Yamaha S950

میدرنج های سری S سمپل خور. S650-S750-S950-S670-S770-S970-S775-S975

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: Yamaha S950

پست خوانده نشده

و سرانجام جواب قطعی به همه ی مشتاقان Vocal Harmony و VH2 جدید یاماها

باید بگم با بررسی عملی حداقل 90درصد سیستم VH2 یاماها متوجه شدم یاماها هرچه در چنته داشته برای این سیستم رو کرده. البته در تکنولوژی هیچ نهایتی نیست ولی این مژده رو بدم که این ووکال جدید یاماها مهشره و واقعا یک Vocal Harmony حرفه ای با کیفیت و دقتی که تمام نگرانی من رو برطرف کرد.
از وقتی در Tyros4 این سیستم VH2 ارائه شد نگران بودم نکنه باز هم یاماها فقط در منو های ووکالش تغییرات داده و جنس هارمونی همون باشه ولی این اطمینان رو به همه دوستاران میکروفون بدم که بالاخره یاماها از بیخ و بن Vocal Harmony خودش رو تعویض کرده. دقیقا واضحه که این تغییر سخت افزاری هم هست.

همیشه همونطوری که به دوستان قدیمی هم گفتم ، یاماها جنس هارمونی میکروفون خودش رو از PSR740 تا Tyros3 تغییر خاصی نداده بود و فقط در امکانات دسترسی و کنترل و ادیت و شکل menuها خیلی پیشرفت کرده بود. در واقع هارمونی میکروفن اصلا دقیق جواب نمیداد و دارای لرزش و کمی فالشی هم هست.
حالا در این ووکال هارمونی جدید که به S950 هم هدیه شده ، کاملا برطرف شده و نه تنها هارمونی میکروفون بسیار دقیق و تمیز جواب میده بلکه خیلی امکانات و اصلاح شده و خیلی چیزها هم اضافه شده.

1-تمام تنظیمات MIC SETTING قابل Save است.
2-دسترسی به حالت Auto Tun که در این VH2 بنام Vocoder است بسیار آسان و دقیق شده.
3-افکت DSP میکروفن از لیست Mixing Console برداشته و بهمراه تنظیم reverb و chorus به قسمت تنظیمات میکروفون منتقل شده که راحت تر است.
4- افکت های میکروفن (بجای dsp ی سابق) مخصوص صداهای میکروفون شده.
5-تمام تنظیمات (اکووالایز-هارمونی-ووکودر-افکت-وباقی) در یک فایل در User قابل Save است
6-دقت حالت Auto Tun یا Vocoder فوق العاده است و لرزشی درکار نیست.
7-سیستم کمپرسور میکروفن با تنظیم صحیح کاملا فراز نشیب های صدای منبع رو کنترل میکنه و از دیستورت شدن جلوگیری میکند و در فضاهای خالی به صدای منبع حجم میدهد.(در VH1 هم هست)
8-سیستم Noice Gate یا همون Sound Swich در واقع یک کلیدصوتی است باتوجه به تنظیم ولوم حساسیت در زمان های سکوت میکروف.ن صدا را قطع میکند برای جلوگیری از ورود صدای محیط
9-منوی Part برای تنظیم جزء به جزئه پارت و خط های هارونی
10-قسمت Detal برای سختن یک هارمونی جدید در جزئیات

درکل این VH2 برای علاقه مندان ووکال هارمونی و میکروفون یعنی یک استدیوی حرفه ای صدا (البته غیر از میکروفونش)
شما برای مشاهده فایل پیوست شده در این پست، دسترسی ندارید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
rezamom
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: سنتور
کیبرد فعلی: Tyros2 - Clp220
کارت صوتی: Esi
میکروفون: Blue bird
نرم افزار: N-track Studio
تماس:

پست خوانده نشده

بهرنگ جان ممنون از عکسها و توضیحاتت
در کامل بودن VH2 شکی نیست
خیلی کار جالبی و کاربردی روی وکال کرده یاماها
سه هارمونی رو میشه همزمان با هم استفاده کرد
و خیلی راحت میشه هر هارمونی رو edit کرد

اما توی وکال قبلی، هارمونی غیر از فالشی و ویبره، صدای مناسبی هم نداشت
مثلا اگه روی صدای خودت فاصله سوم یا ... میدادی اون صدای فاصله صدای خود کاربر نبود
الان سوال اینه که VH2 هم اینجوریه؟
میشه خواهش کنم برامون یه دمو صوتی از duet ش بذاری
(مثلا harm1 رو روی فاصله سوم +3 بذار و Harm 1,2 رو ببند)
البته اگه ممکنه! ممنونت میشم.
یه سوال دیگه بهرنگ؟به نظرت دقت هارمونی ها میشه گفت 100%؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

ووکال هارمونی S950

پست خوانده نشده

محمدرضا جان هرچی بیشتر عاشق این VH2 مشدم تو میومدی توی ذهنم. چون میدونستم تو به خوندن علاقه داری و کلی با ووکال یاماها نمونه گذاشتی.
rezamom نوشته شده:در کامل بودن VH2 شکی نیست
حقیقتش رضا جان من بشخصه خیلی شک داشتم و بعیید نمیدونستم باز هم یاماها فقط منو ها و دسترسی ها رو تغییر داده باشه.گرچه همون هم برای خوب بود و بهتر از کرگ بود بخصوص save کردن mic setting.
rezamom نوشته شده:سه هارمونی رو میشه همزمان با هم استفاده کرد
و خیلی راحت میشه هر هارمونی رو edit کرد
محمدرضا جان در ووکال قبلی هم میتونی چند فاصله رو با هارمونی میکروفون بدی و حتی در جدول Edit هم میتونی هارمونی ها رو در جزئیات edit کنی و همون هم واقعا بی نظیر بود ولی هارمونی ووکال قبلی دقت نداره و حتی اونقدر بد میلرزه که نمیتونی در کارهای حرفه ای ازش استفاده کنی.(البته فقط در هارمونی)

rezamom نوشته شده:اما توی وکال قبلی، هارمونی غیر از فالشی و ویبره، صدای مناسبی هم نداشت
اگر با ووکال کیبرد دیگه ای مثلا pa800 کار کنی میفهمی که همون ووکال قبلی یاماها هم عالیه ولی اون ووکال فقط در هارمونی ها و سیستم auto tun خودکار دقیق نیست. ولی در افکت و برخی حالت های دیجیتالی کردن صدا مشکلی نداره.
rezamom نوشته شده:الان سوال اینه که VH2 هم اینجوریه؟
محدجان تمام حرف من و خوشحالیم در مورد VH2 برطرف کرد همینه که اصلا مثل قبلی نیست.
rezamom نوشته شده:میشه خواهش کنم برامون یه دمو صوتی از duet ش بذاری
والا تمام این مدت سعی کردم همین کار روبکنم ولی یکی اینکه هم صدام خیلی زشته و دیگه اینکه من مثل تو زیاد دور آهنگ زدن نیستم و چیزی به ذهنم نیومد که بخونم.ولی باشه سعی میکنم بزودی یکی بذارم.
rezamom نوشته شده:یه سوال دیگه بهرنگ؟به نظرت دقت هارمونی ها میشه گفت 100%؟
در دنیایی که هرروز تکنولوژی پیشرفت میکنه به هیچی نمیشه گفت 100درصد شده ولی محمد جان با توجه به تجربه من از ووکال pa800 و pa1x و Genesys و Ketron-X1 این ووکال جدید از همه شون دقیق تر و حرفه ای تره.

باید بگم مشکل Vocal Harmony یاماها تا قبل ، یکی دقت در هارمونی بود و دیگه کمی سردرگمی و ظاهرا اشکال در تنظیمات ردیف پایین MIC SETTING که اصلا برخی مواقع قاطی میکرد و برخی وولوم ها جواب نمیدادن و اثرشون از بین میرفت.

بطور کلی نه تنهای این 2 مشکل اصلی از بین رفته بلکه خیلی چیزهای بهتر هم بهش اضافه و در اون اصلاح شده.
دیگه خیالم از ووکال هارمونی راحت شد. تصویر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

چی میشد یه ورودی میکروفن کاندنسر برای 950 میذاشتن !؟! حیف این امکانات و این وکال هارمونیا نیست که آدم با میکروفن معمولی ازشون لذت ببره ؟!؟
ولی انصافأ دم یاماها گرم که حداقل داره اشکالاتش و برطرف میکنه
بهرنگ تو که صدات خوبه انقد میگی زشته زشته !! یکی 2تا نمونه بذار دیگه !! auto tune یادت نره !!!!!!!!!!!!!!
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
atrin
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

مژده
V1.02 to V1.03
- Resolved a rare issue where the instrument would not start up correctly when turned on and would instead display an error message.
- Resolved an issue where an Audio Style could not be successfully selected and an error message would be displayed.
- Resolved an issue where noise could be output upon Audio Style playback

اوسا با خوندن لینکی که داده بودی(بالا قسمتی از اونه) فهمیدم که میشه مشکل دستگاه (audio) فایلها رو با وژن جدیدی که در لینک هست حل کرد و با دانلود اون و ریختنش تو کیبرد مشکل کیبرد حل شد دیگه نیازی به پرسیدن ازشرکت یاماهای ژاپن نیست تصویر تصویر تصویر
عزیز وقتی از کسی می بری یادت نره ممکنه او برای همیشه از تو ببره
آواتار کاربر
rezamom
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: سنتور
کیبرد فعلی: Tyros2 - Clp220
کارت صوتی: Esi
میکروفون: Blue bird
نرم افزار: N-track Studio
تماس:

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:چی میشد یه ورودی میکروفن کاندنسر برای 950 میذاشتن !؟! حیف این امکانات و این وکال هارمونیا نیست که آدم با میکروفن معمولی ازشون لذت ببره ؟!؟
ولی انصافأ دم یاماها گرم که حداقل داره اشکالاتش و برطرف میکنه

بهرنگ تو که صدات خوبه انقد میگی زشته زشته !! یکی 2تا نمونه بذار دیگه !! auto tune یادت نره !!!!!!!!!!!!!!

زیاد سخت نگیر علیرضا
بهرحال به نظرم یه کمپانی دیگه باید خیلی حرفه ای برخورد کنه که برای mic پاور فانتوم بذاره
حالا چرا میکروفون معمولی؟
نهایتا خروجی کارت صدا یا پری آمپ رو به شکل stereo میزنیم به ورودی میکروفونو و حالش رو میبری!
تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:چی میشد یه ورودی میکروفن کاندنسر برای 950 میذاشتن !؟!!
علی جان توهم شدی ملا نقطه ای؟!!!

من میگم اینهمه صداهای s.art جدید بهش اضافه شده. صداهای mega ی جدید و باقی صداها و درام کیت های جدید ، بعد میگی چرا بهش s.art2 اضافه نشده.
ایهمه دارم از تعویض و بهبود کیفیت و دقت ووکالش میگم ، میگی چرا سوکتش کوندانسور نشده.
خوب جیگر طلا... تایروس4 که هست... چرا s950 زو میساختن دیگه؟؟؟؟ تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

atrin نوشته شده:مژده
اوسا با خوندن لینکی که داده بودی فهمیدم که میشه مشکل دستگاه (audio) فایلها رو با وژن جدیدی که در لینک هست حل کرد و با دانلود اون و ریختنش تو کیبرد مشکل کیبرد حل شد دیگه نیازی به پرسیدن ازشرکت یاماهای ژاپن نیست
ای بابا تصویر

مازیار جان من که توی همون لینک و جمله نوشتم نصب مجدد.
ورزن تمام دستگاه هایی که این سری وارد ایران شد و من و شما و چند نفر دیگه خریدند همین 1.03 است.

منتها من هم توی نوشتم سعی کردم دانلودش کنم و مجدد نصبش کنم روی s950 ولی بخاطر حجم زیاد OS این S950 نتونستم دانلودش کنم.
پس اگر تو تونستی دانلودش کنی دوباره روی کیبردت نصبش کن ببین درست میشه یا نه.
بهرهال نمایندگی بعد از تعطیلات کریسمس به یاماها منتقل میکنه ، خدارو چه دیدی؟ یکوقت هم دیدی با اطلاع رسانی مدیر ارتعاش ، یه ورژن جدید زدن تصویر
آپدیت کردی جوابش رو بده ، گرجه من زیاد چشمم به این 1.03 آب نمیخوره.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

بهرنگ و رضا خواهشأ منو نزنید !!!! آیییی وای ی ی !! آخ خ خ خ خ
آقا خب دارم نظرمو میگم !!!! 4400 پول کیبورده دیگه صداهای آرت نداشته باشه زوره خداییش !!!
من که بدون این صداها اصلأ از تایروس لذت نمیبرم !! نمیدونم چرا !!
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
atrin
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

تصویر اوسا منظورم این بود که من ورژن 1.3 رو از اینترنت دانلود کردم و روی کیبرد(s950) نصب کردم و مشکلم حل شد تصویر
عزیز وقتی از کسی می بری یادت نره ممکنه او برای همیشه از تو ببره
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری S”

• اطلاعات