مشاوره براي خريد كيبرد 1

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

ناصر خواجات
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: DERAM.PEREMER
کیبرد فعلی: YAMAHA--S970
کارت صوتی: FOCUSRITE
میکروفون: NT_1
نرم افزار: FL-STEDUE
موبایل: LG
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: مشاوره براي خريد كيبرد 1

پست خوانده نشده

با سلام

دوست عزیز در خرید S670اصلا شک نکن .
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: گیتار
کیبرد فعلی: ندارم

Re: راهنمای خریدکیبورد

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:صداهای Pa500persian بصورت خیلی فاحش و واضح پایین تر از S670 هستند ولی در مورد صداهای ایرانی باید عرض کنم Pa500persian یکی از بهترین های جهان است که S670 اصلا صدای ایرانی ندارد. با این وجود سمپل همه چیز را در خود میبلعد و حل میکند. بخصوص که شما هیچ کدام از امکانات مدرن و امروزی که در S670 است را در PA500 و حتی PA800 نخواهید داشت.
با عرض سلام خدمت همگی.و باتشکر از اقای بهرنگ از نظراتشون.در جواب اقای بهرنگ خواستم بگم که چطور میفرمایند 670 بهتر ازpa800 است.باوجود اینکه 670 کیبوردی میان رده است ولی pa800 کیبوردی با نسبتا سطح بالا محسوب میشود و670 با میان رده های کرگ باید مقایسه شود.باتشکر
natsi
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: yamaha 400
کیبرد فعلی: -
محل اقامت: گوهردشت و تهران

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
natsi نوشته شده:صداهاو ریتمهای موجود برای 670 جواب کارها رو میده (با توجه به صداهای سمپل موجود در برابر صداهای اصلیه 500)
صداهای Pa500persian بصورت خیلی فاحش و واضح پایین تر از S670 هستند ولی در مورد صداهای ایرانی باید عرض کنم Pa500persian یکی از بهترین های جهان است که S670 اصلا صدای ایرانی ندارد. با این وجود سمپل همه چیز را در خود میبلعد و حل میکند. بخصوص که شما هیچ کدام از امکانات مدرن و امروزی که در S670 است را در PA500 و حتی PA800 نخواهید داشت.

با تشکر مجدد از حوصله و دقت شما

تاکید بنده دقیقا همین نکته است ، صداهای سمپل موجود برای 670 میتونن کار کاربر رو راه بندازن ؟ بلحاظ تنوع و کیفیت برای کابر کفایت میکنن

موفق باشید
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

alimk نوشته شده:با عرض سلام خدمت همگی.و باتشکر از اقای بهرنگ از نظراتشون.در جواب اقای بهرنگ خواستم بگم که چطور میفرمایند 670 بهتر ازpa800 است.باوجود اینکه 670 کیبوردی میان رده است ولی pa800 کیبوردی با نسبتا سطح بالا محسوب میشود و670 با میان رده های کرگ باید مقایسه شود.باتشکر
با تشکر از توجه شما. بسیار سوال خوبی کردید! اگر به جمله بنده بیشتر دقت کنید اصلا گفته نشده S670 از Pa800 بهتر است چون این یک جمله کلی است. بنده همونطور که در پست موجود هست عرض کردم Pa800 هیچ کدام از امکانات مدرن S670 را نـدارد و دقیقا هم همینطور است.
behrang نوشته شده:[HIGHLIGHT=#ffffff]بخصوص که شما هیچ کدام از امکانات مدرن و امروزی که در S670 است را در PA500 و حتی PA800 نخواهید داشت.[/HIGHLIGHT]

سیستم audio link در اجرای شما به واقع جادو میکند و همان چیزی است که سالهای سال در intro ریتم های pa50 و pa80 و pa800 کپی میشد توسط ریتمساز. حالا شما خودتون میتونید خیلی ساده 16گیگابایت audio از هر اهنگ و افکتی که دوست دارید ببرید و بذارید توی مولتی پد.
این مورد را pa800 ندارد.
شما اگر رم سمپل s670 را تاحد نهایت هم پر کنید ، هر زمانی آن را روشن کنید بدونِ ثانیه ای لود کردن سمپل ها را داخل دستگاه دارید.
ولی pa800 هربار مدت زیادی سمپل ها را لود میکند.
ولوم های Live Control که هر کدام جداگانه ده ها کار و کنترل بخش های مختلف را انجام میدهند و یا همچون DJ میتونیدبا موزیک بازی کنید(یعنی میتونید چیزی نـنوازید حتی) در کنار ریتم های DJ

این موارد را pa800 ندارد.
مهم تر از همه صداها و ریتم های مدرن نسل جدید داخل s670 است
که pa800 این صداها را ندارد چون تولیدش قدیمی است
سیستم محبوب و پر اسم و آوازه ی drum setup که میتونید داخل ریتمسازی برای ریتم درام کیت را بصورت زنده آزمایش کنید و کوک کنید و بچینید.
البته pa800 درام کیت سازی را به همون شکل قدیمی و بیرون ریتم سازی را دارد.

این به این معنا نیست که s670 بهتر از pa800 است چون رنج و کلاس pa800 در حد s670 نیست. ولی مواردی را که عنوان کردم بهرحال نه pa800 دارد ، نه حتی Tyros3 و pa2x
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
alimk
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: گیتار
کیبرد فعلی: ندارم

پست خوانده نشده

ممنونم اقای بهرنگ از توضیحاتی که فرمودید.نظری که دارم اینکه تمام گفتگوهای انجمن رو کپی در تلگرام کنید.تا از نظرات شما و دوستان دیگر استفاده راحت تر کنیم.مثلا اگر الان کامنت جدید در سایت, شما یا بقیه بگذارید راحت متوجه کامنت جدید در هر بخش میشویم
momikorg
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: YAMAHA PSR-520
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-630

پست خوانده نشده

یک دستگاه کیبورد یاماها مدل 630 پیدا کردم که 250 تومن میده، و میگه فقط یکی از باندهاش قطع و وصل میشه،
می خواستم برای خریدش با شما مشورت کنم و آیا مثل مدل های 520 قابلیت تست مد داره و اگه داره چطور میشه واردش شد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

momikorg نوشته شده:یک دستگاه کیبورد یاماها مدل 630 پیدا کردم که 250 تومن میده، و میگه فقط یکی از باندهاش قطع و وصل میشه،
می خواستم برای خریدش با شما مشورت کنم و آیا مثل مدل های 520 قابلیت تست مد داره و اگه داره چطور میشه واردش شد
برای خریدن همچین کیبورد قدیمی که چنین خرابی هایی روهم داره و تازه این ظاهر اون است بهتر است که یک کارشناس باتجربه کیبورد بطور حضوری دستگاه رو براتون بررسی کنه.هرچند قیمتش کم باشه.
بهرحال 250تومن ممکنه باعث بشه 100 تومن دیگه هم روی دستتون خرج بذاره یا حتی کلا این 250 تومن بطور کامل از بین بره.
یک 630 تمیز و سالم رو میشه بین 400 تا 800 تومن خرید. بنظر من این دستگاهی که میفرمایید فقط در صورت تایید یک کارشناس باتجربشه ارزش خرید دارد.
behzad.hendabadi
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: یاماها ۷۳۰ psr
کیبرد فعلی: fantom g8/s770
کارت صوتی: Focusritei2
نرم افزار: Audacity- adobe audition
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

با درود به شما خوبان
بنده ۱۱۰۰۰۰۰۰ تومان پول دارم و میخوام یک ورک استیشن یا سینت خوب بگیرم
در مرحله اول برای تنظیم و آهنگسازی ازش استفاده میکنم و در مرحله دوم برای اجرای زنده توی کنسرت
با آقای سرمد مشورت کردم و گفتند فانتوم fa08
اما به نظرم قیمتی که شرکت رولند روی این دستگاه گظاشته با قیمت جهانی اون نمیخونه
۱۸۰۰ دلار که در ایران بین ۸۷۰۰۰۰۰ تا ۹۴۰۰۰۰۰ تومان بفروش میرسه
احتمالاً آخرش به این نتیجه برسم که فانتوم g8 خودمو برم پس بگیرم
پیشا پیش از نظرات شما خوبان متشکرم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

behzad.hendabadi نوشته شده:بنده ۱۱۰۰۰۰۰۰ تومان پول دارم و میخوام یک ورک استیشن یا سینت خوب بگیرم
در مرحله اول برای تنظیم و آهنگسازی ازش استفاده میکنم و در مرحله دوم برای اجرای زنده توی کنسرت
با آقای سرمد مشورت کردم و گفتند فانتوم fa08
اما به نظرم قیمتی که شرکت رولند روی این دستگاه گظاشته با قیمت جهانی اون نمیخونه
۱۸۰۰ دلار که در ایران بین ۸۷۰۰۰۰۰ تا ۹۴۰۰۰۰۰ تومان بفروش میرسه
احتمالاً آخرش به این نتیجه برسم که فانتوم g8 خودمو برم پس بگیرم
پیشا پیش از نظرات شما خوبان متشکرم
فانتوم جی مهشره.
ای کاش موتیف با قیمت مناسب توی ایران بود که اون هم یک گزینه فوق العاده است.
اگر سمپل براتون مهم نیست برای سینت ، مدل Mox8هم قیمت مناسبی داره با 88کلاوی هامر
MOHAMMAD.63
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: KORG pa50
محل اقامت: سمنان

پست خوانده نشده

برای اجراهای زنده 88 کلاویه زیاد به دردت نمیخوره بهزاد جان. سعی کن از سینهای 76 کلاویه ای استفاده کنی. هامر اکشن (88 کلاویه ای) بیشتر برای اجرای قطعات پیانو استفاده میشه و برای نواختن آهنگهای سرعتی سرعت دستت و میگیره. الان هم که اکثر سالن های اجرا پیانو دارن و احتیاج به سینت 88 کلاویه ای نیست.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات