قوی کردن گوش برای نوازندگیه کیبرد

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: جداشده ازبحث هاي متفرقه کاربران

پست خوانده نشده

rezaazadi1361 نوشته شده:اتصال mp3player و یا گوشی به کیبورد
با سلام به همه ارتعاشی های عزیز. من چند وقتیه که گوشی نوکیای خودمو با استفاده از کابل aux به کیبورد وصل می کنم و از کیبورد به عنوان سیستم صوتی برای پخش آهنگ های گوشی و یا ام پی تری پلیر استفاده می کنم و همزمان با اون آهنگی رو که پخش میشه رو نتاسو پیدا می کنم. روش جالبیه گفتم شاید بدردتون بخوره. در ضمن برای اتصال فیش aux باید تبدیلشم داشته باشین.
ممنون دوست عزیز.بله این هم روش خوبیه. البته اگر مدل کیبردتون ورودیه صوتی داشته باشه میتونید از این قابلیت استفاده کنید برای تمرین قوی شدن گوشتون. بخصوص اینکه فرکانس و خروجی صوتی چیزی که اجرا میشه با چیزی که میزنید یکی است.در برخی مدل ها هم که خودشون قابلتی پخش audio دارن کار ساده تر میشه.حتی با کیبردهای پیشرفته تر که قابلیت تغییر سرعت و ترانسپور رو دارند ساده میشه تمرین کرد.البته استفاده از سخت افزار جداگانه ی mp3 player یاگوشی تلفن ، خوبیش اینه که دکمه های play و pause و عقب جلو بردن آهنگ جداگانه و دم دستتون هستن
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: korg pa50
کیبرد فعلی: korg pa50
کارت صوتی: فعلا ندارم
موبایل: n73
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: استان خوزستان_بهبهان

Re: قوی کردن گوش برای نوازندگیه کیبرد

پست خوانده نشده

جناب بهرنگ عزیز مرسی ازراهنماییای سازنده راستش تو شهرما هرکی فقط دنبال پوله نه توفکرآموزشه سعی میکنم خودم کم کم یادبگیرم.راستی بهرنگ جان این موش آزمایشگاهی ما گورت صوتی رو داره که باهاش آهنگ گوش بدیم؟البته فک نکنم داشته باشه.میدونین چه کیبوردایی دارن.
درود فراوان بر استاد عزیز
milad22
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: tyros3

پست خوانده نشده

بله روش هایی که آقا بهرنگ ودیگر بچه ها گفتن خوبه ولی به نظر من فقط برای شروع تقویت گوش چون بعد از یه مدت که گذشت طبیعاتا متکی به این راه کارها میشیم مثل همین تغییر ترنسپوز وسرعت که بقول معروف بدعادت میشیم پس بهتره که هر چقدر میتونیم بصورت ساده ومعمولی وفقط با استفاده از گوش ملودی ها وآکورد هارو تشخیص بدیم تصویر
آواتار کاربر
1381mobin
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: psr2000
کیبرد فعلی: psr2000
نرم افزار: fl studio
موبایل: sony xperia e1
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: karaj
تماس:

پست خوانده نشده

احسان ارگ نوشته شده:با سلام خدمت همه دوستان والبته اساتید گرامی
راستش چندسوال واسم پیش اومده که تقریبا خیلی مهمه
طیق فرمایشات اساتید من آهنگاروگوش کردم که بزنم وتا حدودی میتونم آهنگارو بزنم ولی یه چیزکه واسم عجیبه (البته واسه من)بعضی وقتا یه آهنگ رو گوش که میدم که بزنم(نه خودآهنگ اصلی)مثلا ترانه تو اگه با من باشی یه نفر که خیلی وارده زده ولی با یه خرده تغییرات بعدآهنگ اصلیش رو که گوش دادم یه جوردیگه بودمیخواستم بدونم آیا اون نفره نتونسته مثل اصلش بزنه(که بعیدمیدونم )ولی اگه میتونسته پس چرا نزده؟واینکه اگه مشکلی تو تغییردادنش نیس بقول معروف تا چه حددست آدم بازه واسه این تغییرات؟راستش آدم گیج میشه کدوموبزنه.میدونم که همه اساتیدبا این موضو روبروشدید پس اگه لطف کنین راهنمایی کنین ممنون میشم واینم میدونم که ممکنه سلیقه ای باشه ولی خب مثلا اگه من خودم طبق سلیقم یه تغییرجزیی بدم نمیگن که بلدنبوده مثل اصلش بزنه؟
کوچیک همه ارتعاشیا

همونظور که گفتی سلیقه ای هست اون فرد ممکنه طبق سلیقش وچیزی که شنیده تغییرداده باشه ولی شما که نمیخوای ازبقیه ادما یادبگیری شما باید طبق اون چیزی که تو اهنگ اصلی میشنوی اهنگ رو درست کنیتصویر
[HIGHLIGHT=#ffffff]we are anonymous we are legion we dont forget we dont forgive expect us[/HIGHLIGHT]
آواتار کاربر
1381mobin
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: psr2000
کیبرد فعلی: psr2000
نرم افزار: fl studio
موبایل: sony xperia e1
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: karaj
تماس:

پست خوانده نشده

به موسیقی گوش دهید یکی از بهترین راه ها برای تقویت گوش شنیدن است. با توجه کامل به تک تک نت ها گوش دهید این شنیده ها در ناخوداگاه ذهن شما ثبت می شود و به شما در یادگیری موسیقی کمک میکند

موسیقی را بخوانید ، نت ها را به درستی بخوانید و زیر بمی انرا رعایت کنید

وقتی روی ساز تمرین میکنید صدای خود را ضبط کنید و بعد گوش کنید ، ضبط صدا چیز هایی را به شما نشان میدهد که در هین نواختن معلوم نیست.

شرکت در کلاس های سلفژ هم میتواند درتشخیص نت به شما کمک کند.
[HIGHLIGHT=#ffffff]we are anonymous we are legion we dont forget we dont forgive expect us[/HIGHLIGHT]
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات