ريتم سازي در کیبردهای Yamaha

ارنجر ورک استیشن های حرفه ای و نیمه حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
sami45
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: a1000
کیبرد فعلی: yamaha S970
کارت صوتی: -
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

Re: ريتم سازي در کیبردهای Yamaha

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:لزومی نداره کیک رو بذارید داخل یک کانال مجزا.
چون اصلا درام کیت ها در قسمت اکوردها نمایش داده نمیشند که انتخاب کنید. در نتیجه اون چیزی که شما انتخاب کردی درام کیت نیست و صدا محسوب میشه و برای همین با اکورد کنترل میشه.
شما میتونی از طریق drum setup پرکاشنهای مورد نظر رو در ۲ ترک مدیریت کنید.
۰

سپاسگزارم
اما سوالم اینجاست من پکی رو خریداری کردم که تو قسمت اکورد ها پریکاشن وجود داره ینی صدا یا اکورد بیس نیست ضرب و سنج هستش و با تغییر اکورد تغیری در اون کانال ایجاد نمیشه و دقیقا مثل دوتا کانال درام ستاپ هستش حتی انقدر قوی هست که کلا دوتا کانال درام ستاپ رو خاموش میکنم ریتم تقریبا بدون اونا هم کامله مثلا یکی از ریتم ها تو قسمت اکورد ۳ تا درام داره
یکی تو کانال پد و دوتا توی کانال های PHR1 و 2 که مثلا اصلا اکورد خاموش باشه کلا کیک و بیس نداریم و با گرفتن آکورد ریتم پر میشه و بیس کیک پشت پرکاشن قرار میگیره

این چجوری پس امکان پذیره؟
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

Reza59m نوشته شده:سلام اساتید محترم و دوستان عزیز
یه سوالی داشتم در مورد ساخت اینترو.
میخواستم بدونم آیا میشه توی یاماها یک قسمتی از آهنگ رو با خود کیبورد و با ریتم بنوازیم بعد اونو ذخیره کنیم توی اینتروها؟؟؟ یعنی به این راحتی بشه اینترو ساخت؟ و بعدشم موقع اجرا از اینترو بریم روی وریشن ها و خیلی تمیز اجرا بشه یا نه؟
ن به این راحتی که فرمودین ساخت اینترو نیاز به داشتن اطلاعات در زمینه ریتم سازی ، سکوئنس بندی ، گام شناسی ، آکوردشناسی و بسیاری موارد دیگه ست
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

Re: کمک در مورد ریتم سازی یاماها s970

پست خوانده نشده

sami45 نوشته شده:
11132
نام منعلی اکبر خالقی پور
ساز منYamaha S970
تاريخ تولد1/12/1370
محل سکونتمشهد
ارسال ها58
تشکر791 بار از شما تشکر شده"
کمک در مورد ریتم سازی یاماها s970[BLOCKQUOTE]سلام اساتید و دوستان
راستش در مبحث ریتم سازی من میخوام یه کیک تو قسمت آکورد ها بذارم تو phr2 که بیس ریتم رو از این ترک داشته باشم و یه بیس خالی رکورد میکنم اما بعد از ذخیره ریتم با تغییر اکورد کیک یا همون بیس تغییر میکنه مثلا بیس تبدیل به صدای دست میشه یا تبدیل به صدای ضرب تنبک میشه مثلا روی آکورد لا مینور بیس درست اجرا میشه اما آکورد رو که عوض میکنم کلا بیس منم یه سمپل دیگه میشه که روی نت ها چیده شدهتصویر
حالا ایراد کار من کجاست نمیدونم
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن[/BLOCKQUOTE]

دوست گلم اگر بیس میخای بذاری که باید تغییر کنه با آکوردها اگرم کیک میخای بذاری که راهی ک فرمودن بهرنگ با درام ستاپ بچین...
ولی خدایی من نگرفتم کیک میذاری تبدیل به بیس میشه؟
بیس میذاری تبدیل به کیک میشه؟
کیک میذاری دست میشه؟
یا بیس میذاری دست میشه؟
خودمم گیج شدم ولی این سوالا برام پیش اومتصویر
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

Reza59m نوشته شده:ممنون بهرنگ جان.
شاید من منظورمو خوب نرسوندم.
میخوام بگم مثلا میتونیم اینتروی آهنگ رو رکورد کنیم در خود کیبورد مثل درست کردن سانگ, بعد اونو ایمپورت کنیم توی اینترو؟
خیر نمیتونید سانگ رو مستقیم ایمپورت کنید به ریتم ولی با نرم افزار تبدیل MIDI و STY به سختی میتونید
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

sami45 نوشته شده:سپاسگزارم
اما سوالم اینجاست من پکی رو خریداری کردم که تو قسمت اکورد ها پریکاشن وجود داره ینی صدا یا اکورد بیس نیست ضرب و سنج هستش و با تغییر اکورد تغیری در اون کانال ایجاد نمیشه و دقیقا مثل دوتا کانال درام ستاپ هستش حتی انقدر قوی هست که کلا دوتا کانال درام ستاپ رو خاموش میکنم ریتم تقریبا بدون اونا هم کامله مثلا یکی از ریتم ها تو قسمت اکورد ۳ تا درام داره
یکی تو کانال پد و دوتا توی کانال های PHR1 و 2 که مثلا اصلا اکورد خاموش باشه کلا کیک و بیس نداریم و با گرفتن آکورد ریتم پر میشه و بیس کیک پشت پرکاشن قرار میگیره

این چجوری پس امکان پذیره؟
کاربر گرامی اولا تایید نشدن پست شما دلیل بر بی احترامی کردنتون نمیشه که حمله کنید به سایت چون اینجا کسی موظف و متعهد به پاسخوگیی نیست و هرکس پاسخی بده تنها لطف کرده.
در مورد سوالتون هم توضیح میدم که یک سری ریتم موجود هست از مدل های قدیمی تر یاماها که با چند ترک درام کیت ذخیره شدند. میشه روی اون ریتمها ساخت ولی این کار اونقدر بی دلیل است که بنده هیچ وقت استفاده نکردم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

انتقال پیام از مبحث SX900 /
حامد آهنگي نوشته شده: سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱, ۱۲:۰۱ ب.ظ سوالي داشتم از حضار چظوري ميشه در ريتم سازي به ريتمها افكت داد كه پس از ذخيره ريتم افكتها غير فعال نشه؟
در ارنجرهای یاماها شما دو خط افکت عمومی Reverb و Chorus دارید که میتوانید هماره با ریتم نوع آن را انتخاب کنید و غلظت هر کدام از آنها را برای هر ترک بطور متفاوت تنظیم کنید و با ریتم ذخیره کنید.
همچنین خط افکت های DSP را دارید که در مدل های جدید به Insertion تغییر نام پیدا کرده اند. این خط افکت بنا به مدل دیتگاه شما از 1 تا 6 خط می تواند باشد. شما این خط افکت را هم می توانید برای ترک های ریتم بطور تک یا کلی انتخاب و تنظیم کنید و با ریتم ذخیره کنید.
هیچ کدام از این افکت ها بعد از تغییر ریتم تغییر نمی کنند مگر اینکه Song اجرا کنید که تغییراتی در انتخاب افکت ها بدهد. آن هم با انتخاب مججد ریتم به حالت ذخیره شذه باز می گردد.
حامد آهنگي نوشته شده: سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱, ۱۲:۰۱ ب.ظ و آيا ميشه تك نت رو در حين ريتم سازي پاك كرد كه كل اون نت حذف نشه (منظور درام كيت يا سنج اضافه
خیر نمی شود.
m.khorasani
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: MA120
کیبرد فعلی: YAMAHA SX700
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 36 دفعه

ادیت ریتم در پک هایcpf

پست خوانده نشده

سلام و درود به بهرنگ عزیز و تیم ارتعاش
اگه خواسته باشیم درکیبورد sx700 و در یک پک cpf یک استایل رو ادیت کنیم این کار به چه صورت انجام میشه. مثلا بخوایم در یکی از واریاشنها صدای دست زدن ویا یک وکال بندری رو حذف کنیم.ممنون میشم راهنمایی کنین -*-
behrang
مدیر کل
مدیر کل

ادیت ریتم در پک هایcpf

پست خوانده نشده

m.khorasani نوشته شده: پنج‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱, ۱۰:۱۶ ق.ظ سلام و درود به بهرنگ عزیز و تیم ارتعاش
اگه خواسته باشیم درکیبورد sx700 و در یک پک cpf یک استایل رو ادیت کنیم این کار به چه صورت انجام میشه. مثلا بخوایم در یکی از واریاشنها صدای دست زدن ویا یک وکال بندری رو حذف کنیم.ممنون میشم راهنمایی کنین
درود.
ادیت یا ویرایش ریتم در تمام ارنجر ورک استیشن های یاماها در خود کیبورد انجام می شود بطور کامل. هیچ ارتباطی به فرمت یا نوع پک ندارد.
گزینه Style Creator روی کیبورد را بزنید و هر بلایی دلتان می خواهد سر ریتم بیارید.
این کزینه در سری SX و Genos و A5000 به بعد در Menu است.
m.khorasani
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: MA120
کیبرد فعلی: YAMAHA SX700
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: مشهد
تشکر کرده: 36 دفعه

پست خوانده نشده

سلام مجدد
ممنون از پاسخ شما.بهرنگ جان میدونم تو منو استایل کریتور هست ولی اسم گزینشو نمیدونم.ممنون میشم اگه آدرسشو و نحوه حذف یا اضافه کردنشو بهم بگین
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

m.khorasani نوشته شده: پنج‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱, ۱۰:۴۷ ق.ظ ممنون از پاسخ شما.بهرنگ جان میدونم تو منو استایل کریتور هست
جناب خسروی عزیز اگر خودتان میدانید در منوی Style Creator است ، پس چه ربطی به فرمت پک دارد که CPF باشد یا CPI یا هرچه!
m.khorasani نوشته شده: پنج‌شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱, ۱۰:۴۷ ق.ظ ولی اسم گزینشو نمیدونم.
اسم چه گزینه ای رو نمیدانید؟ ویرایش! حذف!
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات