مشاوره براي خريد كيبرد 1

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: مشاوره براي خريد كيبرد 1

پست خوانده نشده

من هم همین مدل DGX-650 رو با توجه به بودجه ای که گفتید براتون تایید میکنم. دقیقا ترکیبی از پیانو و کیبورد است. اتفاقا 2013 است و خیلی از صداها و درام کیت های جدید یاماها رو نیز داره.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
alipianists
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Casio SA-20
کیبرد فعلی: Korg Krome
کارت صوتی: coming soon
میکروفون: --
نرم افزار: fl studio
موبایل: nexus 6 motorola
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

ممنون از راهنماییتون، البته من اینجا تازه وارد نیستم، من سال ۸۹ اینجا عضو بودم ولی به دلایلی اکانتم رو از دست دادم و مجدد ثبت نام کردم.... در حقیقت من دنبال یک پیانو دیحیتال معقول به همراه یک کیبورد هستم. میخوام هم پیانو نوازی کنم وهم بتونم گاهی از ریتم و صداهای دیگه برای کارهای کلاسیک استفاده کنم.... مثلا باران عشق و سبک های اینچنینی که نیاز به افکت و صدا و ریتم دارم....
ممنون
[HIGHLIGHT=#c6d9f0]علی ر ضا[/HIGHLIGHT]
Amirali2165
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: A300
موبایل: Huawei
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

راهنمای خریدکیبورد

پست خوانده نشده

سلام
من میخوام کرگ بخرم بودجه م حدود دومیلیون تا دو دویست هست تازه کارم
طبق تحقیقات خودم Pa300وPa50خوبه
یعنی با بودجه من مطابقت داره
ومیخوام اکبند بگیرم
Pa50اکبند هست؟
تبدیل به هشتاد اکبندهست؟
یاباید خودم جداگانه تبدیلش کنم وهزینه ش چفدره حدودن؟
قیمت Pa50وPa300اکبند دقیقا یا حدودا چقدره و شما کدومارو تایید میکنید؟
اگر مدل دیگه ای بنظرتون میرسه راهنماییم کنید تو این رنج قیمت
ممنون از راهنماییتون سپاس گزارم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: راهنمای خریدکیبورد

پست خوانده نشده

Amirali2165 نوشته شده:بودجه م حدود دومیلیون تا دو دویست هست تازه کارم
طبق تحقیقات خودم Pa300وPa50خوبه
یعنی با بودجه من مطابقت داره
ومیخوام اکبند بگیرم
Pa50اکبند هست؟
تبدیل به هشتاد اکبندهست؟
یاباید خودم جداگانه تبدیلش کنم وهزینه ش چفدره حدودن؟
قیمت Pa50وPa300اکبند دقیقا یا حدودا چقدره و شما کدومارو تایید میکنید؟

اگر مدل دیگه ای بنظرتون میرسه راهنماییم کنید تو این رنج قیمت
ضمن خوش امد به شما کاربر گرامی.
مسلما Pa50 خیلی بهتر و کامل تر است از Pa300 به این علت که Pa300 قابلیت سمپل را اصلا نـدارد و در ایران نـداشتن این قابلیت ، با توجه به قیمتش یعنی نهایت محدودیت و قیمتی هم که برای Pa300 تایین شده بیش از 3 برابر ارزش آن است.
در ایران کیبورد های حرفه ای و بزرگی همچون E80 و G70 و BK9 بخاطر نداشتن سیستم سمپل هیچ بازار فروشی نداشتن ، چه برسد به مدل های سطح آموزشی همچون Pa300. قیمت این مدل در خوشبینانه ترین حالت 1.200.000 تومان ارزش خرید دارد با توجه به مدل های خیلی بهتری همچون Pa500persian و A1000 و Pa50 و OR700
در نتیجه بین 2 مدلی که فرمودید بدونِ هیچ تردیدی یک pa50-SD خیلی بهتر است. ولی پیشنهاد ویژه و حرفه ای من به شما مدل S670است.چون احتمالا به علت جدید بودنِ این کیبورد ، کسی به شما پیشنهاد نکرده باشه.
1-این مدل قیمتش درحد و یا کمتر از PA50 است
2-محصول 2014 است و Pa50 محصول حدود 2002 که این خودش گویای صدها مورد بروز و مدرن در S670 است و نبودنشون در Pa50
3-درگاه USB برای اتصال به کامپیوتر و نرم افزار و فلش مموری که Pa50 ندارد
4-صداهای فوق العده مدرن و امروزی S670 در مقابل صداهای قدیمی و مصنوعیِ سالها پیش در Pa50
5-حجم رم سمپل در S670 برابر است با 32 مگابایت در مقابل فلش کارت هایی که باید جدا بخرید و رایج ترینِ آنها 8 و 16 هستند
6-ریتم و سمپل های جدید و متنوع که میتونید تعدادی از دموهای اونها رو در این صفحه ببینید و گوش کنید.
7-دو عدد ولوم قابل برنامه ریزی و DJ
8-ریتم های DJ
9-ضبط و پخش Audio روی فلش مموری
10-تنظیم چندین گیگابات فایل wav برای مولتی پدها
و خیلی امکانات جدید دیگر...

توجه داشته باشید که قیمت این مدل با PA50 تقدیبا برابر است و امکانات ان چندین برابر PA50 است و هیچ کدام از موارد بالا را در PA50 ندارید.
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

آقابهرنگ خیلی توضیحات مناسب ودلسوزانه ای داشتید..فکرنکنم که دیگه بااین توضیحات جای هیچ شبهه ودل نگرانی ازبابت خرید کسی داشته باشه..
natsi
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: yamaha 400
کیبرد فعلی: -
محل اقامت: گوهردشت و تهران

پست خوانده نشده

با سلام
با عرض تشکر و ادب خدمت جناب بهرنگ عزیز
بنده میخواستم ببینم در مقایسه باPa 500 persian

در موارد مختلف شما کدوم رو مناسب تر میدونید؟
آیا کارکردن با 670 راحتتره یا 500 (برای کسی که در حال آموزش هست) ؟ صداهاو ریتمهای موجود برای 670 جواب کارها رو میده (با توجه به صداهای سمپل موجود در برابر صداهای اصلیه 500)
بنده قبلا هم برای انتخاب بینOr700

و 650 مزاحم شما شدم که بدلیل سفر امکان خرید نبود ، الان میخوام برای یکی از اقوام کیبوردی رو برای آموزش تهیه کنم<o:p></o:p>

خود من در موقع فعالیت تقریبا تمام انواع کیبورد رو داشتم که همیشه هم با یاماها راحتتر بودم و هم بهتر میشد ازشون کار گرفت که متاسفانه بدلیل شرایط کاری چندین ساله که از این دنیای زیبا و لذت بخش دور هستم (آخرین کیبوردم هم 800 بود که تازه اومده بود بازار) بنظر شخصیم هم 670 بدون بحث خیلی کیبورد خوبیه فقط بخاطر جابجاییه دکمه هاش نمیدونم تو راحتیه کاریش تاثیر منفی داره یا نه ، شما اگر لطف کنید و نظرتون رو بفرمایید ممنون میشم <o:p></o:p>
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

دوست عزیز سلام
بین pa500 و s670 هیچ شکی نیست که 670 بهتره . سخت افزار 500 ضعیفه نسبت به 670 . از نظر صداها و ریتما چون pa500 سمپلر نیست قطعا محدودیت دارید و همینطور اینکه فراوانی ریتم و صدا براش کمتر هست نسبت به 670 و اینکه محتوای 670 خیلی آپدیت تر از 500 هست و ریتم و صداها خیلی خیلی جدیدتر و زیباتر هستن در 670 . مورد دیگه اینکه 670 یو اس بی میخوره و 500 کارت sd که متاسفانه خرابی درگاه sd این کیبورد هم بالاست .
در مورد جابجایی دکمه ها هم باید عرض کنم که بنده خودم قبلا تایروس 3 داشتم و به تازگی 970 خریدم . جابجایی دکمه ها فقط تا 5 روز اول من رو سردرگم میکرد چون بهش عادت نداشتم ولی الان راحتم باهاش و مشکلی ندارم
موفق باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
natsi
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: yamaha 400
کیبرد فعلی: -
محل اقامت: گوهردشت و تهران

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:دوست عزیز سلام
بین pa500 و s670 هیچ شکی نیست که 670 بهتره . سخت افزار 500 ضعیفه نسبت به 670 . از نظر صداها و ریتما چون pa500 سمپلر نیست قطعا محدودیت دارید و همینطور اینکه فراوانی ریتم و صدا براش کمتر هست نسبت به 670 و اینکه محتوای 670 خیلی آپدیت تر از 500 هست و ریتم و صداها خیلی خیلی جدیدتر و زیباتر هستن در 670 . مورد دیگه اینکه 670 یو اس بی میخوره و 500 کارت sd که متاسفانه خرابی درگاه sd این کیبورد هم بالاست .
در مورد جابجایی دکمه ها هم باید عرض کنم که بنده خودم قبلا تایروس 3 داشتم و به تازگی 970 خریدم . جابجایی دکمه ها فقط تا 5 روز اول من رو سردرگم میکرد چون بهش عادت نداشتم ولی الان راحتم باهاش و مشکلی ندارم
موفق باشید

ممنونم از بزرگواریه جنابعالی

البته بنده عرض کردم منظورم از 500 مدل پرشین اون هست ، اگر بین 500 پرشین و 670 هم نظرتون رو بفرمایید سپاسگزارم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

natsi نوشته شده:با عرض تشکر و ادب خدمت جناب بهرنگ عزیز
بنده میخواستم ببینم در مقایسه باPa 500 persian
آیا کارکردن با 670 راحتتره یا 500 (برای کسی که در حال آموزش هست) ؟
درود.
سادگیِ کارکردن را نمیشه دقیق مقایسه کرد چون برای کسی که هر 2 مدل را در یک مرحله از تجربه شروع کند ، یادگیریِ هر دو تقریبا یکسان است ولی بر اساس یک تجربه که همه متعصبان کرگ و یاماها اون رو قبول دارند باید بگم منو ها و جزییات در سیستم عامل کیبوردهای کرگ خیلی پیچیده تر و بیشتر از یاماها است و برعکس در یاماها تاجای ممکن امکانت مهم بصورت فیزیکی روی پنل دم دست است و منو ها ساده تر و سطحی تر هستند.
دقیقا به همین علت میشه گفت شما S670 را راحت تر از Pa500 میتونید یادبگیرید.
natsi نوشته شده:صداهاو ریتمهای موجود برای 670 جواب کارها رو میده (با توجه به صداهای سمپل موجود در برابر صداهای اصلیه 500)
صداهای Pa500persian بصورت خیلی فاحش و واضح پایین تر از S670 هستند ولی در مورد صداهای ایرانی باید عرض کنم Pa500persian یکی از بهترین های جهان است که S670 اصلا صدای ایرانی ندارد. با این وجود سمپل همه چیز را در خود میبلعد و حل میکند. بخصوص که شما هیچ کدام از امکانات مدرن و امروزی که در S670 است را در PA500 و حتی PA800 نخواهید داشت.
آواتار کاربر
mirox12
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: pa500 pers
کارت صوتی: onboard
نرم افزار: fl8

پست خوانده نشده

مدلهای رنج متوسط یاماها کلاویه هایی نرمتر وباکیفیتتر نسبت به همتاهای کورگ دارند.تجربه دیگریکه داشتم اینبود که کلاویه های کورگ چسبندگی بیشترباانگشتان داشتند و قدرت مانور من نوعی رو وحدود میکردند.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات