CASIO AT3-AT5

انواع کیبوردهای ارنجر و سبک کاسیو

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: CASIO AT3-AT5

پست خوانده نشده

بهرنگ جان واقعا ریتمسازی باهاش خوشایند نیست و حال گیره باور میکنی من هر ریتم که میسازم 30 دقیقه طول میشه تصویر
باور کن نفس گیره البته دلیلش هم اینه که من با این برند تا حالا ریتم نساخته بودم و با کرگ و یاماها خیلی ساله کار کردم .
آره میشه ولی کمر شکن از توضیحش عاجزم تصویر
کوانتایزش بد قلق .
مثلا یه مشکلش اینه که هر بار که وارد محیط ریتم سازی میشی باید مترونوم رو فعال کنی و فعال کردن مترونوم خودش یه دردسر دیگه داره و اون اینه که باید دکه RECORD فعال باشه و بعدش دکمه فانکشن و STORE رو بزنی تا منو باید و تازه باید بری گزینه چهارم یا پنجم تازه مترونوم رو ON کنی ... وای کمرمممممممم تصویر
کوانتیز هم به همین صورت هست و برای ریتمهای لنگ که من هنوز گزینه مناسب رو پیدا نکردم ولی یه نوع کوانتیز داره که نزدیک به 6.8 بندری هست که بازم مورد پسند من نیست واسه همین ریتمها رو تمام خودم با ریتم تنظیم اجرا کردم و منظورم از ساخت دستی این بود .
حالا سید یه پیشنهاد خوب داد البته اگه طرفمون قبول کنن تصویر
قرار پکیج که آماده شد یه ایمیل به سایت رسمی کاسیو بزنیم و نمونه ها رو براشون بذاریم چون اصلا ریتم ایرانی نداره دوتا ریتم ایرانی داره که مزخرفه تصویر اگه قبول کردن ریتمها رو با نام من تو سایت بذارن اگرم که نه به پیچ بند شصت و چهارم تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:پکیج که آماده شد یه ایمیل به سایت رسمی کاسیو بزنیم و نمونه ها رو براشون بذاریم چون اصلا ریتم ایرانی نداره. اگه قبول کردن ریتمها رو با نام من تو سایت بذارن
ای نامـــررررد...!
پس اسم من چی؟

بگو عکس من و تو رو بذارن صفحه اصلی سایت ، که همه برای خنده جذب بشن.
عکس اصلی :
تصویر
.

عکس بعد از ایمیل هادی :
.

تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
seyed ali
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: Moco MK5000 Iranian
کارت صوتی: Realtek HD Audio
نرم افزار: FL Studio 9
موبایل: SAMSUNG DUOS
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: ایران - بوشهر - برازجان - روستای راهدار
تماس:

پست خوانده نشده

سلام خدمت عزیزان هنرمند و آهنگسازان بزرگوار
من قراره چند نمونه کار از ریتم های ایرانی ساخته شده با casio at-3 توسط هادی هیجانی زادگان رو به صورت دمو برای شرکت casio ایمیل کنم که اگه پسندیدند ایشون رو برای ساخت ریتم های پرشین برای شرکتشون دعوت کنند به هر حال فرقی نداره هادی یا بهرنگ جان دعوت بشه خوب البته بهرنگ استاد همه ماست ولی به مشکل برخوردم و اونم اینه که من تمام این سایت casio رو زیر و رو کردم ولی نتونستم ایمیلشون یا حد اقل قسمت نظراتشونو پیدا کنم ، دوستان هر کی از این قضیه اطلاع داره خبر بده . تصویر
Only Moco Iranian MK5000
ashkan54
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

gone
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

اینم دمو از ریتمهای ساخته شده برای casio at3 . من سعی خودم رو کردم تو این دو سه روز که کیبورد سید پیشم بود بتونم خوب باهاش ریتم بسازم ولی با توجه به اینکه به کاسیو تسلط ندارم همینی شده که میشنوید.دموها رو در یه پوشه به صورت rar در آوردم یکجا میتونید بشنوید راستش وقتش رو نداشتم دونه دونه آپلود کنم.
لینک دانلود دموها با حجم7.2 مگابایت:
http://uppit.com/gryunsn7z350/demo_pack ... _&_at5.rar

ریتمهای ساخته شده عبارت است از بندری. بندری 6.8 . 6.8 قری. 3/4.کردی.خرمشهری.عربی.تکنو.لری.باباکرمی.آغاسی
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:اینم دمو از ریتمهای ساخته شده برای casio at3 . من سعی خودم رو کردم تو این دو سه روز که کیبورد سید پیشم بود
دموها رو در یه پوشه به صورت rar در آوردم یکجا

لینک دانلود دموها با حجم7.2 مگابایت:
http://uppit.com/gryunsn7z350/demo_pack ... _&_at5.rar

هادی جان همه ریتم ها رو گوش کردم.
اول اینکه خسته نباشی و بذار روی شونه هات روبتکونم.
اما ریتم از نظر شخصی من :
شدیدا ادم رو یاد ریتم های 640 و 630 میندازه از لحاظ پرکاشن ها
ریتم 3&4irani HHZ اصلا معلوم نیست چیه
ریتم 6.8gheri HHZ خوبه دقیقا انگار ریتم 640 است.اکوردش هم قشنگ بود
ریتم Aghaci HHz جالب نیست ولی مشخصه خیلی روش تلاش کردی.اصلا صدای تیمپوش طبیعی نیست.
ریتم Arabic_HHZ خیلی کووانتایز و قشنگ و خوب.
ریتم babakaramHHZ خوب بود و پرکاشنش هم توی این ریتم جالب شده
ریتم Bandari6.8HHZ دقیقا انگار PSR510 است ولی خوب میزون زدی هادی جان
ریتم Bandari (HHZ) عالی شده نسبت به باقی ریتمها.صدای پرکاشن تیمپو هم خیلی طبیعی در اومده.ولی اکوردش خیلی بده و ساده و مبندی
ریتم bastaki!HHZ معمولیه . بد نیست.مشکل از پرکاشن هاست توی این ریتم. میزان و ساختش خوبه.
ریتم Khoramshahri معمولی. میزان هم زدی خوب.
ریتم Kordi....HHZ... آکوردش خیلی زشته.پرکاشنش بد نشده.پدالش هم خیلی ظعیفه
ریتم lori...........HHZ صدای اکورد بلند تر از ریتمه.پرکاشنش هم بسیار مصنوعیه برای ریتم لری
ریتم Tekno...Dj...HHZ توی ثانیه 31 چه باهاله.ولی کلا این هم خیلیساده است.در حد ریتم های 630 و مشابه
.
درکل هادی جون یه چیزی رو که متوجه شدم اینه که دستگاه شدیدا سکته میکنه و تیک میزنه.(یا اصطلاحا گیر میکنه).
هادی جان دقیقا میدونم چه زحمتی کشیدی برای این ریتم ها.
بخاط همین دو روز مرخصی استعلاجی تشویقی بهت میدم ، خبر مرگت توی فروم پیدات نشه. تصویر (دور از جونت)
هادی بعد سر فرصت با صداهای شرقیش هم یه کمکی (KAMAK) برامون نمونه بذار.
ممنون از این دموی مفیدت.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

بهرنگ جان چند تا مورد در مورد این دستگاه بگم که البته شاید من بهش وارد نباشم.
اولیش اینکه مثلا تنظیمات ولومهای تراکهای ریتم رو همه به صورت تاچ انجام دادم چون تو ریتمسازی هر چی گشتم چیزی واسه تنظیم ولوم تراکهای ریتم پیدا نکردم مجبور شدم با خاصیت تاچ بعضی ضربها رو یواش و بعضی رو محکم بزنم و اینجوری صدای تراکها رو تنظیم کنم واسه همینه بعضی جاها پدال ضعیفه یا آکورد زیادی بلنده یا کمه در کل خیلی اذیتم کرد ولی چون سید و کاربرهای مظلوم کاسیو!!! رو خیلی دوست دارم اینکار رو واسشون کردم
اونایی که کاسیو at3 دارند این ریتمها براشون غنیمت هست تصویر
در باره موارد دیگه هم صحبتهات رو قبول دارم ولی نمیشد کاریش کرد مثلا اگه دقت کنی من تمام ریتمها رو با دوتا درامکیت ساختم که همین دو درامکیت اورینتال رو بیشتر نداره که باز هم نصفش تکراری و عین هم هست حتی من افکت دادن به ریتم رو هم پیدا کردم نه اینکه نداشته باشه ولی خدا میدونه کجا قایمش کردن تصویر .
یه نکته دیگه هم که آدم رو روانی میکنه اینه که اصلا معلوم نیست چطوری میشه تراک ریتمها رو کپی کرد و شما اگه میخوای پاساژ واسه یه واریشن بسازی باید دوباره از صفر اجزایی رو که میخوای شبیه به واریشنت باشه باید بسازی و واقعا بد قلق هست ریتمسازی باهاش . بهرنگ جان باور کن اگه دستت بیاد فکر نکنم حوصله و وقت بذاری که واسش ریتم بسازی و آخرش هیچ . چون اگه آدم به امکانات یه دستگاه خوب مسلط نباشه نمیتونه خوب باهاش ریتم بسازه و این دستگاه هم یه سه روز بیشتر پیشم نبود .
یه نکته دیگه هم که واقعا تو ریتم سازی سکته میزنه اینه که وقتی شما مثلا داری یه تراک آکورد رو رکورد میکنی که دوجای میزان باید ضد ضرب بزنی این لامذهب ضد ضرب دوم رو رکورد میکرد ولی وقتی ریتم رو پخش میکنه اثری ازش نیست سید هم شاهد هست حتی چند بار هم دستگاه رو خاموش و روشن کردیم ولی فایده نداشت.
البته در برخی موارد این جوری میشد و باعث تعجب من میشد باور بکن من حتی از کوانتیز هم استفاده نکردم ولی این مشکل بود.
بهرنگ جان فقط میگم اصلا و هرگز ریتمسازیش با یاماها و کرگ قابل مقایسه نیست و معلوم نیست چیزی که میسازی آخرش چی در بیاد.
نمیدونم میشه براش ریتم از کیبوردهای دیگه تبدیل کرد یا نه آخه ولی فکر نکنم بشه چون پسوند ریتمش خیلی عجیب و غریبه: ac7 تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

هادی جان کاملا درک میکنم چی میگی.حتی اگر کیبرد زیر دستت کامل باشه و امکانات داشته باشه ، باز هم تا بخایی مسلط بشی و یاد بگیری زمان میبریه.
وای که چه عذابیه ریتم سازی کپی نداشته باشه.
البته یه راه داره و اون استفاده از اتصال MIDI است و انتقال ریتم از طریق USB و نرم افزار ویا ارتباط MIDI با یه کیبرد دیگه.
من خیلی از ریتم های BT2تایروس2 رو که از B3aتایروس3 منتقل کردم با نرم افزار و MIDI بود.چون تایروس2 ریتم های SFF2 مال تایروس3 رو نمیخونه.
ریتم هات رو به فایل MID تبدیل کن و بعد از نرم افزار کامپیوتر به تنظیمات لازم روی واریوشن یا فیل این دیگری منتقل کنی که البته باید به این تنظیمات هم توی کیبرد و هم توی کامپیوتر وارد باشی.
باز هم بهت خسته نباشید میگم بابت همین ریتمهایی که برای CASIO ساختی.
ahad1349
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Casio AT-5
کارت صوتی: Conexant
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

سلام خدمت همه دوستان واساتید.
من تازه یک کیبورد AT-5 خریدم و دارم باهاش ور میرم یه چیزایی دستگیرم شده.
اگر شما دوستان اجازه بدین من هم وارد بهستون میشم.
امید وارم که مفید باشم و با هم کمک کنیم تا کسانی که از این کیبورد استفاده میکنن یا میخان بخرن با کارایی و امکاناتش آشنا بشن.
برای شروع بگم که این کیبورد داخل ریتم سازیش کپی هم داره اگر خاستید بگید تا توزیح بدم تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

سلام و خوش امد به شما دوست عزیز وهنر مند.
آقا چراکه نه...!
صددرصد ما منتظر شنیدن توضیحات و نظرات شما هستیم.
قبل از اینکه توضیح بدید مطالب خودتون رو لطفا بگید اسم شریفتون؟
و دستگاه رو چند خریدید؟
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کیبورد”

• اطلاعات