Yamaha Tyros5

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: Yamaha Tyros5

پست خوانده نشده

با اجازه دوستان منم یه نظر بدم.
خوشحالم که دوستان نظرهاشون رو میگن ولی متاسفم از اینکه بدونِ خواندنِ مطالب نظر میدن.
تفاوت های اصلی و اولیه ی تایروس5 و تایروس4 همون روزهای اول در این صفحه گفته شده و چون فعلا صفحه اصلیِ سایت قطع است میتونید از اینـــجا بخونید. این مطلب اونقدر کامل بود که در سایت های دیگه هم کپی شد.
-
در مورد صفحه تاچ نظرها مختلف بوده و هست و ما در نشست طراحان ارنجر بعدیه یاماها جمیعا اتفاق نظر داشتیم که ارنجر بعدی تاچ نــباشه چون بیشتر از لوکس شدن ، دردسر و کند شدنِ رابط کاربری داره. بخصوص اگر مثل تاچِ pa800 و pa2x ظعیف باشه تقریبا روی هر گزینه باید چند بار با نوک ناخن ظربه بزنید.
شما با دکمه راحت تر کار میکنید یا صفحه ی تاچ و لمس های ریز ریز ؟
-
در مورد پیچ بند هم با دوستان موافق هستم ولی من خودم با پیچ بند هیچ مشگلی ندارم و از نظر من افسوس اینه که در منوهای ریتمسازی و آهنگسازیش ارتقایی ایجاد نشده.لازم به ذکره که در صداسازی خیلی ارتقا پیدا کرده.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

البته اگر بشه ال سیدی تاچ با کیفیت بالا بسازن چرا بد باشه. مسلما کارایی بیشتری خواهد داشت ولی اگه به قول شما مثل pa800 باشه که مفت نمی ارزه! تازه 800 بعد یه مدت رنگ ال سی دی ضعیف میشه در حدی که هیچی نمیتونی ببینی!! تصویر

ولی الان که پیشرفت هاش رو نسبت به تایروس 4 خوندم برق از سرم پرید این شکلی شدم تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

آقا محمد جواب این سوال من رو ندادی؟ : تصویر
behrang m نوشته شده:شما با دکمه راحت تر کار میکنید یا صفحه ی تاچ و لمس های ریز ریز ؟

من هم دوست دارم برای تنوع تایروس با صفحه لمسی بزنن ولی حساب هزینه هم بکنید. اگر بخاطر صفحه لمسی قیمت دستگاه 1میلیون بیشتر بشه در قبال اینکه تاثییر خاصی هم نداره چه ارزشی غیر از ضرر داره؟

تازه با صفحه لمسی تاچ توی مراسم سریع تر صدا و ریتم عوض میکنید و ولوم ها رو تغییر میدید و دکمه ها رو میزنید؟
یا با ولوم و دکمه های مکانیکی؟

درمورد pa800 هم باید بگم خیلی کیبورد خوب و کاملی است و من فقط ظعف لمس اون رو مثال زدم. وگرنه خیلی چیزها هم در pa800 وجود داره که تایروس5 هم نداره.
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
تماس:

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:البته اگر بشه ال سیدی تاچ با کیفیت بالا بسازن چرا بد باشه. مسلما کارایی بیشتری خواهد داشت ولی اگه به قول شما مثل pa800 باشه که مفت نمی ارزه!تصویر
عزیزم خاهشا احساسی برخورد نکن.شما اگه یبار دستت به صفحه 800خورده بود هیچوقت نمیگفتی مفت نمی ارزه.
توقع صفحه آیفون 5 که نداری ازش؟ کرگ با لمسی کردن صفحش و تولید pa1 تحول زیادی رو توی سیستم عاملش داد که باعث شد خیلی خیلی روونتر و کاربر پسند تر بشه که برای سال تولید خودش خیلی هم کیفیت خوبی داشت و پاسخگو بود.من دوسداشتم توی تایروس شاهد همچین تغیر محصوصی باشیم.
باز هم میگم صفحه 800حساسیت خوبی داره و ضعفش توی اندازش هست که توی 900 حل شده.
وقتی ما صحبت از صفحه لمسی برای تایروس 5 میکنیم مطمئنن انتظار یک صفحه باکیفیت مناسب سال 2013 رو داریم ن اینکه بخایم اونو با صفحه pa1. و 800 چندسال پیش مقایسه کنیم.
درمورد پیچبند برای منم زیاد مهم نیست ک تغیر نکرده!
تصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

من با مدل های roland VA-5 و VA-7 و E80 و PA800 و PA2x و PA3X کار کردم که همشون صفحه Tochscreen و لمسی دارن ولی از نظر کارایی و سرعت هیچ کدوم به تایروس نمی رسن . .

صفحه لمسی E80 از نظر زیبایی و کارایی از همشون بهتره ولی همونطور که گفتم باز وقتی به سرعت و کارایی می رسه تایروس خیلی بهتره . .
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

پست خوانده نشده

من با بیشتر کرگ ها کار کردم اما تابحال با تایروس کار نکردم از موقعی که اسم تایروس بگوشم خورد خیلی تعریفا ازش شنیدم انشالا یا در یک ماه اینده یا تاروس5 و یا 4 رو خواهم گرفت
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:آقا محمد جواب این سوال من رو ندادی؟ : تصویر
behrang m نوشته شده:شما با دکمه راحت تر کار میکنید یا صفحه ی تاچ و لمس های ریز ریز ؟
منم اگه ازم بپرسن با تاچ راحت تری یا دکمه ای میگم دکمه ای اما اگه تایروس 4 باشه حتما تاچ حیف که تایروس5 تاچ نیست
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

خــبر :
یاماها همراه با تایروس5 یک نرم افزار بطور رایگان ارائه کرده. اطلاعات بیشتر اینجــــا :
viewtopic.php?f=85&t=8408
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

با تشکراز بهرنگ و سایر دوستان
هر چه که بیشتر از عرضه تایروس 5 میگذره من به این نتیجه میرسم که یاماها برای تولید این کیبورد یه جور عقب نشینی از افزایش قیمت داشته و هدفش این بوده که بر خلاف تایروس 4 که در ایران و خاور مینه فروش بسیار کمی داشت ، تایروس 5 به فروش خوبی برسه ..
ابتدا به نمودار قیمت تایروس ها توجه کنید
تصویر

همین طور که ملاحضه می فرمایید قیمت تایروس ها در زمان عرضه حداقل 1000 دلار به نسبت تایروس قبلی افزایش قیمت داشت.به طوری که قیمت تایروس 4 به نسبت تایروس 3 حداقل 1300 دلار افزیش داشت که یه جور دلسردی به خریداران ایرانی و خاور میانه برای این مدل میداد که اگه به همین ترتیب پیش میرفت قیمت تایروس 5 به حداقل 6000 دلار میرسید که تقریبا برابر با قیمت یک اتومبیل کلاس 3 ژاپنی میشد که مشخصا استقبال از اون رو کم میکرد..اما یاماها با یگ عقب نشینی قیمت تایروس 5 را قفط 500 دلار گرون کرد و یکی از دلایلی که تغییر خاص سخت افزاری ( مثل صفحه تاچ - سیستم عامل - تغییر در موتو صدا)در اون نداشت همین بود .
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بعد دوستان هی میگن ای کاش صفحه اش تاچ میشد ، سیستم عاملش عوض میشد و از اون طرف هم میگن چقدر گرونهتصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات