Pa4x ORIENTAL

ارنجرهای سطح حرفه ای Pa - از Pa1x تا Pa5x
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

Re: Pa4x ORIENTAL

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:واقعا افتضاحه 13 میلیون پول بی زبون رو بخوای بدی به این ساز، به خدا قسم بعد فروش A2000 خودم قصد داشتم pa900 بخرم! بعدش چند روزی pa3x دوستم دستم اومد موقعی که با صداها و ریتم های فابریکش کار کردم باورم نمیشد که 9.5 میلیون پول این سازو داده ریتم و صداهاش دقیقا با pa500 پرشین یکی بود به جز چند تایی تصویر

خلاصه توفیقی شد که دوباره بیام تو فکر یاماها تصویر

من هم توي اين مورد كه آيا كلا ارنجرهايي كه جديد توليد مي شه آيا صداها فابريكش تفاوتي با مدل پايينتر مي كنه يه جواب درست و حسابي نگرفتم چون اين مورد رو قبلا از دوستام سوال كردم ولي پاسخ درستي نگرفتم كه مثلا صداي گرند پيانو در pa50 و در pa4x يك كيفيت رو دارند يا مثلا اين صدا در ا1000 و تايروس 5 يكي هست يا نه و صداها به مراتب بهتر و و باكيفيتر شده

البته اگر در مدل هاي جديد ياماها كمي كيفيت كلاويه رو بالاتر مي بردند محشر مي شود چون كلاويه ها خيلي مهم هستند حالا نه در حد تايروس ولي مي تونستند در حد pa900 كلاويه بزنند
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

pa900 نوشته شده:
mohammad.s نوشته شده:واقعا افتضاحه 13 میلیون پول بی زبون رو بخوای بدی به این ساز، به خدا قسم بعد فروش A2000 خودم قصد داشتم pa900 بخرم! بعدش چند روزی pa3x دوستم دستم اومد موقعی که با صداها و ریتم های فابریکش کار کردم باورم نمیشد که 9.5 میلیون پول این سازو داده ریتم و صداهاش دقیقا با pa500 پرشین یکی بود به جز چند تایی تصویر

خلاصه توفیقی شد که دوباره بیام تو فکر یاماها تصویر

من هم توي اين مورد كه آيا كلا ارنجرهايي كه جديد توليد مي شه آيا صداها فابريكش تفاوتي با مدل پايينتر مي كنه يه جواب درست و حسابي نگرفتم چون اين مورد رو قبلا از دوستام سوال كردم ولي پاسخ درستي نگرفتم كه مثلا صداي گرند پيانو در pa50 و در pa4x يك كيفيت رو دارند يا مثلا اين صدا در ا1000 و تايروس 5 يكي هست يا نه و صداها به مراتب بهتر و و باكيفيتر شده

البته اگر در مدل هاي جديد ياماها كمي كيفيت كلاويه رو بالاتر مي بردند محشر مي شود چون كلاويه ها خيلي مهم هستند حالا نه در حد تايروس ولي مي تونستند در حد pa900 كلاويه بزنند

من یه میدی کنترلر M-audio خریدم به عبارتی 560 تومن کلاویه نیمه سنگین پیانویی هستش واقعا محشره، این از کلاویه یعنی هر موقع پیانو خواستم کار کنم یا کلاویه میدرنج دلمو زد میشینم پای اون

ضمن اینکه کلاویه هاش مشکلی نداره به نظرم مخصوص نواختن کیبورد تعبیه شده انقدر چیزای خوب داره که کلاویه توش گم میشه تصویر

ولی بین خودمون باشه واقعا ریتم و صداهای pa3x رو که شنیدم از خود بی خود شدم تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: كرج

پست خوانده نشده

اين دمو ها تمامش همون ريتم و صداي شركت سپيد موج هست كه با280 تومان ميشه خريد رو رم ميكرو اس دي
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

Re: ارنجر جديد pa4x اين بار اورينتال

پست خوانده نشده

["]
STUDIO SIMA نوشته شده: از فردا همه ریتمسازها و وارد کننده ها بیایند روی کاسیو تمرکز کنند و شرکت تولید کننده هم یک محصول در خور توجه تولید کنه ببینید اون محصول چه جوری پیشرفت می کنه . با تشکر

راستش من با نظر شما مواtr نیستم..در ایران خیلی محصولات بودند و هنوز هم هستن اما وقتی یه سری مشکلات دارن هیچوقت برنامه سازها نمیان روش انرزی و وقت بذران
مثلا همین کاسیو الان چند ساله که مدل اورینتال رو روانه بازار کرده اما بخاطر خیلی مشکلات کسی پروگرام و برنامه ای براش نساخته و اینقدر از نظر صدا ضعیفه که به نظر برخی از کارشناس های سایت خودمون در حد A-300 هم صدای اورینتال نداره
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

پست خوانده نشده

korgpa4x نوشته شده:اين دمو ها تمامش همون ريتم و صداي شركت سپيد موج هست كه با280 تومان ميشه خريد رو رم ميكرو اس دي

درسته اگر جزء ريتم هاي فابريكش باشه و از رم 400 مگي استفاده نكرده باشه خوبه چون ست سپيده موج خودش 100 مگ رو اشغال مي كنه
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

یعنی انقدر توی کرگ 100 مگابایت بیشتر خبر خوبیه؟که هر جا میخونم نوشتن خیلی خوبه 100 مگابایت حجم رم اشغال نمیشه تصویر

خداییش با این سیستم کمپرس کرگ که صدا رو بی کیفیت میکنه و حجمشو کم میکنه دیگه چرا انقدر نگران حجم رم هستن؟ به خدا بهترین برنامه حجمی که بخواد نهایت 256 مگابایته!!
من خودم برنامه بسازم با یاماها نهایت نهایتش 128 مگابایتشو بتونم پر کنم

من به نظرم کسی که بخواد استفاده کنه از ساز با همون pa800 هم میترکونه الان همه دوس دارن بهترین امکانات رو داشته باشن در صورتی که از نصفشون هم نمیتونن استفاده کنن! من خودم اگه yamaha a2000 سمپل لایه ای میگرفت اصلا نمیفروختمش
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
ابتدا به نوشته آقای mohammad.s دقت فرمایید:"ولی بین خودمون باشه واقعا ریتم و صداهای pa3x رو که شنیدم از خود بی خود شدم"

این چیو می رسونه(البته اگر اشتباه برداشت نکرده باشم و مزاح نکرده باشد)صداهای خام کارخانه ای با مدلهای قبلی خود آنچنان فرقی نمی کند ولی وقتی پک کامل و پخته ای روی این مدلها نصب گردد کیبرد متحول میگردد ؛ و نتیجه گیری نهایی و پافشاری بنده به این هست که ابتدا کیبوردیست باید نوازنده باشد تا با حداقل امکانات هم بتواند کار قابل قبولی ارائه دهد. و در ثانی ؛حال که کیبوردهای بروزی در دسترس داریم ریتم و صدا و سمپل نصب شده حرف اول و آخر را میزنه و بس.....
برای بی ربط نبودن به مبحث هم عرض نمایم که ,فکر نکنم شرکت کرگ این مدل کیبرد را به عنوان یک مدل و محصول جدید ارائه داده باشد.چون شماره مدل که همان pa4x هستش فقط یک ورژن ارتقاء یافته محسوب میشه.با تشکر
آواتار کاربر
ilia_nazemi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: yamaha psr8000
کیبرد فعلی: yamaha s950
موبایل: iphone6
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: تهران_پاسداران
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان عزیز کاش به جای تعصب روی برند یاماها یا کرگ بیایم واقعاً نظر واقعیمون رو بدیم .
من خودم S950 دارم ولی با PA3X زیاد ساز زدم .
خداییش صداهای کرگ دست کمی از یاماها نداره .
اینکه بعضی ها نظر میدن که کرگ اصلاً به درد نمیخوره فکر میکنم یکم احساسی نظر میدن .
کلا یکسری از صدا هارو من تو یاماها بیشتر میپسندم و دلیل اینکه ساز خودم یاماها هست همینه ولی کرگ هم صداهای بسیار زیبا و با کیفیتی داره .
این موضوع شاید بیشتر سلیقه ای باشه و به سبک نواختن شما .
به خدا خود این شرکتها چه تو ایران چه خارج از ایران با هم همکاری های گسترده دارن و ریتم و صداهاشون رو بعضاً با همکاری هم میسازن .

اما امکانات بسیار زیاد در کنار قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالای کیبوردهای سری جدید یاماها قطعاً نظر خیلی از مصرف کننده ها رو جلب میکنه .
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

ilia_nazemi نوشته شده:دوستان عزیز کاش به جای تعصب روی برند یاماها یا کرگ بیایم واقعاً نظر واقعیمون رو بدیم .
من خودم S950 دارم ولی با PA3X زیاد ساز زدم .
خداییش صداهای کرگ دست کمی از یاماها نداره .
اینکه بعضی ها نظر میدن که کرگ اصلاً به درد نمیخوره فکر میکنم یکم احساسی نظر میدن .
کلا یکسری از صدا هارو من تو یاماها بیشتر میپسندم و دلیل اینکه ساز خودم یاماها هست همینه ولی کرگ هم صداهای بسیار زیبا و با کیفیتی داره .
این موضوع شاید بیشتر سلیقه ای باشه و به سبک نواختن شما .
به خدا خود این شرکتها چه تو ایران چه خارج از ایران با هم همکاری های گسترده دارن و ریتم و صداهاشون رو بعضاً با همکاری هم میسازن .

اما امکانات بسیار زیاد در کنار قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالای کیبوردهای سری جدید یاماها قطعاً نظر خیلی از مصرف کننده ها رو جلب میکنه .

اصل صحبت من این بود از pa500 تا pa3x صداها و ریتم ها تقریبا ثابت مونده به جز مواردی خاص! و اینکه از 600 تا 3X همشون یه صدا میدن و یه جور سمپل رو ساپورت میکنن به نظرم دیوونگیه پول دادن به 3x همون 600 کار راه میندازه!!

ولی شما توی یاماها نگاه کنید صداها و ریتم های s950 با تایروس 5 خیلی تفاوت داره اینجا قیمت که بالا رفته کیفیت هم به مراتب بالا رفته

همش یه صدای ویالون داره که به یاماها میچربه تصویر بقیه صداهاشو دیدم تازه قدر ساز خودمو دونستم! به جز سینت های قوی که توی یوزر ساخته شده ولی صداهای فابریک برای من جذاببیتی نداره

البته یه چیزی رو اضافه کنم واسه مجلس اکثر صداهایی که استفاده میشه سمپلی هستش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

نظرات همه دوستان واقعا جالب هستند ولی متاسفانه بحث تا حد زیادی به حاشیه رفته .بیشتر راجب این ورژن جدید مطلب بذارید و دمو ها و این حرکت کرگ.

اینجا نظر اقای علیرضا (korgpa4x) برای من جالب بود که نوشته اند "بیشتر این صداها داخل ست قفل شده شرکت سپید موج موجود هست".
از نظر من تمام قضیه فقط همون جبران 100 مگابایت بیشتر است با داشتن این صداها روی Preset که شرکت کرگ بخاطر حجم بسیار کم سمپلش در pa4x با کلی انتقاد توی فضای مجازی مواجه شده.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری حرفه ای”

• اطلاعات