مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

نمونه های صوتی , تصویری از کیبردها برای آشنایی بیشتر با مدل ها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

کدام ریتم از دمو های زیر بهتر است؟

ریتم کرگ
6
17%
ریتم یاماها
29
83%

مجموع رأی ها: 35
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

پست خوانده نشده

STUDIO SIMA نوشته شده:دوستان تاپیک تبلیغاتی هم نشه بهتره
جناب حسین زاده عزیز لطفا اجازه دهید دوستان بحث کنند. زیاد شرایط و مقررات نداره. البته درست فرمودید در مورد تبلیغات ولی ایرادی نداره.تصویر

من از دوستان خواهش میکننم هر نظری دارند در ادامه بنویسند. فقط توهین به شخصی نباشد.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
amir_shield
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio sa-10
کیبرد فعلی: yamaha psr-s970
موبایل: samsung galaxy s5
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: اهواز

پست خوانده نشده

با سلام
دوستان من هم بنظرم ریتم کرگ زنده تر و شفاف تر هست البته خداییش بهرنگ جان هم خیلی با سلیقه کار کردن و ریتم زیبایی درست کردن ولی کلا کرگ از لحاظ پخش ریتم بهتر عمل میکنه به نظرم و تو سیستم صوتی صدای شفاف تر و کوبنده تری بیرون میده .... با تشکر
رضا حکیمی فرد
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: کرگ

پست خوانده نشده

amir_shield نوشته شده:با سلام
دوستان من هم بنظرم ریتم کرگ زنده تر و شفاف تر هست البته خداییش بهرنگ جان هم خیلی با سلیقه کار کردن و ریتم زیبایی درست کردن ولی کلا کرگ از لحاظ پخش ریتم بهتر عمل میکنه به نظرم و تو سیستم صوتی صدای شفاف تر و کوبنده تری بیرون میده .... با تشکر

سلام امیر عزیز

دقیقا به نکته ای اشاره کردی که خیلی از دوستان در جریانش نیستن!

انصافا پخش کرگ در سیستم خیلی عالیه

ریتمهای یاماها هرچقدر هم خوب باشه توی سیستم و کلا یه جوری سرد هست اصطلاحا! اون گیرایی رو نداره

نمیخوام تعریف کنم ولی این نظر من نیست نظر خیلی از دوستان دیگه هم هست ست آقای ... توی پخش توی مجلس انصافا فوق العادست!

باور کنید به قدری با کیفیت پخش میشه این ریتم و سمپل ها که حد نداره! الآن اگه دوستان کمی تو همین دو نمونه دقت کنند خدایی بدون در نظر گرفتن چیزی کیفیت و قدرت پخش کدوم ریتم بهتره؟!

به هر حال قبول دارم سلیقه ای هست ولی اگر در سایت ... نظر بگیریم همه میگن ریتم کرک بهتره! و اینجا همه میگن یاماها

با این نظر سنجی ها نمیشه واقعا قضاوت کرد که کدام بهتره!

جالب اینجاست باز برخی دوستان میگن PA50!!!!!!تصویر که من همچنان منتظرم اون دوست عزیز به من بگن کدام فلش کارت در 7 سال پیش چنین ریتمی رو داشته!
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

رضا حکیمی فرد نوشته شده:
amir_shield نوشته شده:با سلام

سلام امیر عزیز

دقیقا به نکته ای اشاره کردی که خیلی از دوستان در جریانش نیستن!

انصافا پخش کرگ در سیستم خیلی عالیه

ریتمهای یاماها هرچقدر هم خوب باشه توی سیستم و کلا یه جوری سرد هست اصطلاحا! اون گیرایی رو نداره

نمیخوام تعریف کنم ولی این نظر من نیست نظر خیلی از دوستان دیگه هم هست ست آقای ... توی پخش توی مجلس انصافا فوق العادست!

باور کنید به قدری با کیفیت پخش میشه این ریتم و سمپل ها که حد نداره! الآن اگه دوستان کمی تو همین دو نمونه دقت کنند خدایی بدون در نظر گرفتن چیزی کیفیت و قدرت پخش کدوم ریتم بهتره؟!

به هر حال قبول دارم سلیقه ای هست ولی اگر در سایت ... نظر بگیریم همه میگن ریتم کرک بهتره! و اینجا همه میگن یاماها

با این نظر سنجی ها نمیشه واقعا قضاوت کرد که کدام بهتره!

جالب اینجاست باز برخی دوستان میگن PA50!!!!!!تصویر که من همچنان منتظرم اون دوست عزیز به من بگن کدام فلش کارت در 7 سال پیش چنین ریتمی رو داشته!

من بار ها و بارها این دو ریتم رو داخل سیستم صوتی و هندزفری گوش کردم از لحاظ تکنیکی اصلا قابله قیاس نیستن ریتم آقای بهرنگ خیلی حرفه ای تر و کامل تر هست و یه جورایی انگار داخل استدیو ضبط شده و کیفیتش خیلی بالاتر هست برعکسش ریتمی که در کرگ ساخته شده انگار فقط از روی وظیفه و برای فروش ساخته شده یه جورایی میشه گفت ریتم یاماها رو سازنده ریتم با تمام تکنیک ها و حسش برای استفاده خودش ساخته و ریتم کرگ سفارش مشتری بوده و برای فروش ساخته شده دیگه واضح تر از این نمیتونستم بگم دوست عزیز من از سال ۸۲کرگ pa80 داشتم تا چند وقت پیش که pa3x ام رو فروختم باید بگم کرگ واقعا دستگاه خوبی هست ولی سال هاست سمپل ها تکراری و قدیمی شدن و خیلی کم سمپل های جدید گیر میاد باید بازم بگم که دوستان درست میگن سمپل ها تکراری هستن درسته که ریتم جدید هست و ریتم زیبا و قوی هم هست ولی همونطور که گفتم سمپل تیمپو که در این ریتم استفاده شده مال سال ها پیش هست و تا جایی که من یادم میاد روی فلش tm2 یا 3 داشتمش و حتی اون صدایی که باش نواخته میشه بازم تکراری هست و اصلا قابله مقایسه با اون صداهایی که در یاماها شنیده میشه نیست و همونطور که گفتم من ستی رو که شما میگید رو تا حدودی شنیدم باید بگم که بعضی از سمپل ها رو من سال ۸۲ روی pa80 داشتم و فکر کنم منظور دوستان از تکراری بودن ریتم ها و مشترک بودن با pa50 همین باشه و اینم بگم من خیلی از ریتم هایی که من برای pa3x تهیه کرده بودم رو دوستم روی pa50 داشت من حدود ۲ میلیون تومان توی این ۲ سال واسه ست هزینه کردم واکثر ست های موجود در کشور رو خریداری کردم بیش از ۱۰۰ ست ولی بین این همه ست حدود ۱۰ ست قابله استفاده بود بقیه یا تکراری بودن یا غیر قابله استفاده ه این ۱۰ ست رو چند ماه نشستم گلچین کردم پدرم هم در اومد ولی بعد از ۱۳ سال استفاده از کرگ باید بگم در حال حاضر سمپل هایی رو که برای یاماها میشنوم توی این ۱۳ سال برای کرگ نشنیدم به هر حال نظر هرکس محترم هست ...
رضا حکیمی فرد
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: کرگ

پست خوانده نشده

با سلام

ممنون میشم اگه این تکنیک هایی که میگید رو برای من کم اطلاعات بازش کنید آقا اشکان که در جریان قرار بگیرم

اینکه میگید ریتم یاماها از لحاظ تکنیک بهتره اون تکنیک هارو با ذکر مثال بیان کنید من ممنونتون میشم!

و اینکه حرفه ای تز و کامل تر از دید شما چیه؟!

در ضمن همچنان خواهان اینم که در کدام فلش کارت اون سمپل تمپوموجود بوده

من نه در TM 1 و نه در 2 شاهد چنین سمپل تمپویی نبودم! ممنون میشم صحبت هاتون رو با دلیل و مدرک بیان کنید!
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

اول اینکہ بازھم شاھد لوپ هستیم ، نه سکووانس ضرب و تمپو و پرکاشن در کورگ. کارے ک سالہا دارہ تکرار میشہ یعنے قطعہ بریدہ شُدہ از یک ریتم از یک آھنگ و از پے آپنجاہ تا پے آفور دارہ ھے تکرار و تبدیل میشہ و دوم کاملا مشہودہ کہ یاماھا خیلے زندہ تر حرفہ ای تر و کامل ترہ این ریتمہ و سایر ریتما سوم ھم کارت بیستہ بھرنگ جان عالے ساختے
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
محل اقامت: قائمشهر و ساری

پست خوانده نشده

سلام

خب اینطور که من شنیدم روی ریتم بهرنگ بیشتر کار کرده و زحمت بیشتری کشیده با امکانات راحتی که تو ساز در اخیارش هست ولی این امکانات یا تو کرگ نیست یا بسیار سخت و وقتگیر هست

در اولین نگاه میبینم که اصلا تفکیک تو ریتم کرگ نیست ولی عوضش تو یاماها همه چیز تفکیک شده و جدا شنیده میشه (هر کس این ریتم کرگ داره بره تو قسمت پن و اون رو درست کنه ) در مورد جنس سازها و ملودی های نواخته شده تو اینترو من کرگ رو بهتر میدونم و قرص تر البته صدای کیک ریتم بهرنگ خیلی کم هست پیشنهاد میکنم بیشترش کنه

یا مقایسه کرگ و یاماها هم کاری ندارم فعلا اینجا جاش نیست

در مورد تکراری بودن سمپل ها مگه فکر کردین چقدر سمپل موجود است که بخوان تکراری نباشن 100 % سمپل های کرگ یاماها تکراری هستن و اگه بخواد چیزی تکراری نباشه اون ادوات هست با کوک های مختلف با تمام احترامی که قائل هستم واستون این بحث بسیار الکی و رواج پیدا کرده

کرگ ست جدید کم داره که از پایه ساخته شده باشه ( منظور سمپل نیست بقیه چیزا به جز سمپل اون ملاک من نیست ) مثلا میاین میبینین یه بنده خدایی 10 سال پیش یه drum درست کرده که خیلی زیاد هم توش سر صدا سنج این چیزا زیاده بعد از 10 سال میبینیم یکی ست درست کرده توش همین درام رو کپی کرده این بد هست نه سمپل تکراری

بعضی ها هم توقع دارن طرف این همه ادوات رو ببره استدیو دوباره زنده سمپل بگیره بعد بیاد بده خدمت دوستان اونوقت شما این هزینه رو جدا پرداخت میکنین ؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

توضیحات آقای رهاوش و امیرحسین جالب و تجربی بود‌. البته نظرات همه مفید بودند. قطعا من نمیتونم در مورد کار خودم نظر بدم ولی تشکر میکنم از اقای حسین‌زاده که بدون هیچ اطلاع قبلی این مقایسه ی از پیش تایین نشده را ترتیب داد.یعنی نه بنده و نه هنرمند مقابل هیچ هدفی برای مقایسه نداشتیم وگرنه هر دو بهتر کار میشد.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

[quote="dishdish"]سلام

خب اینطور که من شنیدم روی ریتم بهرنگ بیشتر کار کرده و زحمت بیشتری کشیده با امکانات راحتی که تو ساز در اخیارش هست ولی این امکانات یا تو کرگ نیست یا بسیار سخت و وقتگیر هست

در اولین نگاه میبینم که اصلا تفکیک تو ریتم کرگ نیست ولی عوضش تو یاماها همه چیز تفکیک شده و جدا شنیده میشه (هر کس این ریتم کرگ داره بره تو قسمت پن و اون رو درست کنه ) در مورد جنس سازها و ملودی های نواخته شده تو اینترو من کرگ رو بهتر میدونم و قرص تر البته صدای کیک ریتم بهرنگ خیلی کم هست پیشنهاد میکنم بیشترش کنه

یا مقایسه کرگ و یاماها هم کاری ندارم فعلا اینجا جاش نیست

در مورد تفکیک با شُما موافقم ولے در مورد صداھاے پرکاشن و باقے تکرارے یاماھا ن چون اگہ قرارہ بگیم یاماھا پس باید خود اورجینالشو در نظر بگیریم کہ ھمیشہ توے مُدلاے جدیدش یہ تغیرر کیت و پرکاشن جدید دارہ کہ توے کورگ کمتر دیدم
اگہ بیایم بحث سمپل تکرارے ک بازم برمیگردہ ب سازندہ ھا ک ھمونجورے گفتم کورگ ھمیشہ از لوپ استفادہ کردہ و اونجائی ھم ک لوپ نبودہ اومدہ از یاماھا کسمپل گرفتہ ضرب و باقے چیزاشو و اینم کاملا مشھودہ توے پک بھرنگ براے یاماھا درستہ لوپھائے ھست ولے صداھاے تک کہ چیدمان کردہ ھم بسیارہ کہ کورگے ندیدم ھمچین زحمتے ب خودش بدہ در مورد صداھاے اینترو من قُرصے ندیدم توے کورگیش اتفاقا تنوع صدا توے یاماھا بیشترہ و صداھاے سینت پدھا و لیدھاے یاماھا ھم بروز تر ھم قرص تر و ھم جالب تر ھستن نسبت ب کورگ تعصبے نمےگم چون من کلا سہ سالہ یاماھا دارم قبلش کلا کورگ باز بودم ولے پک ھائے ک برا یاماھا دیدم از نظر اینترو چ کار بھرنگ چ احسان طالع و چ پکھاے تورکیش ھمہ اینتروھا صداھاے جالب و تقریبا عین اصل تنظیم شُدہ آھنگ بودن ولے کورگ ھرچے دیدم دقیقا انگا اجراے یہ موازندہ خالتورے با اُرگ تفاوتش عین رکورد یہ آھنگ توے مجلس با تنظیم یہ آھنگساز با نرم افزار فاحش و محسوس و مشہودہ
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

سلام خدمت همه عزیزان
ممنون از نظرات همگی و همینطور جناب حسین زاده که این تاپیک رو ایجاد کردن
من کاری به یاماها و کرگ و بحثهای قدیمی بر سر این دو برند ندارم. صحبتهای من کاملا شخصی هست و سلیقه ای
در مورد این دو ریتمی که شنیدیم به نظر من ریتم بهرنگ قشنگتر بود به چند دلیل
× کیفیت پخش و همینطور وضوح و تفکیک صدای ریتم یاماها اختلاف فاحشی با ریتم کرگ داره و هر قسمت از ریتم کاملا جداگانه قابل شنیدنه و از نظر اصول کار میشه گفت میکس و مستر شده هست تقریبا . چون من هردو ریتم رو تو سیستم صوتی با کیفیت تست کردم . تو ریتمی که با کرگ ساخته شده در ولومهای بالا به هم ریختگی صدا وجود داره و کمی هم دیستورت شنیده میشه
دلیل دوم اینکه من شخصا ریتمایی که به سمت موزیک استدیویی هست رو بیشتر می پسندم و ریتمای شلوغ کرگ برام دلچسب نیست
دلیل سوم اینکه صداهایی که تو اینتروی ریتم یاماها استفاده شده به روزتر و مدرن تر هست و صداهایی که تو ریتم کرگ میشنویم کمی مجلسی تر
و در آخر باید عرض کنم که اینا رو نگفتم که بخوام ریتم کرگ رو ضعیف جلوه بدم . اتفاقا ریتم کرگ هم زیباست و دقیقا باب سلیقه ی دوستانی هست که ریتمای شلوغ می پسندن و کوبنده تر.
از ریتم بهرنگ هم میتونم کم بودن قدرت بیس رو ایراد بگیرم . شاید بخاطر همین هم هست که بعضی دوستان ریتم بهرنگ رو نمیپسندن
در کل بگم خروجی و پخش کیبوردهای کرگ دلچسب بنده نیست وگرنه تا الان حتما یه 3ایکس گرفته بودم چون کلاویه های بسیار خوبی داره و همینطور امکانات صداسازی کاملتر نسبت به یاماها
ببخشید اگر زیاده گویی کردم . دست هر دو عزیز ریتمساز درد نکنه . به هرحال برای ساخت هردو ریتم زحمت کشیده شده و وقت بسیاری گذاشته شده.
پیروز باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “نمونه Demo از کیبردها”

• اطلاعات