YamahaTyros3

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: YAMAHA Tyros3

پست خوانده نشده

احسان جان سلام
گزینه پیام خصوصیت برای من بسته شده !
ورود دوباره به ارتعاش و همینطور کاربر ویژه شدنت رو تبریک میگم .. برات آرزوی سلامتی و موفقیت دارم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
atashi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO sa21
کیبرد فعلی: تایروس 5
موبایل: note 4
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

درود بر احسان خان ....................

احسان خان اگه بشه مبحث سکوانس هم یه اموزش کلی بدی خوبه ...من هنوز تو سکوانس با تایروس راحت نیستم .....خداییش نمیدونم چرا با سکوانس کرگ راحتر بودم .شاید به خاطر این که من اصلا سکوانس یاماها را ندیده بودم ....
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

سلام حسین جان.داداشی چه خبر از عکسها
............
حسین جان من متعصب یاماها نیستم و چون اپراتور کورگ هم بودم ضعفهای یاماها نسبت به کورگ رو میدونم اما در این مورد به هیچ وجه یاماها رو با کورگ مقایسه نکن
یاماها از زمان تولید PSR-1000 سکوانسر بسیار کاملی برای کیبورد هاش تعریف کرد.تایروس که جای خود داره.
شما توی کورگ چطور میتونستی از سینک استارت توی رکورد استفاده کنی 90% مواقع بعد از فشاردادن کلیدها با تاخیر چند ثانیه ای ریتم برمیگشت.
اصلا یکی از برتری های چشم گیر یاماها تفکیک پردازنده برای قسمت ریتم / سانگ و اهنگ هست.
سانگ روشنه ریتم هم روشن کن بعد یه موزیک کامل هم پخش کن .
ملودی بزن از مولتی پد هم استفاده کن میبینی همگی بدون کوچکترین مشکلی اجرا میشند
کورگ هم ازاین نمایشها داره
خودت میدونی من PA2X معروف به بنز کیبوردای دنیا رو فروختم تایروس خریدم
توی سکوانس زدن یه دفه هنگ میکرد یه صدا مدام تکرار میشد مجبور بودی از برق بکشیش.نگو که براتو اتفاق نیفتاده توی ریتم سازی بارها اینطوری میشد.
یا توی اجرای صداهای فلنجر یا نی همبانه دائما از حالت مونو خارج میشد و حال نوازنده رو میگرفت
........................
اولین فرصت سکوانسهایی که با تایروس زدم رو میذارم شوکه میشی از این تایروس لعنتی
..................................
داداشی هر کاری بتونم واست میکنم.تا توهم مثل ما لذت ببری
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Tyros3 کمپرسور

پست خوانده نشده

ehsantale نوشته شده:بچه ها من خیلی علاقه مندم در رابطه با مبحث کمپروسور اطلاعاتم بیشتر بشه و از همه مهمتر اینکه بحث کنیم که از کمپروسور تایروس چه وقتایی استفاده کنیم.
بر چه اساسی تنظیم کنیم
توی برنامه ها و فضاهای متفاوت و یا توی ریتمهاوصداهای خاص کمپروسور چه خدمتی به پخش میکنه.
ایا کمپروسور فقط به حداکثر کمک میکنه یا حداقل رو هم شامل میشه.

لطفا علاوه بر توضیحات منطقی و علمی سلیقتون رو هم نسبت به این آپشن بنویسید.
احسان جان جمله آخرت که رنگیش کردم بجا است.در "کمپرسور" تایروس3 (تایروس2 و تایروس4 هم دارند) هم بحث تخصصی است و هم سلیقه ای.مشخصه خودت تقریبا کارش رو میدونی.
این منو و قابلیتش که در هیچ کدوم از ارنجرها های کرگ بصورت یک منوی مجزا وجود نداره در تایروس3 نسبت به تایروس2 هم از لحاظ ظاهری و هم کاربردی زیبا تر و حرفه ای تر شده.

کمپرسور یکی از عناصر mix و master در مراحل آهنگسازی است و حتی سخت افزارش رو مجزا میشه خرید.
استفاده از این قابلیت در یک کیبرد ارنجر کمی بیش از انتظار است و شاید بشه گفت لقمه ای بزرگ تر از دهان تایروس.
احسان جان برای شناخت بهتر کار با کمپرسور باید یک آهنگساز حرفه ای باشی و به مراحل و شیوه های آهنگسازیه استدیویی اشنا باشی که من هم نیستم.
ولی من هم مثل خودت و با توجه به آهنگها و تنظیمات امروزیه ترانه ها خیلی باهاش کلنجار رفتم.
یک مورد مهم در مورد کمپرسور تایروس :
تنظیم کمپرسور تایروس برای هر style و voice میتونه و بهتره که متفاوت و مناسب باشه.شاید یکی از دلایلی که این سیستم برای ارنجر کمی زیاد است همین باشه.
شما برای استفاده ی بهتر از کمپرسور حتی میتونید ، اول این قسمت رو در یک حالت مناسب تنظیم کنید و بعد با این تنظیم شروع کنید یک ریتم بسازید.
تنظیمات مختلف کمپرسور در تایروس3 کیفیت های مختلف و جالبی به نوازنده میده.مثلا در برخی موارد طول موج های پرکاشن های بم مثل cick رو خفه میکنه و در حالتی برعکس و کلی از این حالت ها.
من در پروگرام B3a یک ریتم ساختم بانامه TechnoClub-bg[Comp Punch].S906 که دقیقا با یک تنظیم خاص کمپرسور اون رو تنظیم کردم و وقتی کمپرسور رو خاموش میکردم ، اون حالت زیبای ریتم از بین میرفت.(در بسته کامل پروگرام با نصب user effect این حالت کمپرسور در دستگاه لود میشه)
این که میگم زیبا ، یعنی شما باید به سلیقه ی خودتون اون زیبایی رو خلق کنید.کمپرسور روی حجم و قدرت فرکانس ها تاثییر داره، نه روی جنس صدا.حتی روی حالت وسعت و حجم افکت Reverb روی اون ریتم هم اثر زیبایی داره.
کلا بهتون بگم ، ریتم و آهنگ رو از حالت اصطلاحا ارگی در میاره و شبیح به آهنگهای استدیویی میکنه.
حتی روی صدای mic خود تایروس هم تاثییر داره و خلاصه با این توضیحات خودتون امتحان کنید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بابرخی کرگ بازها که صحبت از کمپرسور تایروس ها که میکردم در گذشته تر ، جوابشون این بود که ارنجر pa800 و بالاتر هم این رو داره.
میپرسیدم کجا؟ کدام منو؟
جواب میدادن توی Effectها...
باید عرض کنم یاماها این افکت رو در psr1000 به بعد هم داشت توی افکت ها و این مقدمه رو گفتم که حالا در تایروس3 و تایروس4 کاربر میتونه برای هر ریتم 3 عددDSP انتخاب کنه و این جدا از 2 افکت کلیه Reverb و Chorus است.
این واقعا در ریتم سازی بی نظیر و اثر گذار بود برای من.حتی در مورد مبحث Compresor باید بگم با توجه به افکت هایCopmresor در تایروس3 و یا تایروس4 شما میتونید تنوع بیشتری در تنظیم داشته باشید و حتی برای 2 ترک از ریتم 2 حالت کمپرسور مجزا تنظیم کنید و در جدول افکت سازیه تایروس اصلا یک حالت کمپرس بسازید و در نهایت با منوی کمپرسور اصلی دوباره master کنید.

متاسفانه در PSR-S950 که تعداد افکت هاش از Tyros3 هم بیشتره اون 2 خط افکت ویژه ی ریتم وجود نداره و مشخصه یاماها میدونه چیکار میکنه ، چون در تایروس3 حتی با تعداد افکت های کمتر از S950 ولی تنوع و مانور در افکت ها برای ریتمسازی بیشتره.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

کووانسر و ساخت song در تایروس3

پست خوانده نشده

atashi نوشته شده:احسان خان اگه بشه مبحث سکوانس هم یه اموزش کلی بدی خوبه ...من هنوز تو سکوانس با تایروس راحت نیستم .....
حسین جان این تایپیک رو حتما یک مرور بکن و هر سوالی داشتی بپرس من و احسان و مصطفی و باقی تاجای ممکن کمکت میکنیم.

توی تایروس3 برای ظپط کردن song فقط 2تا دکمه کافیه و تازه هیچ چیزی هم از کار نمیوفته ولی توی pa3x هم وقتی میخوایی song ضپط کنی ، کلا باید ریتم و مولتی پد و خیلی چیزهای دیگه رو تعطیل کنی.
آواتار کاربر
atashi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO sa21
کیبرد فعلی: تایروس 5
موبایل: note 4
محل اقامت: شیراز

پست خوانده نشده

درود........................

احسان جان به بهرنگ عزیز توضیح دادم چه مشکلاتی برم پیش اومد.....سرت رو درد نمیارم انشاا....تو همین امروز و فردا ترتیب فیلم و عکسها رو میدم

و مشکلی که من دارم با سکوانس ...تو هر تراک ایا یه بار میشه رکورد کرد یا نه ؟

من مثلا تو ی یه تراک رکورد میکنم بعد بر میگردم میخام به ملودی تو خود تراک اضافه کنم ملودی که قبل زدم پاک میشه ........مرسی
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

داداشه گلم.حسین جان من لینک بهت دادم که بری توی مبحث سانگ.
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

بهرنگ جان از توضیحات بسیار ممنون.
من توی مبحث اهنگ سازی با کمپروسور آشنا هستم تا قبل از تایروس یه میکسر یاماها داشتم که کمپروسور داشت و توی برنامه ها هم ازش استفاده میکردم بسیار عالی بود
اما سیستم کمپروسور تایروس با استودیو و میکسر حسابی فرق داره
مثلا قطع کردن ادامه کیک ها یه جور بی کیفیتی شبیه به فلنجر ایجاد میکنه که نمیشه توی اجرای لایو ازش بهره برد
اما توی میکسر من همیشه کمپروسور رو روشن میذاشتم چون کل حجم صدا رو کمپرس میکرد..توی تایروس بصورت تفکیک شده ی مداری این کار انجام میشه و البته خیلی حرفه ای تره
.............
پس نتیجه میگیریم کمپروسور تایروس عمدتا برای رکورد طراحی شده نه لایو
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

احسان عزیز بحث جالبی درمورد قیمت جدید تایروس3 کردند که ادامه بحث رو تو این تاپیک انجام میدیم :
منم اونجا یه چیزایی نوشتم که بخونی

viewtopic.php?f=137&t=8196
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات