افکت های DSP,Reverb,Chorus

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
محمد ودیعتی
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: A1000
کیبرد فعلی: S670
نرم افزار: cool edite
موبایل: nokia
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
محل اقامت: کرمان

Re: افکت های DSP,Reverb,Chorus

پست خوانده نشده

آقا بهرنگ قبلا هم گفتم اگه دو یا سه DSP رو روی یه voice فعال کنیم بعد اونو توی یوزر سیو کنیم فقط آخرین افکت dsp روی اون صدا سیو میشه و دوتای دیگه باز غیر فعال میشه همینطور توی Registry هم همینطوره !
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

برای هر مدل ممکنه فرق کنه. ولی برای افکت دادن با تعداد زیاد به صدا در رجیست مموری در مدل های زیر براحتی مقدور است. مثال :
در مدل های S970 و S770 و Tyros میتونید برای یک پارت صدا 3 عدد DSP انتخاب کنید و در رجیست مموری براحتی ذخیره کنید. این تازه جدا از 2 افکت عمومی Reverb و Chorus اس اگر در این مورد مشکل براتون پیش میاد میتونید از آموزش آنلاین ما در تلگرام استفاده کنید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
محمد ودیعتی
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

ممنون آقا بهرنگ افکت های عمومی Reverb و Chorus که توی همه صداها توسط کارخونه اعمال شده است فقط باید اعداد شو تغییر بدی مشکل من در مورد تعداد Dsp بود که بالاخره راهش و یاد گرفتم به قول معروف قلغ داشت که پیداش کردم حالا میشه سه افکت Dsp رو ذخیره کرد هم روی Voice هم توی Regist
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

محمد ودیعتی نوشته شده:ممنون آقا بهرنگ افکت های عمومی Reverb و Chorus که توی همه صداها توسط کارخونه اعمال شده است فقط باید اعداد شو تغییر بدی مشکل من در مورد تعداد Dsp بود که بالاخره راهش و یاد گرفتم به قول معروف قلغ داشت که پیداش کردم حالا میشه سه افکت Dsp رو ذخیره کرد هم روی Voice هم توی Regist
خوب خدارا شکر که به حرف من رسیدید بالاخرهتصویر
افکت های reverb و chorus هم کارخانه تایین نکرده. چرا میگید کارخانه تایین کرده؟ این دو افکت رو خود شما تایین میکنید که با ریتم ذخیره میشه و میتونه خیلی افکت ها باشه.
و اینکه همین دو افکت بسیار بسیار مهم و شاخص است چرا که ۲ عدد افکت اصلی که برای هرصدایی لازم است را اینجا تنظیم میکنید و باقی را با Dsp میدید.
شما در اکثر مدل های کرگ فقط دو افکت A و B دارید برای صدا که قطعا یکیش رو باید ریورب بذارید. ولی در یاماها یه یک صدا میتونید ۵ عدد صدا بدید.
محمد ودیعتی
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

تصویرممنون آقا بهرنگ اما دو افکت Reverb و Chorus روی همه صداهای خام هست و در اکثر صداها مقدار ریورب روی 20 هست پس اینو خود کارخونه گذاشته و ما فقط میتونیم مقدارشو صفر کنیم اما نمیتونیم حذفش کنیم در کرگ هم افکت های C و D مربوط به Voice و Performanc هست یا همون صدا و رجیست در یاماها که دوتا هستند اما بازم مث یاماها دو تا افکت کارخونه ای به نام ریورب و چوروس روی صدا اعمال شده که مث یاماها میتونیم مقدارشون رو کم و زیاد کنیم ( قسمت صدا سازی ) کلا 4 افکت برای هر صدا وجود دارد !
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

نه عزیزم. اصلا هیچ ربطی به کارخانه نداره. درضمن نمیدونم این اعداد را از کجا میاری. 20 چیه؟
ولوم دسته های ریورب و کراس را از 0 تا 127 میتونی تنظیم کنی که هر کدام ده ها نوع افکت مختلف است و فقط اسمشون reverb و chorus است.
همونطور که در ابتدا میگفتی به یاماها یک dsp بیشتر نمیشه داد و متوجه این اشتباه شدی، الان هم دچار اشتباه هستی جناب ودیعی.
و اینکه در اکثر مدل های کرگ (نه اینکه در یک کلمه کلیِ کرگ) افکت c و d برای ریتم است و صدا فقط ۲ افکت میگیره.
محمد ودیعتی
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

گردن ما از مو باریکتر لبامون هم بسته آقا بهرنگ !
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

محمد ودیعتی نوشته شده:گردن ما از مو باریکتر لبامون هم بسته آقا بهرنگ !
جناب ودیعی گردن ما خودش مو است اصن. مخلصیم. بنده چون به بحثها علاقه دارم جواب میدم و شرکت میکنم. هدفم صرفا تکمیل و اصلاح اطلاعات هست وگرنه شما تاج سر هستید.
با کمال عذرخواهی ولی اطلاعاتی که در پستهای آخر در مورد افکت دادید کم و بیش نادرست بود. از همین بابت سعی کردم اصلاح کنم .
محمد ودیعتی
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

اقابهرنگ من خودم هم به این بحث علا قه دارم و در کنار کار اداری 30 سال هم هست که کارای الکترونیک انجام میدم هر آنچه هم گفتم باچشم دیدم که گفتم شما توی صداهای خام ( ویرایش نشده ) یاماها ولوم افکت Reverb رو دارین میبینین که اکثر مواقع مقدارش از سوی کارخونه روی حدود 20 تنظیم شده و این یعنی یه افکت اولیه در حد کم که صدا از اون خشکی اولیه در بیاد توی کیبورد کرگ هم شما وارد Program بشین یعنی همون صدا سازی اولیه دو ولوم ریورب و چورس رو میبینین که از طرف کارخونه روی حدود 11 تنظیم شده که یه افکت اولیه است و میتونین کم و زیادش کنین بعد که تنظیم کردین و پروگرام یا صدارو ساختین سیو کنین بعد زمان استفاده در حالت performance یا رجیستری در یاماها میتونین دو افکت دیگه بهش اضافه کنین توی افکت C , D من سالهاست که این کارا رو میکنم و همه با مدرک هست اما اقرار میکنم در نوازندگی ضعیفم چون دیر شروع کردم و به خاطر کمی خساست به طرف کیبوردای گرون هم نرفته ام میخواستم به خاطر احترام به مدیر سایت موضوع رو کش ندم اما خودتون گفتین مایلم بحث کنم توی 670 هم هنوز میگم نمیشه سه افکت دلخواه رو باه سیو کرد بلکه باید افکت هارو هی تعویض کرد تا انجام بشه نمیدونم چرا ؟ این همون قلغ کار بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بحث s670 نیست. این یک مدل را بعد تست میکنم ولی همچنان جهت اطلاعات کاربران آینده ذکر کنم جناب ودیعی عزیز دل است ولی توضیحات در مورد یاماها نادرست است.
هیچ افکتی در یاماها بصورت کارخانه ای ثابت نیست و هیچ ولومی هم ثابت نیست.نه تنها از 0 تا 127 بدلخواه قابل تغییر است بلکه به هر پارت صدا میتونید 5 عدد افکت با ولوم های مختلف بدید و در رجیست مموری ذخیره کنید.
شما اگر حالت voice set را خاموش کنید هیچ ولوم و هیچ افکتی اصلا تکون نمیخوره.
و اینکه تلفظ فارسی chorus میشود "کراس".
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات