مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

نمونه های صوتی , تصویری از کیبردها برای آشنایی بیشتر با مدل ها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

کدام ریتم از دمو های زیر بهتر است؟

ریتم کرگ
6
17%
ریتم یاماها
29
83%

مجموع رأی ها: 35
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

پست خوانده نشده

رضا حکیمی فرد نوشته شده:سلام

عزیزم شما اشتباه دیدین خب!

چهار تا ست دیدید که ولومش 127 بوده! دلیل نمیشه 127 باشه!

* در ثانی اون ولوم هیچ ربطی نداره چون تنظیم نهایی در قسمت ریتم سازی هست که ولوم ها رو مستر میکنن!!
واسه همین میگم اینقدر بی اطلاعات نظر ندن برخی دوستان

* بحث کوبندگی نیست، اینو باید قبول کنید که ریتمهای یاماها به درد مجلس نمیخوره و فقط برای ضبط استدیویی خوبه! ریتمهای یاماها خیلی سرد هست اصطلاحا و گیرایی نداره! این حرف من نیست حرف اکثر نوازنده های مجلسی هست! شما الآن چند تا گروه موزیک داری که با 2000 و 3000 و 670 و ... توی مجلس کار انجام بدن؟!! به نظرتون دلیل این چیه؟!!

خواهشا کمی تعصب رو بزارید کنار و منطقی تر نگاه کنیم

آقای بهرنگ هم نیاز به تعاریف زیاد ندارن که همه دوستان که برخیهاشونم اطلاعاتشون خیلی کم هست بدون هیچ دلیلی اومدن میگن ریتم یاماها حرفه ای هست و ال و بل و ...

من خودم شخصا هنر آقای بهرنگ رو قبول دارم ولی کلیت اینه که ریتمهای یاماها هرچند هم حرفه ای کلا به درد مجلس نمیخوره و سرد هست

کاش یکی از دوستان همین الآن این دوتا ریتم رو توی مجلس با هر دو کیبورد پخش کنه اونوقت ببنید مردم با کدام ریتم ارتباط بیشتری برقرار میکنند!

حاضرم قسم بخورم ریتم کرگ مجلس رو میترکونه!

* و عرض مهم من هم دقیقا همون سمپل تمپو رو هست

شما محبت کنید اسم همون فلش کارتی که میگید اون سمپل تمپو رو داشته به من بدید اونم 7 سال پیش!

من تمام برندهای کرگ رو داشتم و به اندازه موهاس سرم ست تست کردم! چنین سمپلی رو در 50 و 80 ندیده بودم

لطفا با مدرک برای من ارسال کنید

با تشکر!
دوست عزیز همونطور که شما حرف این همه کاربر رو قبول ندارید منم حرف شما رو قبول ندارم . ما هم که یاماها داریم کرگ دم دستمون هست . خود بنده با pa800 و pa3x برای مشتری ریتم میسازم و با محیطش کاملا آشنایی دارم .
وقتی جناب رهاوش میگه همه ولومها 127 هست حتما دیده که داره میگه
خود بنده از روی کنجکاوی هم که شده چندین ست تا الان تست کردم بلکه یکیش استاندارد باشه و تو ولوم بالا به هم ریختگی صدا نداشته باشه . ولی متاسفانه اکثر ریتمسازان و همینطور علاقه مندان به کرگ تنها چیزی که از کیفیت متوجه شدن اینه که خیلی بکوبه و باندو بترکونه به قول معروف !!!
گفتگو در این مورد کاملا بی نتیجه س و به نظر من ادامه پیدا نکنه بهتره
موفق باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

پست خوانده نشده

بدون تعصب
ریتم بهرنگ سکوانسی بهتر و کامل تری داشت . گیتار bass و کیک خیلی مستر مناسبی داشت .
ریتم کرگ مجلسی بود ولی شلوغ وگنگ بود در ضمن دقیق هم نبود .
ولی یه نصیحت برادرانه به تمام متعصبین هردو برند
سعی کنید اگر ستی برای برند مقابل ساخته میشه اگر چشم دیدن سازنده و خود برند رو ندارید لااقل گوش شنیدن داشته باشید
سپاس
آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

پست خوانده نشده

STUDIO SIMA نوشته شده:
pa900 نوشته شده:يه نكته رو هم بايد در نظر بگيريد كه كيفيت ركورد هم خيلي در مقايسه تو ريتم تاثير داره چون ياماها با فورمت آديو ركورد مي گيره كيفيت و پخش بسيار شفاف و عالي داره و كمي مقايسه دو دمو رو سخت مي كنه
حالا من يه دموي كوتاه كه يكي از دوستان با pa900 ركورد گرفته و سنتي هم زده اينجا قرار مي دم ببينيد چقدر خوب مي شه با ارنجر كار سنتي اجرا كرد

http://s7.picofile.com/file/8255722542/sss3.MP3.html

با تشکر از دوست خوبمان جناب pa900 عزیز
این ریتم که شما لینکش را محبت کردید و گذاشتید اجرا با pa900 و ریتم و صدای USB PERSIAN جدید شرکت سپید موج و اجرای آقای علی ح.......(از کاربران قدیمی سایت ارتعاش) می باشد که فعلا در این سایت فعالیت ندارند. با توجه به سمپلهای usb persian اجرای زیبایی در آمده است.فقط چیزی که ذهنم را مشغول کرده این هست که آیا توسط خود کیبورد رکورد گرفتند یا با کارت صدا چون فریم ریت این فایل 256 هست به نظرم با کارت صدا رکورد گرفتند یا بنده اشتباه می کنم.
در ضمن دوستان سنتی کار در برند یاماها اگر ریتمی در مقابل این ریتم دارید ممنون می شوم که جهت مقایسه ؛ در یک تاپیک جداگانه ، در سایت بگذارید .با تشکر

فواید این مقایسه تا این لحظه به نظر بنده:دقت بیشتر در ریتمسازی برای دوستانی که این مبحث را دنبال می کنند که هم باعٍث پیشرفت خود و همچنین بالا رفتن سطح موسیقی و اجرا با کیبورد می شود.دوستان برای گذاشتن دمو از کار خود وقت بیشتری گذاشته در نتیجه کار مطلوبتری ارائه می دهند.تفاوت بین سمپل در برند کرگ و یاماها برای دوستان روشن تر شد.
البته اینها برداشت حقیر بود و شاید نظر اساتید و دوستان متفاوت باشد.لطفا در این زمینه هم جمع بندی یا نظری دارید ، ارائه دهید.با تشکر

نه با خود كيبورد ركورد گرفته براي ركورد گرفتن با 900 سه انتخاب براي كيفيت ركورد داريد كه آقا علي با بهترين كيفيت ركورد گرفتند
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

رضا حکیمی فرد نوشته شده:سلام

عزیزم شما اشتباه دیدین خب!

چهار تا ست دیدید که ولومش 127 بوده! دلیل نمیشه 127 باشه!

* در ثانی اون ولوم هیچ ربطی نداره چون تنظیم نهایی در قسمت ریتم سازی هست که ولوم ها رو مستر میکنن!!
واسه همین میگم اینقدر بی اطلاعات نظر ندن برخی دوستان

* بحث کوبندگی نیست، اینو باید قبول کنید که ریتمهای یاماها به درد مجلس نمیخوره و فقط برای ضبط استدیویی خوبه! ریتمهای یاماها خیلی سرد هست اصطلاحا و گیرایی نداره! این حرف من نیست حرف اکثر نوازنده های مجلسی هست! شما الآن چند تا گروه موزیک داری که با 2000 و 3000 و 670 و ... توی مجلس کار انجام بدن؟!! به نظرتون دلیل این چیه؟!!

آقای بهرنگ هم نیاز به تعاریف زیاد ندارن که همه دوستان که برخیهاشونم اطلاعاتشون خیلی کم هست بدون هیچ دلیلی اومدن میگن ریتم یاماها حرفه ای هست و ال و بل و ...

من خودم شخصا هنر آقای بهرنگ رو قبول دارم ولی کلیت اینه که ریتمهای یاماها هرچند هم حرفه ای کلا به درد مجلس نمیخوره و سرد هست

کاش یکی از دوستان همین الآن این دوتا ریتم رو توی مجلس با هر دو کیبورد پخش کنه اونوقت ببنید مردم با کدام ریتم ارتباط بیشتری برقرار میکنند!

حاضرم قسم بخورم ریتم کرگ مجلس رو میترکونه!

* و عرض مهم من هم دقیقا همون سمپل تمپو رو هست

شما محبت کنید اسم همون فلش کارتی که میگید اون سمپل تمپو رو داشته به من بدید اونم 7 سال پیش!

من تمام برندهای کرگ رو داشتم و به اندازه موهاس سرم ست تست کردم! چنین سمپلی رو در 50 و 80 ندیده بودم

لطفا با مدرک برای من ارسال کنید

با تشکر!
تعصب شُما نسبت ب برند مورد علاقہ تون قابل ستایشہ ولے شُما دارین مےگین اکثر نوازندہ ھا چرا چون مدتے یاماھا واقعا سکوت کردہ بود چون زمانے کہ ۵۱۰ و ۶۳۰ و ۶۴۰ و ۱۰۰۰ و غیرہ از یاماھا بود ھمہ نوازندہ ھا با اون مینواختن بعد از آھزار کہ ھنوزم صداھاش و پرکاشناش براے حتے پےآ۴ ھم سمپل میشہ یاماھا تولید خاصے نداشت و اونائے ھم ک داشت وارد نمیشُد طبیعیہ کہ چندین سال کار با کورگ ک سمپل میگرفت باعث بشہ این ذھنیت رو توے نوازندہ ھا بسازہ ک کیبوردے جاشو نمےگیرہ من بدون اطلاعات نظر نمیدم از کوچیکے با کیبورد بزرگ شدم و ۱۶ سالہ ک نوازندگے مےکنم مطمئنا ب این نکتہ ھم توجہ داشتین کہ حدود ۱۴سالئ کورگ بین نوازندہ ھا میچرخہ و حدود سہ چہار سالہ یاماھا شروع کردہ ب کیبورداے جدید و سمپلر خوب ک وارد میشہ و اگر این دو قدمت رو در نظر بگیریم و اینہمہ تقاضا براے مدلاے جدید یاماھا مطمئن باشےد تا ۱۴ سال دیگہ ھمین احساس شُما بکورگ در نوازندہ ھا ب یاماھا ایجاد میشہ اتفاقا ب نظر من کورگ مجلسے نیست ب اندازہ یاماھا البتہ قبول دارم ک پکاے مجلسے و محلے مختص شہرھاے مختلف برا کورگ بیشتر از یاماھاست ک اونم بر مےگردہ ب جریان قدمت و حضور کورگ در عرصہ مجالس کہ اینم با توجہ ب سہ سال با کمک اساتیدے چون بھرنگ و احسان عزیز کمبودے نداشتہ با اینکہ دورا ست ساز برا یاماھا ھست و ھزاران تا برا کورگ اون چندتا ک فرمودین با مدلاے یاماھا برن ھمین بحث قدمت کورگ در عرصہ مجالس ھست ک خدمتتون عرض کردم توے شہر من خودم حتے تا دوسہ سال پیش کورگ داشتم و وقتے آدوھزار خریدم کسے یاماھا نداشت الآن توے این شہر کوچیک حدود ۲۵ دستگاہ مختلف یاماھا زیر دست دوستام ھست ک میرن برنامہ بیشتر آدوھزار دوتا تایروس سہ یک پنج و ھینطور اس۹۵۰ و۹۷۰ مےگم کہ سہ سالہ دارہ میاد و توے سہ سال تو یئ شہر کوچیک از ۱ ب ۲۵ رسیدن یعنے توے۱۴سال تمام نوازندہ ھا این خودش نشونہ خوبے بر کامل و مجلسے بودن این برندہ
بھرحال انتخاب برند سلیقہ ایہ و نمیتونم بگم یاماھا برا شُما بہترہ مث اینہ ک شما طرفدار گوگوش باشے و من ھایدہ ھرچے بگم این بیشتر بدل میشینہ شما مےگے گوگوش بھترہ
ولے در مورد مجلسے بودن باید دید منظور از مجلسے چیہ
من چندوقتہ بے کیبورد شُدم و با کورگ ۵۰۰ وپےآ۳ ھم برنامہ رفتم جالب اینجاست چندتائے مےگفتن ب گرمے و قشنگے مجلس فلانے نبود و مجلس فلانے من یا تایروس ۳ داشتم یا اس۹۵۰
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
my eart
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio ma130
کیبرد فعلی: A1000
موبایل: 1100

پست خوانده نشده

رضا حکیمی فرد نوشته شده:واسه همین میگم اینقدر بی اطلاعات نظر ندن برخی دوستان
ببخشید دوستان و اساتید عزیز. من خیلی جذب این بحث داغ شدم و دنبال کردم ولی تعصب هم حدی داره برای این دوست عزیز. شما توی تمام پست هاتون از این کلمه استفاده کردید و فکر میکنید هرکس اشکالات کرگ را بگه متعصبه؟ خواهش میکنم اینقد دیگران را بی سواد تصور نکنید چون این تفکر میتونه متقابل باشه.

رای اکثریت بالای مبحث هست و نتیجه واضحه.اشکال خیلی نوازندگان محترم کرگ هم همین است که به جای بررسی حرفه ایِ یک کیبورد همش میگن چون همه خالتورهای مجلسی توی عروسی ها pa50 دارند ، پس این دستگاه از همه بهتر است.
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

آقای حکیمی فرد شما که هرکی حرفی میزنه رو به بی اطلاعات بودن متهم میکنید من در حرفهای شما چیزی بر بالا بودن اطلاعاتتون ندیدم .در بحث مجلس رفتن که برای من اصلا اهمیت نداره((برای من کیفیت .کیفیت پخش .لذت نوازندگی که در یاماها به اوجش میرسه و...مهمه ))) باید بگم که در حال حاضر کنار هر کیبوردی یه تومبا پرکاشن هست و نیاز به ریتم آنچنانی نیست ولی در منزل وقتی تنها بخوای نوازندگی کنی و یه جورایی برای دل خودت یا در کارهای حرفه ای استدیویی و آهنگسازی وغیره...من ریتم و صدایی که از یاماها میشنوم برام لذت بخش تروکامل تر هست و اگر مثلا مثلا شخصا قرار باشه آهنگی در این سبک بیرون بدم ترجیح میدم با ریتم های مشابه یاماها که پخته تر و کامل تر هست بیرون بدم ...در مورد ریتم یاماها که بازم شما دوباره میگید دوستان میگن ال هست یا بل نمیدونم دیگه چجور باید دوستان توضیح میدادن در مورد بهتر بودن ریتم یاماها. آقای حیکمی ما و برخی دوستان هیچ اطلاعاتی نداریم و.خوشحال میشیم شمایی که اطلاعاتتون خییلی بالاست باهمون دلیل ها و مدارکی که میگید اثبات کنید که ریتم کرگ بهتر از یاماهاست ..؟!
رضا حکیمی فرد
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: کرگ

پست خوانده نشده

اشکان یاماها نوشته شده:آقای حکیمی فرد شما که هرکی حرفی میزنه رو به بی اطلاعات بودن متهم میکنید من در حرفهای شما چیزی بر بالا بودن اطلاعاتتون ندیدم .در بحث مجلس رفتن که برای من اصلا اهمیت نداره((برای من کیفیت .کیفیت پخش .لذت نوازندگی که در یاماها به اوجش میرسه و...مهمه ))) باید بگم که در حال حاضر کنار هر کیبوردی یه تومبا پرکاشن هست و نیاز به ریتم آنچنانی نیست ولی در منزل وقتی تنها بخوای نوازندگی کنی و یه جورایی برای دل خودت ...من ریتم و صدایی که از یاماها میشنوم برام لذت بخش تروکامل تر هست.در مورد ریتم یاماها که بازم شما دوباره میگید دوستان میگن ال هست یا بل نمیدونم دیگه چجور باید دوستان توضیح میدادن در مورد بهتر بودن ریتم یاماها. آقای حیکمی ما و برخی دوستان هیچ اطلاعاتی نداریم و.خوشحال میشیم شمایی که اطلاعاتتون خییلی بالاست باهمون دلیل ها و مدارکی که میگید اثبات کنید که ریتم کرگ بهتر از یاماهاست ..؟!

با سلام

دوستان انگار یا پست های من رونمیخونند و یا اینکه از پست های من فقط اعصب رو برداشت کردند

عیزان منظور از تعصب من اینه که چون این سایت مال یاماهاست و سازندش هم مدیر سایت هسی خیلی از دوستان دارن حمایت ناحق میکنن!

در ثانی دوستی که میگه استاندار بودن ریتم به ولومش هست من دیگر باهاشون اصلا حرفی ندارم!!

و اما شما آقا اشکان!

منظور من اینه اکثر شما عزیزانی که میگید ریتم یاماها حرفه ای تر هست و ال و بل به من بگید منظورتون از حرفه ای چیه؟

ختم کلام من اینه:

یاماها رو چون کسی مجلس نمیبره و اون ریتمو صداهایی که در این ریتم استفاده شده فقط به درد خونه میخوره و بس

تنظیم ریتم کرگ کاملا محلسی و اصلی هست! و الی قطعا اگه تنظیم کننده ریتم کرگ میخواست مدرن کار کنه قطعا میتونستن!

شما 2 تا صدای مدرن توی دمو دیدید هموتون میگید تنظیم حرفه ای تر!!
goli
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: trumpet
کیبرد فعلی: Yamaha PSR S970
نرم افزار: fl studio & adobe audition
موبایل: Samsung Note3
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

اصلا به نظر من مقایسه این دوتا ریتم کار اشتباهی چون اگه برای سازنده ها بحث مقایسه بشه معلوم نیست چه بلایی سر کیبورد بیارن.....تصویر
ولی: صداهای انتخاب شده برای ملودی یاماها بسیار شبیه تر هستند(البته جفت صداها سمپل هستن).ملودی اول ریتم در یاماها بسیار بهتر نواخته شده و شبیه تر.توی کرگ یهوی با دست زده بود فک کنمتصویر .....سازنده کرگ سعی کرده بود آکورد شبیه به آهنگ اصلی را کار کنه و صداهای بهتری را استفاده کرده بود که باید بیشتر زحمت میکشید... در یاماها هم به نظر من صرفا یک آکورد بود فقط(انتظار خیلی بیشتری میرفت)...در یاماها برای ترک پرکاشن زحمت خیلی بیشتری کشیده شده بودتصویرولی کرگ نهههه....

افکت ریورب کلی ریتم توی یاماها اصلا جالب نبود.صدای کلی ریتم در کرگ زنده تر بود.
بیشتر تفاوت ریتمها که در نگاه اول به چشم میان صداهای ملودی اول ریتم و طرز نواختنشون هست و افکت ریوربی که در یاماها استفاده شده
اینم نظرات منتصویر
my eart
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio ma130
کیبرد فعلی: A1000
موبایل: 1100

پست خوانده نشده

چاپلوسی؟ تصویر
جالب است کسی که تعصب داره چشماش رو کور میکنه و یک کلمه منطقی و بادلیل حرف نمیرنه ، باید هم اخرش اینطوری به همه توهین کنه.
پس شما در سایت های تبلیغ کرگ هم حتما پاچه های مدیران رو لیس میزنید.
آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

پست خوانده نشده

رضا حکیمی فرد نوشته شده:
اشکان یاماها نوشته شده:آقای حکیمی فرد شما که هرکی حرفی میزنه رو به بی اطلاعات بودن متهم میکنید من در حرفهای شما چیزی بر بالا بودن اطلاعاتتون ندیدم .در بحث مجلس رفتن که برای من اصلا اهمیت نداره((برای من کیفیت .کیفیت پخش .لذت نوازندگی که در یاماها به اوجش میرسه و...مهمه ))) باید بگم که در حال حاضر کنار هر کیبوردی یه تومبا پرکاشن هست و نیاز به ریتم آنچنانی نیست ولی در منزل وقتی تنها بخوای نوازندگی کنی و یه جورایی برای دل خودت ...من ریتم و صدایی که از یاماها میشنوم برام لذت بخش تروکامل تر هست.در مورد ریتم یاماها که بازم شما دوباره میگید دوستان میگن ال هست یا بل نمیدونم دیگه چجور باید دوستان توضیح میدادن در مورد بهتر بودن ریتم یاماها. آقای حیکمی ما و برخی دوستان هیچ اطلاعاتی نداریم و.خوشحال میشیم شمایی که اطلاعاتتون خییلی بالاست باهمون دلیل ها و مدارکی که میگید اثبات کنید که ریتم کرگ بهتر از یاماهاست ..؟!

با سلام

دوستان انگار یا پست های من رونمیخونند و یا اینکه از پست های من فقط اعصب رو برداشت کردند

عیزان منظور از تعصب من اینه که چون این سایت مال یاماهاست و سازندش هم مدیر سایت هسی خیلی از دوستان دارن حمایت چاپلوسانه میکنن!

در ثانی دوستی که میگه استاندار بودن ریتم به ولومش هست من دیگر باهاشون اصلا حرفی ندارم!!

و اما شما آقا اشکان!

منظور من اینه اکثر شما عزیزانی که میگید ریتم یاماها حرفه ای تر هست و ال و بل به من بگید منظورتون از حرفه ای چیه؟

ختم کلام من اینه:

یاماها رو چون کسی مجلس نمیبره و اون ریتمو صداهایی که در این ریتم استفاده شده فقط به درد خونه میخوره و بس

تنظیم ریتم کرگ کاملا محلسی و اصلی هست! و الی قطعا اگه تنظیم کننده ریتم کرگ میخواست مدرن کار کنه قطعا میتونستن!

شما 2 تا صدای مدرن توی دمو دیدید هموتون میگید تنظیم حرفه ای تر!!

دوست عزيز بنظرم اين كه كلمه چاپلوسي رو بكاربرديد كار درستي نيست بهتر در گفتمان تون تجديد نظر بفرماييد اين معلومه توي اين سايت بيشتر برند ياماها رو قبول دارند و طرفداري از اون هم منطقي هست و در سايت كرگ هم بيشتر برند كرگ رو قبول دارند و اون هم منطقي هست پس بهتره كمي با ارامش مباحث را دنبال كنيم
باتشكر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “نمونه Demo از کیبردها”

• اطلاعات