آیا s670 رو بفروشم pa80 در حد آک بخرم؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

Hassan_2600
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: s670
موبایل: HUAWEI P8
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: شیراز

آیا s670 رو بفروشم pa80 در حد آک بخرم؟

پست خوانده نشده

با سلام به دوستان و اساتید سایت ارتعاش
من الان یه اس ۶۷۰ یاماها دارم احساس میکنم ریتماش برام جالب نیستن البته پکهای استاد بهرنگ و چند پک دیگه هم نصب کردم متاسفانه وقتی آکورد میگیرم آکوردها جون ندارن تنظیمات صدای اکورد ها هم بالا بردم تفاوتی نمیکنه فضای سمپل خیلی کمه آیا با pa80 در حد آک عوض کنم؟ در کل این کیبورد بهتره یا pa80؟
از دوستان میخواهم بدون تعصب رو برند خاصی نظرشون رو بفرماین
با تشکر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: ۶۷۰ دارم بفروشم pa80 در حد آک بخرم؟

پست خوانده نشده

دوست عزیز شما انتظارتون از کیبورد رو بهتر از هرکسی میدونید . ولی مقایسه کیبورد 15 سال پیش با کیبورد جدید اصلا قابل قبول نیست . شما تو 670 بروزترین ریتم و صداها رو داری . یو اس بی داری درامکیت سازی داری و خیلی چیزای دیگه که تو pa80 نیست
تمام دوستانی که یاماها دارن یکی از دلایل خریدشون تفکیک بودن و مشخص بودن صدای آکورد نسبت به کیبوردهای کرگ هست . نمیدونم شما چطور میگی (( جون ندارن ))
با این تفاسیر فکر میکنم یاماها رو فراموش کنید و همون کرگ بخرید بهتره براتون
موفق باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت

پست خوانده نشده

نکته ای که در مورد اظهارات جنابعالی برای بنده بسیار شگفت انگیز است این است که فرمودید PA80 در حد آک ! مگر چنین چیزی وجود دارد ؟
کیبردی که نزدیک به 10 سال است تولید نمی شود چگونه می تواند در حد آک باشد ؟ حتی اگر در کارتن هم در انباری جایی نگهداری شده باشد هم نمی تواند آکبند باشد .
دوست عزیزم کیبردهای PA80 و PA50 را کاملا رنگ می کنند و نوشته ها را هم دوباره چاپ می کنند و دست به سر و رویش می کشند و به عنوان آکبند می فروشند . خیلی حواستان باشد .
اگر فروشنده تضمین داد که این کیبرد هنوز باز نشده است و هیچ تعمیری ندارد و شما هم آن را باز کردید و دیدید واقعا هنوز آچار روی پیپچ ها نیفتاده است ، آنوفت می شود روی آن کمی فکر کرد اما باز هم مشکلاتی که دوست عزیز آقای انرژی فرمودند پابرجاست و شما با یک کیبرد قدیمی روبرو هستید .
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
با سلیقه شما به نظرم یا باید همان pa80 کرگ را بخرید ( که اصلا پیشنهاد نمی کنم چون بعد از یک مدتی دلزده میشوید ) یا کیبردهای اورینتال جدید یاماها
آواتار کاربر
ilia_nazemi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: yamaha psr8000
کیبرد فعلی: yamaha s950
موبایل: iphone6
محل اقامت: تهران_پاسداران
تماس:

پست خوانده نشده

Hassan_2600 نوشته شده: من الان یه اس ۶۷۰ یاماها دارم احساس میکنم ریتماش برام جالب نیستن البته پکهای استاد بهرنگ و چند پک دیگه هم نصب کردم متاسفانه وقتی آکورد میگیرم آکوردها جون ندارن تنظیمات صدای اکورد ها هم بالا بردم تفاوتی نمیکنه فضای سمپل خیلی کمه آیا با pa80 در حد آک عوض کنم؟ در کل این کیبورد بهتره یا pa80؟
با تشکر

دوست عزیز
شما که میفرمایید ریتم های BM و .... جون ندارن ، امکانش هست یه پک از کرگ معرفی کنید که جون دار و سرحال باشه؟؟
من کنار s950 خودم یه pa80 هم دارم که چند ماهی هست روشنش نکردم از بس ریتم های بی خود و قدیمی داره .
صداهاشم که به نظر من فاجعه هستش .... مثلا گیتارش معلوم نیست گیتاره یا تار یا ..... تصویر

ولی یه پیشنهاد دارم براتون :

به نظرم یه اسپیکر معمولی ترجیحاً مدل logitech z533 تهیه کنید و به ارگتون وصل کنید و قدرت واقعی ریتم و صدا هارو از اون اسپیکر گوش کنید .

مطمئن هستم نظرتون عوض میشهتصویر
Hassan_2600
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

مرسی از پاسخ تمامی دوستان تصویر
منظورم از جون دار نبودن آکورد اینه که یه زمانی تو بعضی مجالس منظورم 22 تا 25 سال پیش هست دیدم که از سلطان صدا یعنی 62 صدا میگرفتند و از 3000 کاسیو ریتم میگرفتند ریتم کاسیو معروف بود به ریتم قاشق و چنگالی ولی زمانی که آکورد گرفته میشد غوغا بود و جبران میکرد خودم هم یه زمانی این کیبورد رو داشتم و یادمه ریتم های خیلی جالبی داشت.
من فرضا اگه بخوام ریتم صبحت بخیر عزیزم معین رو داشته باشم باید حداقل 40 تا 50 تومن برای یه ریتم هزینه کنم این در صورتیه که میگن من خودم ندیدم و هیچوقت با کرگ کار نکردم که برای کرگ تا دلت بخواد ریتم هست و همش مجانی دوستان در این مورد نظر بدن ممنون میشم.
در ضمن من بعد از سلطان صدا یعنی 62 کیبورد یاماها a3 داشتم و 18 سال هست از دنیای کیبورد بی اطلاع هستم تا این که پارسال 670 خریدم جهت اطلاع دوستان
با تشکر فراوان
دوست عزیز اینکہ مےگفتن براے کورگ ریتم زیادہ و براے یاماھا نیست مال چھارسال پیشہ
با کمک بھرنگ و دوستان دیگہ توے این مدت کم ریتماے زیادے براے یاماھا ساختہ شدہ
اتفاقا چند روز قبل سمینار یاماھا توے شیراز برگزار شد کہ من شخصا خودم ااونجا بود
حرف بسیار بسیار جالبے زدہ شد
عزیزان فرمودن ما دیگہ ھیچ ریتمے براے کورگ نمیسازیم حتے ریتمسازا و تنظیم کنندہ ھاے معروف شیراز ھم بودن اونا ھم گفتن دیگہ ھیچ ریتمے براے کورگ نمیسازیم چرا کہ زحماتمون راحت دزدیدہ و پخش میشہ ب ھمین خاطرم ھست کہ شما ھنوز ریتماے پنجاہ و ھشتاد رو توے چھارایکس و سہ ایکس میبینید
این حرف نشون میدہ کہ اتفاقا اگر ریتماے بروز و جدید زیاد میخواید باید بیاید سراغ یاماھا کہ ب لطف n27 ھر روز ریتماے جدید و بروزتر براش ساختہ میشہ
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: كرج

پست خوانده نشده

670 اصلا قابل مقايسه نيست با 80 و بنظرم از 80 خيلي خيلي بهتره از همه لحاظ
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

پاسخ های دوستان واقعا درست و تجربی بود که جایی برای پاسخ من نماند دیگر ولی در مورد سوال زیر بهتون پاسخ میدم قبل از اینکه دوستان از من جلو بزنند:
Hassan_2600 نوشته شده:این در صورتیه که میگن من خودم ندیدم و هیچوقت با کرگ کار نکردم که برای کرگ تا دلت بخواد ریتم هست و همش مجانی دوستان در این مورد نظر بدن ممنون میشم.
تنوع و تعداد فایل و برنامه هایی که برای یاماها به هست کمتر از از کرگ نیست ، بلکه طی سالهای گذشته بیشتر از کرگ هم شده. این فقط یک شایعه از گذشته است که دهان به دهان میچرخد و عرف مقایسه کرگ و یاماها شده. باور کنید این داستان چند سال است که تمام شده.
آیا کمپانیِ کرگ برای Pa80 یا حتی Pa800 ست ترکی و خلیجی و عربی و هندی و اروپایی و الکترونیک و لاتین بیرون داده؟
برای S670 از هر کدام 1 الی 3 عدد بیرون داده که موجود هست
در ست های ایرانی و محلی من قطعا بهتون میگم برای PA80 خیلی بیشتر از S670 ست داره که 70درصد گلچین از همدیگه و تکراری هستند ولی در خیلی سبک ها هرچقدر هم بیشتر باشه ضعیف است همچون ریتم های بندری و مدرن.
از لحاظ صدا شما از انواع پک های PPF یاماها و ایرانی میتونید گلچیم کنید که من تا بحال یک عدد صدای شرقی زیبا و درست در PA80 ندیدم.

با این همه شما یک Pa80 را اول با یک فلش خوب از طرف فروشنده حضوری تست کنید و اگر به دلتان نشست تصمیم بگیرید. گرچه خریدن یک دستگاه 15 سال کار کرده ریسک است. هرچقدر هم تمیز.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
Hassan_2600
عضو کم کار
عضو کم کار

Re: آیا s670 رو بفروشم pa80 در حد آک بخرم؟

پست خوانده نشده

مرسی از راهنمایی دوستان
امروز عصر یکی از دوستان pa600 کرگ رو آورد تو محل کارم خیلی ازش تعریف میکرد روشن کرد باهاش کار کرد میگفت چند صد هزار تومن داده ست براش خریده ولی باورتون نمیشه ازش نا امید شدم خیلی از ریتمهای bm5 رو داشت ولی اصلا مثل پک استاد بهرنگ نمیشد اصلا قابل مقایسه نبود با این که صفحه تاچ هست و خیلی امکانات داره ولی تو دلم به خودم گفتم 670 من که از این صداهاش زنده تره و حتی فکر میکنم کلاویه 670 از اونم بهتر هست واای به حال pa 80 دیگه چیه که من میخواستم باهاش عوض کنم
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: آیا s670 رو بفروشم pa80 در حد آک بخرم؟

پست خوانده نشده

80 از نظر نرم افزاری از 600 قدیمی تره ولی از نظر سخت افزاری خیلی خیلی بهتر و مقاومتر هست نسبت به 600
ریتماشم تو مایه های همون 80 هست . شما توی 3ایکس هم فضای ریتم و صدای یاماها رو نخواهید داشت
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات