Yamaha Tyros5

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
saeid322
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: .........

Re: Yamaha Tyros5

پست خوانده نشده

وقتی لقب ابر کیبرد را برای یک کیبرد انتخاب میکنید،باید کاملترین امکانات را داشته باشد.بحث لمسی بودن در این زمانه حداقل چیزی هست که یک کاربر میخواهد.چنین دستگاهی باید هم حالت لمسی و هم دکمه را داشته باشد تا کاربر با توجه به راحتی خودش هر کدام را خواست انتخاب کند.در ضمن لمسی کردن نمایشگر هم عالمی هزینه ندارد که بعضیها فکر میکنند.بعضی دوستان هم که همچین راجب قیمت و نسبت قیمت تایروس5 به مدلهای دیگه تایروس صحبت میکنن که انگار دارند راجب 100 هزارتومن صحبت میکنن،چرا باید کیبوردی که ارزشش بیشتر از 7 میلیون نیست با قیمت 10.5 میلیون فروخته بشه(تایروس4)،تایروس 5 هم باید با قیمت فوقش 8 تومن فروخته بشه.البته من بصورت کلی عرض میکنم در مورد کل بازار کیبرد در ایران که حالا تایروسها نسبت به بقیه مدلها قیمت نا معقول تری دارند.

در ضمن قیمت تایروس5 76: 5500 دلار و تایروس5 61: 5250 دلار میباشد. حالا شما با این تفاسیر حساب کنید قیمتش در ایران چند در میاد!!!!!!
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

saeid322 نوشته شده:وقتی لقب ابر کیبرد را برای یک کیبرد انتخاب میکنید،باید کاملترین امکانات را داشته باشد.بحث لمسی بودن در این زمانه حداقل چیزی هست که یک کاربر میخواهد.چنین دستگاهی باید هم حالت لمسی و هم دکمه را داشته باشد تا کاربر با توجه به راحتی خودش هر کدام را خواست انتخاب کند.در ضمن لمسی کردن نمایشگر هم عالمی هزینه ندارد که بعضیها فکر میکنند.بعضی دوستان هم که همچین راجب قیمت و نسبت قیمت تایروس5 به مدلهای دیگه تایروس صحبت میکنن که انگار دارند راجب 100 هزارتومن صحبت میکنن،چرا باید کیبوردی که ارزشش بیشتر از 7 میلیون نیست با قیمت 10.5 میلیون فروخته بشه(تایروس4)،تایروس 5 هم باید با قیمت فوقش 8 تومن فروخته بشه.البته من بصورت کلی عرض میکنم در مورد کل بازار کیبرد در ایران که حالا تایروسها نسبت به بقیه مدلها قیمت نا معقول تری دارند.

در ضمن قیمت تایروس5 76: 5500 دلار و تایروس5 61: 5250 دلار میباشد. حالا شما با این تفاسیر حساب کنید قیمتش در ایران چند در میاد!!!!!!

من هم حرف شما رو کاملا تایید می کنم قیمت های تایروس تو بازار خیلی بالا هستن ,, البته قیمت مدل های کرگ مثل Pa2x و Pa3x هم تو بازار نسبتا بالا هستند و باید نسبت به کیفیتشون تعدیل قیمت بشن,,این مدل ها باید حداکثر 3 میلیون قیمت داشته باشن که دلیل علمی و منطقیش رو در زیر توضیح می دم ::::

1 میلیون : قیمت کلاویه
1 میلیون: قیمت سمپلر
500 هزار تومن : برای صداهاش با کوالیتی و کیفیت کاسیو HT3000
500 هزار تومن: برای صفحه لمسی

جمع مبالغ بالا رو اگر حساب کنید به قیمت منطقیه ابر کیبورد Pa3x می رسید . . .

البته حداکثر قیمت ها لحاظ شدن که باز هم قابلیت تعدیل و کاهش رو دارن . . .
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

پست خوانده نشده

رضا جان شما کاملا درست می فرمایید اما لمسی بودن صفحه کیبورد جز به اضافه کردن قیمت کاری دیگه نمیکنه شما حتی با یک صفحه دکمه ای هم کار کنید

و با یک صفحه لمسی هم کار کنید همون کارایی مثل همو دارن فقط این که صفحه لمسی پس زمینه هم می خوره که چیز عجیبی نیست البته این نظر شخصی بنده بود

در کل من شخصا با صفحه دکمه ای راحت ترم

به نظر من هم قیمت بالای تایروس تو بازار به دلیل اینه که چون یاماها تازه ارنجر جدید خودشو تایروس 5 وارد کرده همه به دنبال تایروس میرن در نتیجه تایروس قیمتش افزایش

میابه در کل من از تایروس خیلی خوشم میاد یا شاید هم تا چند ماه دیگه یه تایروس 5 بخرم تصویر
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
آواتار کاربر
ALi_1361
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio-ctk495
کیبرد فعلی: SX700
کارت صوتی: presonus STUDIO24c
نرم افزار: cubase-flstudio-studio one
موبایل: iPhone
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: تبریز
تماس:

پست خوانده نشده

shahriyar نوشته شده:رضا جان شما کاملا درست می فرمایید اما لمسی بودن صفحه کیبورد جز به اضافه کردن قیمت کاری دیگه نمیکنه شما حتی با یک صفحه دکمه ای هم کار کنید
و با یک صفحه لمسی هم کار کنید همون کارایی مثل همو دارن فقط این که صفحه لمسی پس زمینه هم می خوره که چیز عجیبی نیست البته این نظر شخصی بنده بود
در کل من شخصا با صفحه دکمه ای راحت ترم
به نظر من هم قیمت بالای تایروس تو بازار به دلیل اینه که چون یاماها تازه ارنجر جدید خودشو تایروس 5 وارد کرده همه به دنبال تایروس میرن در نتیجه تایروس قیمتش افزایش
میابه در کل من از تایروس خیلی خوشم میاد یا شاید هم تا چند ماه دیگه یه تایروس 5 بخر
م تصویر
من در مورد صفحه لمسی موافقم
کورگ pa800 داشتم همیشه نگران صفحه لمسیش بودم
الان با تایروس 3 حال میکنم
هر چقدر هم بگین تایروس یه چیز دیگست اینقدر قابلیت داره که ادم توش گم میشه
ای کاش به اندازه نصف کرگ تو ایران از تایروس پشتیبانی برنامه ای میشد اونوقت میدیدن تایروس چیکار میکنه
الانشم با همین برنامه های استاد بهرنگ تایروس واقعا دنیای عشقه
eslam
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کیبورد
کیبرد فعلی: a2000
کارت صوتی: 003
میکروفون: 102
نرم افزار: کیوبیس
موبایل: sony tx
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

خیلی دوست دارم از نزدیک ببینم چیکار کرده تا پوز pa3x میزنه یا نه...
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

میدونید که ما ایرانی ها و حتی کشورهایی مثل ترکیه و لبنان علاقه ی شدیدی به سمپل داریم در کیبوردهامون. داشتن قابلیت و دریافت سمپل برامون میتونه یک کیبورد را ببره تا آسمون ویا نداشتنش میتونه کلا بکوبش زمین مثل E80رولند که همه چی داره غیر از سمپل.
حالا اگر دست بالا نگیریم ، سمپل یکی از مهم ترین موارد برای تشخیص توان و قدرت اون کیبورد است برای ما که تمام سریِ تایروس برای مثال 4برابر pa3x کرگ سمپل دریافت میکنند که تابهال در این همه سال هیچ مشکل سخت افزاری هم در قسمت سمپل این دستگاه ها مشاهده نشده.

• حالا Tyros5 همچنان 1024مگابایت سمپل میگیره.
  • با سیستم رم جدید یاماها که درهر بار روشن شدن لود نمیکنه.
  • در کنار 1024مگابایت ، اکسپنشن پک های yep که برای A2000 و S950 ساخته شده رو دریاف میکنه.
  • ریتم های Audio Style رو داره که مشابه سمپل هستند و حتی قابلیت افزاریش این ریتم ها رو داره تا 124مگابایت.
  • و باز هم قابلیتی مدرن و فوق العاده کاربردی داره که ارنجرهای کرگ خواب اون هم نمیبینند بنام Audio Link که شما میتونید تا حجم 500گیگابایت به مولتی پد هاتون wave تعریف کنید.
همه ی این موارد با سمپل و Audio مرتبت هستند که هیچ کدام را Pa3x کرگ هم ندارد. حالا برخی دوستان عزیز برند با LCD لمسیِ ارنجرهای کرگ بازی کنند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

دقیقا بهرنگ جان نمیدونم چرا اکثریت به صفحه تاچ خیلی اهمیت میدن یا حتما باید صفحه کیبوردشون تاچ باشه به نظر من مهم کارایی کیبورده نه صفحه تاچ
شمایه کیبوردی که صفحه تاچ عالی داره رو بیار اما کارایی نداشته باشه به چدر میخوره به نظر من کرگ به قول شما اضلا نمیتونه مثل قابلیت های تایروس 5 دربیاره اما در کل من
با صفحه دکمه ای راحت ترم
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
آواتار کاربر
saeedmv
مدیر بخش تئوری موسیقی و پیانو
مدیر بخش تئوری موسیقی و پیانو
اولین ساز: Casio CT-700
کیبرد فعلی: Yamaha-Tyros2
کارت صوتی: M-Audio Fast Track P
میکروفون: Alctron-MC001
نرم افزار: Adobe Audition, Cubase
موبایل: iPhone 5S
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 2 دفعه

پست خوانده نشده

بهرنگ جان، شهیار جان: یکی از دلایلی که من به صفحه تاچ علاقه دارم اینکه خیلی ساله از کیبوردها، بخصوص کیبورد یاماها استفاده می کنم و مشکلم اینکه کیلد های روی کیبورد که اطراف منیتور هست بخصوص، زود خراب می شه و بعد از یکسال با کاربری زیاد از کار می اوفته. ولی اگر منیتور تاچ باشه کمتر از کلید های میانبر استفاده می شه و پستونکهای زیر اون سالمتر می مونه. البته نه به قیمت اینکه امتیازات دیگر کیبورد گرفته بشه و بجاش تاچ باشه.

ممنون
Mama, she has taught me well
مامان به من خوب یاد داد
Told me when I was young
وقتی جوان بودم به من گفت
Son, your life’s an open book
پسرم، زندگیت مانند یک کتاب باز است
Don’t close it before it’s done
تا تمامش نکردی آن را نبند ...

آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

البته که هرکس با یه چیزی راحته سعید جان شما با تاچ منم با دکمه ای اما در کل فکر کنم همه بیشتر روی تاچ راحت تر باشند در کل هرکس یه نظری داره اما تایروس5
انقدر کارایش بالاست که تاچ توش گم میشه تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

همونطور که شهریار گفت هرکس بسته به اطلاعات و نیاز خودشیه چیزی رو میپسنده.ولی بنده و دوستانی که در جلسه ی طراحی ارنجر بعدی یاماها بودیم ، درخواست کردیم که صفحه تاچ نباشه. به همان که قبلا گفتم و اضافه شدنِ بی خودِ قیمتِ دستگاه.

سعید جان هزینه ی تعمیر یا تعویض یک میکروسوویچ کمتر است؟ یا تعویض و تعمییر یک LCD تمام لمسی سایز 640در480 و کیفیت TFT ؟
آیا میدونستی میکروسوویچ های اطراف LCD تایروس ها که حدودا بعد از 5 یا 4 سال کثیف و سفت میشن ، به تنهایی قابل سرویس هستند و دوباره عین روز اولشون کار میکنند؟ فقط پشت LCD رو باز کن و میکروسوییچ ها رو تک تک میتونی باز کنی و با یک اسپری و کمی سمباده ی ریز ، مثل اول درستش کنی.
برای مثال من اینکار رو برای دوستت مهدی گلپری کردم و میتونی ازش بپرسی.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات