Yamaha PSR-A3000

میدرنج های اورینتال 64 - 62 - A5000 - A3000 - A2000 -OR700 - A1000 - A3

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

Re: Yamaha PSR-A3000

پست خوانده نشده

با سلام و عرض تشکر با راهنمایی دوستان و استفاده از امکانات رجیست مموری تقریبا 80 درصد مشکلات گلچین نمودن ریتم و مولتی پد حل شد.
حال یک سئوال در مورد رکورد از درگاه AUX دارم .زمانی که رکورد میگیرم صدای ریتم که از کیبورد اجرا میشه به مراتب بیشتر از صدای خواننده هست که از میسکر به پورت AUX میاد هست .آیا راه کاری هست که در زمان رکورد گرفتن فقط از اطلاعات ورودی AUX رکورد بگیره و کاری به ریتم و اجراهای خودکیبورد نداشته باشه.یعنی بنده خروجی کیبورد را به میکسر داده با صدای خواننده بالانس نموده سپس این صدای بالانس شده خروجی کیبورد رکورد گرفته بشه . یک نمونه کار می گذارم ببینید به این سبک صدای خواننده در میاد البته میشه صدای خواننده را قدری بیشتر نمود ولی کار زیاد جالب در نمیاد .ممنون از پاسخ گویی دوستان

نمونه اجرا
محمد ودیعتی
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: A1000
کیبرد فعلی: S670
نرم افزار: cool edite
موبایل: nokia
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: کرمان

پست خوانده نشده

اگه منظور رکورد با کیبورده که باید بگم نه راهی نداره هرچی از بلندگوی کیبورد پخش بشه رکورد هم میشه کافیه تنظیم میکسر یعنی صدای خواننده رو اصلاح کنید من بارها با A3000 و S670 مث شما رکورد گرفتم بسیار با کیفیت بالا
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

STUDIO SIMA نوشته شده:حال یک سئوال در مورد رکورد از درگاه AUX دارم .زمانی که رکورد میگیرم صدای ریتم که از کیبورد اجرا میشه به مراتب بیشتر از صدای خواننده هست که از میسکر به پورت AUX میاد هست .آیا راه کاری هست که در زمان رکورد گرفتن فقط از اطلاعات ورودی AUX رکورد بگیره و کاری به ریتم و اجراهای خودکیبورد نداشته باشه.یعنی بنده خروجی کیبورد را به میکسر داده با صدای خواننده بالانس نموده سپس این صدای بالانس شده خروجی کیبورد رکورد گرفته بشه .
جواب اقای ودیعی کاملا درست بود. هرچیزی از بلندگو پخش بشه در Audio Recorder هم ضبط میشه.
شما میتونی از قسمت بالانس (دکمه BAL) ولوم ریتم رو به حد لازم تنظیم کنی
دکمه FREEZE با تنظیم درست روشن باشه
و ولوم میکروفون در میکسر هم متناسب کنی با صدا ریتم

اگر صدای دست راست (KBD) نا متناسب بود ولوم KBD را در بالانس تنظیم کن
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

با تشکر از جناب ودیعتی و بهرنگ گرامی

فرمایش شما سروران عزیز؛ متین.اگر ورودیaux را فقط صدای خواننده قرار دهیم میشه سطح level صدا و خروجی میکسر را بالا ببریم و نتیجه هم مطلوب میشه و این کار به درد رکورد در خانه میخوره . بنده قصد دارم در زمان اجرای زنده یک لاین خروجی هم به aux کیبورد بدم و همزمان اجرا با کیبورد ؛رکورد هم بگیرم . چون خروجی صدای کیبورد هم به میکسر وصله و صداها و ریتم با سطح صدای خواننده بالانس و مچ میشه ؛جهت ارسال به پاور، پس هم صدای ریتم از خود کیبورد رکورد گرفته میشه و هم از aux پس در نتیجه صدای خواننده ضعیفتر میشه .یک راه کار نسبتا غیر اصولی وجود داره و اینکه از خروجی صدای مانیتور میکسر به aux بدیم و خروجی صدای کیبورد را در مانیتور قطع کنیم که هم کاری غیر استاندارده و هم در این شلوغی صدای باندها و .... نمیشه دقیق صدای کیبورد و خواننده را با هم بالانس کنی.اگر راه حلی وجود داشت که صدای کیبورد را میشد off کرد و در aux ذخیره نمیشد مشکل حل بود .پس با این تفاصیر باید برم تو فکر یک رکوردر اکسترنال.با تشکر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

جناب حسین زاده بزرگوار اگر این کار شما نادرست است.تصویر
اگر صدای خروجی A3000 رو میشد قطع کنید - پس چه چیزی را میخواستید به میکسر وباند وصل کنید؟
STUDIO SIMA نوشته شده:اگر راه حلی وجود داشت که صدای کیبورد را میشد off کرد و در aux ذخیره نمیشد مشکل حل بود.
بطور کلی در A3000 و S670 قابلیت اتصال Audio را بعنوان یک امکان جدید دارید که قبلا کیبوردهای بدون میکرفون حتی ضبط هم نمیکردند. شما اینک قابلیت ضبط از درگاه AUX IN را دارید اما نه اینکه صدای خود کیبورد را بصورت مدوَر به خودش برگدانید. اینکار بسیار نادرست و حتی خطرناک و مضر است که باعث فیدبک شدید در کیبورد و میکسر میشه.
شما برای A3000 میتونید یک میکسر کوچک و جمع و جور که دارای افکت هم باشه استفاده کنید و بطور کجزا برای میکروفن هاتون استفاده کنید و اون رو جداگانه به کیبورد وصل کنید و دیگه میکسر بزرگ و اصلی رو به کیبورد بر نگردونید چون صدای کلیِ کیبورد داخل ان است.
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده: اگر صدای خروجی A3000 رو میشد قطع کنید - پس چه چیزی را میخواستید به میکسر وباند وصل کنید؟

با تشکر از پاسخگویی شما . منظورم این بود که در نرم افزار کیبورد گزینه ای وجود داشت که با تیک زدن آن ؛رکورد را فقط از درگاه aux بگیره و با برداشتن آن همزمان از اجراهای خود کیبورد هم استفاده کنه یا ولومی برای کاهش سطح اجراها برای aux وجود داشت (فارغ از ولومهای بالانس و سطح صدا و ریتم).مثلا مثل pa800 که aux آن ولوم ورودی صدا به صورت سخت افزاری داره .

ولی با این شرایط فقط تنها راه حل خروجی گرفتن از لاین مانیتورینگ میکسر هست یا به عبارتی کم هزینه ترین روش این کار هست که به راحتی آب خوردن صدای کیبورد را قطع نموده و تمای صداهای میکروفنها و پرکاشن و دیگر ادوات را در aux داریم. فقط یک تنظیم level برای هماهنگی ریتم با ورودی aux می مونه که با چند بار خطا و آزمایش میاد دستم.ممنون
در ضمن اگر بخوام یک میکسر کوچک و مجزا تهیه کنم که بهتره یک رکورد اکسترنال تهیه کنم ؛که حرفه ای ترین حالت ممکنه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

STUDIO SIMA نوشته شده:منظورم این بود که در نرم افزار کیبورد گزینه ای وجود داشت که با تیک زدن آن ؛رکورد را فقط از درگاه aux بگیره و با برداشتن آن همزمان از اجراهای خود کیبورد هم استفاده کنه
این مورد جالبی است که اگر بود خوب بود.تصویر
STUDIO SIMA نوشته شده:یا ولومی برای کاهش سطح اجراها برای aux وجود داشت (فارغ از ولومهای بالانس و سطح صدا و ریتم)
چنین منظوری در جمله قبلی شما نبود . این با سوال قبلی فرق دارد.
جواب ساده است :
این ولوم در همه مدل های جدید یاماها(S970 - S770 - S670) بنام AUX IN در قسمت (2/2) BALANCE وجود دارد ولی مشکل شما با این ولوم حل نمیشود. جناب حسین زاده عزیز حالا که متوجه شدید این ولوم در A3000 نیز وجود دارد باز هم مشکل شما حل نمیشود چون بهرحال کل صدا از ورودی AUX برمیگردد توی کیبورد. چه با ولوم کم و چه ولوم زیاد.همانطور که در پست قبل گفتم انتظارت شما از کیبورد زیاد منطقی نیست.شما با هیچ کیبورد ارنجری نمیتونید چنین کاری بکنید. نه تایروس ، نه pa4x
من سوالی برام پیش اومد. آیا طبق عرایض چند ساعت پیش من ٫ اصلا رفتید توی منوی BALANCE که ولوم AUX IN رو ببینید؟؟
STUDIO SIMA نوشته شده:مثلا مثل pa800 که aux آن ولوم ورودی صدا به صورت سخت افزاری داره .
اون ولوم میکروفون است و در pa800 یا S910 یا S950 و وجود داره. شما کیبوردی خریدید که میکروفون نمیخوره. هرچند این ولوم در A3000 هم هست و در بالا توضیح دادم.
محمد ودیعتی
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: A1000
کیبرد فعلی: S670
نرم افزار: cool edite
موبایل: nokia
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: کرمان

پست خوانده نشده

اگه زیاد مایل به رکورد از خروجی میکسر هستین بهترین راه اینه که میکسر خود را تعویض کنین و میکسری بگیرین که رکورد روی USB رو داره !
آواتار کاربر
yamaha PSR-62
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: PA80
کیبرد فعلی: PSR-A3000
میکروفون: Max
نرم افزار: FL STUDIO
موبایل: Nokia
زمينه تخصص: اينترنت

پست خوانده نشده

با عرض سلام و خسته نباشید .

1 - در کیبردهای کرگ کلیدی به نام chord memory وجود دارد که در صورت خاموش بودن می توان آکورد را بصورت دستی نواخت و در صورت روشن کردن، آکورد اتوماتیک می شود . من این کلید را در پنل a3000 نمی بینیم و می خواهم بدانم چگونه می توان تنظیم کرد که آکورد دستی شود و هنگامی که دست بر روی کلاویه است نواخته شود و هنگام برداشتن دست قطع شود و برای حالت اتوماتیک هم اگر اشتباه نکم باید دکمه acmp زده شود .
2 - سوال دوم اینکه از کدام قسمت می توان تنظیم کرد که با فشردن 3 نت ( بخش آکورد ) کنار هم آکورد قطع شود .
3 - لطفا در مورد کلید acmp و کارایی های آن کمی توضیح دهید
با تشکر و قدردانی
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

mehdi14508 نوشته شده:با عرض سلام و خسته نباشید .

1 - در کیبردهای کرگ کلیدی به نام chord memory وجود دارد که در صورت خاموش بودن می توان آکورد را بصورت دستی نواخت و در صورت روشن کردن، آکورد اتوماتیک می شود . من این کلید را در پنل a3000 نمی بینیم و می خواهم بدانم چگونه می توان تنظیم کرد که آکورد دستی شود و هنگامی که دست بر روی کلاویه است نواخته شود و هنگام برداشتن دست قطع شود و برای حالت اتوماتیک هم اگر اشتباه نکم باید دکمه acmp زده شود .
2 - سوال دوم اینکه از کدام قسمت می توان تنظیم کرد که با فشردن 3 نت ( بخش آکورد ) کنار هم آکورد قطع شود .
3 - لطفا در مورد کلید acmp و کارایی های آن کمی توضیح دهید
با تشکر و قدردانی

اگر دکمه اکامپ خاموش باشد آکورد گرفته نخواهم شد(من هرچه گشتم جزاین چیزی نیافتم)...
دکمه دایرکت اکسس وسپس دکمه اکامپ رابزنید وگزینه فینگر راانتخاب کنید دراین حالت بافشردن همزمان سه نت متوالی آکورد قطع میشود.
ازدیگر امکانات میتوان به آکورد یک انگشتی اشاره کرد که کارایی ندارد.
ازدیگر امکانات آکامپ ؛ مانند دست راست که تاچ میشود وضربه ای وقابل تنظیم ؛میتوان برای آکورد هم تعریف کرد که باشدت ضربه صدای آکورد نسبت مستقیم داشته باشد.و....
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری اورینتال”

• اطلاعات