Mixing Console در ارنجرهای یاماها

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

Re: Mixing Console در ارنجرهای یاماها

پست خوانده نشده

واقعا مرسی بهرنگ جان به خاطر راهنمایی های خوبت. تصویر
حالا حالاها طول میکشه تا دستم به منوهای کامل تایروس باز بشه و عادت کنم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

مهرداد جان این توضیحات رو گقتم که سیستم افکت ارنجرهای یاماها در Mixing Console رو بدونی. چون با کاسیو و کرگ فرق داره.
الان نظرت چیه؟ بازم میخوایی افکت های عمومی رو قفل کنی؟
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:مهرداد جان این توضیحات رو گقتم که سیستم افکت ارنجرهای یاماها در Mixing Console رو بدونی. چون با کاسیو و کرگ فرق داره.

الان نظرت چیه؟ بازم میخوایی افکت های عمومی رو قفل کنی؟

راستش باید بهرنگ جان یکم توی عمل دستم بیاد که ببینم چطوره.
اگه بتونم یه افکت delay ثابت به صدای مثلا آکوردیون بدم که با عوض کردن ریتم این ایفکته نپره و همینطور این که گویا افکت صداها از ریتم جداست و این کار انجام پذیره
اونوقت دیگه لازم ندارم که افکت های عمومی را قفل کنم. تصویر
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

من هیچ ارنجری توی عمرم ندیدم که به اندازه تایروس توی قسمت افکت کامل باشه
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

EHSAN-TAALE نوشته شده:من هیچ ارنجری توی عمرم ندیدم که به اندازه تایروس توی قسمت افکت کامل باشه
نکته ی جالبش اینه که شما میتونید نقشه ی کانال های افکت رو برای حالت Song تغییر بدید.
یعنی از طریق دکمه ی Parameter در صفحه ی Effect ، هرکدام از خط های افکت DSP را بطور مجزا روی حالت اختصاصی برای 16ترک سانگ یا 8 ترک ریتم یا 3پارت right1 و right2 و left بذارید.

این مورد بیشتر برای Song کاربرد داره.
یعنی خط افکت های reverb و chorus برای حال و هوای کلیِ موزیک باشند و هر DSP برای یک ترک از Song باشه.

یک نکته درباره S950 :
غیر از افکت میکروفون که در منو های VH2 است ، میتونید خط افکت DSP4 رو از طریق جدولِ PART در صفحه ی effect روی حالت MIC بذارید.
نکته :

(فقط در سیستم VH2 افکت میکروفون از لیست DSP ها منتقل شده به منو های اختصاصیِ میکروفون)
.
تصویر
Yamaha.s970
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Yamaha A3
کیبرد فعلی: Pa3x-yamaha s970
میکروفون: AKG 920L
نرم افزار: Cubase & adobe audiotion
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

سلام به دوستان هنرمند.
دوستان کیبورد های یاماها از تفکیک صدایی بی نظیری در پخش نسبت به کیبوردهای دیگر دارد همینطور تفکیک بسیار عالی آکومپانیمنت ها هنگام اجرای زنده.
اما تنها یک موضوع نا خوشآیند هست که اون هم هومه زیاد لاین بیس ریتم هنگام پخش ریتم هست که اون هم قابل حل هست.شما میتونید EQ دلخواه خودتون رو طبق سلیقه خودتون تنظیم کنید اما در همین منو گزینه ای وجود داره که ی EQ دو لاین که مختص ریتم انتخابی است وجود داره که شامل HI و LOW میباشد.شما با پایین آوردن LOW لاین بیس ریتم مورد نظرتون میتونید هومه اضافی اون رو هنگام پخش از بین ببرید.
با تشکر فراوان از استاد بزرگ بهرنگ میوه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Yamaha.s970 نوشته شده:کیبورد های یاماها از تفکیک صدایی بی نظیری در پخش نسبت به کیبوردهای دیگر برخوردار هستند.
تنها یک موضوع نا خوشآیند هست که اون هم هومه زیاد لاین بیس ریتم هنگام پخش ریتم هست
بله این دقیقا نظر شخصیه من بود که دیروز تلفنی خدمت شما جناب خرمی عزیز عرض کردم و ممکنه یک نظریه ی عمومی نباشه. ولی من دقیقا فرکانس Low و این بزرگ بودنِ پهنایِ صدای بم را در یاماها نمیپسندم.
Yamaha.s970 نوشته شده:اون هم قابل حل هست.
شما میتونید EQ دلخواه خودتون رو طبق سلیقه خودتون تنظیم کنید اما در همین منو گزینه ای وجود داره که ی EQ دو لاین که مختص ریتم انتخابی است وجود داره که شامل HI و LOW میباشد.شما با پایین آوردن LOW لاین بیس ریتم مورد نظرتون میتونید هومه اضافی اون رو هنگام پخش از بین ببرید.
بله این تنظیم فرکانس و اکووالایزر در PSR2000 و دیگر ارنجرهای سالهای گذشته یاماها هم بود. از جمله همون دو لاین Hi و Low برای ریتم و بنده برای موارد استفاده خودم همیشه بهترین حالت رو تنظیم میکنم و ذخیره میکنم.
ولی در مدل های جدید 2014 و 2015 از جمله s670 و s770 و s970 و a3000 سیستم Master EQ جایگزین شده که بسیار تنوع و تنظیمات دقیق تری را میتونید باهاش انجام بدید. اصطلاحا جنس صدا و خروجی را کاملا متحول میکنه.
ولی یک ایراد بزرگ داره که هنوز 2 عدد User بیشتر نداره. 2 عدد برای این وسعت تنوع با تنظیمات مختلف بسیار کم است که من در جلسه سال گذشته به طراحان ژاپنی نیز دقیقا همون کمبود را توضیح دادم ولی ظاهرا هنوز تصمیمی برای تکمیل این گزینه نگرفته اند.
Yamaha.s970
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Yamaha A3
کیبرد فعلی: Pa3x-yamaha s970
میکروفون: AKG 920L
نرم افزار: Cubase & adobe audiotion
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
Yamaha.s970 نوشته شده:کیبورد های یاماها از تفکیک صدایی بی نظیری در پخش نسبت به کیبوردهای دیگر برخوردار هستند.
تنها یک موضوع نا خوشآیند هست که اون هم هومه زیاد لاین بیس ریتم هنگام پخش ریتم هست
بله این دقیقا نظر شخصیه من بود که دیروز تلفنی خدمت شما جناب خرمی عزیز عرض کردم و ممکنه یک نظریه ی عمومی نباشه. ولی من دقیقا فرکانس Low و این بزرگ بودنِ پهنایِ صدای بم را در یاماها نمیپسندم.
Yamaha.s970 نوشته شده:اون هم قابل حل هست.
شما میتونید EQ دلخواه خودتون رو طبق سلیقه خودتون تنظیم کنید اما در همین منو گزینه ای وجود داره که ی EQ دو لاین که مختص ریتم انتخابی است وجود داره که شامل HI و LOW میباشد.شما با پایین آوردن LOW لاین بیس ریتم مورد نظرتون میتونید هومه اضافی اون رو هنگام پخش از بین ببرید.
بله این تنظیم فرکانس و اکووالایزر در PSR2000 و دیگر ارنجرهای سالهای گذشته یاماها هم بود. از جمله همون دو لاین Hi و Low برای ریتم و بنده برای موارد استفاده خودم همیشه بهترین حالت رو تنظیم میکنم و ذخیره میکنم.
ولی در مدل های جدید 2014 و 2015 از جمله s670 و s770 و s970 و a3000 سیستم Master EQ جایگزین شده که بسیار تنوع و تنظیمات دقیق تری را میتونید باهاش انجام بدید. اصلاحا جنس صدا و خروجی را کاملا متحول میکنه.
ولی یک ایراد بزرگ داره که هنوز 2 عدد User بیشتر نداره. 2 عدد برای این وسعت تنوع با تنظیمات مختلف بسیار کم است که من در جلسه سال گذشته به طراحان ژاپنی نیز دقیقا همون کمبود را توضیح دادم ولی ظاهرا هنوز تصمیمی برای تکمیل این گزینه نگرفته اند.

آقا بهرنگ در master eq وقتی تنظیمات low رو انجام میدین این تنظیمات هم دامنه بیس کل صدا هارو میگیره هم کیک استفاده شده در ریتم اما اگر تنظیمات master eq رو به سلیقه خودمون درست کنیم مثلا حالت rock که بیس بیشتری داره و در صفحه eq مخصوص به ریتم low لاین بیس رو فقط بیارین پایین یک خروجی پر حجم و بیس دار اما هومه خیلی خیلی کم خواهیم داشت.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

حتما چک میکنم.
البته جنس صدا و اکووالایزر سلیقه ای هم هست. مثلا خیلی از دوستان بیس کوبنده دوس دارند در صورتی که من همیشه گفتم که تریبل و ظرافت فرکانس های بالا رو خیلی بیشتر دوست دارم.
kristofer
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کیبورد
کیبرد فعلی: s970
موبایل: lg
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

سلام من یه مشکل دارم
اینکه مثلا 16 تا کانالو ضبط میکنم میخواهم هر ترک را جداگانه صداشو بعد از ضبط کم یا زیاد کنم
مثلا یه آهنگی که توی 16 تا کانال ضبط شده مثلا کانال شماره 3 صذای استرینگه بعد از ضبط مثلا حس کنم که صداش نسبتا زیاده بخام کمش کنم که دیگه مجبور نشم دوبار ضبط کنم با صدای کمتر
هیچ گزینه ای پیدا نمیکنم ایا راهی هست؟؟؟تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات