korg Pa600

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: korg Pa600

پست خوانده نشده

من کاری به بحث های پیش اومده ندارم ! ولی یه سوال مهم برام پیش اومده !!

تحت پیگرد خواهند بود !؟!؟!؟؟ به چه جرمی دقیقأ !؟!؟ مثلأ زنگ میزنن 110 میگن ببخشید آقای پلیس بیا این سهندو بردار ببر زندان چون به pa600 توهین کرده ؟! یا مثلأ از a2000 دفاع کرده ؟! تصویر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
مهدی-موزیک
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: casio ctk4000
کیبرد فعلی: کیبوردمون کجا بود!!!
کارت صوتی: ............
میکروفون: ...........
نرم افزار: fl studio
موبایل: galaxy pocket
محل اقامت: خراسان شمالی-اسفراین

پست خوانده نشده

اونجا که نوشته نمایندگی شرکت یاماها همون نمایندگی شرکت کرگه خیلی باحاله.
تصویر
نوشته شما هردوتا شرکتو یکی بدونید.خب اگه هردوتا یکی هستن چرا شما واسه کرگ تبلیغ می کنی . تصویر
ELYAS
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: در حال جستجو

پست خوانده نشده

سلام به همه
دوستان اول از همه خدمتتون عرض کنم که ی خرده زشت هست که بخواهیم به کیبرد ها دیده سلیقه ای داشته و احساسی برخورد کنیم!همه نوازنده هستیم و این کار خالی از ادب هست.
و اما korg 600 !
من سال 82 نوازندگی رو با yamaha 730 شروع کردم.سال 85 yahama a1000.گذشت تا اینکه ریتمهای زیبای کرگ همه جا به گوش میرسید.سال 88 - korg pa 80 رو خریدم .اونجا تفاوت ریتم رو حس کردم! ریتمی که هیچ وقت از yamaha تجربه نکرده بودم.
بچه یک نکته واقعا مهم میدونید چی بود که حسابی حس میشد؟؟
وقتی از یاماها به کرگ تغییر مسیر دادم, ی چیزو از دست دادم:
من دیگه " صدا " نداشتم.واقعا نداشتم.شاید شماهایی که از یک کیبرد استفاده میکنید واقعا حرف منو متوجه نشید اما واقعا من کیفیت یک صدای زنده و واقعی رو از دست دادم!
در دنیا هیچ کیبردی ریتم های بی نظیر برند کرگ رو نداره و هیچ برندی صداهای زنده و واقعا زیبای یاماها و رولند رو هم نداره.
این تجربه 6سال نوازندگی با یاماها و 4 سال نوازندگی من با کرگ بود.

در مورد بحث هایی که راجع 600 توی انجمن های مختلف دیدم,واسم سوال شد که واقعا این کیبرد در چه سطح قرار داره.در مورد اون ویدیو باید بگم که به نظر من اصلا مهم نیست ست شرقی یا فابریک روی کیبردی که میخریم باشه ,چرا که میتونیم خیلی راحت ست های مورد نظرمون رو لود کنیم و نیازی به ست فابریک تحمیلی نیست.
((((از ی چیزی واقعا متاسفم شدم,اونم این بود که ی سوال از 600 در انجمن"همه چی" پرسیدم و سریعا منو بلوک کردن و اجازه ارسال نظر رو ازم گرفتند! اساتید انجمن"همه چی" , شما الگوی ما در جامعه موسیقی و هنر هستید.اگه نکته ای مورد بحث قرار میگیره , میشه بررسی کرد و پاسخ داد.))))
دوستان بزرگوار,من به دلیل کنجکاوی بسیار زیاد , این کیبرد رو از شرکت... خریداری کردم و تا چند روز آتی به دستم میرسه.من و 3 نفر از دوست های نوازنده ام میخایم این کیبرد رو موشکافی کنیم.
منتظر کامنت های بعدی باشید.
موفق و پیروز باشید
ELYAS
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

جای تاسف داره واقعا...
مثلا کیبرد یک وسیله هنری هست و اساتید هنر و موسیقی الگوی ما هستند.
چند ماه پیش تصمیم گرفتم 600 بخرم و تحقیق میکردم راجعش(الان pa80 دارم)
انجمن کرگ کامنت میذاشتم و سوال میکردم.ی بنده خدایی رو دیدم که میگفت چند ماهه پول بحساب شرکت جزیره واریز کرده و هنوز بهش کیبرد ندادن!!
در تایپیک ها مختلف باهاش حرف میزنم.بعد چند روز پیام داد که منو بلوک کردن! جالبه که همه کامنت هایی که گذاشته بود و چند کامنت از من رو هم پاک کرده بودن!!!
در انجمن "همه چی" کامنت گذاشتم و پرسیدم دوستان این ویدئو چیه و نظر بدید.بلافاصله بلوک شدم و حق ارسال نظر رو ازم گرفتند!
-----
بعد تحقیقات خودم متوجه شدم که داشتن ست شرقی فابریک یا نداشتن این کیبرد اصلا چیزه مهمی نیست چرا که هیچکس نیازی به این ست نداره و میتونه خودش ست مورد علاقه اش رو لود کنه اما:
اما آقایان عابدی و *** که هنر فوق العاده ای در حذف پست ها و بلوک دوستان هنرمند دارید, این هنر نیست,هنر احترام به حقوق نوازندگان و دوستداران موسیقی است.
عزیزی که راجع که کیبرد در تلاش و تحقیق است,اینطوری باهاش برخورد نمی کنند.ی فرقی باشه بین زندان سونا و انجمن های موسیقی!

از صمیم قلب متاسفام برای آقایان *** و ***
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

به ارتعاش خوش امدید.
دوست عزیز اینجا تایپیک مقایسه کرگ و یاماها نیست و دوستان pa600 رو ملاک مقایسه قرار میدن برای شناخته بیشتر.
ELYAS نوشته شده:شاید شماهایی که از یک کیبرد استفاده میکنید واقعا حرف منو متوجه نشید
منظورتون که بنده نیستم چون حدود 30 مدل از برندهای مختلف رو داشتم و باهاشون همه کار کردم ، پس بهتر میتونم این تفاوت ها رو درک کنم.
ELYAS نوشته شده:در دنیا هیچ کیبردی ریتم های بی نظیر برند کرگ رو نداره و هیچ برندی صداهای زنده و واقعا زیبای یاماها و رولند رو هم نداره.
خوب این که نظر شخصیه شما است و با تجربه ی شخصیه 22ساله من هم میدونم همه میگن یاماها صدا و ریتم بعتر - کرگ امکاناته بیشتر.
ELYAS نوشته شده:این تجربه 6سال نوازندگی با یاماها و 4 سال نوازندگی من با کرگ بود.
با احترام به شما استاد و دوست عزیز ، بنده حدود 12سال یاماها کار کردم ، 3سال کرگ ، 2سال ژنسیس ، یک سال تکنیکس و تک و توک رولند.
اینها رو عرض کردم که برای دوستیه بیشتر باهم ، با سیاست های ارتعاش بیشتر آشنا بشید.
ELYAS نوشته شده:در مورد اون ویدیو باید بگم که به نظر من اصلا مهم نیست ست شرقی یا فابریک روی کیبردی که میخریم باشه ,چرا که میتونیم خیلی راحت ست های مورد نظرمون رو لود کنیم و نیازی به ست فابریک تحمیلی نیست.
دوست عزیز هدف این فیلم افشای دروغ های خنده دار و گستاخانه ی تنها یک سایت است که همه میسناشند.
جدا از اینکه خیلی هم مهم است که چرا pa600 پکِ قدرتمندی با متخصصین شرکت کرگ همچون یاماها برای این دستگاه درست نکرده که همچون یک VST حرفه ای است ولی باید بگم هیچ کس نمیتونه این دروغ رو حاشا کنه که در این فیلم افشا شد.
حدود یک سال در همین سایت با کمال جسارت ادعا میشد که pa600 پک فابریک ایرانی داره...!
حالا هیییییییییچ جوابی ندارند برای این عابرو ریزی بجز جهت گرفتن به حاشیه های بی ربط و اخراج گسترده ی کاربرانه کنجکاو و مخالف.
پس حرف این فیلم افشای دروغ گوهاست نه خوب یا بد بودنه pa600
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
ELYAS
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

با سلام مجدد به دوستان و مدیر وب سایت
من تازه عضو انجمن شما شدم جناب بهرنگ و اصلا عرایض بنده راجع به بچه های ارتعاش نبود.من اهل حاشیه نیستم .فقط گله هایی بود از سایت "همه چی" و "انجمن کرگ" که مستقیما اشاره کردم.
در مورد تفاوت های بند کرگ و یاماها هم عرض کردم تجربه شخصی بنده است.فکر نمیکنم من به احترامی به شما عزیزان کرده باشم که اینطوری عرایض بنده رو نقد کرده باشید.
شما فرمودید: "منظورتان بنده نیستم؟"
من اگه عرضی به شما یا دیگران داشته باشم با قید مخاطب عرض میکنم نه با گوشه و کنایه.
من اولین کامنتی بود که توی این سایت قرار دادم و مایل بودم مختصری از خودم و شروع کار با کیبرد هایی که داشتم رو قرار بدم . قصد و قرض ديگه نداشتم.اشتباه برداشت كرديد
ELYAS
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

دوستان سلام
من هم مثل خيلي از شماهايي كه دنبال ماهيت 600 بوديد ، مشغول بررسي دقيق 600 بودم و اين آخري ها با توجه به جنجال هاي متعدد و حذف تعدادي از دوستانم از انجمن هاي كرگ ، سعي كردم اين كيبورد رو موشكافي كنم.
قبلا واستون كامنت گذاشتم كه
600 رو خريداري كردم و تا چند روز ديگه دستم ميرسه و با دو تا از دوستام دقيق برسي ميكنيمش.
شايد خيلي ها مايل باشيد بدونيد به چه نتيجه اي رسيديم:
اصلا انتظارش رو نداشتم.
  • كلاويه ها= صفر - كيفيت كلاويه ها از pa 50 خيلي خيلي پايينتر
  • ميكرو سوييچ ها= زيره صفر - با فشار خيلي زياد به سختي فشرده ميشد و عمل ميكرد.طوري كه موقع پاساژ گرفتن،بعضي وقت ها عمل نمي كرد !!!
  • كيفيت قاب و سخت افزار كيبرد = من و دوستم واقعا متعجب شديم كه يك برند معروف مثل كرگ چطوري تونسته اين كيبرد رو اينطوري توليد كنه؟آيا توهين نيست به اعتماد طرفداران و خريداران كرگ ؟!
  • كمي باهاش نواختيم و چند تا ست از 800 و 2x روي كيبرد لود كرديم.دوستم 2x داره و اين كارو كرد.ست رو قبول كرد.ظاهرا سيستم عاملش زياد نقص نداشت.البته بعضي از ريتم ها ناقص پخش ميشد.
  • كيفيت صدا و خروجي= اصلا حرفي براي گفتن نداره كه بخام توضيح بدم چون به نظر من اصلا خروجي نداره اين كيبرد

دوستان عزيزي هستند در انجمن هاي مختلف كه نميدونم واقعا اين كيبرد رو دارند و راضي هستند يا قصد تبليغ اين كيبرد رو دارند كه به كساني كه در جستجوي اين كيبرد هستند اطمينان ميدند كه اين كيبرد بسيار عالي و بي نقص است.شايد باورتون نشه اما اين كيبرد در 3 ساعت كار 2 مرتبه هنگ كرد !! چه لزومي هست كه سيستم عاملي به زور و با سعي و تلاش بخواد ريتم هاي 2x 3x 800 و ... و... رو جواب بده ؟؟؟ واقعا چه لزومي داره؟؟؟ يادم اومد از 8 سال پيش كه a 1000 خريدم روشن كردم و باهاش نواختم...
خداوكيلي a 1000 صد برابر ازين كيبرد بهتره.خداييش بدون اغراق ميگم.

دوستان عزيز و نوازندگان گرامي،2 ساعت كار با اين كيبرد و نوازندگي و كار با اين كيبرد فقط يك نكته رو مدام به ذهنم مياورد.اينكه برند شركت كرگ با توليد pa 600 به طرفدران كرگ و اعتماد اونها به نام ---korg--- خيانت كرد و بس.
--جهت اطلاع من كيبرد رو دارم ميبرم تا به فروشنده با افت قيمت پس بدم--

از شما كساني كه ازين كيبرد به نحوي تعريف مي كنيد(چه اطلاعي نداريد و چه احساسي برخورد ميكنيد) تمنا دارم دوست عزيزي رو كه قصد خريد اين كيبرد رو داره منصرف كنيد تا از ضرر و پشيموني يك بنده خداي ديگه كه قصد خريد 600 رو داره جلوگيري كرده باشيم.
موفق و پيروز باشيد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

جناب ELYAS عزیز بهتره این بحث رو خاتمه بدیم.چون ظاهرا شما دچار سوء تفاهم شدید دوست عزیزم.
منظور من اصلا اعتراض نبود و خواستم بدونید بنده هم با تجربیات خودم با شما موافق هستم و همیشه از جایگاه مسئولِ سایت ، ضروری است سوالات و توضیحات و کنجکاوی هایی بکنم.
-
من از شما چند سوال دارم.
1- شما که pa600 دارید ، برای ما توضیح بدید چه مزایا و معایبی دارد؟
2-کلاوی و دکمه های پانل چطور هستند؟
3-سخت افزار چطور؟
4-دقیقا چقدر و چه تاریخی خریدید؟
منتظر جواب هستم.
ممنون
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ظاهرا پست آخر شما ، همزمان با پست قبلیه من ایجاد شده و من قبل از دیدنه اون سوال کردم.
آقای الیاس ، چطور این دستگاهه pa600 هنگ میکرد؟
دقیقا توضیح بدید در چه مرحله ای؟
اگر از این "هنگ" فیلم برای ما بذارید بزرگترین جنجاله اینترنتی برای کیبوردهای جدید رو کامل کردید.
فیلم افشای دروغ pa600 باعث پاشیدن و سردرگمیِ این کلاه بردارها و حجم کسترده ی حذف کاربران و اینگونه کارها شده و حالا آیا شما مدرک بصری برای این ادعای مهمِ خودتون دارید؟؟
هنگ کردنِ pa600
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ELYAS نوشته شده:چند تا ست از 800 و 2x روي كيبرد لود كرديم.دوستم 2x داره و اين كارو كرد.ست رو قبول كرد.ظاهرا سيستم عاملش زياد نقص نداشت.البته بعضي از ريتم ها ناقص پخش ميشد.
بله.دقیقا...

قبلا هم من با دلیل و استدلال میگفتم pa600 هیچ ست فابریکی نداره و برخی توجه نمیکردند تا اینکه همه باچشم خودشون دیدند.
در مورد این نکته که فرمودی هم من حالا هی دارم میگم.
در افکت ها و voice ها و حتی برخی تنظیماته کارخانه ایِ pa600 تفاوت هایی است با pa800 و pa2x و خیلی واضح است که ریتم ها 100% مثل کیبورد اصلی در نمیاد.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات