نگهداری و تعمیرات عمومی کیبردها

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: تعمیرات کیبوردها

پست خوانده نشده

اگه وارد نیستی بهتره بری براش پستونک بخری.
اول ببین میتونی بازش کنی و شیت پستونکها رو در بیاری و تعویض کنی؟ چون خیلی حساسه و اگر یکم درست جا نره کار نمیکنه.
اگر یک دونه پرز قالی یا خاک روی پستونک بشینه جواب نمیده.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
javadjnp
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کیبورد
کیبرد فعلی: KORG PA50 T0 80
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: یزد

پست خوانده نشده

سلام دوستان خیلی خوشحالم که این سایتو پیدا کردم آخه کلی سوال دارم که امیدوارم کمک کنید.
کیبورد من pa50 تبدیلی به 80 ورژن 1

1.چرا جدیدا کیبورد من فلاپی رو نمیخونه و فقط پیغام generic error البته فلاپی درایو روشن میشه و میچرخه اما برای هر کاری با فلاپی فقط پیغام مذکور نمایش داده میشه البته بعضی وقتا هم میگه دیسکت رو فرمت کن که وقت فرمت کردن دوباره generic error

2.مدتیست حس میکنم چراغ single toch و program و intro در هنگام پخش ریتم همراه کیک و پرکاشن کمی کم نور میشود یعنی یجورایی حالت رقص نور بازی میکنه

3.چرا یکی از کلا ویه هام سفت شده ولی هم تاچش خوبه هم صداش

4.و در آخر چرا وقتی فلاپی میخواد کار کنه کمی چراغ ال سی دی سو سو میزنه

دوستان خواهش میکنم اگه جواب سوالاتم رو میدونید به طور کامل بیشتر علتش رو برام بگید تا راه حلش رو ممنون
آواتار کاربر
mojtaba190
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
اولین ساز: YAMAHA PSR 630
کیبرد فعلی: YAMAHA TYROS 2
کارت صوتی: Realtek HD
موبایل: HUAWEI HONOR 4X
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: ایران
تماس:

پست خوانده نشده

1- دوست عزیز بهتره حتما از فلاپی نو و جنس مرغوب استفاده کنید. اگر از این طریق مشکل شما حل نشد باید فلاپی درایو کیبردت رو عوض کنی.
2- اگر کمی کم نور میشه که زیاد مشکلی نیست و در اکثر 50 های تبدیلی بخاطر اینکه کیبرد تبدیل شده و حالت غیر استاندارد داره تقریبا طبیعی هستش. اما اگر خاموش کامل میشه و روشن میشه اشکال از برد اصلی دستگاه هستش که باید به دست تعمیر کار مجرب یا نمایندگی کرگ تعمیر بشه.
3- ممکن از جاش دراومده باشه.
4- توی برد اصلی کیبردتون اتصال کوتاه وجود داره و ممکنه به آی سی های کیبردت که حساسن آسیب بزنه و حتی بسوزه. توصیه میکنم حتما ببر و نشون بده به تعمیر کار.
موفق باشی. تصویر
آواتار کاربر
EHSANP800
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: اورگ ده هزارتومانی
کیبرد فعلی: YAMAHA A2000
کارت صوتی: SAFFIRE PRO 24 DSP
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: Adobe Audition- FL Studio
موبایل: نوکیا 630
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست خوانده نشده

سلام من نمیدونم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه
دوستان فرق اسپری های تمیز کننده ی روغنی و خشک چیه و کار بردشون ؟
و اینکه سر ولوم آ1000 چطور در میاد
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

EHSANP800 نوشته شده:سلام من نمیدونم سوالمو جای درستی میپرسم یا نه
دوستان فرق اسپری های تمیز کننده ی روغنی و خشک چیه و کار بردشون ؟
و اینکه سر ولوم آ1000 چطور در میاد
با سلام
همانگونه که خود شما هم فرمودید کار این نوع اسپری تمیز کنندگی می باشد البته با کاربری متفاوت.
اسپری روغنی نوعی تمیزکننده قطعات الکترونیکی مکانیکی می باشد از جمله انواع ولوم ها ، کلیدها و حتی بلبرینگ انواع فنهای کامپیوتر و میکرو کلیدها و .... ؛
اسپری خشک:همان کار تمیزکنندگی را انجام می دهد با این تفاوت که بیشتر اوقات باید پس از اسپری نمودن روی تجهیز با دستمال کاغذی و یا پارچه های ابریشمی بسیار نرم ؛آن تجهیز را پاک نمود. به عنوان مثال پاک نمودن کیت و پستونک های کیبرد و هد تجهیزات صوتی و تصویری و دکمه های لاستیک مانند ریموت کنترل و .....
جهت تمیز نمودن کیت پیشنهاد می کنم دستمال کاغذی را به استون یا تینر خشک 100000 ابتدا آغشته کرده سپس اقدم به تمیز نمودن کیت نموده در ضمن روی مدارات که از جنس فریت به رنگ مشکی می باشند بیش از حد فشار نیاورید علی الخصوص محل تماس پستونکها با کیت
جهت پاک نمودن پستونکهای کیبرد هم می توان مقداری اسپری خشک روی قسمت مشکی رنگ پستونک اسپری نمود سپس با دستمال ابریشمی و یا دستمال کاغذی که بعد از تمیز نمودن از خود پرز پس نمی دهد استفاده نمود ولی اگر پستونک بیش از حد چرب باشد که بیشتر برای کیبردهایی که مصرف خانگی دارند پیش می آید ( دلیل چربی معلق در فضای خانه بر اثر پخت و پز آشپزخانه در دراز مدت ) که بهتر هست این نوع پستونکها را با محلول آب و پودر لباسشویی دستی آغشته نموده با مسواک نرم به آرامی قسمت مشکی (فریت) پستونک را ماساژ داده سپس با آب کاملا شستشو داده با دسمال تمیز ابریشمی آن را خشک نموده، توسط بلوور یا حتی سشوار روی پستونک باد گرفته تا خشک شود حال اگر احساس نمودید هنوز پستونک تمیز نشده با همان مسواک نرم البته خشک و تمیز کمی روی پستونک را تمیز نموده ولی با ظرافت تا به فریت پستونک صدمه وارد نشود.
با بت در آوردن سر ولوم A1000هم می توانید با کارد یا پیچ گوشتی به آرامی در زیر سر ولوم نموده و کم کم به دور تا دور سر ولوم فشار وارد نموده تا سر ولوم به آرامی بیرون بیاید.
با تشکر
آواتار کاربر
EHSANP800
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: اورگ ده هزارتومانی
کیبرد فعلی: YAMAHA A2000
کارت صوتی: SAFFIRE PRO 24 DSP
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: Adobe Audition- FL Studio
موبایل: نوکیا 630
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: اهواز
تماس:

پست خوانده نشده

برای تمیز کردن سطح خارجی اورگ چه اسپری ای رو پیشنهاد میکنید ک برای رنگش ضرر نداشته باشه؟
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

EHSANP800 نوشته شده:برای تمیز کردن سطح خارجی اورگ چه اسپری ای رو پیشنهاد میکنید ک برای رنگش ضرر نداشته باشه؟
با سلام
ابتدا میتوانید از اسپری کف و دسمال نرم برای پاک نمودن استفاده کنید ولی راحت ترین و دم دست ترین ماده که همان مایع شیشه شو می باشد و دسمال نرم که می توان برای هر نوع تجهیز با هر نوع رنگ استفاده نمود ، نکته قابل توجه این هست که به آرامی سطح را تمیز نموده و از دستمالهای نرم استفاده گردد تا از خش افتادن بر روی رنگ جلوگیری نماید.ولی علت رنگرفتگی سطح خارجی کیبرد بیشتر تماسهای مکرر دست با آن سطح میباشد که پیشنهاد می شود نقاطی که رنگ آن حساس شده هست را کمتر تمیز نموده و ترجیحا با سلفون بپوشانید. با تشکر
pooriah
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: Roland GW8
میکروفون: SAMSON
محل اقامت: تهران

Re: نگهداری و تعمیرات عمومی کیبردها

پست خوانده نشده

سلام. من پیچ بند کیبوردم که pa500 persian هست در رفته آیا خودم میتونم درستش کنم یا بدمش به تعمیراتی ها؟
AmirMohammad
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام دوست عزیز .من دو بار خودم دوچار این در رفتگی پیچ بند pa500شدم که نهایتا خودم باز کردم وجا انداختم.باراول بعد از جا انداختن از چسب اکواریوم استفاده کردم که بعد از یه مدت خیلی کوتاه دوباره در رفت . ولی بار دوم از چسب دوقلو شفاف استفاده کردم .الان مثل بنز داره کار میکنه .(گوش شیطون کر) تصویر .اگه باز م سوالی داشتی(قبل از باز کردن) که در توان من وسایر عزیزان باشه بپرس تا دراین مورداگه تجربه ای داریم راهنماییت کنییم.این نکته روهم از من داشته باش حواست باشه وقتی کیبوردتو برگردونی که پیچهای پشترو باز کنی حواست به این باشه که وزن کیبوردت روی پیچ بند نباشه چون احتمال اینکه موقع باز کردن پیچها فشاری که میاری باعث بشه پیچ بندت از اساس بشکنه.برای همین سعی کن چیز نرمی زیر کیبوردت قرار بده که پیچ بندت با زمین فاصله داشته باشه.بیرون هم میتونی بدی ولی یکی به من گفت حدود 50_60 تومن میگیرن .دیگه نمیدونم بالاتره یا کمتر.
momikorg
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: YAMAHA PSR-520
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-630

پست خوانده نشده

کسی میدونه مشکل ال سی دی این کیبورد یاماها 630 چیه ؟

حالت عادی
تصویر

حالت تست
تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات