مشاوره براي خريد كيبرد 1

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: PSR 640
کیبرد فعلی: PSR A2000
میکروفون: صدام مناسب نیست
موبایل: Apple Iphone 5s
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: آبادان
تماس:

Re: مشاوره براي خريد كيبرد 1

پست خوانده نشده

STUDIO SIMA نوشته شده:
alishop نوشته شده:سلام خوبین بچه ها.اقا من احتمالا تا یمدت دیگه بخوام کیبردمو عوض کنم.
نظر خودم 2 ایکس بود.چون هم کلاویا خوبی داره هم ولوم کشویی ک من الان واقعا خیلیییییییی نیاز دارم و ندارمشون.
ولی بچه ها بهم 3 ایکس ال ای رو پیشنهاد دادن.

میخواستم بدونم نظر شما چیه?

با سلام
کوچ از یاماها به کرگ؟!....( اگر چه این کار را 80 درصد کیبوردیستها در سالهای نه چندان دور انجام دادند) علت این امر چیه علی آقا؟.

از کیفیت و نوع کلاویه ها که فاکتور بگیریم:

PSR-S970 یا PSR-A3000 جوابگوی کارت نیست ( با توجه به حجم رم سمپل و امکانات بروز این دو کیبرد و قیمت مناسب آن)

لطفا نظر واقعی و علت تغییر برند را بدون سانسور بیان بفرمایید.با تشکر

اره دیگه اگر بار گران بودیمو رفتیم اگر نامهربان بودیم هنوز هستیم کم کم داریم میریم
والا s970 ک کیبرد معرکه ایه با امکاناتی ک داره.
دلیلم هم ی تنوعه هم اینکه ترجیح میدم اینبار سازی دستم باشه ک بتونم راحت تر کار گلچین و اینچیزارو انجام بدم.البته 970 همزمان چند پک رو میخونه ولی سمت ما یاماها جا نیفتاده.من عاشق صداهای یاماها هستم ولی خب من دارم واسه بقیه میزنم باید اوناهم خوششون بیاد.خلاصه صرایط جوری شده ک مجبورم کاری ک نمیخوامو بکنم.
ادوهزار ولوم تنظیم صداهم نداره.من صداهام تو کیبرد کاملا تنظیمه اما ب میکسر ک وصل میکنم ی صدا بالاس ی صدا پایین اصا درست نیست.خلاصه اذیتم میکنه واسه اجرا.
یسری کاراهم دارم انجام میدم ک ترجیح میدم جدا از امکانات ساز یمقدار ظاهر سازمم بهتر باشه و پرستیژ کاری بهتر بشه.(عقل خیلیا ب چششونه.مخصوصا سمت من)وگر ن میتونستم راحت 900 کرگ بگیرم ولی خوشم نمیاد ازش.
حالا موندم بین 2 مدلی ک گفتم.
اگر میشه منطقی راهنماییم کنید
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
با این نظر شما موافقم که تنوع ریتم در کرگ بیشتر وجود داره ( از لحاظ کمیت ) و علتش هم اینه که تعداد ریتمساز برند کرگ بسیار هست ولی ریتمساز در برند یاماها به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسه یا حداقل بنده نمی شناسم و در نت فعالیت ندارند.بنده به این نتیجه رسیدم که در برند یاماها اگر خودت به نوعی با ریتمسازی آشنایی داری میتونی حرفی برای گفتن داشته باشی ( همانگونه که اکثریت دوستان عضو در این سایت همه برای خودشون استاد هستند و از پس احتیاجات خودشون بر میایند) در غیر این صورت .............؟! مثل بنده همیشه باید به دنبال احتیاجاتت بدوی ( راه بری از قافله عقب می مونی ) یا اینقدر پولدار باشی که پک تخصصی درخواست کنی که آن هم چون توسط یکنفر ساخته میشه به دلیل وجود سلیقه های متفاوت خواه یا ناخواه ایده آل 100% نمی شه.(این مورد را بنده به نحوی امتحان کردم و پسند منطقه نبوده )

اگر میخواهی کیفیت و تنوع ریتم و به نوعی پرستیژ را با قیمت معقول همه با هم در برند کرگ داشته باشی ؛ pa3x بگیر ( اگر درخواست مشتری برات مهمه که اصل و اساس بیزینس هستpa3x و اگر نظر و سلیقه خودت را در اجرحیت قرار می دهی هر چه دلت میخواهد بگیر ) . در خرید pa3x شک نکن و پشیمون نمی شوی زیر این مدل برات پشیمونی محض میاره .یکبار پول بده و برای مدتها با خیال راحت نوازندگی کن همراه با ساپورت ریتم.pa4x هم برای مایه دارها و کسایی که برای یک مجلس زیر 3 میلیون نمی روند خوبه ولی اکثریت pa3x دارند.
البته این نظر شخصی بنده در برند کرگ هست ولی در برند یاماها که شما خودتون پیشکسوت هستید.
آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

پست خوانده نشده

با اين توضيحاتي كه داديد 3 ايكس گزينه خوبي هست ولي اگر پول برات مهم نيست 4 ايكس بگيريد چون شركت كرگ براي اين كيبورد ساپورت مجاني و ريتم مجاني داره و باتوضيحاتي كه در گردهمايي كه اخيرا در تهران برگزارشد قرار ريتم هاي درخواستي خريداران به مرور به اين كيبورد اضافه بشه كه يكي از نقاط قوت كاربران خواهد بود
اين هم گوشه اي از همايش كرگ در مورد 4 ايكس كه توي سايت آپارات هست
http://www.aparat.com/v/ax5e7
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

ممنونم از توضیحات دوستان
در مورد ریتمهای کرگ درسته که فراوانیش زیاده نسبت به یاماها . ولی همونطور که خودتون میدونید خیلیهاش تکراری و بی کیفیت هستن . اونهایی هم که اصولی کار شدن قیمتشون بالاست و قفل دارن . که کلی بابت همین قفل هزینه شده .
آقای علی شاپوری هم دوس دارن تنوع باشه براشون که دارن کرگ میخرن وگرنه مردم که با pa50 هم راضی هستن تو جشنها . نظر من هم با جناب studio sima یکی هست . Pa3x کیبورد بسیار خوبیه . منتهی علی آقا نمیخوان حدود 9 میلیون برای pa3x هزینه کنند . با قیمت 6 تا 6500 هم دوتا انتخاب که ظاهر خوبی داشته باشه هم بیشتر ندارن . یکی pa2x با بدنه و کلاویه و قطعات با کیفیت و نرم افزار قدیمی با سرعت پایین . و دومی هم pa3x le با قطعات کم کیفیت تر و نرم افزار به روز و سریعتر . من خودم شخصا pa3x le رو می پسندم چون ریتمساز هستم و سرعت منوها لود شدنها مهمه تو ریتم ساختن. ولی اگر کسی یه ست مشخص داشته باشه و فقط همون رو استفاده کنه دیگه سرعت لود شدن خیلی براش مهم نیست . اون ولوم های اسلایدر رو هم le نداره . مورد دیگه ای هم که هست pa2x یک مقدار قدیمی شده و هم اینکه نسبت به 800 و 3x بد خرید و فروش میشه . اینها رو باید مد نظر داشته باشن .
نظر من بیشتر روی pa3x le هست . دیگه اختیار با خودشونه
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: PSR 640
کیبرد فعلی: PSR A2000
میکروفون: صدام مناسب نیست
موبایل: Apple Iphone 5s
محل اقامت: آبادان
تماس:

پست خوانده نشده

مرسی بابت نظر همه دوستان.تصویر
والا من خودمم بدم نمیاد pa3x بگیرم مخصوصا 5 اگتاو ک حملو نقلشم راحت باشه ولی حدود 2 تا 2.5 ملیون پول کم میارم.تازه 3 ملیون از اون مبلغیم ک.دارم رو ماهی 300 باید قسط بدم تصویرتصویرتصویر
مصطفی جان من ریتمساز نیستم و استفاده کننده هستم.پس سرعت لود زیاد بکارم نمیاد.فقط یمقدار زمان گلچین کردن ممکنه اذیت بشم.
ولی فکر نمیکنم 2xاونقدرا قدیمی بشه که تا 2 3 سال دیگه هم حواب کارمو نده.والا چی بگم.اخه کیفیت 2 ایکس و کلاویاس و ولوم هاش بنظرم وسوسه انگیز تره تا نرم افزار 3 ایکس ال ای.
آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

پست خوانده نشده

alishop نوشته شده:مرسی بابت نظر همه دوستان.تصویر
والا من خودمم بدم نمیاد pa3x بگیرم مخصوصا 5 اگتاو ک حملو نقلشم راحت باشه ولی حدود 2 تا 2.5 ملیون پول کم میارم.تازه 3 ملیون از اون مبلغیم ک.دارم رو ماهی 300 باید قسط بدم تصویرتصویرتصویر
مصطفی جان من ریتمساز نیستم و استفاده کننده هستم.پس سرعت لود زیاد بکارم نمیاد.فقط یمقدار زمان گلچین کردن ممکنه اذیت بشم.
ولی فکر نمیکنم 2xاونقدرا قدیمی بشه که تا 2 3 سال دیگه هم حواب کارمو نده.والا چی بگم.اخه کیفیت 2 ایکس و کلاویاس و ولوم هاش بنظرم وسوسه انگیز تره تا نرم افزار 3 ایکس ال ای.

وقتي ستهاي جديد و با كيفيت براي 3 ايكس يا 900 بياد و نتوني اونها رو لود كني اون موقع حالت گرفته مي شه و هم اينكه شما با داشتند دو يوزر محدوديت خواهي داشت چون 900 به بالا چهار يوزر براي ذخيره داره
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
مثل اینکه شما برای خرید PA2X تصمیم قطعی گرفته اید( تصمیم برای کبـــــــری 11 تصویر).ولی شرایط شما مثل کسی هست که بین PSR-A2000 و PSR-A3000 گیر کرده باشد.
علی آقا پس با این شرایط بهترین کار اینه که ابتدا از دوستانی که PA2X دارند مشورت تخصصی بگیری و از نزدیک با این کیبرد کار کنی حتی بتونی به امانت چند روز کیبرد را قرض بگیری و باهاش کار کنی با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان نزدیک هست اکثر نوازنده ها از کیبوردشون استفاده نمی کنند و این بهترین زمان برای شما هست.صبر کن و با تحقیق کامل اقدام به خرید کن .
ولی بنده باز هم عرض می کنم یک سیستم به روز ولو اینکه قدری هم ضعیف باشه بهتر از یک سیستم قوی ولی با سیستم عامل قدیمی هست .در الکترونیک این قانون تقریبا همه جا حکم فرماست شما که ماشاا... در مورد تلفن همراه استاد هستی و به این مسئله کاملا مسلط هستید.بنده نظرم در برند کرگ همچنان PA3X هست ولی مسئله اقتصادی هم خیلی مهمه.پس سلیقه را بزار کنار و منطقی انتخاب کن شاید PA900 هم جوابگوی کارت باشه چون مردم ریتم صدا می خواهند نه کلاویه حرفه ای و شکل و شمایل با ابهت ؛ چه بسا نوازندهایی را دیده ام که هنوز با PA80 و PA50 غوغا به پا می کنند هر چند که خودشون به دلیل امکانات کم کیبورد اذیت می شوند .با تشکر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

با تشکر از توضیحات خوب همه دوستان خدمت اقا علی عرض کنم که من تمایلات شما رو خوندم.
نظر من اول Pa3x است و سپس pa3-LE و با خریدن Pa2x مخالف هستم برات همچون اکثر دوستان. گرچه گزینه "ظاهر" در مورد Pa2x بهتر از Pa3x پنج اکتاو است ولی گزینه های دیگر برای pa3x پنج اکتاو همه بهتر به نیازهای تو میخوره.
ولی علی جان دوست دارم کرگ رو هم مدتی تجربه کنی تا متوجه ی این اشتباه و شایعه ی محض بشی که دهن به دهن رایج شده. دوستان و مشتری های بسیار زیادی این امر را به اطمینان اذعان کردند که ریتم ها و سمپل های کرگ اکثرا تکراری و کپی هستند. شاید روزهای اول برات جدید و جذاب باشه چون انسان کلا تنوع پسند هست ولی بسرعت متوجه این امر میشی.البته غیر از تنوع ریتم های محلی و سنتیِ هر منطقه که در کرگ بیشتر است ، در مورد ریتم های عمومیِ ایرانی شما در کرگ فقط با قیمت های بسیار بالا میتونی یک ست خوب و تمیز پیدا کنی. ست های خوب در کرگ هم واقعا انگشت شمار هستند و بین 500هزار تا 2 میلیون تومن قیمت دارند ویا قفل هستند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

با سلام خدمت اساتید وشما دوست عزیز
من بیش از یک سال pa3 x داشتم و با pa2 هم مدت ها کار کردم به نظر بنده اصلا دور pa2 رو خط بکش خیلی قدیمی شده و شده با قرض هم یه pa3 خریداری کنید !
در مورد ریتم و صدا هم بگم من کمی ریتم سازی انجام میدم ولی نه به طور حرفه ای اکثرا ریتم و صدا ها رو دست کاری میکنم حدود 2 میلیون تومان برای ست ریتم وصدا هزینه کردم بالای 100 تا ست خریداری کردم ولی با عرض تاسف خیلی زیاد شاید باورتون نشه بین این همه شاید کمتر از 10 ست ارزش داشتن و اکثرا یا تکراری بودن یا واقعا غیر قابل استفاده
و من حدود 4.5 ماه نشستم و این10 ست رو گلچین کردم و حدود 160 مگ شد و اکثر ریتم ها رو دست کاری کردم .
و اینو بگم که چیزی که توی ذوقم میزد اکثر ریتم ها و سمپل ها مال pa80 بودن و روی دستگاه های pa50 تبدیلی یا pa80 دوستان می شنیدم .
کرگ در ایران واقعا حالت تجاری پیدا کرده ودیگه از لذت نوازندگی دور شده مثلا من سال 82 83 pa80 داشتم با یه فلش که یادم میاد ریتم های نازی جون وبندری ممد و... روش بود هنوز که هنوز دارن از سمپل های اون موقع استفاده میکنن...
بنده بعد از سال ها کار کردن به کرگ دارم کوچ می کنم به یاماها و باید بگم تا به حال ریتم و صدا و سمپل به کیفیت کارهای آقای بهرنگ و احسان طالع عزیز نشنیدم و ندیدم و عمرا برای کرگ همچین ریتم و صدا هایی پیدا بشه درسته تعداد ریتم و صدا برای یاماها کمتر هست ولی واقعا کمیت مهم نیست به نظر من کیفیت مهم تر هست الان داخل آپارات ویدیوهای زیادی هست که نوشتن به اصطلاح ست های جدید pa600 pa900 pa3x و...ولی وقتی گوش میدی متوجه میشی همون سمپل های قدیمی هستن ...ببخشید طولانی شد یا حق
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

ممنون از توضیحات آقا اشکان
دقیقا همین صحبتای شما رو بنده از چندین نفر که کرگ دارن شنیدم . سمپلای تکراری و بی کیفیت . خود همین علی آقا که میخواد pa2 بخره یاماها a2000 داره . ولی چون اطرافیانشون کرگ میپسندن ایشون هم میخوان کرگ بخرن !!!!!
من قبلا به خودت گفتم علی جان . باز هم میگم . شمایی که چندین سال یاماها داشتی با کرگ نمیتونی کنار بیای . اگر هم میخوای کرگ بخری 2ایکس انتخاب خوبی نیس الان ! اگر 3 سال پیش بود میگفتم شک نکن 2ایکس بگیر . ولی الان دیگه نه!
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات