KORG PA300

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

KORG PA300

پست خوانده نشده

mogharebiali نوشته شده: دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱, ۱۱:۰۹ ق.ظ درود بر دوستان و اساتید محترم
من دیروز بالاخره یدونه pa 300 خریدم از نمایندگی که البته نداشتن از بیرون آوردن و کارتنش یکم پاره بود که گفتن طبیعیه و منم قبول کردم کلاویه ها کاملا تمیز بودن ولی پشت کیبورد اطراف پیچها یکطرفش یه هاله ای داشت که گفتن جای قالبهاست و اگر چندتا بیاریم بازم همینه و دکمه های روی‌کیبورد بعضیاش نور از بینشون بیرون میاد و واقعا توی ذوق‌میزنه واقعا از کیفیتش ناامید شدم ولی پولم همین قدر بود حالا سوالم اینه از دوستانی که این ساز رو خریدن که کلاویه هاش واقعا انقدر صدا میده از اول یا برای من اینجوریه ؟ چون وقتی صدای کیبورد کمه کاملا قرچ وقورچ میکنه و اینکه دکمه های روی‌کیبورد یرای شما هم انگار بعضیاشون سر جاش نیست و لقه و یکم نور از درزش بیرون میزنه؟و اینکه کارتن ساز شما تو چه وضعیتی بود وقتی خریدین؟
ضمن درود و تبریک خرید شما
اینکه نگران از آکبند بودن دستگاهتون باشید حق است و طبیعتا یک مقداریش فقط حساسیت شماست.
عموما له شدن کارتن کیبورد در ایران با توجه به مشکلات واردات و حجم دستگاه متاسفانه طبیعی است ولی خریدار حق دارد دستگاهی با کارتن اتو کشیده درخواست کند. و فروشنده هم شاید بگوید "نداریم. دستگاه کم هست و مشتری بعدی میخرد".

اما در مورد آکبند بودن و پلمپ بودن ساز کیبورد فقط کافی است موارد زیر رو بشناسید :
کلاوی ها باید براق و سیقلی و بدون هیچ خش و لکه و اثر انگشتی باشد.
دستگاه بوی مشخص و خاص یک وسیله الکترونیک نو را میدهد که باید بشناسید.
حافظه های داخلی کیبورد باید کاملا خالی باشد ، مگراینکه باشما هماهنگ شده باشد برای اضافه کردن یک سری ریتم و صدا و از این قبیل فایل ها.
و البته خرابی یا مشکلات فیزیکی دستگاه که دیگه واضح است وجای بحث ندارد. در ضمن در مورد KORG PA300 فکر کنم خیلی نباید به ضعف های فیزیکی دستگاه حساس بشید چون این یک سخت افزار ارزان قیمت محسوب میشود با متریال و ساخت سطح پایین. حتی نسبت به YAMAHA S670

این موارد فقط تجربه های چند ساله بنده است بابت کمک به شما و دوستان، و هیچ ضمانت و فرمول قطعی و ثابتی محسوب نمی شود‌.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
mogharebiali
عضو کم کار
عضو کم کار

KORG PA300

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده: دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱, ۳:۳۸ ب.ظ S670
این موارد فقط تجربه های چند ساله بنده هست بابت کمک به شما و دوستان، و هیچ ضمانت و فرمول قطعی و ثابتی محسوب نمی شود‌.

سپاس از وقتی که گذاشتین خیالم راحت تر شد چون کلاویه ها نو یودن و بوی نویی هم میداد
mohamad_k
عضو کم کار
عضو کم کار
تشکر کرده: 12 دفعه

KORG PA300

پست خوانده نشده

ببخشد فکر کنم این موضوع رو اینجا باید عنوان میکردم با عرض پوزش از مدیر انجمن 
سلام دوستان من میخاستم pa 300 بگیرم فروشنده میگفت هنوز برامون نیامده درزمن وقتی میاد باید ان لاک بشه که توسط فایلی از خود شرکت کرگ میاد برامون امکان پزیره و هنوز نیامده ما جعبه رو باز میکنیم دستگاه رو ان لاک میکنیم و دوباره میبندیم اگر ان لاک نشه قابل استفاده نیست این موضوع صحت داره لطفا راهنمایی بفرماید تا قبل این که ساز رو بگیرم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

KORG PA300

پست خوانده نشده

mohamad_k نوشته شده: سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲, ۹:۳۷ ق.ظ ببخشد فکر کنم این موضوع رو اینجا باید عنوان میکردم با عرض پوزش از مدیر انجمن 
سلام دوستان من میخاستم pa 300 بگیرم فروشنده میگفت هنوز برامون نیامده درزمن وقتی میاد باید ان لاک بشه که توسط فایلی از خود شرکت کرگ میاد برامون امکان پزیره و هنوز نیامده ما جعبه رو باز میکنیم دستگاه رو ان لاک میکنیم و دوباره میبندیم اگر ان لاک نشه قابل استفاده نیست این موضوع صحت داره لطفا راهنمایی بفرماید تا قبل این که ساز رو بگیرم
با درود
بنده به شخصه چنین چیزی نشنیدم و حتما از نمایندگی کرگ بررسی دقیق بفرمایید چون چیزی که شما فرمودید منطقی نیست.
دستگاه آکبند باید آکبند باشد و هیچ لزومی ندارد روشن شود و روی آن اقدامی شود.
باز کردن کارتن در ایران با توجه به شرایط مسئله مهمی نیست ولی روشن کردن و کاری روی دستگاه کردن کمی مشکوک هست.

در ضمن پیشنهاد جدی من این هست که اگر خیلی به ریتم های محلی وابسته نیستید ، به هیچ وجه کرگ pa300 را با این قیمت خریداری نکنید چون با نزدیک همین مبلغ میتونید مدل های خیلی بهتر و کاملتر و با کیفیت تری خریداری کنید همچون :
S670 کارکرده
SX600 آکبند و کارکرده
E-A7 کارکرده
mohamad_k
عضو کم کار
عضو کم کار

KORG PA300

پست خوانده نشده

با سلام والا ایشان هم میگفتن ما نمایند گی کرگ هستیم شما اگر ادرس نمایندگی دارید لطف بفرماید پیشاپیش سپاس گذارم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

KORG PA300

پست خوانده نشده

بهتر هست حضورا تشریف ببرید خیابان جمهوری و از چند فروشگاه معتبر سوال کنید. امروزه همه ادعا میکنند ما نمایندگی رسمی هستیم.
در همان خ جمهوری به خیابان میرزا کوچک خان هم یک سر بزنید. اونجا یک نمایندگی قدیمی کرگ هست.
mohamad_k
عضو کم کار
عضو کم کار

KORG PA300

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده: سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲, ۳:۲۷ ب.ظ بهتر هست حضورا تشریف ببرید خیابان جمهوری و از چند فروشگاه معتبر سوال کنید. امروزه همه ادعا میکنند ما نمایندگی رسمی هستیم.
در همان خ جمهوری به خیابان میرزا کوچک خان هم یک سر بزنید. اونجا یک نمایندگی قدیمی کرگ هست.
behrang نوشته شده: سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲, ۳:۲۷ ب.ظ بهتر هست حضورا تشریف ببرید خیابان جمهوری و از چند فروشگاه معتبر سوال کنید. امروزه همه ادعا میکنند ما نمایندگی رسمی هستیم.

سلام از همون جا هم پرسیدم گفت فقط pa300 این طوره که وقتی میاد ما شماره سریال اونو با ایمیل میفرستیم و شرکت برای ما فایل یا کدir میفرسته که این ساز قابلیت داشتن صدای ایرانی رو پیدا میکنه وقتی هم من سوال گردم که فایل اپدیت اون رو میگید گفتن نه این فایل فرق میکنه و فقط برای ما میاد و ما هزینه این فایل رو به شرکت سازنده پرداخت کردیم ایا به نظر شما هم چنین چیزی درسته ؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

KORG PA300

پست خوانده نشده

mohamad_k نوشته شده: جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲, ۹:۱۱ ب.ظ ایا به نظر شما هم چنین چیزی درسته ؟
دوست عزیز دراین مورد پاسخ شما در پست تاریخ 19 اردیبهشت داده شد.
بنده درستی یا غلط بودن این ادعا را نمی دانم ولی از لحاظ منطق و تجربه با وجود کیبوردهای مشابه و هم قیمت این دستگاه ، خریدن به این شکل را اصلا منطقی نمی دانم. آن هم برای دستگاهی که خیلی جایگزین و مشابه برایش وجود دارد.
mohamad_k
عضو کم کار
عضو کم کار

KORG PA300

پست خوانده نشده

والا چه عرض کنم من به همون ادرسی که فرموده بودید هم رفتم جالبه که نمیگن نداریم همون مسعله که براتون توضیح دادم رو عنوان میکنند هالا دیگه ماجرا چیه خدا میدونه به هر هال خیلی متشکرم از راهنمایی تون و از این که وقت گذاشتید و جواب دادید .
کریمی
behrang
مدیر کل
مدیر کل

KORG PA300

پست خوانده نشده

mohamad_k نوشته شده: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲, ۶:۴۸ ب.ظ والا چه عرض کنم من به همون ادرسی که فرموده بودید هم رفتم جالبه که نمیگن نداریم همون مسعله که براتون توضیح دادم رو عنوان میکنند هالا دیگه ماجرا چیه خدا میدونه به هر هال خیلی متشکرم از راهنمایی تون و از این که وقت گذاشتید و جواب دادید .
خواهش میکنم. امیدوارم هرچیزی که دوست دارید بخرید
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات