جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

+ ارسال پاسخ
 صفحه 1 از 1 |  
 موضوع پست: نحوه ساختن و زدن درام کیت حرفه ای
پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه خرداد 25, 96 1:37 am 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
تاريخ عضويت: سه شنبه مهر 15, 92 1:40 am
حالت من: Asleep
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
اگر بیش از ۲۰ نفر در این تاپیک در خواست بدهند، من نکات ابتدایی و کلی رو که برای زدن حرفه ای دارم کیت باید در نظر داشت روی هر کیبورد رو در این جا ذکر میکنم.

مشخصات

موضوع پست: Re: نحوه ساختن و زدن درام کیت حرفه ای
پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه خرداد 26, 96 5:15 pm 
آفلاين
ناظم
ناظم
نماد کاربر
تاريخ عضويت: جمعه تیر 4, 89 2:11 pm
حالت من: Artistic
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
سلام .
شما  مطالب مورد نظرتون رو پست بفرمایید دوستان هم به شما می پیوندن و سوالات رو هم میپرسن

ره رستگــاری همینست و بس

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: شنبه خرداد 27, 96 1:28 pm 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند 6, 94 11:42 am
حالت من: Drunk
اولین ساز: A1000
کیبرد فعلی: ُA1000 - PA300- S670
نرم افزار: cool edite
موبایل: nokia
رتبه امتیاز - آزمایشی
سلام اتفاقا خیلی دوست دارم نحوه ریتم سازی رو از ابتدا بدونم من نفر اول !

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه خرداد 27, 96 1:14 am 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تاريخ عضويت: جمعه بهمن 19, 91 12:23 am
اولین ساز: melodika
کیبرد فعلی: tyros 5
رتبه امتیاز - آزمایشی
muse نوشته است:
اگر بیش از ۲۰ نفر در این تاپیک در خواست بدهند، من نکات ابتدایی و کلی رو که برای زدن حرفه ای دارم کیت باید در نظر داشت روی هر کیبورد رو در این جا ذکر میکنم.

دوست عزیز اینجا علاقمند به یادگیری زیاد هست. حتی دوستان حرفه ای هم فکر کنم میتونن با تبادل نظر از هم یاد بگیرن. خوب این گوی و آن میدان , فقط بدون شرط گذاشتن . من هم مشتاق شنیدن مطالب شما و یاد گرفتن هستم

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه تیر 4, 96 9:42 pm 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
من بخش ابتدایی رو مینویسم تا ببینم چقدر استقبال میشود.
چرا که اگر کاربران این سایت آنقدر زیاد باشند باید به سرعت 100 تا پر شود. 40 تا هنوز نصف آنچه که باید باشد هم نیست.

مباحثی که خواهم نوشت به کیبورد خاصی مربوط نیست و فرض بر آن هست که مخاطب نحوه کار با سیکونسر دستگاه خود (یاماه، کرگ، رولند و ...) رو بلد هست. پس مبانی کار با دستگاه اینجا مورد بحث نیست.

وقتی که بخواهیم یک بیت دارم رو روی کیبورد درست کنیم دو چیز مهم رو در نظر باید بگیریم.

1- درامر.

2- درام ست.

شکل زیر یک درام ست هست:

این یک درام ست 8 تکه شامل تکه های زیر هست:

1- بیس درام

2- اسنیر (به کسر الف و نون و سکون روی ی)

3- تام تام های

4- تام تام مید

5- تام تام لو یا فلور تام تام (Floor tomtom)

6- سنج راید

7- سنج کرش

8- سنج های هت (hi-hat)

و چوب درام یا درام استیک... که لازمه کار هست.

دقت کنید که سنج به انگلیسی میشود سیمبال. دانستن این واژه ها برای کار با سمپل الزامی هست. هر کدام از این تکه ها رو به روشهای مختلفی میتوان زد و دقت کنید که سمپلهای داخل دستگاهتان به نحوه ای نام گذاری شده اند که نام تکه و روش زدن آن رو شامل میشود.

مثلا Hi-Hat Open یعنی ضربه به سنج های هت هنگامی که پدال آن فشرده شده و باز هست. در این مورد بیشتر صحبت خواهم کرد.

در مورد درامر اما:
یکی از مهمترین نکاتی که باید در نظر داشت این هست که درامر توانایی محدود فیزیکی دارد و آدم آهنی نیست که بتواند با هر سرعت و شدتی به درام ست بکوبد. علاوه بر آن یک دارمر دو دست و دو پا دارد بنابراین در آن واحد بیش از 44 تا تکه را نمیشود همزمان زد. که البته یکی از آنها بیس و دیگری حتما های-هت خواهد بود. و در حالت عادی هم شما 3 تا صدای همزمان خواهید شنید چون پدال های-هت رو فشردن و زدن 3 تکه دیگر کار آسانی نیست.

خلاصه مورد فوق این هست که درامر نمیتواند با شدت بالا به اسنیر یا تام تام یا سنج ها برای مدت طولانی بکوبد. ولاسیتی مطلوب برای شبیه سازی ضربه بر روی ست حدود 70-80 هست و برای انتقال احساسات درامر شما میتوانید ولاسیتی رو در Fill-in ها به 110-100 هم افزایش بدید. دقت کنید که ولاسیتی 127 ضربه شدیدی محسوب میشه و شاید در یک بیت یا فیل این یک بار بیشتر اتفاق نیفتد.

اگر ریتم شما ولاسیتی بالایی دارد سه حالت رخ میدهد:

1- درامر بعد از مدتی از هوش میرود

2- دست درامر یا استیک ها میشکنند

3- درام ست نابود خواهد شد.

علاوه بر آن درامر برای اجرای بیت های پاساژ یا فیل این مانورهای محدودی میتواند بدهد. مثلا حرکت بازوی درامر از یک سنج به سنج دیگر مستلزم صرف زمان و انرژی هست و اینطور نیست که درامر سنج ها رو چپ و راست پشت سر هم بزند.

نکته دیگر زیبایی بیت هست. هر کدام از این تکه ها کاربردی خاص دارند. مثلا میشود کرش را هر 1 ثانیه یک بار تکرار کرد اما آیا واقعا این کار درست هست و همچین بیتهای تعریف شده و قابل اجرا هستند؟

بهترین روش تشکر شما از من استفاده از این تکنیکها در بیت هایی هست که میسازید و به اشتراک گذاشتن اون در سایت هست.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه تیر 4, 96 9:43 pm 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
جنس درام ست

برای ساخت درام بیت اما اولین کاری که باید کرد دست چین کردن سمپل هست. بسته به ژانر کاری که انجام میدید (موسیقی راک، جز و ...) شما باید جنس درام ست خود را انتخاب کنید. مثلا پوسته بدنه استوانه ای اسنیر در دو جنس چوب یا فلز تولید میشود.

ضمنا ترجیح ما برای هر تکه استفاده از یک مالتی سمپل هست که در ولاسیتی های مختلف سمپلهای مربوط به ضربه های آرام تا محکم رو داشته باشد.

***در صورت لزوم این بخش رو تکمیل تر خواهم کردم.

چیدمان فیزیکی درام ها، نحوه میکروفون گذاری و نگاشت تکه های درام ست روی کیبورد و استاندارد GMStandardDrumMap (استاندارد نگاشت دارم جنرال میدی)

***این بخش تکمیل خواهد شد.

میکروفون گذاری اصولا بر حسب بودجه و اهمیت آن صورت میگیرد مثلا با دو تا میکروفون هم میشود یک درام رو ضبط کرد:
اما وقتی با کیبورد کار میکنیم خیلی از پیچیدگیهای صدا برداری حذف شده اند و ما سمپلها رو به صورت تکی در اخیتار داریم. شکل زیر یک میکروفون گذاری کامل هست:
حالا چرا میکروفون گذاری اهمیت دارد؟ دلیل آن در میکس کار و خروجی نهایی مشخص میشود و تمایل بر این هست که پنینگ هر تکه از دارم ست تداعی کننده محل قرار گرفتن آن باشد. مثلا در کیبوردهای یاماها panning به اینصورت تعریف شده:
L64-0-R64
و تنظیمات هر نت برای صدای درام کیت به این صورت هست:

حالا به اختصار به نحوه پن کردن کیت های زیر دقت کنید:
مثلا برای Floor TOM من R64 یا L64 رو انتخاب میکنم این بستگی داره که بخواهید صدا از دید درامر پن بشه یا از دید شنونده (که دلخواه هست) من دوست دارم از دید درامر کار رو پن کنم پس:
  • Floor TOM: مقدار R64 که کاملا به سمت راست پن شده.
  • Ride Cymbal: مقدار R48 (به اندازه 48 واحد به سمت راست پن شده).
  • TOM2: مقدار R16
  • TOM1: مقدار L16 (به میزان 16 واحد به سمپ چپ پن شده).
  • Kick: مقدار 0 (در وسط قرار دارد).
  • Crash: مقدار L24
  • Hi-Hat: مقدار L32
  • Snare: مقدار L16. دقت کنید که اگر صدای اسنیر بلند و غالب (دامیننت) باشد پن کردن بیش از حد آن برای گوش خوشایند نخواهد بود اگر صدای دیگری توازن رو در سمت راست برقرار نکند.
با در نظر گرفتن موارد فوق میشود صدای درام خود رو به صورت دلخواه پن کنید به گونه ای هنگام ساخت یک درام بیت گویی یک صدا بردار حرفه ای برای شما این کار رو انجام داده.
مثلا تام تام ها به هنگام اجرای پاساژ یا فیل این ها به زیبایی از چپ به راست تغییر میکنند و یا زدن اسنیر و FloorTOM به زیبایی بالانسی رو در دو گوش شنونده ایجاد میکند.
شکل زیر در expansion manager یاماها نشان میده که پارامتر Pan رو چه جور برای هر نت تنظیم کنید:

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه تیر 4, 96 9:49 pm 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
به نظرم سایت تگ های خاصی رو اضافه میکنه و قرار دادن مطالب در سایت شما به سادگی امکان پذیر نیست.

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 1 از 1 |  
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 1 از 1

تعداد پست ها:  7 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان مديران انجمن: mojtaba190, Mr.Energy
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: