YAMAHA Tyros4

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
mehrdad_pk
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: korg pa800
زمينه تخصص: نرم افزارهاي عكس

Re: YAMAHA Tyros4

پست خوانده نشده

سلام! من تقریبا تمام پست های این تاپیک رو خوندم ولی در آخر باز نفهمیدم که این کیبورد درامکیتسازی تو خودش داره؟ اگه داره تا چه حدی هست؟ اونجور که فهمیدم با نرم افزار میشه واسش درامکیت ساخت! اگه با نرم افزار میشه درامکیتسازی کرد چقدر امکانات داره و کارش چطوره؟ به پای درامکیتسازی کرگ میرسه؟ کسی تاحالا کار کرده با نرم افزار درامکیتسازی این کیبورد؟؟
راستی s950 هم درامکیت سازیش مثل tyros4 هست؟ اصلا داره درامکیتسازی؟
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

hashemi نوشته شده:
behrang m نوشته شده:... هاشمی جان ببین تو در این مورد چیزی بیشتر و بهتر از من متوجه میشی؟
ممنون.

تایروس 4، تنها دارای یک محل نصب فلش مموری است که محل نصب آن در زیر سیستم است و میتوانید یکی از دو مدل FL512M یا FL1024M را با ظرفیت های 512 مگابایت یا یک گیگابایت بر روی آن نصب کنید. خوب طبعا خوبی فلش اینست که با خاموش کردن سیستم، اطلاعات آن از بین نمیرود.

تا آنجا که مطلع هستم، در تایروس 3 در هر بار روشن کردن دستگاه، سیستم میبایستی تمامی سمپل های مورد نیاز کاربر را از روی هارد دیسک یا حافظه جانبی بر روی SDRAM خود بازخوانی کند، و با خاموش کردن سیستم، تمامی حافظه موجود بر روی SDRAM، از بین میرود. جناب بهرنگ عزیز، بفرمائید عرض بنده صحیح است یا خیر؟

پس یکی از مزیتهای تایروس 4 به تایروس 3 میتواند عدم نیاز به بازخوانی مجدد اطلاعات مورد نیاز در هر بار روشن کردن سیستم باشد.

دوستان عزیز من صحبت هایی رو در مورد عدم بازخوانی یا لود اطلاعات و سمپل ها یا Expansion ها در کیورد تایروس4 شنیدم که کاملا اشتباه می باشد . .

دوست عزیزم مصطفی جان هم دیشب در این مورد صحبت هایی با من کردند در این مورد که لازم می بینم در اینجا توضیحات کامل رو خدمت دوستان ارتعاشی عرض کنم

همونطور که توضیح دادم در تایروس 4 نیز سمپل ها و Expansion ها لود میشن ولی 3 فرق عمده با تایروس3 در این مورد وجود داره :
1.روند لود شدن Expansion ها در تایروس4 با رم جدید بسیار سریع تر بوده و {{حدودا}} 15 برابر تایروس3 می باشد البته این عدد تقریبی به نسبت مدت زمان لود برنامه خودم در تایروس 3 و 4 می باشد و منبعی از جای دیگری ندارد اگر دوستان منبعی در این مورد دارند لطفا اگر بگن خوشحال می شیم . .
2.همونطور که می دونید در تایروس3 هر یک از Expansion ها در یک لاین جداگانه لود میشند در صورتیکه در تایروس4 تمام Expansion ها در یک لاین و بصورت واحد لود میشن . .
3.در بار اول که Expansion ها در تایروس4 لود میشن روند لود شدن مدت زمان زیادی طول می کشه مثلا برنامه خودم که در ابتدا حدود 130 Mb حجمش بود حدود 45 دقیقه زمان برد البته همونطور که گفتم این فرایند فقط در اولین بار لود برنامه اتفاق می افته و در موارد بعدی فرایند لود بسیار بسیار سریع خواهد بود . .
در زیر هم فیلمی از روند کار در تایروس4 براتون گذاشتم که امیدوارم مفید باشه . .

http://uppit.com/jnto83tby7ym/Expansion_Load.flv
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:همونطور که توضیح دادم در تایروس 4 نیز سمپل ها و Expansion ها لود میشن ولی 3 فرق عمده با تایروس3 در این مورد وجود داره :
1.روند لود شدن Expansion ها در تایروس4 با رم جدید بسیار سریع تر بوده و {{حدودا}} 15 برابر تایروس3 می باشد البته این عدد تقریبی به نسبت مدت زمان لود برنامه خودم در تایروس 3 و 4 می باشد و منبعی از جای دیگری ندارد اگر دوستان منبعی در این مورد دارند لطفا اگر بگن خوشحال می شیم . .
2.همونطور که می دونید در تایروس3 هر یک از Expansion ها در یک لاین جداگانه لود میشند در صورتیکه در تایروس4 تمام Expansion ها در یک لاین و بصورت واحد لود میشن . .
3.در بار اول که Expansion ها در تایروس4 لود میشن روند لود شدن مدت زمان زیادی طول می کشه مثلا برنامه خودم که در ابتدا حدود 130 Mb حجمش بود حدود 45 دقیقه زمان برد البته همونطور که گفتم این فرایند فقط در اولین بار لود برنامه اتفاق می افته و در موارد بعدی فرایند لود بسیار بسیار سریع خواهد بود . .
در زیر هم فیلمی از روند کار در تایروس4 براتون گذاشتم که امیدوارم مفید باشه . .

http://uppit.com/jnto83tby7ym/Expansion_Load.flv
ببخشید من با موبایل اومدم و نمیشد تک تک جمله ها رو نقل قول کنم.
اولا ممنون از رضا که فیلم رو گذاشت و این روند لود تایروس4 رو نشون داد. و امیدوارم فقط بحث و سوال باعث گذاشتن این فیلم ها نشه. تفاوت های بیشتری در تایروس4 هست به نسبت تایروس3 که رضا میتونه کمک کنه.
.
مورد دیگه اینکه متاسفم و عذرخواهی میکنم اگر بخاطر توضیحات دوست عزیزم ارسلان جسارتی و توضیحات برخی عزیزان دیگه بنده گفتم ((تایروس4)) اصلا در هنگام روشن شدن لود نمیکنه. چون بر اساس گفته ها و نوشته ها اینطور دیده بودم و الآن هم باز از رضا خواستم که حتما این فیلم رو بذاره تا روشن بشه.
.
اما باید ادامه بدم که ظاهرا با سرعت فوق العاده بالای لود فقط آدرس بندی صداها لود میشه و نه مثلا200 مگا بایت سمپل. آخه رم DDR3 کامپیوتر هم 200مگابایت رو با این سرعت جابجا نمیکنه.
بهرهال مشخص شد تایروس4 درهنگام روشن شدن آدرس بندی صداها رو لود میکنه و مثل اکسپنشن های YEP یاماها هم نیست که هیچ لود نمیکنند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

در مورد فرایند لود شدن Expansion ها در تایروس4 باید توضیح بدم که روند لود شدن Expansion ها بستگی به حجم ویوهای{{Wave}} ایمپورت شده در هر Expansion ندارد بلکه به تعداد آنها بستگی دارد . . .
به طور مثال : اگر درCustomVoice1 فقط در یک نت 30Mb ویو ایمپورت کنید و در CustomVoice2 در 50 نت ویو ایمپورت کنید بصورتیکه حجم جمع 50 نت 10Mb شود CustomVoice1 سریع تر از CustomVoice2 لود خواهد شد . . .

همچنین رم FL در تایروس4 اجازه دسترسی به تمام ویوهای ایمپورت شده در Expansion ها را به شما میدهد در صورتیکه همچین امکانی در تایروس3 وجود ندارد . . .

به زودی روند گلپین کردن Expansion ها رو هم به همراه فیلم توضیح خواهم داد براتون . . .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:همچنین رم FL در تایروس4 اجازه دسترسی به تمام ویوهای ایمپورت شده در Expansion ها را به شما میدهد در صورتیکه همچین امکانی در تایروس3 وجود ندارد.
رضاجان ضمن تایید توضیحات اولت که تایروس4 فقط آدرس ها رو در هنگام روشن کردن لود میکنه نه حجم سمپل ها رو باید اضافه کنم درتایروس3 هم میشه به تمام wave های import شده دسترسی داشت ولی در تایروس4 خیلی کامل تر رو حرفه ای تر.
reza firouzfar نوشته شده:به زودی روند گلپین کردن Expansion ها رو هم به همراه فیلم توضیح خواهم داد براتون . . .
عالیه رضا جان. من سال گذشته آموزش کامل گلچین کردن با تایروس3 و تایروس2 رو گذاشتم تو انجمن و حالا دیگه برای تایروس4 تو استاد باش که هستی. منتظریم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
تماس:

پست خوانده نشده

رضاجان شما ورژش سیستم عامل تایروست چیه؟ تابحال اونرو بروز کردی؟
تصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

h5432 نوشته شده:رضاجان شما ورژش سیستم عامل تایروست چیه؟ تابحال اونرو بروز کردی؟

هادی جان اخیرا اون رو به روز کردم و ورژنش 1.10 هستش . .

علتش هم این بود که در رویای خرید پک های یاماها بودم ولی تا الان به جایی نرسیدیم . .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:
reza firouzfar نوشته شده:همچنین رم FL در تایروس4 اجازه دسترسی به تمام ویوهای ایمپورت شده در Expansion ها را به شما میدهد در صورتیکه همچین امکانی در تایروس3 وجود ندارد.
رضاجان ضمن تایید توضیحات اولت که تایروس4 فقط آدرس ها رو در هنگام روشن کردن لود میکنه نه حجم سمپل ها رو باید اضافه کنم درتایروس3 هم میشه به تمام wave های import شده دسترسی داشت ولی در تایروس4 خیلی کامل تر رو حرفه ای تر.
reza firouzfar نوشته شده:به زودی روند گلپین کردن Expansion ها رو هم به همراه فیلم توضیح خواهم داد براتون . . .
عالیه رضا جان. من سال گذشته آموزش کامل گلچین کردن با تایروس3 و تایروس2 رو گذاشتم تو انجمن و حالا دیگه برای تایروس4 تو استاد باش که هستی. منتظریم.

بله بهرنگ جان ولی تا اونجا که یادم هست وقتی شما در حال ادیت یا تکمیل یک اکسپنشن هستین به ویوهای همون اکسپنشن دسترسی دارین ولی به ویو هایی که در اکسپنشن های دیگه وجود داره دسترسی ندارین . .اگر اشتباه می کنم لطفا توضیح بدین شاید متوجه نشدم . .

مرسی بهرنگ جان از زحمات بی دریغت . . من اون توضیحات رو خوندم و فکر می کنم منظور شما گلچین کردن اکسپنشن ها در برنامه های مختلف و جمع کردن اونها در یک لایبراری و برنامه است ولی منظور من گلچین کردن ویوهای مختلف در اکسپنشن های مختلف و جمع کردن اونها در یک اکسپنشن هست . .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

با سلام به دوستان عزیز,,چند نمونه صوتی از ریتم های جدید تایروس4 رو نسبت به مدل های قدیمی تر براتون گذاشتم . . ریتم های واقعا بی نظیری هستند همراه با صدای CHOIR که در تایروس4 اضافه شدن . .
http://s5.picofile.com/file/8117025292/ ... 1.mp3.html
http://s5.picofile.com/file/8117025426/ ... 2.mp3.html
http://s5.picofile.com/file/8117025576/ ... 3.mp3.html
http://s5.picofile.com/file/8117025618/ ... 4.mp3.html
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

از دوستانی که تایروس4 رو آکبند میخرند توصیه میکنم که حتما ورژن کیبوردشون رو از ورژن 1.1 به 1.10 ارتقا بدند چون ورژن 1.1 در ریتم سازی اشکالاتی داره و برخی از ترک های ریتم رو که به اصطلاح Capture می کنید یا از قسمت Assembly جا به جا می کنید ذخیره یا Save نمیکنه و برخی از صداها رو هم بعد از رکورد کردن مخصوصا صداهایی که در تایروس4 اضافه شدند رو ذخیره نمی کنه و بعد از ذخیره ریتم و بیرون اومدن از منوی ریتم سازی میبینید که او صدا اصلا ذخیره نشده ,, تمام این اشکالات با ارتقا ورژن برطرف میشن . .
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات