Yamaha S970

میدرنج های سری S سمپل خور. S650-S750-S950-S670-S770-S970-S775-S975

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

Re: Yamaha S970

پست خوانده نشده

دوستان تعدادی دمو صوتی حدید از s970 گذاشتند که به تاپیک مربوطه منتقل شد. اینجـــــــا

Hormoz نوشته شده:صرفنظر از حواشی... (یاد گرفتم بدنبال بحث و یا اثبات موضوعی نباشم، حتی اگه حق با من باشه)
من که متوجه نشدم این چه ربطی به پاسخ من داشت به ابهامات شما درباره ووکال هارمونی S970...!
Hormoz نوشته شده:در خصوص میکروفون:
متاسفانه یاماها هیچ مدلی رو توصیه نکرد جز اینکه پیشنهاد کرد....
در جهت پاسخ به درخواست شما درباره راهنمای خرید میکروفون و رعایت نظم انجمن لینک بخش میکروفون را بهتون ارائه کردم اقای هرمز.

متاسفانه عکس و فیلمی هم که برای ما دمو نذاشتیدتصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

EHSAN-TAALE نوشته شده:یه [HIGHLIGHT=#92d050]خبر خوش[/HIGHLIGHT] هتون بدم، در این ارگ شما میتونید [HIGHLIGHT=#92d050]Audio Styles[/HIGHLIGHT] هم روی دستگاه رکورد کنید. پائین یه دونه براتون ضبط کردم.
تصویر
آرتور جان این خیلی مهشرهتصویر با s950 نمیشد ترک Audio ریتم رو بصورت Song یا wav رکورد کنیم. ولی حالا اگر S970 این کمبود رو برطرف کرده خیلی عالیه.
bluali

پست خوانده نشده

چند روز پیش رفتم و یک PSR-S970 خریدم تا با تایروس ۵ مقایسه کنم . در اولین فرست یک ویدئو از این مقایسه براتون تهیه میکنم. متاسفانه بر خلاف انتظارم فعلا پک های تایروس را نمیشودکامل لود کرد. تصویر های زیر نشان میدهد که اغلب درام کیت های تایروس قابل لود شدن به PSR-S970 نیست . و همینطور اغلب صداهای پک های PSR-S970 قابل لود شدن به تایروس ۵ نیستند. من دو تا پک را تست کردم BestOfEurope_S970, Mexican_S970 که براحتی در PSR-S970 لود شدند ولی در تایروس۵ نصب نشدند . البته میدانم که بزودی Yamaha این اشکالات را برطرف میکند. جالب اینکه پک گلچینPSR-A2000 بخوبی لود شد اگرچه هنگام تبدیل از yep به ppf درام کیت ها و صداهای کارخانه ای توسط نرم افزار YEM حذف شدند

https://www.dropbox.com/s/iy1rm6t989qujyt/b3a.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ma85qsb16qzkl9g/Amin.png?dl=0
https://www.dropbox.com/s/gk7qbkq22imcm ... n.png?dl=0
bluali

پست خوانده نشده

محدودیت ۱۴ مگابایتی درUser Drive Size برای ذخیره آدرس درام کیت ها و سایر اجزا مثل ریتم و registry در کیبورد PSR-s970 خیلی میتواند آزار دهنده باشد . من چندتا ست را انتخاب کردم و با وجودی که فقط ۲۰۰ مگا بایت سمپل داشت ولی User Drive Size به ۳۰ مگا بایت رسیده بود که نمیشد این مجموعه پک ها را به ارگ منتقل نمود . حتی وقتی که فقط سمپل ها (درام کیت ها و صداها )و ریتم های یک ست رو انتخاب کردم باز هم این درایو کوچولو پر شده بود و مجبور شدم بعضی از پک ها رو حذف کنم تا بشود یک پک برای ۹۷۰ درست کنم . من این مشکل رو بزودی با یاماها مطرح میکنم و امیدوارم برایش راه حلی پیدا کنند .
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

bluali نوشته شده:محدودیت ۱۴ مگابایتی درUser Drive Size
با تشکر از توضیح شما ولی اصلا مفهوم نیست.!
منظور شما از User Drive Size چیست؟
اگر منظور USER است که سمپل ها اصلا توی USER دستگاه نمیرند.
دقیقا در چه مرجله ای به شما error میده؟ و چه پیغامی میده؟
bluali

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
bluali نوشته شده:محدودیت ۱۴ مگابایتی درUser Drive Size
با تشکر از توضیح شما ولی اصلا مفهوم نیست.!
منظور شما از User Drive Size چیست؟
اگر منظور USER است که سمپل ها اصلا توی USER دستگاه نمیرند.
دقیقا در چه مرجله ای به شما error میده؟ و چه پیغامی میده؟
در لینک زیر پیغام خطا را ملاحظه کنید:
https://www.dropbox.com/s/yu4pwqwibz1ct ... e.png?dl=0

لطفآ دقت کنید من گفتم آدرس درام کیت ها نه خود سمپل ها. در tyros5 برای ذخیره این اجزا از قبیل ریتم ها , رجیستری , آدرس سمپل ها از هارد دیسک نصب شده در داخل کیبورد استفاده میشود. tyros5 یک دیرکتوری مخفی در داخل هارد دیسک برای این منظور میسازد.
اما در PSR-S970 هیچ هارد دیسکی وجود ندارد . به جای ان یک درایو کوچک (14 MB) در نظر گرفته شده که سریعا پر میشود.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

مرسی آقای بلوریان گرانقدر,,اطلاعاتتون همیشه ارزشمند و عالیه..تصویر در مورد یک پک چطوره عملکرد کیبورد ؟ مثلا یک پک ایرانی در تايروس3 دازیم اگر اون رو به تنهایی و بدون اضافه کردن پک دیگه ای و عینا روی 970 نصب کنیم غیر از اجرا نشدن پریست های درام کیت آیا مشکل دیگه ای پیش میاد یا خیر ؟
bluali

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:مرسی آقای بلوریان گرانقدر,,اطلاعاتتون همیشه ارزشمند و عالیه..تصویر در مورد یک پک چطوره عملکرد کیبورد ؟ مثلا یک پک ایرانی در تايروس3 دازیم اگر اون رو به تنهایی و بدون اضافه کردن پک دیگه ای و عینا روی 970 نصب کنیم غیر از اجرا نشدن پریست های درام کیت آیا مشکل دیگه ای پیش میاد یا خیر ؟

جناب فیروزفر بسیار از لطفی که دارین ممنونم. در مورد سوال شما بایدعرض کنم من هیچ مشکل دیگری ندیدم بجز همانی که قبلا اشاره کردم.یادم میاد اوایل خرید tyros ۵ همین مشکل لود نشدن درامکیت ها رو داشتیم . فکر میکنم بزودی Yamaha این مشکل رو حل میکنه .
صدای این دستگاه در اغلب موارد بسیار به Tyros5 نزدیک است. کیفیت بلندگوها خیلی عا لیه . بهتر از PSR-S950 است. بنظرم در کلاس خودش بسیار ارگ خوبی است و واقعا به قیمتش میارزد .
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

bluali نوشته شده:لطفا دقت کنید من گفتم آدرس درام کیت ها نه خود سمپل
بهتره شما دقت کنید که درام کیت در موضوع مورد بحث ما همون سمپل هست و بنده هم برای همین عرض کردم.
من مشکل شما رو روی S670 بررسی کردم. مورد جالبی بود که عنوان کردید.
مشکل شما و این قضیه بخاطر فایل های ریتم (sty) و هرچیزی غیر از سمپل های صدا و درام کیت است
ظاهرا در میدرنج ها محتویات متفرقه غیراز سمپل در فضای USER ذخیره میشوند..لذا اگر ریتم و فایل های متفرقه را جدا از پک استفاده کنید این مشکل براتون پیش نمیاد. یا اینکه فقط ریتمای مهم رو در پک بگنجانید.این محدودیت برای حجم ریتمها در مدل های a2000 و s750 هم کاملا تجربه شد. بخصوص برای پک های bm4 و bm5 که همه ریتمها در فایل پک جا نمیشدند و تعدادیشون جداگانه بهمراه پک تحویل داده میشدند.
در تایروس5 بخاطر استفاده از ظرفیت بالای هارد این مشکل وجود ندارد.
bluali

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
bluali نوشته شده:لطفا دقت کنید من گفتم آدرس درام کیت ها نه خود سمپل
بهتره شما دقت کنید که درام کیت در موضوع مورد بحث ما همون سمپل هست و بنده هم برای همین عرض کردم.
من مشکل شما رو روی S670 بررسی کردم. مورد جالبی بود که عنوان کردید.
مشکل شما و این قضیه بخاطر فایل های ریتم (sty) و هرچیزی غیر از سمپل های صدا و درام کیت است
ظاهرا در میدرنج ها محتویات متفرقه غیراز سمپل در فضای USER ذخیره میشوند که برای S970 حدود 6 تا 7 مگابایت است.لذا اگر ریتم و فایل های متفرقه را جدا از پک استفاده کنید این مشکل براتون پیش نمیاد. یا اینکه فقط ریتمای مهم رو در پک بگنجانید.این محدودیت برای حجم ریتمها در مدل های a2000 و s750 هم کاملا تجربه شد. بخصوص برای پک های bm4 و bm5 که همه ریتمها در فایل پک جا نمیشدند و تعدادیشون جداگانه بهمراه پک تحویل داده میشدند.
در تایروس5 بخاطر استفاده از ظرفیت بالای هارد این مشکل وجود ندارد.

اولا بین قرار دادن آدرس یک چیز با قراردادن فیزیکی آن تفاوت زیاد است. مثلا آدرس خانه شما را میشود در یک کاغذ کوچک گذاشت ولی اصل خانه شما به فضای بزرگی نیاز دارد. در S670 و S970 فضای کوچک USER برای قرار دادن فایل های ریتم (sty) و آدرس درام کیت ها (نه سمپل) و غیره استفاده میشود.
دوما بین S970 و کیبوردهای قبلی در این مورد تفاوت زیادی وجود دارد. S970 مثل تایروس۵ میتواند چندین پک را با هم لود کند. با لود شدن چندین پک آدرس LSB < صدا ها و درام کیت ها > (نه سمپلها) تغییر میکند برای همین با لود هر پک اضافی شما مجبورید همه چیزدیگر را به همرا آن لود کنید تا نرم افزار YEM بتواند آدرس درام کیت ها را از حالت پیشفرض LSB=0 به LSB=1,2,3,....,127 برای فایل های ریتم (sty) و غیره تبدیل کند.در غیر اینصورت پکهای دوم به بعد درست کار نمیکنند. بنابراین باید به فکر راه حل های دیگر بود. جالب اینست که در اولین ورژن نرم افزار YEM این تبدیلات بخوبی صورت نمیگرفت و راهی که من در انموقع برای تایروس۵ استفاده میکردم تغییر LSB ریتمها بصورت دستی توسط نرم افزارهای میدی بود. شاید اگر یاماها این مشکل را حل نکند تنها راه چاره همان روش بسیار وقت گیر تغییر LSB بصورت دستی باشد. که دراینصورت میتوان همه چیز غیر از سمپل را در داخل یک درایو USB گذاشت.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری S”

• اطلاعات