جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانين انجمن

پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

+ ارسال پاسخ
 صفحه 4 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
 موضوع پست: Re: مقایسه صداسازی یاماها و کرگ
پست خوانده نشدهارسال شده در: پنج شنبه آذر 25, 95 5:48 pm 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن 26, 94 12:41 pm
کیبرد فعلی: Yamaha S770
این مبحث دوباره برمیگرده به بحث نرم افزاری کیبوردای کرگ و یاماها تو پک های تایروس و یاماها هم صداهایی پیدا میشن از psr 62 64 و.... که کیفیت خیلی خوبی دارن و با افکت خیلی عالی میشن در کل صدا بستگی به کیفیت سمپل داره و اگه صداهای کیبوردای قدیمی یاماها مثل 62 با همون کیفیت واسه مدلای جدید تبدیل میشد خیلی عالی بود

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 27, 95 10:34 am 
آفلاين
عضو ویژه
عضو ویژه
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر 17, 89 10:29 pm
حالت من: Pensive
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
رتبه امتیاز - آزمایشی
با سلام و عرض تشکر از تمامی دوستان

بنده هم در روش کاری یاماها موندم ؛ که چرا صداهایی که از استقبال بالایی در قدیم برخوردار بودند و حالا هم هنوز پرطرفدار هستند ؛ علی الخصوص صداهای کیبوردهای  اورینتال را یک دفعه به کنار گذاشتند.در حالیکه میشد روی آنها کار کرد و بهبودشان داد از جمله صداهای بیاد ماندنی PSR62 و PSR64 - درامکیتها را اکثرا از A1000 به بعد تکرار نمودند با تغییرات اندک و بهبود کیفیت ولی صداها دست خوش تغییرات بوده  تنها اقدامی که در بحث صداسازی صورت گرفت مبحث لگاتو در PSR-A3000 هست که هیچ شباهتی با لگاتو PSR-62 نداره و میشه گفت تا حالا کسی از این گزینه استفاده ای نکرده و فکر هم نکنم که به کار کسی هم بیاید و فقط به عنوان یک آیتم در کیبرد ؛ فقط وجود دارد.

ای کاش حداقل به صورت پک و تلفیق صداهای پریست این صداهای بیاد ماندنی کیبردهایی نظیر PSR-62 و PSR-64 و دیگر کیبوردهای محبوب یاماها  را مجددا تولید می نمودند.هر چند دوستانی که دستی در صداسازی دارند هم می توانند با قدری تلاش این کار را انجام بدهند .در برند کرگ دیدم که ست صدا تولید شده و فقط صداها را برای تمامی مدلهای ارنجر کرگ تولید نمودند که این ایده هم در نوع خودش منحصر به فرد  و ستودنی هست.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه آذر 27, 95 8:06 pm 
آفلاين
ناظم
ناظم
نماد کاربر
تاريخ عضويت: جمعه تیر 4, 89 2:11 pm
حالت من: Artistic
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
STUDIO SIMA نوشته است:
با سلام و عرض تشکر از تمامی دوستان

بنده هم در روش کاری یاماها موندم ؛ که چرا صداهایی که از استقبال بالایی در قدیم برخوردار بودند و حالا هم هنوز پرطرفدار هستند ؛ علی الخصوص صداهای کیبوردهای  اورینتال را یک دفعه به کنار گذاشتند.در حالیکه میشد روی آنها کار کرد و بهبودشان داد از جمله صداهای بیاد ماندنی PSR62 و PSR64 - درامکیتها را اکثرا از A1000 به بعد تکرار نمودند با تغییرات اندک و بهبود کیفیت ولی صداها دست خوش تغییرات بوده  تنها اقدامی که در بحث صداسازی صورت گرفت مبحث لگاتو در PSR-A3000 هست که هیچ شباهتی با لگاتو PSR-62 نداره و میشه گفت تا حالا کسی از این گزینه استفاده ای نکرده و فکر هم نکنم که به کار کسی هم بیاید و فقط به عنوان یک آیتم در کیبرد ؛ فقط وجود دارد.

ای کاش حداقل به صورت پک و تلفیق صداهای پریست این صداهای بیاد ماندنی کیبردهایی نظیر PSR-62 و PSR-64 و دیگر کیبوردهای محبوب یاماها  را مجددا تولید می نمودند.هر چند دوستانی که دستی در صداسازی دارند هم می توانند با قدری تلاش این کار را انجام بدهند .در برند کرگ دیدم که ست صدا تولید شده و فقط صداها را برای تمامی مدلهای ارنجر کرگ تولید نمودند که این ایده هم در نوع خودش منحصر به فرد  و ستودنی هست.

جناب حسین زاده عزیز قدیم  کیبوردهای 62 و 64 خیلی محبوب بوده ولی این قضیه حداقل مربوط به 30 سال پیش هست . اینکه بخوایم امکان صداسازی یک کیبورد رو بخاطر نداشتن چند صدای فوق قدیمی که در حال حاضر فقط مختص منطقه زندگی شماست  زیر سوال ببریم این که نشد نقد کردن . اینکه صداسازی یاماها از امکانات کمتری نسبت به کرگ برخورداره شکی درش نیست ولی شما فقط سوزنت گیر کرده روی 62 و 64 . مدلهای جدید یاماها از نظر صداهای کارخانه ای و آماده عالی هستن از نظر بنده و هیچ چیز کم ندارن . شما اگر خیلی به صداهای 62 و 64 علاقه مند هستید یا از سمپلهای این صداها استفاده کنید و یا مدلهای 62 و 64 رو به عنوان کیبورد دوم خریداری کنید . موفق باشید

ره رستگــاری همینست و بس

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه آذر 27, 95 12:12 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S975 - EA7 - Genos
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
Mr.Energy نوشته است:
شما اگر خیلی به صداهای 62 و 64 علاقه مند هستید یا از سمپلهای این صداها استفاده کنید و یا مدلهای 62 و 64 رو به عنوان کیبورد دوم خریداری کنید . موفق باشید
جواب درستی است.
هم بنده و هم اقای رضایی به جناب حسین پور عرض کردیم که صداهای یاماها64 و یاماها62 را سالها است که میشه با مدل های جدید یاماها و کرگ کاملا شبیه سازی کرد.  حتی همین الان برخی صداهای یاماها64 و 62 در پک های جدید یاماها هست.

اینکه کسی در صداسازی ناتوان است به موضوع این تاپیک ربطی ندارد. میتونید در مورد صداسازی سوال کنید در انجمن سایت که آن هم به وقت و حوصله افراد بستگی داره که پاسخ بدهند یا خیر. این تاپیک هم مناسب است
اینکه کسی چوب خودش را به سینه میزند و همش بدنبال دانلود و خرید است باز به این تاپیک مربوط نمیشود. میتونید اینجـــا این بحث را دنبال کنید.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: دوشنبه آذر 29, 95 4:45 pm 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه آذر 21, 88 1:56 am
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
رتبه امتیاز - آزمایشی
سلام من یه چیز کوچولو بگم

صداسازی ساز های جدید یاماها ( میدرنج ) ضعیف هست نسبت یه کرگ این ضعف تا حد زیادی تو سری تایروس کم شده فقط میمونه لگاتو که تنها چیزی هست صداهایی که تو کرگ میشه ساخت تو یاماها نمیتونی بسازی

این محدودیت صدا سازی تو میدرنج های یاماها هم هیچ معنی نداره سال به سال به جای پیشرفت پس رفت دارن میکنن

از نظر صداهای پریست یاماها قویتر و اماده تر هست تا کرگ باید خودت صدا سازی بلد باشی بشینی درست کنی

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه آذر 30, 95 10:42 am 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه مهر 15, 92 1:40 am
حالت من: Asleep
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
dishdish نوشته است:
سلام من یه چیز کوچولو بگم

صداسازی ساز های جدید یاماها ( میدرنج ) ضعیف هست نسبت یه کرگ این ضعف تا حد زیادی تو سری تایروس کم شده فقط میمونه لگاتو که تنها چیزی هست صداهایی که تو کرگ میشه ساخت تو یاماها نمیتونی بسازی

این محدودیت صدا سازی تو میدرنج های یاماها هم هیچ معنی نداره سال به سال به جای پیشرفت پس رفت دارن میکنن

از نظر صداهای پریست یاماها قویتر و اماده تر هست تا کرگ باید خودت صدا سازی بلد باشی بشینی درست کنی

لگاتو در سازهای آنسامبل (مثل استرینگ سکشن و برس سکشن و ...)‌هیچ کاربردی ندارد و فقط کار رو خراب (خالتوری) میکند. تنها جایی که میشه متصور شد لگاتو بدرد میخورد صداهای سولو مثل بالابان، فلوت نی انبان و سازهای موهومی هستند. سازهای زهی و زخمه ای اصولا بهتر هست که از لگاتو درشان خیلی کم استفاده شود چرا که اصولا لگاتو زدن احتمال اش یک تقسیم بر تعداد سیمهای ساز هست. مثلا در گیتار  احتمال اینکه نتی را لگاتو باشد ۱/۶ هست (گیتار ۶ سیم دارد) و گیتاریست لگاتو رو با کروساندو و دیکروساندو شبیه سازی میکند که همان Portamento که در ۹۷۰ هست.

من صدای استرینگ ترکی رو به صورت چرک نویس آماده کردم و اینجا میگذارم. این صدا از اینها بهتر میتونه باشه (EQ و تنظیمات بهتر افکت و ...) ضمن اینکه من اصولا ساز و سبک ارینتال بلد نیستم. درست هست که صدای با موتیف ساخته شده ولی با امکانات ۹۷۰ عین این صدا رو میتونید تولید کنید.

ضمنا صداهایی که لگاتو در MOTIF و MOX/F سمپلهای ویژه مختص حالت لگاتو دارند که بخش attack اون بریده شده ( در A3000 هم صداهای کارخانه ای لگاتو دار حتما همینطور هستند البته من بعید میدونم که در A3000 بشود به اون مفوم که در موتیف میشود صدای لگاتو ساخت). بنابراین وجود لگاتو به این معنی نیست که صدا سازی ساده میشود و برای صدای لگاتوی مناسب باید زحمت مضاعف کشید.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه آذر 30, 95 1:02 pm 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
تمام فرمایشات شما درست ولی این مشکل در صدا سازی تو ارنجر ها و میدرنج های یاماها وجود داره که اصلا قابل درک نیست از 35 سال پیش لگاتو وجود داشت چرا تا الان تو ارنجرها نیاوردن جای تعجب داره سیستم صدا سازی میدرنج ها هم بسیار مبتدیانه هست و شما به صدای پرسیت های اصلی دستگاه اصلا دسترسی نداری
این صدا استرینگی هم شما گذاشتین در حد همون A3000  هست و فکر نکنین خوب هست

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: سه شنبه آذر 30, 95 8:11 pm 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه مهر 15, 92 1:40 am
حالت من: Asleep
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
dishdish نوشته است:
تمام فرمایشات شما درست ولی این مشکل در صدا سازی تو ارنجر ها و میدرنج های یاماها وجود داره که اصلا قابل درک نیست از 35 سال پیش لگاتو وجود داشت چرا تا الان تو ارنجرها نیاوردن جای تعجب داره سیستم صدا سازی میدرنج ها هم بسیار مبتدیانه هست و شما به صدای پرسیت های اصلی دستگاه اصلا دسترسی نداری
این صدا استرینگی هم شما گذاشتین در حد همون A3000  هست و فکر نکنین خوب هست

من منظور شما رو از وجود لگاتو درک نمیکنم! سازهای آنسامبل مثل استرینگ اصلا لگاتو درشون فایده ندارد. چرا که نوازنده ها در زمانبندیهای متفاوت لگاتو اجرا میکنند (تازه اگر لگاتو باشد در غیر اینصورت برای از یک سیم به سیم دیگر رفتن باید توسط نوازنده شبیه سازی بشه) و برآیند اونها اصلا به لگاتو چه در کرگ و چه در یاماها هیچ شباهتی ندارد.

اونچه که در سیستم AWM2 به عنوان لگاتو تعریف شده در eXpanded Articulation که XA مخففش هست، شما به هنگامی که دو نت رو متوالی و بدون فاصله بزنید سمپل لگاتو رو پخش میکند. وقتی لگاتو پخش میشه تمامی پارامترهای اوسیلاتور نادیده گرفته میشوند (Amplitude, Filter, Pitch) و شما باید صدا را در حالت MONO قرار بدید تنها پارامتری قابل استفاده Portamento و تنظیماتش در این حالت هست.

من هیچوقت با دستگاه ارنجر کرگ کار نکرده ام اما تا آنجایی که من فهمیدم DNC بسیار شبیه به XA هست. اما احتمال اینکه کسی برای آن صدا بسازد به صفر خیلی نزدیک هست. من تا حالا صدای دست ساز با لگاتو ای روی کرگ نشنیده ام.

در باره استرینگ اما
۱- من روی این صدا ۱۵ دقیقه وقت گذاشتم و تفریحی درست کردم.
۲- من نگفتم که ای صدا خیلی عالی هست فقط خواستم به شما نشان دهم که لگاتو آنقدر که حرفش زده میشود اهمیت ندارد.
۳- ضمنا یاماها با آن همه امکانات اگر صدای کارخانه ای اش در حد صدای ۱۵ دقیقه ای من باشد خیلی حرفه!

و فراموش کردم، ممنون میشم شما یک استرینگ خوب بگذارید من هم بشنوم و متوجه بشم که استرینگ خوب چطور هست. بخصوص اگر از کرگ باشد که عالی میشه.

*** من دقت نکرده بودم نکته ای که شما گفتید در مورد Waverom توی pa600 شما میتونید سمپلهای داخل دستگاه رو استفاده کنید ولی بعید میدونم در یاماها حتی تایروس بشه اینکار رو کرد. البته این به قابلیت صدا سازی مربوط نمیشه به سیاست نچسب یاماها مربوطه! در نهایت با صرف زمان زیاد میشه سمپل روی دستگاه گذاشت. اما به نظرم  اگر جای لگاتو اینرو میداشت کاربردش بیشتر بود!

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه دی 1, 95 6:38 am 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S975 - EA7 - Genos
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
dishdish نوشته است:
ولی این مشکل در صدا سازی تو ارنجر ها و میدرنج های یاماها وجود داره که اصلا قابل درک نیست از 35 سال پیش لگاتو وجود داشت چرا تا الان تو ارنجرها نیاوردن جای تعجب داره سیستم صدا سازی میدرنج ها هم بسیار مبتدیانه هست و شما به صدای پرسیت های اصلی دستگاه اصلا دسترسی نداری
خوبی امیر جان؟ من بحث فنی میکنم. شما اول بفرما بر اساس کدام منبع 35 سال را اعلام کردید؟ ما سعی میکنیم همه چیز تاجای ممکن موثق باشد.
و اینکه شما درباره یک ارنجر دارید صحبت میکنید نه سینتی سایزر. قدرت صداسازی یک ارنجر در حد وظیفه اش مشخص است و برای همین هیچ وقت روی ارنجر موتور صدای AWM2  نگذاشته وگرنه دیگر نیازی به ساختن سنتی سایزر نداشت.
حال اینکه اگر شما صداسازی یاماها را نسبت به کرگ ابتدایی میدونید پس باید تفاوت بسیار فاحش و چشمگیر باشد بین صداهای ارنجرهای کرگ و یاماها که تقریبا اکثر ما میدونیم نه تنها چنین چیزی نیست ، بلکه در خیلی موارد صداهای ساخته شده ی کرگ ضعیف تر هم بوده.

از لحاط مقایسه با کرگ تشکر میکنم که مرتبط با موضوع هم هست.
حالا اینکه در کرگ اگر شما 10 عدد استرینگ و 2 عدد گیتار و 5 عدد سینت و چندین ساز دیگه را باهم یکی کنید ، یعنی صدای قشنگ؟
اون مواردی هم که در خیلی ویدیوهای ترکی نوازندگان عزیز میبینند و جو زده میشوند فقط بخاطر تبحر نوازنده بوده.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه دی 1, 95 2:11 pm 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
رتبه امتیاز - آزمایشی
muse نوشته است:
من منظور شما رو از وجود لگاتو درک نمیکنم! سازهای آنسامبل مثل استرینگ اصلا لگاتو درشون فایده ندارد. چرا که نوازنده ها در زمانبندیهای متفاوت لگاتو اجرا میکنند (تازه اگر لگاتو باشد در غیر اینصورت برای از یک سیم به سیم دیگر رفتن باید توسط نوازنده شبیه سازی بشه) و برآیند اونها اصلا به لگاتو چه در کرگ و چه در یاماها هیچ شباهتی ندارد.

فرمایشتون گفتم صحیح هست من با استرینگ کار ندارم که لگاتو داشته باشه یا نه ولی لگاتو هم نیاز داره کلا این سیستم وجودش واسه ما ایرانیا حیاتی هست

منم در مورد لگاتو مثل شما فکر میکردم ولی بعدا ( 8 ماه ) که دوباره کرگ گرفتم تازه متوجه شدم باید حتما این لگاتو تو تمام ساز هایی که ما میخوایم باهاش کار کنیم باشه

استرینگ کرگم زیاد هست میتونید گوش بدین وفت کنم حتما لینک میزارم واستون

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 4 از 7 |      1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 4 از 7

تعداد پست ها:  69 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: