نظر سنجی درباره ریتم های BM5

وسایل و ابزارهای جانبی کیبوردهای یاماها (Option)

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

بنظرشمادرBM5 تعداد کدامین سبک های زیر باید بیشتر میبود؟

ریتم های 6/8Pop
15
16%
ریتم های 6/8Qeri
4
4%
ریتم های 6/8Looti
3
3%
ریتم های Bandari
9
10%
انواع سبک های Modern
16
17%
ریتم های Classic غربی
7
8%
ریتم های سنتی ایرانی
5
5%
کاور آهنگهای جدید
16
17%
کاور آهنگهای قدیمی
17
18%

مجموع رأی ها: 92
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

نظر سنجی درباره ریتم های BM5

پست خوانده نشده

درود خدمت دوستان عزیز!
یک سال از تولید BM5 گذشت. دوست دارم بنده را ببشتر روشن و کمک کنید برای ارتقا و بهبود پک های جدید.
با توجه به اینکه نظرات شما عزیزان بسیار متنوع و گوناگون است و هرکس سلیقه ای کاملا متفاوت با دیگری دارد من طبق بیشتر تقاضای شما عزیزان یک دسته بندی تهیه کردم شامل موارد بالا (نظر سنجی)
لطفا شما با 3 عدد رای در این نظر سنجی شرکت کنید تا هم من و هم شما متوجه این تنوع سلیقه بشویم.
ولی اصل فایده ی این نظر سنجی در تمایلات ساخت ریتم برای پک جدید من است.
.

لازم به توضیح است که :
  1. خواهش میکنم فقط در مورد موضوع تاپیک پست بزنید و بحث کنید.
  2. انواع سبک های محلی را باید خود نوازندگان آن مناطق بسازند چون قطعا یک نفر نمیتواند تجربه ای چندین ساله با تمام فرهنگها و سبک های مناطق مختلف ایران داشته باشد.
  3. این نطر سنجی فقط درباره ریتم است. ان هم ریتم هایی که درخواست و عمومیت بیشتر داشته اند.
.

توضیح سبک ها :
  • ریتم های 6/8Pop
ریتم های 6/8 چهار واریوشنی و شاد و مجلسی با سرعت بالا (ترکیبی از 6/8 بندری و 6/8تومبا و قری درکنار هم)
  • ریتم های 6/8Qeri
ریتم های 6/8 ضربی یا رِنگی که سرعت کمتری دارند و خیلی سریع نیستند
  • ریتم های 6/8Looti
ریتم های 6/8 سنگین و اصطلاحا بابا کرمی یا داش مشتی
  • ریتم های Bandari
انواع ریتم های لَنگ و شاد جنوبی(خوزستان و بوشهر) با سرعت بالا
  • انواع سبک های Modern
انواع ریتم های عمومی با شکل و شمایل موزیکهای مدرن و دیجیتال امروزی که بیشتر از ادوات الکترونیک بجای کلاسک و اصیل استفاده میشود. این سبک برای اولین بار در پک های BM1 و BM2 وارد دنیای ریتم های کیبورد شد و امروزه در انواع ست و پک های مختلف درحال ساخت و انتشار است.
  • ریتم های Classic غربی
برخی سبک های کلاسیک غربی در اهنگهای ایرانی بسیار استفاده میشوند و برخی مشتری ها انتظار داشته اند که بصورت دستساز نیز در پک ساخته شوند. همچون Slowrock یا Bossa
  • ریتم های سنتی ایرانی
سبک های سنتی و اصیل ایرانی که با ادوات کلاسیک ایرانی ساخته شده اند و با میزان ها مختلفی همچون 3/4 و 7/8 نیز هستند
  • کاور آهنگهای جـــدید
  • کاور آهنگهای قدیـــم
ریتم هایی که ازروی اهنگ بازسازی و تقلید شده اند و ملودی و موزیک ان اهنگ را بصورت دقیق بازسازی کرده اند.
جـــدید = آهنگهای امروزی
قدیــــم = آهنگهای نوستالژیک و قدیمی تر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: نظر سنجی درباره ریتم های BM5

پست خوانده نشده

من نظرم اول روی 6.8pop هست و بعد نوستالژیک قدیمی و بعد کلاسیک غربی
برای 6.8pop پیشنهاد میدم سمپلهای 6.8 رو کمی تغییر بدی و تو فاز ریتمهای bm1 تا bm5 نباشه برای پک بعدی
برای ریتمهایی که از صدای اصلی و لایو Guitar bass استفاده میشه بیشتر از قبل روی آرپژهای گیتار بیس حساس باش چون حال و هوای ریتم رو خیلی تغییر میده و کاملا پر میکنه فضاهای خالی ریتم رو . در ضمن kick این ریتما کوبشی و مدرن باشه خیلی بهتر جواب میده نسبت به اینکه حالت kick درام لایو باشه
تو ریتمای کلاسیک غربی هم همیشه باید ریتمای فابریک دستگاه رو کمی تغییر بدم تا دلچسب باشه برام . مثلا درام کیتش رو به Real Drum تغییر میدم و بیس رو هم بالاتر میبرم . خوبه که همه ی اینا به صورت آماده توی پک باشه
به عنوان مثال یه ریتم 16beat . یه bossa nova . یه slow rock به سبک موزیکای ایرانی و ریتم 2.4 ترنس همراه با سمپل طبیعی تومبا پرکاشن
تو ریتمای خودم این سلیقه ها رو خیلی اعمال میکنم و تو جشن هم نتیجه خوبی میگیرم ازش تصویر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
behnammusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO HT3000
کیبرد فعلی: Genos2 - Pa5x
محل اقامت: شیراز
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

سلام بهرنگ جان ! من همه ریتم ها رو دوست دارم و ادم متخصصی نیستم ولی نظرم اینه که ریتم های بندری هرچه بیشتر و متنوع تر بشه بهتره ! راستش بندری هایی که شما در BM5 ساختی خیلی حرفه ای و سرعتی هست و برا اجرای لایو مخصوصا در حنوب که سرعت های بالا حتی بالاتر از 140 زیاد استفاده میکنن عالیه. که این خیلی خوبه بندری ها رو ویژه بش توجه کنید !
و برای اهنگ هایی هم که قراره کاور بشن اجساس میکنم بهتره اهنگ هایی باشه که ریتمشون یه جورایی قابل استفاده برا اهنگ های دیگه هم در همون سبک باشه ! مثلا اگه اهنگ فلان هایده ساخته میشه چوریه باشه که بشه باش اهنگ های دیگه هم مشترکن از اون ریتم استفاده کرد ! و به هایده و مهستی بیشتر توجه بشه ! چندتا کار از پاشایی هم بهش اضافه کنید عالی میشه !
در کل من با ریتم های کاور واقعا خیلی حال کردم چون اصل بودن ! بسنکی و بندری و بحرینی و جنوبی و یه سری ریتم های محلی رو اگه بشه که بشنوید و بیشتر کنید تعداشونو خیلی عالی میشه !
موفق و پیروز باشی

زنده باشی بهرنگ جان و بقیه از هنرت استفاده کنن و لذت ببرن !
تصویر
دُرستـه که نمیـتـونـیـم خودمـونـو گـول بزنیم، ولـی دیگـرانـو که میـتـونیـم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

behnammusic نوشته شده:بسنکی و بندری و بحرینی و جنوبی و یه سری ریتم های محلی رو اگه بشه که بشنوید و بیشتر کنید تعداشونو خیلی عالی میشه !
بهنام جان ضمن تشکر فراوان از نظر و توجهت باید عرض کنم در پست اولم دقیقا در همین مورد توضیح دادم.
قسمت :
لازم به توضیح است که :
شماره 2
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
محل اقامت: خوزستان

پست خوانده نشده

با سلام به نظر من پک bm5 از بهترین هاست و حتی با اطمینان میگم همچین پکی در کرگ وجود نداره
فقط به نظرم ریتم های پاپ اسلو راک کلاسیک و... اینجور ریتم ها مثلا ریتم رفیق چاووشی که شاهکار بود یا مثلا همون کاور ریتم های جدید و قدیم هم عالیه و بیشتر درش کار بشه
و اگر امکانش هست پک bm6 کاملا تغییر پیدا کنه چون پک bm5 واقعا به اوج تکامل خودش رسیده و بیشتر ازین واقعا فقط آپدیت نیاز داره یا اصلا برای مثال اسم پک رو عوض کنید مثلا بشه پک ((bmn 1((new یعنی بی ام جدید یک یه پک نو بسازید و با ریتم های کاملا جدیدبه نظر من اینجور هم بهتره هم بیشتر استقبال میشه و یه راه جدید دوباره شروع میشه مثل bm1
Bm2 bm3 bm4 وbm5 این نظر من بود .
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ممنون اشکان جان.
من فکر میکنم رای های دوستان بیشتر برای ریتم های پک آینده من بوده.
ولی متاسفانه منظور من این نبوده. به متن بالای نظر سنجی دقت کنید و اگر رای شما جواب سوال نظرسنجی نیست ، میتونید رای خود را تغییر بدید. در واقع این نظر سنجی برای همه قابل تغییر در هر زمان است‌.
آواتار کاربر
behnammusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO HT3000
کیبرد فعلی: Genos2 - Pa5x
محل اقامت: شیراز
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
behnammusic نوشته شده:بسنکی و بندری و بحرینی و جنوبی و یه سری ریتم های محلی رو اگه بشه که بشنوید و بیشتر کنید تعداشونو خیلی عالی میشه !
بهنام جان ضمن تشکر فراوان از نظر و توجهت باید عرض کنم در پست اولم دقیقا در همین مورد توضیح دادم.
قسمت :
لازم به توضیح است که :
شماره 2

درود بر بهرنگ عزیز
توضیحات رو خوندم قبلش ! خب به دو تا دلیل اینو گفتم که محلی بیشتر روش توجه بشه 1) شما جنوبی هستید و جنوبی ها رو خیلی حرفه ای و خوب میسازید
2) تا حالا هرچی ریتم محلی هم ساختید در پک بی ام 5 فوق العاده بوده و این نشون میده که شما شکست نفسی میکنید و اگه تصمیم بر ساخت چیزی بگیرید حرفه ایو تخصصی از اب در میاد !
من یه پیش نهاد دارم ! خب دوستانی که محلی ها خاص و فولکلور مخصوصی مورد نظرشون هست یه صدا از اون ریتم برای شما سازنده ها ارسال کنن تا شما با شنیدن و انالیز کردن اونو بسازید ! راستش بی ام 5 الان هم خیلی کامل هست و به نظر من برای اجرای زنده شاید نیاز به همین ریتم های خاص و محلی داشته باشه وگرنه چیزی کم نداره !
ببخشید که منظورمو خوب نمیرسونم
دُرستـه که نمیـتـونـیـم خودمـونـو گـول بزنیم، ولـی دیگـرانـو که میـتـونیـم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بحث جنوبی نکردید عزیزم. بحث محلی ساختن بود که در همون پست اول راجب سبکهای محلی توضیح دادم.در ضمن "جنوبی" خودش شامل ده ها سبک و شاخه کاملا متفاوت است که اصلا با فرهنگ من ربطی ندارد.
از سبک های داخل نظر سنجی صحبت کن.ممنون.
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

اصل پایہ پک ھا بیشتر بخاطر مجالس و اجراھاے عروسے ھستن یا میشہ گفت ۹۰درصد از کسائے ک دنبال پک ھستن برا اجراے عروسے میخوان ب نظرم محلے ھا دست ریتمساز ھر منطقہ خودش رو مےبوسہ و سبکھاے کُلے رو باس درنظر گرفت براے پک منظورم ریتمہ
امروزہ بیشتر موزیکاے دیجیتال و مُدرن مُدشُدہ ب نظرم چہ پاپ ۶/۸ و چہ قرے ھا و حتے بندرے ھا و حتے کُردے ھر کدوم یکے دوتا مُدرن داشتہ باشن اگہ توجہ کنید آھنگاے جدید بندرے بیشتر آکورداے مدرن ھستن با کیک و اسنیر ھاے مدرن و ضرب و تمپو کمتر توش خودش رو نشون میدن حتے ۶/۸قرے ھایے ک الآن میاد بازار مث اےجونم یا خیلے دیگہ شون اکثرا مُدرن و آکورداے مُدرن ھستن
پیشنھادم اینہ از ۱۰بندرے دو الے سہ تاش مدرن بشہ
از۶/۸پاپ ھا چندتاش مُدرن بشہ
از قرے ھا و حتے کُردے مُدرن بشہ
اینجور بھترہ ب نظرم
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
behzad67
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: melodika
کیبرد فعلی: tyros 5

پست خوانده نشده

سلام, بنظر من
ریتم های 6/8Pop از نظر تعداد زیادند که این خوبه ولی بعضی از اونا خیلی به هم شبیهند که شاید بهتر باشه که متنوع تر باشند. این شاید تنها ایرادی باشه که من بهش بتونم بگیرم.
کاور آهنگهای قدیمی هم ازنظر من بهترین قسمت پک هستش. اگر ریتمهای 8\6 سنگین یا همون 4\ 3 (فعلأ یکی بیشتر نداریم)را چند تا بهش اضافه بشه خیلی بهتر میشه. در کل دستت درد نکنه خوشحالم که پک رو دارم.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تجهیزات جانبی”

• اطلاعات