بحث در مورد ارگ و اجراهای زنده

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: PSR 640
کیبرد فعلی: PSR A2000
میکروفون: صدام مناسب نیست
موبایل: Apple Iphone 5s
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: آبادان
تماس:

Re: بحث در مورد ارگ و اجراهای زنده

پست خوانده نشده

بهرنگ من تا حالا 1بار رفتم مجلس . البته مجلس که نه همون جشن مدرسه اونبارم با یکی از دوستام که الان سربازیه رفتم.بیشترش اون میزد اما منم به خاطر اینکه ترسم بریزه رفتمو زدم.فکر کنم اهنگ سلطان قلب هارو زدم که اکثرا بدشون نیومد و اهنگ قدو بالا رو هم یکم زدم.یه جاشم جو گیر شدم(علی رقم اینکه بندری نمیذارن بزنی تو اون مکان) من اهنگ نازی جون + یکی دیگه که اسمشو یادم نیست زدم.اهنگ زن زیبا بود رو هم که چند وقتی بود یاد گرفته بودم زدم اما اکروداشتونو فقط مال سلطان قلب هارو بلد بودم بقیه رو نه!خلا واسه بار اول بد نبود.الانم میخوام امسال باز برم و مسخره کردن بقیه رو در عوض ریختن ترسم و بهتر یاد گرفتن رو ترجیح میدم!
خلاصه اینکه من نمیدونم دقیقا ببرای اکورد گیری باید کدوم اکورد هارو بگیرم.تغریبا خیلی کم پیش میاد بتونم اکوردو پیدا کنم.اگه یه راهنمایی توی این زمینه بکنی که برای پیدا کردن بهتر و سریعتر اکورد باید چه کنیم ممنون میشم(البته به جز قوی شدن گوش)
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

احسان جان ادامه صحبتهای بهرنگ باید بگم که اگر خواستی مجلس رفتن و شروع کنی سعی کن بری یه خواننده که چند سال تجربه مجلس داشته باشه پیدا کنی ... اینطوری اگر خدای نکرده وسط نوازندگی خودت مشکلی پیش بیاد یا به قول خودمون توپوق بزنی خوانندت در صورت امکان میتونه راحت جمع و جورش کنه و هیچکسم نفهمه .. اینطوری باعث میشه که این چیزا رو خودت تجربه کنی و اعتماد به نفست بالا بره ... یه خوبی دیگه ای هم که داره اینه که خوانندت به سلیقه منطقه ها و محله های شهرتون تا حدودی آشناست و میدونه کجا باید چه آهنگی رو اجرا کنه
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: korg pa50
کیبرد فعلی: korg pa50
کارت صوتی: فعلا ندارم
موبایل: n73
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: استان خوزستان_بهبهان

Re: سریعترین روش جهت رفتن به مراسم

پست خوانده نشده

حسان جان بنظر من برای شروع کار مجلس و اجرای زنره باید قبل از هرچیزی اعتماد بنفست بالا باشه و گوشت قوی شده باشه.
بهرنگ جان عزیز راستش من 3ماه پیش عروسی خواهرم بود خونه داماد یه خونه فاصله داره با ما اونا یه گروه آورده بودن ما هم اکو وآمپلی آورده بودیم منم ازفرصت استفاده کردم وبا کیبردم یه خرده زدم بنظرم که بدنبودالبته واسه شروع کار حتی خواننده هم پسرخالم بودکه اولین بارش بود میخوندیه جورایی همون اعتمادبنفسموبرد بالا درمورد گوشم بگم که اگه یه آهنگوخیلی گوش بدم میتونم یه جورایی بزنم البته نه مثل خودش ولی میرسونه که کدوم آهنگه مشکلم با اون ریزه کاریاشه که نمیتونم بزنم البته فعلا

باید بدونی که سخت ترین مورد مجالس اینه که باید حدود 6 ساعت آهنگ بزنی وتاجای ممکن هم تکراری نباشن. البته بینش کم و بیش هم میشه استراحت کرد ولی زیاد نیست.
بهرنگ جان اون مراسمی که شما فک میکنین نه ولی خب دریه حددوسه ساعت اونم واسه شروع کارمثلا مراسمای فامیل که زیاد ضایع نشی بعدشم فامیلای ما کلااااااا همه بندری میپسندن منم بیشتر وقتموگذاشتم روهمین مخصوصا آهنگای آغاسی

چیز دیگه اینکه باید با100ها نوع فرهنگ و اخلاق چونه بزنی. توجه داشته باش حتی ممکنه حرف بخوری از برخی آدم های بداخلاق.
یا در یک دقیقه ممکنه 2نفر بهت 2تا دستور کاملا متفاوت بدن. مثلا یکی میگه جمعش کن ، یکی میگه زودباش بزن. یکیش عموی داماده و یکی پدر عروس. حالا تو موندی چه کنی
خب بهرنگ جان ازترفندهای منصورجان استفاده میکنیم واسه پیچوندن آدما البته اگه الان جواب بده چون همه آگاه شدن.

درضمن توکه جفت خودمونی؟ من امیدیه هستم. توی بهبهان و آغاجاری هم توی مجلس یه قانون جداگانه وجود داره.
اگر توی این شهرها و روستاهای اطرافش آهنگ "ساقی ساقی" رو نزنی، دقیقا سند مرگت رو امضا کردی
راستش این آهنگوتقریبابلدم ولی اینو بگم اونایی که بهبهانی اصیل هستن (مثل ما)زیادمیونه خوبی ندارن فک کنم مخاطب حرفای شما قشر لرای بهبهانو آغاجریه تصویر
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

ببخشد پست قبلی یه خرده قاطی شدنمیدونستم چجوری جواب بدم معذرت
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:احسان جان ادامه صحبتهای بهرنگ باید بگم که اگر خواستی مجلس رفتن و شروع کنی سعی کن بری یه خواننده که چند سال تجربه مجلس داشته باشه پیدا کنی ... اینطوری اگر خدای نکرده وسط نوازندگی خودت مشکلی پیش بیاد یا به قول خودمون توپوق بزنی خوانندت در صورت امکان میتونه راحت جمع و جورش کنه و هیچکسم نفهمه .. اینطوری باعث میشه که این چیزا رو خودت تجربه کنی و اعتماد به نفست بالا بره ... یه خوبی دیگه ای هم که داره اینه که خوانندت به سلیقه منطقه ها و محله های شهرتون تا حدودی آشناست و میدونه کجا باید چه آهنگی رو اجرا کنه
با سلام خدمت استادعزیز
راستش حرف شما کاملاااااا درسته ولی خب بنظرتون کی میاد با من که تا حالا مجلس نرفتمواز قلقای مجلس رفتن چیزی حالم نیس مجلس بره وگرنه من از خدامه یکی پیدا بشه مارو ساپرت کنه حتی حاضرم پولم بهش بدم تا باعث پیشرفت خودم بشه ولی خب اون کار خودشوزیرسوال نمیبره که من به پیشرفتم برسم/
ولی خب هنوزبه اندازه کافی دستم پرنشده که بتونم تنهایی یه مجلسو بگردونم دوستدارم با یکی به عنوان کمکی برم
بخاطرهمین ازاستادایی مثل شما که مراسم میرن خواهش کرم که بگن از کجا شروع کردن؟وچجوری بوده واز همه مهمتراینکه بعدازچقدکیبورد زدن تونستن برن مجلس ؟؟؟؟؟؟/
خواهشا ما(آماتورارو)تنها نذارید موفقو سربلندباشین
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

یه سوال دیگه واسم پیش اومده ممنون میشم اینم جواب بدین هرکسی بنا به تجربه خودش
بنظر شما اساتیدهرکسی میخوادبره مجلس بایدهمه آهنگاروبلد باشه؟؟؟اگرنه خب اگه رفتو یه آهنگ درخواستی دادن که بلدنبود بایدچجوری جموجورش منه؟؟
راستش من با این مسئله مشکل دارم.
/فک کنم خیلی کمک کنه بهمون بازم ممنون
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
تماس:

پست خوانده نشده

احسان جان اول بگم خاننده خیلی تاثیر داره تو کارت حتی از نوازنده هم بیشتر!
خاننده باید تاجای ممکن پررو و سرزبون دار باشه.
برای شروع کار هم بهتره ب کار گروهای دیگه زیاد گوش بدی تا قلقا دستت بیاد.
اصلا نیازی نیست همه اهنگارو بلد باشی ولی اهنگای معروف رو باید بلد باشی...اگرم یکی ی اهنگ درخاست داد ک میدونی نمیتونی بالبخند بگو روچشم ولی نزن بهمین سادگی! ولی بمحض اینکه رسیدی خونه تمرینش کن ...!
گوشت باید فوقالعاده قوی باشه مطمئنم برای همه نوازنده های مجلس ازجمله خودم پیش اومده ک ی اهنگ رو برای اولین بار خاننده میخونه و تو میزنی!
و در اخر هیچوقت تو مجلس بکسی رو نده!!!
پولم خوب بگیر!!! اگه پول کم بگیری میگن کارش بدرد نمیخوره!!!!!!!
تا میتونیم پشت ارگ کلاس بزار !خخخ
خوشباش.
تصویر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

احسان جان منم مثل خودت از تولدای خانوادگی و مجلسای فامیل شروع کردم ...اولین اجرای جدی من هم تو سازمان ملی جوانان سال 79 یا 80 بود ... از اون به بعد یواش یواش با نوازنده های اینجا آشنا شدم و بعدش هم یه خواننده بهم معرفی شد و باهاش مجلس رفتن و شروع کردم و از سال 84 مجلس میرم .. با این حال نمیدونم چرا بعضی وقتا هنوزم تو مجلس پشت کیبورد که می ایستم استرس دارم . البته زیاد نیست ولی خب شروع مجلسام این استرس هست ولی یه نیم ساعت که میگذره و سلیقه مهمونا دستم میاد دیگه استرسم کلأ از بین میره و میتونم براشون اونجوری که دلم میخواد بنوازم تصویر
یه مورد دیگه ای هم که برای خودم خیلی مهمه اینه که اگر وقت داری برو کلاس پیانو که هم نوازندگیت قوی بشه و هم تئوری موسیقیت
موفق باشی
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

h5432 نوشته شده:احسان جان اول بگم خاننده خیلی تاثیر داره تو کارت حتی از نوازنده هم بیشتر!
خاننده باید تاجای ممکن پررو و سرزبون دار باشه.
برای شروع کار هم بهتره ب کار گروهای دیگه زیاد گوش بدی تا قلقا دستت بیاد.
اصلا نیازی نیست همه اهنگارو بلد باشی ولی اهنگای معروف رو باید بلد باشی...اگرم یکی ی اهنگ درخاست داد ک میدونی نمیتونی بالبخند بگو روچشم ولی نزن بهمین سادگی! ولی بمحض اینکه رسیدی خونه تمرینش کن ...!
گوشت باید فوقالعاده قوی باشه مطمئنم برای همه نوازنده های مجلس ازجمله خودم پیش اومده ک ی اهنگ رو برای اولین بار خاننده میخونه و تو میزنی!
و در اخر هیچوقت تو مجلس بکسی رو نده!!!
پولم خوب بگیر!!! اگه پول کم بگیری میگن کارش بدرد نمیخوره!!!!!!!
تا میتونیم پشت ارگ کلاس بزار !خخخ
خوشباش.
h5432 عزیز
واقعا ازت ممنونم با راهنماییات خیلی عالی بود ولی فداتشم آخه خواننده خوب از کجا بیارم کسی که حاضرنمیشه با من بره مجلس ولی اون ترفندپیچوندن آدما خوب بود البته اگه هی گیر نده بگه بزن که تصویر نمیدونم چیکار کنم بعدش
بازم ممنون از نظرات سازندت فراموشمون نکن داداش
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

راستی اگه بخوام پول زیاد بگیرم بعدنتونم همه آهنگاروبزنم که دیگه فاتحم خوندست یا مثلا میرن یکی دیگرو میارن که هم بهتر بزنه هم منصف باشه ولی در کل یه چیزایی دستم اومدامیدوارم یه روز برسه ما هم به دوستای آماتور دیگه یادبدیم الهی آمین
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات