چیز جالب بگم در مورد پیچ بند .

امروز رفتم یه مغازه ارگ و تعمیر و ... تا گفتم پیچبند رو میدم پایین گفت: (( انگار که پایین میمونه و گامت تغییر میکنه ))
من همینجوری موندم تصویر . به نکته دیگه ای اشاره کرد دیدم راست میگه . پیچ بند در جهت x هم از کار افتاده و مثل اینکه این مشکل زیاد واسه ارگ های korg یا pa500 اتفاق افتاده‌.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

دوستان همگی سلام ببخشید من یه دو روز اینترنتم ترکیده بود
آقا منم در پستی که در جواب میلاد زدم کلیت مشکلات رو گفتم و از همگی خواستم که هر مشکلی رو به نرم افزار پایه ای در ساز ربط ندن و گفتم که بیشتر این مشکلات در تنظیماته که فکر کنم منظورم رو خوب نرسونده بودم
بگذریم
آقا برای هادی که گفتن یه نمونه از مشکلات نرم افزاری رو مثال بزنم این که اولین OSی که به صورت شرکتی بر روی PA50بود و اون موقع که تازه این ساز وارد بازار شده بود طبق کاتالوگ باید توی سرکوانسر میشد یه نت یه نت و استپ رکورد نت ها رو چید اما این کار عملأ تا زمانی که OSورژن جدید برای این مدل اومد امکان پذیر نبود و یه جورایی میشه گفت اصلأ چیزی به اسم استپ سکوانسر در این مدل وجود نداشت ولی به محض تعویض سیستم عامل این عمل امکان پذیر میشد
در یاماها OR700 هم تا اونجایی که یادمه یه سری مشکلات ریز توی بخش شعری که روی سانگ بود وجود داشت که با تعویض سیستم عامل کاملأ حل میشد این مورد البته برای خود من اتفاق نیفتاد ولی برای یکی از دوستام که این مدل رو داشت و خیلی با این امکان کار میکرد بارها اتفاق افتاده بود
اما در مورد پیچ بند 800جناب کیان من به بد ترین وضع ممکن از این ساز کار میکشم و همیشه بند اون رو در دو جهت همزمان حرکت میدم و موقع بیکاری عین ژله باهاش بازی بازی میکنم اما بد بخت آخ نمیگه
اما شما آقا رضا در 50و80وقتی ساز اصطلاحأ ویروس میگیره این مشکل پیش مباد (البته دوستان میدونن که ویروس گرفتن ارگ تقریبأ غیر ممکنه ولی فایل هایی هستن که به این صورت یعنی مثل ویروس عمل میکنن)
اما این حالت بیشتر زمانی پیش میاد که شما در وسط میزان و بودن پاساژ دادن ریتم رو استپ میکنی و اون نت طولانی که معمولأ مربوط به تراک پد میشه کشیده میشه توی این جور مواقع دکمه شیفت رو نگه دار و یه بار دکمه استار استاپ رو بزن صدا قطع میشه و میتونی دوباره به کارت ادامه بدی این مورد در کرگ عادیه و من توی 800هم این مشکل رو بارها داشتم شاید این هم یکی از اون موراد مربوط به نقص سیستم عامل باشه که نمیتونه همه تراک های ریتم رو باهم قطع کنه
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده: اولین OSی که به صورت شرکتی بر روی PA50بود و اون موقع که تازه این ساز وارد بازار شده بود طبق کاتالوگ باید توی سرکوانسر میشد یه نت یه نت و استپ رکورد نت ها رو چید اما این کار عملأ تا زمانی که OSورژن جدید برای این مدل اومد امکان پذیر نبود و یه جورایی میشه گفت اصلأ چیزی به اسم استپ سکوانسر در این مدل وجود نداشت ولی به محض تعویض سیستم عامل این عمل امکان پذیر میشد
سلام منصور عزیز و رحیم و کریم و...
منصور جان آخه پست قبلیت رو به شکلی نوشته بودی که انگار خیلی ناراحت بودی که بچه هابگن مشکل سخت افزاریه!
حالا بگذریم...
ببین چیزی که در مورد OS اولی pa80 یا pa50 نامبردی کاملا درسته.تازه چندتا دیگه هم به دوستان میگم ولی قبلش باز بهت بگم که بنظر من با توجه به پست های قبلی باقی دوستان چیزی حدود 85درصد مشکلات کیبردها سخت افزاری است تا نرم افزاری.
حالا 2تا از اون مشکلات نرم افزاری که اون ها هم شاید به سخت افزار ربط داشته باشه میگم.
ایجاد نویزدر سمپل بعد از مدت نامرتبی در ارنجرهای GEM
هنگ کردن moco1000
Sunami نوشته شده: در یاماها OR700 هم تا اونجایی که یادمه یه سری مشکلات ریز توی بخش شعری که روی سانگ بود وجود داشت که با تعویض سیستم عامل کاملأ حل میشد این مورد البته برای خود من اتفاق نیفتاد ولی برای یکی از دوستام که این مدل رو داشت و خیلی با این امکان کار میکرد بارها اتفاق افتاده بود
منصور جان.منظورت Lyrics است!!؟
اصلا همچین مشکلی در OR700 نبوده و اگر هم بوده همچین فایل اصلاحیی برای این نیومده.
نمیدونم حالا این مورد رو برچه اساسی گفتی ولی خوب حتما یه دیلیلی داری.یا شاید براساس اون ورژن 1.06 که بعد از مدتی برای OR700 اومد میگی!!!
اون ورژن اگر یادم نرفته باشه هنوز هم باید توی تایپیک های مربوط به OR700 باشش.مربوط به اصلاح کوچیکی توی قسمت اینترنتیه or700 بود که حتی نوشتم نصب کردنش تاثییر زیادی برای ما نداره.
تازه این ورژن ها که اشکال نیستند!! نمیدوم!! تو میگی هستند؟؟
اگر اینطور باشه پس کلی ورژن برای pa800 و Pa1 و PA2 و pa80 اومد.برای همیت تایروس2 که حدود 5 بار ورژن اومد!
ای وای...
بازم بحث از موضوع تایپیک خارج شد... تصویر
مثل سگ بی صاحب میمونه ، تا یکذره حواست پرت میشه از دستت خارج میشه و به این طرف و اونطرف میره.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

سلام بهرنگ
اون مورد OR700 که گفتم طبق گفته یکی از دوستام بود که میگفت توی بخش Lyrics مشکل داشته و با تعویض سیستم عامل با یه ورژن بالاتر کاملأ حل شده
در ضمن من که نگفتم ورژن اشکاله برعکس ورژن یه مزیت خوب هست که نشون میده یه شرکت هنوز هم روی محصولاتش داره کار میکنه
در ضمن برای جلو گیری از زخمی شدن بچه ها توسط این سگه دیگه بحث رو همین جا بهتره تمومش کنیم ها موافقی؟؟؟
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:در ضمن برای جلو گیری از زخمی شدن بچه ها توسط این سگه دیگه بحث رو همین جا بهتره تمومش کنیم ها موافقی؟؟؟
]
البته توی چند تا پست قبلی هم گفتم ، این بحث رو به تایپیک زیر هم منتقل کردم.اگر کسی در این مورد حرفی داشت توی تایپیک زیر ادامه بده.
viewtopic.php?f=22&t=3936&start=80
آواتار کاربر
علی محمدی
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

با سلام خدمت همه دوستان عزیز و عذر خواهی بابت مدتی که نبودم. حقیقت این است که گرفتاریها و رسیدگی به چند سایت غیر موسیقی و کار و امورات زندگی اجازه و فرصتی نمیدهد. در هر صورت شرمنده تصویر

اما مشکل آقای کیان.
اولین و پردردسر ترین مشکل pa500 همین پیچ بند است که برای اکثر کاربران پیش امده و بنده نیز به چند نفر راهکارهایی گفته ام و الحمدالله مشکل بر طرف شده است.
مشابه مشکل کیان عزیز نیز برای یکی از دوستان نزدیکم پیش امده بود که پس از رسیت کردن نیز بر طرف نشد و به او پیشنهاد دادم کیبورد را باز کرده و وارسی نماید چون امکان دارد سوکتها شل شده باشد و یا کاسه ای که دستگیره پیچ بند در ان جای میگیرد شکسته باشد. که دقیقا همینگونه بود. و خودم این کار را برایش انجام دادم.
مشکل کیان عزیز هم اگر با فرمت کردن حل نشد باید کیبورد را باز کند.
کیان عزیز خودتان نیز میتوانید کیبورد را باز نمایید و فقط قطعه را خریداری نمایید.

آموزش باز کردن پیچ بند از داخل کیبورد را به صورت فیلم ویدیویی در سایت کرگ ایران برای همه گذاشته ام ، فرصتی نشد که اینجا نیز آپلود کنم کماکان میتوانید استفاده نمایید. قطعا مشکل شما نیز مثل سایر دوستان است. تصویر

و اما در مورد مشکل رضای عزیز که امتداد و کشش صدای بوق مانند در هنگام اجرا برایش پیش امد.
تمامی این مشکلات بیشتر برای ریتمها و صدا ها و پدهایی است که درست میشود. حتی در فلش کارتها که برای pa50و 80,800 وسری x ایجاد میشود.
قبلا حل این مشکل را توضیح داده بودم ، جناب سونامی نیز بدان اشاره کردند. که در این مواقع باید دگمه شیفت را بگیرید و دگمه استارت را بزنید. این مشکل از قدیم بوده است. متاسفانه بعضی صداها و ریتمها و یا پدها به درستی اجرا نمیشوند و در مواقعی با ست سازگار نیستند که براحتی میتوان انها را نیز حذف کرد.

در مورد ستها نیز بهترین راه این است که در هنگام لود کردن فولدر ها را یکی یکی لود کنیم و پوشه گلوبال را لود نکنیم چون تمامی تنظیمات در این پوشه است و با لود کردن ان تمامی تنظیمات شما عوض میشود و هر کسی بنا به سلیقه خویش تنظیم میکند. من یک تنظیم کلی از سیستم برایتان قبلا آپلود کرده بودم که تمامی تنظیمات لازم را دارا بود در هر کدام از ریتمهایی که آپلود کرده ام پوشه گلوبال موجود است میتوانید استفاده نمایید.

و اما در مورد OS
OS pa500پرشین همان ورژن قبلی 1.118 میباشد ورژن جدید 1.119 برای سری اورینتال میباشد که البته در صورت لود کردن مشکلی پیش نمی آید فقط دموهای کیبورد عوض میشود مثلا دموهای فارسی و آذری پرشین حذف میشود.
تنها راه حل هم داشتن OS 1.118 است که هیچ کسی هم ندارد .
برای شنیدن دموها میتوانید دگمه استایل پلی و سانگ پلی را همزمان با هم فشار بدهید.

فکر کنم جبران غیبت طولانی شده باشد. از بهرنگ عزیز هم عذر خواهی میکنم که اگر جای این مطالب اینجا نبود. دیگر همه را یکجا گفتم. تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

*** نوشته شده:تمامی این مشکلات بیشتر برای ریتمها و صدا ها و پدهایی است که درست میشود. حتی در فلش کارتها که برای pa50و 80,800 وسری x ایجاد میشود.
در این مواقع باید دگمه شیفت را بگیرید و دگمه استارت را بزنید. این مشکل از قدیم بوده است. متاسفانه بعضی صداها و ریتمها و یا پدها به درستی اجرا نمیشوند و در مواقعی با ست سازگار نیستند که براحتی میتوان انها را نیز حذف کرد.
چطوری میشه اونها را حذف کرد؟
با نگر داشتن همین دکمه های شیفت و استارت؟
اگر اینطوری باشه که حدف نشده فقط صدای اون رو قطع میکنیم تا بار بعدی.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات