Korg PA500 Persian

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: PSR 640
کیبرد فعلی: PSR A2000
میکروفون: صدام مناسب نیست
موبایل: Apple Iphone 5s
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: آبادان
تماس:

Re: Korg PA500 Persian

پست خوانده نشده

هادی هیجانی نوشته شده:دوست عزیز اولا 500 پرشین بیشتر از دو گیگ رو لود نمیکنه این رو از بنده بشنو و بیخیال اون دوستانی شو که گفتن 4 گیگ لود میکنه در حالت عادی حتی فلش 4 گیگ رو اگه بزنی هم آن کنوو میزنه و حالا چه برسه که بیشتر از دو گیگ اطلاعات تو اون sd باشه.
در مورد ست هم شما میتونی رو کیبورد یه ست لود کنی اول لازم که تعریف ست رو در پرشین متوجه باشی.منظور از ست یوزرهای ریتم و پرفرمنس(بانک صدا) و یوزر درامکیت و مولتی پد ها هستند. و شما میتونی هر بار فقط یه ست رو رو کیبورد لود کنی در ثانی پرشین قابلیت اجرای ریتم یا صدا رو مستقیما از روی مموری نداره یعنی شما باید اول بریزی رو کیبورد بعد امتحانشون کنی.
ممنون از راهنماییتون.ولی من هنوزم منگ میزنم.اقا اخه تا حالا با کورگ کار نکردم.همش با یاماها بوده هر چی بوده.خب ممکنه توی یه ست ریتمای کمی موجود باشه.(تا اینجا که واضحه؟؟)و من میخوام ریتمای خیلی زیادی رو لود کنم و داشته باشم حالا باید چیکار کنم؟
دوما پس اون مموری که میخوره واسه چیه؟؟کاربردش کجاس اون 2 گیگ مموری؟
آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان من یه چیز میگم ببینید درسته و میشه یا نه؟میشه دارمکیت های هر ریتم رو جداگانه روی حافظه کیبورد دخیره کرد(یعنی تمام دارم کیت هایی که داریرو سیو کنی تو حافظه کیبرد)و بعد ریتم هارو به طور جداگونه بریزی توی مموری و از مموری اجرا کنی؟

(چرت و پرت گفتم نه؟ :D)
مهدی زمانی
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کاسیو
کیبرد فعلی: کرگ
موبایل: نوکیا
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

دوست عزیز از مموری نمیشه ریتم اجراه بشه مموری فقط برای داده ها به ارگ است و برعکس اجرا با ارگه ساده به گم شما 10 ست میتونی رومموری داسته باشی هرکدوم ازست هارو بخای اجرا کنی باید اول سیو کنی روارگ واستفاده کنی بعدشم این چه کاری اخه تو 500 ست ها رو چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه لود کنه
آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
تماس:

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:منظور از ست یوزرهای ریتم و پرفرمنس(بانک صدا) و یوزر درامکیت و مولتی پد ها هستند..
مگه نگفته بودین که روی پی آ 500 مولتی پد نمیشه گذاشت؟(یا اینکه من بد متوجه شدم؟)منطور از مولتی پد روی pa500 چه چیز هایی هست؟
مهدی زمانی نوشته شده:دوست عزیز از مموری نمیشه ریتم اجراه بشه مموری فقط برای داده ها به ارگ است و برعکس اجرا با ارگه ساده به گم شما 10 ست میتونی رومموری داسته باشی هرکدوم ازست هارو بخای اجرا کنی باید اول سیو کنی روارگ واستفاده کنی بعدشم این چه کاری اخه تو 500 ست ها رو چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه لود کنه
واقعا خیلی خیلی ممنونم توضیحت خیلی واسم کار راه انداز بود I LoOoVe u
اخه من فکر میکردم لود کردن ست ها ممکنه یه چند دقیقه (مثلا 4 5 دقیقه) طول بکشه که اگه تو به جشن باشی کلی دردسره.
راستی وقتی یه ست رو لود میکنی ست قبلی رو خودبخود پاک میکنه یا باید اول خودت پاکش کنی بعد لود کنی؟
و اینکه مقدار ست هایی که میتونی تو مموری بریزی بستگی به حافطه مموریت داره یا فقط (حالا مموریت هرچقدرم که باشه)10 ست تا میشه سیو کرد؟
آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
تماس:

پست خوانده نشده

و یه سوال مهم در باره ریتم هاش.همونطور که میگیید و منم تا اینجاش فهمیدم ریتماش خیلی کمه (نسبت به pa50-pa80-a1000ort)اما از ریتم ها و صدا های 8&6 اش خیلی تعریف کردین.این روزا هم که تا 2 تا جوون دور هم جم میشن و میخوان یه جشنی راه بندازن و یا جشنی رو گرم کنن اکثرا آهنگای رپ میخوان.مثل اهنگ های ساسی مانکنو تتلو از این قرتی بازیا که من اصلا زیاد اینجور اهنگارو گوش نمیدم به جز بعضی از آهنگای ساسی.
از سلایق بگذریم برین سراغ سوال اصلی
با وجود اینکه خیلی از 8&6 این ارگ تعریف شده تا حالا ریتمای رپ واسش ساخته شده؟(منظورم ریتم اهنگایی مثل:پارمیدا ی من کوش/سوسن خانوم/و تو این مایه ها) (منطورمم ریتم های مخصوص خودشون هست.نه اینکه یه ریت 8&6 بذاری و علی یارت از اول تا اخر باش بزنی آخرشم تمپو زیاد کنی بری بندری :D (به قول اقا بهرنگ گل شوخی) :D
و خود همون ریتم های 8&6 چه مقدار واسش هست(تقریبی)
تو زمینه ی بندری و بستکی چطور؟
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
تماس:

پست خوانده نشده

علی آقا ببین ریتم به اندازه کافی برای این ارگ موجود هست .
در ظمن اگه منظور شما مجلس هست باید بگم کسی نمیاد برای هر آهنگی از ریتم مخصوص خودش استفاده کنه . که هی بخواد ریتم عوض کنه . اگر هم باشه خیلی کم. وبرای آهنگهای خاص.
8&6 هاش عالیه و بندری بستکی هم در حد خودش خوبه . خلاصه اینکه بخر راضیت میکنه .
تصویر
آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
تماس:

پست خوانده نشده

h5432 نوشته شده:علی آقا ببین ریتم به اندازه کافی برای این ارگ موجود هست .
در ظمن اگه منظور شما مجلس هست باید بگم کسی نمیاد برای هر آهنگی از ریتم مخصوص خودش استفاده کنه . که هی بخواد ریتم عوض کنه . اگر هم باشه خیلی کم. وبرای آهنگهای خاص.
8&6 هاش عالیه و بندری بستکی هم در حد خودش خوبه . خلاصه اینکه بخر راضیت میکنه .

ممنون کا.
راستی قضیه اون مولتی پدش مثل همین مولتی پد هاییه که داخل a1000 هست و به صو رت ریتمه؟
ببین اخه من الان a1000 ort دارم یه سری مولتی پد داره که وقتی استفاده میکنی شبیه به ریتم میمونه و ریتم اصلی رو پر میکنه خیلی هم زیبا هستن.مخصوصا عربیاش (وای که ادمو دیوونه میکنه ریتما عربیش)
مثل همیناس؟
و یه سوال دیگه.
مهدی زمانی نوشته شده: تو 500 ست ها رو چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه لود کنه
وقتی که میخوای ست هارو لود کنی تا اونجایی که من میدونم چند تا پوشه هست که ریتم و درامکیت ها و صداها و ... داخلش هست.حالا واسه لود کردن باید پوشه هارو یکی یکی لود کنی یا همه رو با هم لود میکنه؟ :)
خیلی سوال میپرسم نه؟ :D
مهدی زمانی
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کاسیو
کیبرد فعلی: کرگ
موبایل: نوکیا
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

1دوست گرامی بله پدهاش ریتمیکه تصویر
2بنده الان 800دارم قبلا 500ودقیق یادم نیست ولی خیلی زود ست ها رو لود میکرد تصویر
راستیpa500 بخر که صدا های و درام گیت هاش حرف نداره من خودم که دوباره حتما میخرم اینم بگم a2000من دموهاش گوش کردم خیلی خوب بود من اشنایی باهاش ندارم از دوستان دیگه میتونی بپرسی چجور سازیه a2000
(بله زییییییییییییییییییییییییییییییادسوال میپرسی ولی خوبه بپرس) تصویر
آواتار کاربر
mirox12
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: pa500 pers
کارت صوتی: onboard
نرم افزار: fl8
تشکر کرده: 1 دفعه

پست خوانده نشده

بچه ها کی ادعا داره که به صداسازی این دستگاه کاملا مسلطه؟ خیلی دوست دارم بدونم کسی اصلا رفته تو بحر صداسازی دستگاه؟؟ هیچ میدونید اگه حوصله و وقت بذارید صدای ریتمیک میتونید بسازید؟؟ صدایی که توش پرکاشن نواخته میشه بیس و چند لایه صدای دیگه نواخته میشه و خلاصه صدا خودش یک ریتم رو اجرا میکنه؟ میدونید یک صدایی که میسازید تا 16 لایه سمپل آر ایکس داخلی رو با هم میتونه بنوازه؟؟از این آیا میدانید ها درباره صداسازیش اگه چیز دیگه ای هم میدونید بگید...ممنون
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

پست خوانده نشده

سلام جناب mirox12 عزیز.
چرا ما بگیم؟؟؟
ظاهراشما این اکتشافات رو کردید...پس اگر ممکنه توضیحات کاملی برای دوستان بذارید ممنون میشیم.اگر عکس هم همراهش باشه که چه بهتر.میشه ازاون توضیحات استادانه.
من که صمیمانه منتظرم.البته راجب اون عبارت سمپل های RX که فرمودی فقط یک اصلاح کنم که pa500persian سمپل نمیگیره.
حالا شما باقیشرو بگید.مثلا راجب اون صداهای ریتمیک؟؟؟
خیلی جالبه اگر اینطور باشه...
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات