Yamaha S970

میدرنج های سری S سمپل خور. S650-S750-S950-S670-S770-S970-S775-S975

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

Re: Yamaha S970

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:همین الان هر دو دستگاه S950 و S970 جلوی من هستند. نظر شخصیِ من :
کلاوی های S970 هیچ تفاوتی نـدارند و تمام کلاوی های میدرنج های یاماها حداقل طی 8سال گذشته دقیقا یکی بوده اند. جالب است که دو استاد بزرگ یاماها آقای فخری و آقای طالع در مورد کلاوی های S970 نظراتی کاملا برعکس هم دارند.یکی میفرماید کلاوی بهتر شده و دیگری میگه بدتر شده. ولی من کاملا برام یکی هستند.
-
درمورد mp3 احسان جان شاید فرمت فایل های mp3 شما استاندارد نباشه چون در مورد mp3 حتی نرم افزارهای بزرگ هم گاهی اوقات پیغام خطا میدهند و البته من هرگز چنین موردی رو در s970 تا این لحظه نـداشتم.
-
در مورد توضیحات دیگه ات متشکرم و بیشتر بررسی میکنم.

اولا استاد خودتی و هفت جد و ابادت تصویر

دوما داداش گلم
سعید عزیز کیبورد رو با a2000 مقایسه کرده که من همون روز هم گفتم بخاطر شکل بدنه ی a2000 کلاوی ها بیش از حد صدا میدند و من خیلی وقت پیش که اومده بود گلایه کردم ازش
اما کلاوی 970 نسبت به 950 تفاوتش توی سرعت نوازندگی هست وگرنه توی جنس و رنگ که متاسفانه هنوز مثل کیبوردهای خیلی قدیمیش سفید نیستند شبیه به هم هستند.
فقط قدرت فنر توی 950 بیشتر از 970 هست و توی تریل زدن بهتر هست

البته دوستان من این رو هم بگم چون خیلی خیلی روش تجربه دارم و برای پیانوهای یاماها بارها امتحان کردم و نتیجش عالی بود
نمدی که زیر کلاویه ها هست رو میتونید از بیرون ببینید.اگه این رو عوض کنید فوق العاده صداش کم میشه
نمدهای خوب توی پیانو فروشی ها گیر میاد

و سوم اینکه داداش بهرنگ متاسفانه در مورد mp3 نظرت رو رد میکنم چون همون فایلهایی که 950 راحت تغییر میده رو 970 قبول نمیکنه
تعدادشون هم خیلی هست
امروز فیلم میگیرم
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
saeed_pa3x نوشته شده:ببین بهرنگ جان من با 950ئ اصلا کاری ندارم ولی وقتی دیدم یاماها برای اولین بار درام کیت سازیو روی خود کیبورد گذاشته
برای سومین بار است سعید جان. در تایروس3 و تایروس4 هم میتونید با خود کیبورد درام کیت رو بصورت کامل بچینید و تنظیم کنید. ولی سیستم drum setup از این بابت کاملا جدید است که با خود ریتم و در دل خود ریتم ذخیره میشه
saeed_pa3x نوشته شده:سیستم حذف صدای خواننده یا ترانسپوز کردن آهنگ مثل تایروس 5 خب اینا خیلی خوبه
این مورد هم در S950 بود که در S970 برای سومین بار است همچنان.
saeed_pa3x نوشته شده:1: تو بخش صداسازی و ادیت صدا آیا مثل کرگ هستش و یا اینکه تغییرات خوبی کرده؟
2: چندلایه صدارو میشه باهم ترکیب کرد؟
3:بعدش به منوی اصلی دستگاه که میریم چندتا صدا میشه داد؟3تا یا 2تا؟
صداسازی ارنجرهای یاماها همه ساده تر از کرگ است و منوها و قابلیت زیادی نـدارید ، اما صداهای یاماها را همه میدونند که در همون حد کرگ یا حتی مواردی بهتر از کرگ بوده و هست.چون شما در یاماها افکت های بیشتری نسبت به کرگ میتونید تزریق کنید و البته صداهای خام بسیار بهتری به نسبت کرگ دارید. در مقابل کرگ به شما چندین برابر امکانات بیشتری برای تولید صدا داده.
در S970 میتونید 8 المنت صدا را باهم ترکیب کنید و به یک فایل voice تبدیل کنید.
ولی همچون باقی میدرنج های یاماها فقط 2 پارت برای دست راست میتونید داشته باشید.

البته بهتره در مورد صداسازی اضافه کنم در S970 شما افکت های VCMرا دارید که در MOTIF و Tyros5 استفاده شده اند و با افکت های معمولی کیبورد تفاوت دارند.

قابل توجه دوستان باید بگم افکتهای 970 بــــــــــی نظیــــــــــــــــره

و مطمعن باشید صداهایی میشه باهاش ساخت که صداهای فلنجر کورگ برای همیشه فراموش خواهند شد
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

EHSAN-TAALE نوشته شده:سعید عزیز کیبورد رو با a2000 مقایسه کرده
بله احسان جان همونطور که گفتم کلاوی های A2000 نیز با S950 و S970 و S750 و S770 کاملا یکــی است و از 2 لحاظ تئوری و فیزیکی ، هردو دقیقا یکی هستند.
مهمترین مسئله نام این کلاوی ها است که از طرف سازنده یکی اعلام شده و اگر 1 هزارم درصد برای ماها تفاوت داره ، میشه همون تفاوت در احساس شخصی من و تو و سعید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
saeedfakhri
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio pt-80
کیبرد فعلی: psr-a3000
کارت صوتی: roland m16dx
میکروفون: alto
نرم افزار: adobe
موبایل: samsong j72016
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

سلام به جمع s970ها
احسان جان من تو درام ستاپ سمپل وارد کردم و با درام های جنرال هم کار کردم و ترکیب کردم ولی مشکل شما رو ندیدم در مورد mp3 هم فایل های زیادی که فرمت 128 و 320k هم پخش کردم باز هم این مشکل رو نداشتم
بهرنگ جان دیشب هم یکی از مشتری های قدیمیم اومد تو فروشگاهم یه کیبورد a2000اکباز دارم بهش گفتم بیا با کلاویه هر دو کیبورد بزن راستی این هم بگم طرف نوازنده حرفه ای نیست و 3سال هم هست که کیبورد نداره و هم نظر بود با من که کلاویه های s970 کمی بهتر هستش و جالبه بگم من حس می کنم کلاویه های این کیبورد کشیده تر هستن از a2000 و همین باعث بهتر شدن کلاویه هاش شده.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

من همین الان حدود 40 فایل mp3 توی فلش کپی کردم و روی S970 تند تند چک کردم ، فقط 2 تا از فایل ها با پیام "نات فرمت ساپورت" اجرا نشدند که با نرم افزار magix کانورتشون کردم مجددا به فرمت استاندارد mp3 و اجرا شدند.
در گزینه drum setup هم هنوز چنین چیزی که احسان عزیز فرمود ندیدم. بسیار راحت و دسته بندی شده و لذت بخش پرکاشن ها را از هرجای کیبورد ادغام میکنه و تنظیمات و کوک هم روشون پیاده میکنه. باید به گزینه هایی که برای هر کلاوی تنظیم میکنید دقت کنید.
-
* دو نکته خوب درباره S970 :
1 - سرعت لود سیستم عامل S970 به 30 ثانیه کاهش پیدا کرده نسبت به S950 با اینکه تعداد ریتم های Audio Style چند برابر شده.
2 - مهمتر اینکه زمان لود PACK در S970 تقریبا یک سومه S950 شده که من با یک پکِ 64مگابایتی چک کردم لذا مسلمه که در حجم های بالاتر خیلی مفید میتونه باشه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
shahram7
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: نداشتم
کیبرد فعلی: psr 630
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: سنندج

پست خوانده نشده

شاید سوال تکاری باشه اما مجبورم بپرسم آیا پکهایی که برای s950 ساخته شده روی این کیبرد جدید اجرا میشه؟
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

shahram7 نوشته شده:شاید سوال تکاری باشه اما مجبورم بپرسم آیا پکهایی که برای s950 ساخته شده روی این کیبرد جدید اجرا میشه؟

بله دوست عزیز اجرا میشن

البته من این کیبورد رو ندارم اما بر طبق مطالبی که از این کیبورد توی تاپیکها خوندم، کلیه پک هایی که بر روی A2000 و S750 و S950 اجرا میشن بر روی S970 اجرا میشن

و جالب اینجاست که بواسطه حجم بالای رم که 512 هست چند ست در کنار هم لود میشن و دیگر مشکل گلچین کردن وجود ندارد
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

دوستای عزیزم درباره MP3 مشکل حل شد
ورژن کیبورد 1.0.1 بود به 1.0.4 ارتقا دادم حل شد

درباره درام ستاپ هم داداش سعید و داداش بهرنگ من که نگفتم نمیشه سمپل چید یا مورد دیگه.خیلی عالیه تازه گفتم ریتمهای دستگاه رو هم میشه ادیت کرد

گفتم گاهی وقتها صدای درام کیت اکو داره و تکرار میشه در صورتی که هر سه افکت بسته و صفر هست
البته تا الان سه چهار بار بیشتر نشده که با یبار خارج شدن و باز وارد شدن درست میشد

درباره کلاویه ها هم با بهرنگ موافقم انقدر زیاد نیست این تغییر که بخوایم روش وقت بذاریم
اما واقعن درباره A2000 و S970 با سعید موافقم چون کاملن محسوس کلاویه ها فرق دارند.اصلن A2000 یجوریه که گفتم به نطر من بخاطر طراحیه بدنش هست
ommid
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

حال که بواسطه رم 512 کیبورد S970 دیگر مشکل گلچین کردن حل شده: ایا ایا میتوان بوسیله نرم افزار مربوطه ابتدا هر ریتمی را که میخواهیم گلچین کنیم و سپس که به صورت یک ست دلخواه در اومد بر روی کیبورد لود کنیم؟؟؟ یا اینکه :

تنها راه این است که ابتدا چند پک را بوسیله نرم افزار را با هم اداقام کنیم تا یک فایل ppi به دست اید و بعد از لود کردن فایل ppi، ریتم دلخواه را از میان سایر ریتمها انتخاب کنیم؟؟؟
shahram7
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: نداشتم
کیبرد فعلی: psr 630
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: سنندج

پست خوانده نشده

ommid نوشته شده:
shahram7 نوشته شده:شاید سوال تکاری باشه اما مجبورم بپرسم آیا پکهایی که برای s950 ساخته شده روی این کیبرد جدید اجرا میشه؟

بله دوست عزیز اجرا میشن

البته من این کیبورد رو ندارم اما بر طبق مطالبی که از این کیبورد توی تاپیکها خوندم، کلیه پک هایی که بر روی A2000 و S750 و S950 اجرا میشن بر روی S970 اجرا میشن

و جالب اینجاست که بواسطه حجم بالای رم که 512 هست چند ست در کنار هم لود میشن و دیگر مشکل گلچین کردن وجود ندارد

اما فکر نکنم چون فرمت پکها در اس 950 yep و در اس 970 yem
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری S”

• اطلاعات