مقایسه بین کلاویه کیبوردها

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

از نظر شما کیفیت کلاویه کدام کیبورد بهتر است؟

یاماها سری PSR
7
10%
یاماها سری Tyros
35
48%
یاماها سری DGX
3
4%
کرگ سری PA
6
8%
کرگ سری PA-PRO
16
22%
Casio سری WK , CTK
2
3%
GEM سری WK
4
5%

مجموع رأی ها: 73
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

Re: مقایسه بین کلاویه کیبوردها

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:کلاوی های هامراکشن و سنگین برای کار کیبرد نوازی زیاد مناسب نیست. اصلا بحث حرفه ای بودنش نیست. بحث تفاوت در نوازندگی پیانو و ارگ(کیبرد) است.
شاید هم نظر من اشتباه باشه
اتفافا نظر شما درسته . برای همین هم هست که یاماها از کلاویه های پیانو دیجیتال در ارنجرها استفاده نمیکنه...چون هم قیمتشون دوبرابر میشه و هم نوازنده مجبور به استفاده از انرژی بیشتری برای نواختن میشه...
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
sany

پست خوانده نشده

به نظر من توی نظر سنجی کیبورد رولند جاش خالیه ! سری های فانتوم تاچ بسیار خوبی دارند .
کیبورد های کرگ اون هایی که Aftertuch دارند تاچ خوبی دارند ولی سری های X یا ترایتون ها که نیمه سنگین هستند بهترین تاچ رو دارند و به جرعت میگم از یاماها خیلی بهتر رفلکس دارند و دلیل اون هم 1 سانت بلند تر بودن کلا ویه هست .. اما تایروسها کلاویه هایی هم سایز سری pa 80 , pa 800 دارند .
در مورد کلید های GH هم با دوستان موافق هستم بعضی از تکنیکهای نوازندگی با کیبورد در کلاویه های پیانو قابل اجرا نیست .. کیبورد کیبورد باید باشه !!
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

sany نوشته شده:به نظر من توی نظر سنجی کیبورد رولند جاش خالیه ! سری های فانتوم تاچ بسیار خوبی دارند .
بله تایید میکنم. نمیدونم شاید زمانی که این مبحث ایجاد شده ، شرایط و مباحث بشکلی بوده که رولند جا افتاده متاسفانه. ولی در صورت علاقه کاربران میشه نظرسنجی دیگری با حضور نام رولند داشته باشیم.
sany نوشته شده:کیبورد های کرگ اون هایی که Aftertuch دارند تاچ خوبی دارند
بله. همه کیبوردهایی که aftertouch دارند ، تاچ بسیار خوبی دارند ، نه فقط اونهایی که توی بازار بیشتر دیدیم و بیشتر برای خالتوری استفاده میشن.
sany نوشته شده:به جرعت میگم از یاماها خیلی بهتر رفلکس دارند
بنظر من نیازی به جرأت نیست. بهترین سند همین آمار نظر سنجی است که همه مشاهده میکنند و کلاوی های تایروس ها ، محبوب ترین کلاوی های حرفه ایِ در بین کاربران هستند . این دیگه تحت سلیقه و کنترل کسی نیست.
sany نوشته شده:دلیل اون هم 1 سانت بلند تر بودن کلا ویه هست ..
حرفه ای ترین کلاوی های پیانو یــا مبتدی ترین کلاوی های اسباب بازی ، حدود یک تا یک و نیم سانتی متر تفاوت ارتفاع دارند. اون وقت شما به راحتی یک سانتی متر تفاوت رو همینجوری اعلام میکنید!!
اون هم در مورد چند مدل که اینقدر نظرات کاربران درباره شون بهم نزدیک هست و تفاوت از یک میلیمتر هم کمتر است.
sany نوشته شده:اما تایروسها کلاویه هایی هم سایز سری pa 80 , pa 800 دارند .
قطعا این خنده دار ترین حرفی بود که میشد در این زمینه زد و بهترین مدرک برای همه خوانندگان عزیز ، نظرسنجی این مبحث است.
کلاوی های Pa80 و Pa800 کرگ بسیار بهتر از Pa50 و A1000 هستند ولی بسادگی و با چند لمس ساده ی کلاوی های Tyrosها ، میشه متوجه شد که در حدی حتی بالاتر از Pa3x میتونند باشند که دیگه این بستگی به سلیقه فردی داره.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

مقایسه pa3x یا تایروس

پست خوانده نشده

ولي كلاويه تايروس تقريبا مثل كلاويه 80 و 800 هست معموليه منظورم اينه براي يه ارنجر جديد و قوي نبايد اينگونه كلاويه طراحي ميشد
تصویر
دوست محترم ما کورگ ندیده نیستیم.تازه کار هم نیستیم.
من 25 ساله دستم روی کلاویه های کیبورده
شما فرق پیانو و کیبورد رو خوب نمیدونید.کلیدهای کیبورد باید بسیار نرم و روان باشه که تایروس فوق العادست
از قرار شما حقوق بگیره کورگ هستید که تایروس رو با PA80 یا 800 یک شکل میبینید.وگرنه هرگز این حرف غیر منطقی رو نمیزدید
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: تایروس بخرم یا pa3x ؟

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:در ضمن تايروس 5 هم از نظر سخت افزاري و كلاويه هيچ حرفي در برابر سه ايكس نداره كلاويش خيلي بده رفتم نمايندگي ياماها تست كردم براي يه كيبورد با اين مدل خيلي بده اين كلاويه رو گذاشتن
دوست عزيزم اتفاقا تمام دوستان من که علی رغم ده ها نفر ميشن تا زمانيکه با ارنجرهای کرگ کار ميکردن به محض اينکه دستشون رو روی تايروس من ميذاشتن کلاويه بی نظير تايروس نظرشون رو جلب ميکرد ,, حرفی رو که شما ميزنين رو برای اولين باره که تو اين چند ساله ميشنوم.
در مورد سخت افزار کرگ هم به فرض اينکه اگر خوب باشه باز زمانی مفيد خواهد بود که کيفيت صدا و ريتم هاش هم که نهايتا هر کاربری اون ساز رو به اين خاطر ميخره در حد سخت افزارش باشه نه اينکه سخت افزار در حد کيبورد 10 ميليونی و کيفيت صدا در حد کاسيو . مثل اينکه شما مثلا يک ساز ويلون بخريد که از بهترين متريال ساخته شده باشه ولی صدای زنبورک داشته باشه.
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

اما آقا احسان تايروس 5 رو باز كن اگر فرقي در كلاويش با 80 و 800 ديدي جاييزه داري

قانع کردن شما غیرممکنه چون شما خواب نیستید ، خودتون رو بخواب زدید.
من فقط pa3 نداشتم وگرنه از PA50 تبدیلی داشتم تا PA800 و PA2X
PA800 هیچ شباهتی با تایروس نداره

موفق و پیروز باشید
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

به هر حال از ما گفتن بود شما فكر كن شبيهش نيست و خيلي بهتره نظر شخصي من اينه كه يه كيبورد با اين كيفيت و قيمت نبايد كلاويش اينگونه طراحي بشه لااقل مثل موتيف ميذاشتن يه چيزي حالا يا من خوابم يا بيدارم فرقي نميكنه اگر خوب بود رو قيمت بود كيفيتش عالي بود لااقل يه فروش خوبي داشت چند تا تايروس از اوليش تا تايروس 5 تو بازار هست چند نفر دارن به زور اگه بشه 100 نفر كه نميشه اگه خوب بود بازار پيدا ميكرد
goli
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: trumpet
کیبرد فعلی: Yamaha PSR S970
نرم افزار: fl studio & adobe audition
موبایل: Samsung Note3
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:به هر حال از ما گفتن بود شما فكر كن شبيهش نيست و خيلي بهتره نظر شخصي من اينه كه يه كيبورد با اين كيفيت و قيمت نبايد كلاويش اينگونه طراحي بشه لااقل مثل موتيف ميذاشتن يه چيزي حالا يا من خوابم يا بيدارم فرقي نميكنه اگر خوب بود رو قيمت بود كيفيتش عالي بود لااقل يه فروش خوبي داشت چند تا تايروس از اوليش تا تايروس 5 تو بازار هست چند نفر دارن به زور اگه بشه 100 نفر كه نميشه اگه خوب بود بازار پيدا ميكرد

تصویرتازه اگر مثل موتیف میزاشتن یه چیزی؟؟؟؟!!!!!!!!تصویرتصویرتصویر.......من دیگه حرفی ندارمتصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:
عزيزم تايروس 5 تازه اومده سه ايكس 4 ساله اومده مسلمه صداهاي تايروس جديدتره بايد منتظر باشي ببيني بعد سه ايكس چي مياد
شما حتی اگر pa3x رو با تايروس4 که هيچ حتی با تايروس3 و تايروس2 هم مقايسه کنين باز هم ميبينين که کيفيت صداهاش بسيار پايين تر هستش.
mehdipa3x نوشته شده:ولي در كل اين گفتتون دقيقا برعكس بوده كسايي كه ياماها كار كردن دستشون به كلاويه تو ايكس خورده ديگه نتونستن با هيچ كلاويه اي كار كنن وقتي از تو ايكس يا سه ايكس رفتن سمت كلاويه مثل 800 و همين تايروس كه كلاويش مثل 800 هست يه جورايي مشكل پيدا كردن.
همونطور که قبلا گفتم اين موضوع بسيار شگفت انگيزه و من برای اولين بار که اين مطلب رو از شما ميشنوم
mehdipa3x
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

Re: قیمت و وضعیت بازار برنامه های کیبورد

پست خوانده نشده

خوب پس حالا مشخص شد كه شما حقوق بگير ياماها هستي كه اينطور دو آتيشه اومدي و داري تبليغات ميكني نه من كه حقيقت رو ميگم اين گفتم هم عجيب نيست چون اين نشون ميده تا حالا دستت به كلاويه درست و درمون نخورده كه ميگي تايروس كلاويه عالي داره عالي نديدي عزيزم

گلي جون شما نميخواد خودشو ناراحت كني بهتره كه همون حرفي نداشته باشي دوست عزيز
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات