تو رنج ده یازده میلیون چی بخرم ؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

Mr_Amir
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: PSR-A3
کیبرد فعلی: PSR-S970

تو رنج ده یازده میلیون چی بخرم ؟

پست خوانده نشده

سلام
دوستان من بین یاماها و کرگ موندم کدوم رو انتخاب کنم . توی بازار هم که میری تا میتونن از کیبورد های یاماها بد میگن .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

Re: تو رنج ده یازده میلیون چی بخرم ؟

پست خوانده نشده

با سلام
دوست عزیز کاربری خود از کیبرد را مشخص نمایید و همچنین سطح کار و معلومات خود و همچنین با چه کیبوردهایی کار کردید را بیان نمایید تا اساتید به راحتی راهنماییتان نمایند.
ولی بنده به عنوان عضو کوچکی از این سایت: اگر کیفیت کار خیلی برات مهم نیست ولی در عوض تنوع ریتم می خواهی و بابت ریتم هم نمی خواهی هزینه کنید یا کمتر هزینه کنید korg pa3x در عوض زمان فروش به راحتی می تونی بفروشی با ضرر کمتر .اگر از عهده ریتم سازی بر می آیی و کیفیت و کلاس کار بالا ؛ برات مهمه و بابت ریتم هم میخواهی هزینه کنی یاماها تایروس 5 بگیر که یک سوپر ارنجر هست .البته 13 الی 14 میلیون باید هزینه کنی .کیبورد کرگ pa4x اورینتال هم هست که فکر کنم هنوز به صورت عمده در ایران توزیع نشده که درامکیتها و سمپلهای ایرانی درش به صورت پریست وجود دارد با قیمتی حدود 14 میلیون ولی ریتم تخصصی براش خیلی کم وجود دارد اگر هم باشد با قیمتهای نجومی و میلیونی که مقرون به صرفه نیست و به ناچار باید از ریتمهای مدلهای پایین تر استفاده نمایید که در نتیجه میشه همون کیبرد مدل پایین و در ضمن این دارمکیتها همه در یاماها psr-a3000 وجود دارد با قیمت تقریبا یک سوم pa4x و رم سمپل بیشتر از pa4x و اسپیکر و یک سری امکانات انحصاری( ولی مقایسه این دو کیبرد با هم از لحاظ فنی منطقی نیست و نظر بنده از لحاظ کاربرد کاربر بود و مقرون به صرفه بودن)
در کل سطح انتظاراتت را از یک کیبورد بیان بفرمایید تا اساتید با کمترین هزینه بهترین انتخاب را برای شما گزینش نمایند.با تشکر تصویر
Mr_Amir
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

ممنون از شما Studio Sima عزیز . کیبورد رو بیشتر برای کار های مجلسی میخوام و یه جورایی هم از صدا های بچگانه کرگ خسته شدم .
اما بازم نمیدونم چرا یه ترسی تو وجودمه برای رفتن به سمت یاماها تصویر و دقیقا بین مدل هایی که ذکر کردین موندم کدوم رو انتخاب کنم .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

Mr_Amir نوشته شده:دوستان من بین یاماها و کرگ موندم کدوم رو انتخاب کنم . توی بازار هم که میری تا میتونن از کیبورد های یاماها بد میگن .
ممنون میشم راهنمایی کنید .
برای یاماها دستگاهی با قیمت نزدیک 10 میلیون تومان وجود ندارد غیر از تایروس4 که بسیار کمیاب است. یا میتونید قوی ترین میدرنج یاماها رو بخرید که قیمتش فعلا حدود 5200 است ، یا تایروس5 که نسخه 5اکتاو ان حدود 13500 و 6 اکتاو ان 14500در کرگ ولی با همان حدود 10 میلیون تومان مدل Pa3x بهترین گزینه است که بسیار هم خوب در بازار جواب داده.

درمورد حرفهای بازاری هم زیاد توجه نکنید چون قطعا کرگ یک برند بازاری و سود ده در ایران است و بازارایان هم بیشتر روی این برند تسلط فنی و اقتصادی دارند. شما با خریدن یاماها نه تنها چیزی را از کرگ کمتر ندارید ، بلکه موارد زیاد را هم بیشتر دارید. از جمله ریتم ها برنامه های بهتر و ارزان تر و امکانات و کیفیت. توجه داشته باشید ست ها حرفه ای و خوب در کرگ همه بالای 500 هزار تومان و 700هراز تومان قیمت دارند که بهترین پک های یاماها بیشتر از 300 تومان نیستند. چیزی هم بیش از 35 الی 40 عدد پک مجانی برای یاماها وجود دارد با ریتمهای مختلف.اما اگر اهل شهرستانی هستید که به ریتم های محلی زیاد نیازدارید در این زمینه کرگ تنوع بسیار بیشتری دارد.

پیشنهاد من به شما زا یاماها S970 است با امکاناتی بروز و مدرن تر و ظرفیت سمپلی بیشتر از کرگ و قابلیت لود همزمان چندین پک.
و از کرگ pa3x است با امکاناتی قدیمی تر ولی در کلاس حرفه ای و کلاوی های بهتر از s970 و ظاهر و اسمی دهن پر کن تر.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Mr_Amir نوشته شده:یه جورایی هم از صدا های بچگانه کرگ خسته شدم .
اما بازم نمیدونم چرا یه ترسی تو وجودمه برای رفتن به سمت یاماها
ببخشید فراموش کردم A3000 ازلحاظ صدا فعلا بی همتا ترین کیبورد شرقی است. صداهای جدید واروینتال این دستگاه فعلا هیچ رغیبی ندارد و با وجود قیمت کمتر از S970 (حدود 4400) حجم سمپلش با آن برابراست.
تردید شما بیشتر بخاطر حرف های بازاری است. میتونید در سایت آپارات دموهای مدل های جدید یاماها را سرچ کنید تا واقعیت را خودتون متوجه شوید.
Mr_Amir
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

ممنون از استاد بهرنگ عزیز .
به نظرتون با حدود پنج میلیون کمتر پول دادن و خرید A3000 یاS970 میتونم کارایی ای در حد Pa3x ده میلیونی داشته باشم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید اخه بنده زیاد با کیبورد های یاماها کار نکردم .
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
بهترین کار این هست که هم یاماها را برداری و هم کرگ.یک pa900 بردار برای ریتمهای بازاری و یک s970 یا a3000 هم برای ریتمها و صداهای جدید با این شرایط دیگر کاملا تکمیلی و احساس هیچ کمبودی نداری و جوابگوی تمام درخواستها هستید فقط کلاویه حرفه ای را از دست می دهید و این هم چون مربوط به خود شماست کم کم بهش عادت می کنید .مهم جلب رضایت مشتری هست و بس. تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Mr_Amir نوشته شده:به نظرتون با حدود پنج میلیون کمتر پول دادن و خرید A3000 یاS970 میتونم کارایی ای در حد Pa3x ده میلیونی داشته باشم ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید اخه بنده زیاد با کیبورد های یاماها کار نکردم .
خیلی راحت برای شما مقدور است.
برتری های pa3x نسبت به s970 کلاوی های حرفه ای تر ، قابلیت دریافت سمپل مستقیم و ادیت آن در کیبورد ، صداسازی حرفه ای تر و یک سری جزییات که در برند مقابل هم جزییات زیادی برای برتری هست . و البته این برتری ها با توجه به قیمت دو برابرش غیر عادلانه است.
ولی s970 با نصف قیمت pa3x دارای ظرفیت بیشتر سمپل(که مهم ترین نکته یک ارنجر در ایران است) ، گلچین کردن چندین پک ، لود نشدن سمپل ها در هربار روشن شدن ، صداهای فوق العاده بهتر ، ولوم های live control ، دارای اسپیکر بودن ، نمایشگر بزرگتر و همان جزییاته متقابل است.
از لحاظ ریتم و برنامه ها هم اصلا به شایعات رایج شده توجه نکنید. برنامه های کرگ نه‌ تنها بیشتر از یاماها نیست ، بلکه کمتر و خیلی گران قیمت تر هم هست.
همین الان برای یاماها بیش از ۵۰ عدد پک وجود دارد اگر به ست های گلچین شده کرگ بتوان ست گفت.
شما فقط به دمو ها گوش کنید و تصمیم بگیرید ، وگرنه پول دادن به جای مدل های فعلیه کرگ ، تا حدی دور ریختن‌ سرمایه است‌
Mr_Amir
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

ممنون که اینقدر با حوصله پاسخ میدید .
یه جورایی ته دلم محکم شد که دل رو بزنم به دریا و به سمت تایروس 5 یا ُ970 برم .
باز هم تشکر بابت راهنمایی ارزشمند شما اساتید گرامی .
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات