درخواست مشاوره بین سه مدل کیبرد شرقی

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

DARIUSH3D
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: YAMAHA-A3
کیبرد فعلی: ندارم
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

درخواست مشاوره بین سه مدل کیبرد شرقی

پست خوانده نشده

با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.این اولین پست بنده هست در این سایت
قصد خرید کیبورد دارم قبلا pa50 تبدیلی داشتم. با توجه به اینکه علاقه ام به صداهای شرقی بیشتره خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید. خودم بین این سه ساز دو دل هستم البته کمی بحث بودجه هم برام مطرحه. خودم بین این سه مورد موندم:
1-
yamaha A3000
که انتخاب اولمه فقط کمی قیمتش بالاست برام، ولی صداهای اورینتالش بینهایت زیباست
2-
pa600qt
که با توجه به کیفیتش که در آپارات دیدم به نظرم از A3000 پایین تره اما ریتماش زیاده
3-
yamaha A2000
که ارزونتره اما یکم قدیمی تره و ارزونتر.فقط نمیدونم صداهای اورینتالش به نسبت pa6000 در چه سطحی قرار داره...
قیمت آک pa600 سوال کردم 4 تومن هست .آیا ارزش داره یه دست دوم A3000 رو با 300 تومن بیشتر تهیه کنم؟یا اینکه A2000 دست دوم هم با قیمت کمتر میتونه کافی باشه؟ این پکهای ریتم یاماها به نظرتون کافیه خریداری کنم تا خلاء کرگ و یاماها رو در ریتم پر کنه؟ساپورت یاماها در آینده چجوریاست به نظرتون.
خیلی ببخشید سوالاتم زیاد شد. خواهشن بدون تعصب نسبت به برند خاصی نظراتتون رو مطرح بفرمایید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: درخواست مشاوره بین سه مدل کیبرد شرقی

پست خوانده نشده

ضمن خوش امد خدمت شما عرض کنم دستگاه pa600 دقیقا هم دوره A2000 است و میشه با اون مقایسه اش کرد.
برای هر دو مدل ریتم و برنامه هست.
برنامه های محلی برای مناطق مختلف روی کرگ بیشتر است و برنامه های شیک و با کیفیت همچون VSTهای حرفه ای برای یاماها بیشتر است و خود یاماها حتی براش کلی پک شرکتی بیرون داده.
رم سمپل pa600 بیشتر از A2000 است ولی با A2000 میتونید خودتون سمپل بسازید و با pa600 نمیتونید و باید ست مدل های بالاتر رو روش اجرا کنید.
سخت افزار pa600 فوق العاده ضعیف است و صدای بلندگوهای این دستگاه قطعا ناامیدتون میکنه. وقتی بلندگوها که نمایش دستگاه هست اینه ، قطعا خروجی بدتر از این هست.

مشکل اساسی برای خرید pa600 در مقایسه با a2000 قیمت آن است. این دو دستگاه کم و بیش در یک حد هستند ولی قیمت pa600 بسیار بالا و نامعقول است.

و البته A3000 اصلا قابل قیاس نیست با این دو مدل و در زمینه صدا و ریتم شرقی هیچ رغیبی ندارد.پیشنهاد میکنم کمی تلاش کنید و چیزی بخرید که تاچندسال بروز باشه .
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت

پست خوانده نشده

درود
با احترام به نظر آقای بهرنگ عزیز .

اولا خوشحالم که از خرید pa50 که ضعیف ترین و بی کیفیت ترین ارنجر کرگ است ، صرف تظر کرده اید و به فکر خرید کیبردهای بهتر افتادید . خرید pa50 در واقع خریدن یک تلویزیون 14 اینچ قدیمی است در برابر خرید lcd های امروزی .
.........................
a2000 از pa600 بهتر و قوی تر است و سخت افزار بهتری دارد بهمراه بلندگوهای بسیار خوب و قوی . pa600 تقریبا همان pa50 است و تنها فرقش صفحه لمسی و نرم افزار بروز تر است . اما از لحاظ سخت افزاری و بلندگوها از pa50 هم ضعیف تر است .
...............
من اگر جای شما بودم a3000 را تهیه می کردم ولی اگر بودجه ام کفایت نمی کرد a2000 .
از حق نباید گذشت و آن اینکه ریتم و صدای رایگان برای pa600 بیشتر است ولی خروجی این دستگاه کیفیت چندانی ندارد .
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

دوست عزیز ریتم وست برای 3000 بسیار فراوانه...من ادرس سایتو بهتون میدم هرچی خواستید دانلود کنید...پیشنهاد میکنم 3000 در حد آک وکم کارکرد که خودآقا بهرنگ قطعا براتون میتونه تهیه کنه بخرید ولذتشو ببیرد...البته 970 کمی حرفه ای تر ومجهزتر از 3000 هستش...
DARIUSH3D
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سپاسگزارم از پاسخهای دوستان
اینکه a3000 مطابق با خواسته من هست شکی نیست,اما توانم در حد خرید این ساز نیست فعلا متاسفانه حالا باید ببینم میتونم جور کنم یا نه. ساز a2000 با توجه به اینکه الان ۵ سالی میشه از پایان تولیدش کیفیت دست دوم تمیزش رو چه قیمت میشه تهیه کرد؟واینکه به نظر شما کیفیت پخش صدا و ریتم این مدل با a3000 چقدر اختلاف داره, و آیا میشه گفت a3000 به خاطر به روز بودن و نرم افزار جدید و دیگر پارامترهایی که در کیفیت پخش تاثیر نداره قیمتش بالاتره؟در مجموع با توجه به اختلاف قیمت حدود یک میلیون دست دوم این دو ساز ارزش داره a3000 تهیه کنم. خیلی ممنون
DARIUSH3D
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

یه نکته دیگه, متوجه شدم ساز یاماها افت قیمتش خیلیه نسبت به کرگ متاسفانه که منصفانه نیست, این افت قیمت برای یه ساز سه چهار تومنی چقدره به نظرتون...
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

درود دوباره
من هم پیشنهاد می کنم ساز یاماها اگر خواستید بخرید از ارتعاش بخرید که پک های زیبای آقای بهرنگ را هم داشته باشید . بهر حال طبق بررسی که من کردم ساز a2000 رو یک فروشگاه اینترنتی هنوز بصورت آکبند می فروشد ولی پیشنهاد می کنم اول درباره آن کمی تحقیق کنید .
یکی از شرکت های پشتیبانی کرگ یک a3000 کارکرده اما تمیز را به قیمت 3.900 می فروشد .
در مورد افت قیمت باید عرض کنم که تفاوت چندانی ندارد و بیشتر تبلیغات هست وگرنه من خودم 2 عدد ساز کرگ داشتم موقع فروش نصف قیمت هم نمی خریدند .
DARIUSH3D
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

mehdi14508 نوشته شده:درود دوباره
من هم پیشنهاد می کنم ساز یاماها اگر خواستید بخرید از ارتعاش بخرید که پک های زیبای آقای بهرنگ را هم داشته باشید . بهر حال طبق بررسی که من کردم ساز a2000 رو یک فروشگاه اینترنتی هنوز بصورت آکبند می فروشد ولی پیشنهاد می کنم اول درباره آن کمی تحقیق کنید .
یکی از شرکت های پشتیبانی کرگ یک a3000 کارکرده اما تمیز را به قیمت 3.900 می فروشد .
در مورد افت قیمت باید عرض کنم که تفاوت چندانی ندارد و بیشتر تبلیغات هست وگرنه من خودم 2 عدد ساز کرگ داشتم موقع فروش نصف قیمت هم نمی خریدند .

آقا مهدی ممنونم از شما.
فقط این موضوعی که فرمودین به نظرم از چند حالت خارج نیست:اول اینکه شاید یاماها لایسنس و امتیاز تولید محصولاتش رو به ایران داده..!!! دوم اینکه اینم احتمالا حکایت همون pa50 های آکبنده که بعضی از افراد سودجو به راه انداختند و ملت رو ....فرض کردند. سوم اینکه شاید این دوستان تعدادی از این سازها رو انبار کردند تا امروز که اینم با عقل جور در نمیاد. در کل ممنون میشم اگه از قیمت آک که فرمودین بفرمایید.
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

قیمتی که این فروشگاه داده 3,740,000 تومان است .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

DARIUSH3D نوشته شده:یه نکته دیگه, متوجه شدم ساز یاماها افت قیمتش خیلیه نسبت به کرگ متاسفانه که منصفانه نیست, این افت قیمت برای یه ساز سه چهار تومنی چقدره به نظرتون...
این مورد فقط به علت تولید مدل های جدید در یاماها است و برای کرگ هم اگر مدل جدید وارد شود ، مل های قبلی افت پیدا میکنند.
1-مدل a2000 کارکرده افت خودش را کرده و دیگر افتی نمیکند.
2-کرگ هم برای فروش دردسر های خود را دارد و افت قیمتی که خیلی دوستان شاهد بوده اند
3-شما a3000 دست دوم بخرید حداقل تا یک سال افت قیمتی را ندارید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات